Spawn

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
May-Bach-mat
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: May-Bach-mat »

bigpasiak pisze:maneater z ogrow tez porusz sie pojedynczo
w liczbie 3-4 sztuk to pojedynczo??

Spawn ma być piechotą? Jest to oddział z pogranicza, ale IMO wykazuje więcej cech monsterów.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

BigPasiak, jeśli orzeł jest monsterem, to już spawn tym bardziej, sorry ale orzeł to milutki kurczaczek przy spawnie....

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

tu nie chodzi o fluff tylko o zasady kolego a to przewaznie nie idze ze soba w parze... wyrazilem swoje zdanie... udowodni mi ze sie myle? zasadami konkretnymi prosze.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
ataman
Chuck Norris
Posty: 474

Post autor: ataman »

majbach pisze:Spawn ma być piechotą? Jest to oddział z pogranicza, ale IMO wykazuje więcej cech monsterów
nie może się łączyć w oddział, więc monster.

ma US 3 więc piechota,
ma podstawkę 40x40 więc piechota

dla mnie to więcej na rzecz piechoty :P :D

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

oj i tak nikt na niego beast cowersa rzucac nie bedzie.. a do niego sie dolaczyc nie da bo jest skubany unbreakable :wink:

May-Bach-mat
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: May-Bach-mat »

ataman pisze: ma podstawkę 40x40 więc piechota

dla mnie to więcej na rzecz piechoty :P :D
Tylko, że akurat ta podstawka, jest tak samo piechotna, jak i monsterowa. Vide Rulebook s. 7

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Orły latają samodzielnie, o ile się nie mylę mogą być brane 2 na slot, ale oddziału nie tworza. Spawny, też chodzą pojedynczo mogą być brane 2 na slot, używają tych samych podstawek, mają US 3, nie tworzą oddziału - Kolego Pasiak, wydaje mi się, że powyższe analogie stawiają ich na równi....

Awatar użytkownika
badyl
Chuck Norris
Posty: 373
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: badyl »

giant squig jest wybitnie monsterem, ma podstawke 40x40 i nawet rusza sie rowniez jak spawn, dla mnie spawn to monster

Awatar użytkownika
blundi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 169
Lokalizacja: Zharr Naggrund
Kontakt:

Post autor: blundi »

bigpasiak pisze:tu nie chodzi o fluff tylko o zasady kolego a to przewaznie nie idze ze soba w parze... wyrazilem swoje zdanie... udowodni mi ze sie myle? zasadami konkretnymi prosze.
Poczytaj sobie str 7 podręcznika i zobacz, do którego opisu pasuje w 100% spawn.
Czy pasuje do piechoty ?
"all units of foot troops"
"infantry regiment can include 10,20,40 or even more models ..."
Kategoria "piechota" to z definicji regimenty, nigdy pojedyncze modele nie mogące ich tworzyć.
Kawaleria, maszyn wojenna, rydwan i postać odpada.
Zostaje monster i tu opis jest zgodny w 100%.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

blundi pisze:
bigpasiak pisze:tu nie chodzi o fluff tylko o zasady kolego a to przewaznie nie idze ze soba w parze... wyrazilem swoje zdanie... udowodni mi ze sie myle? zasadami konkretnymi prosze.
Poczytaj sobie str 7 podręcznika i zobacz, do którego opisu pasuje w 100% spawn.
Czy pasuje do piechoty ?
"all units of foot troops"
"infantry regiment can include 10,20,40 or even more models ..."
Kategoria "piechota" to z definicji regimenty, nigdy pojedyncze modele nie mogące ich tworzyć.Kawaleria, maszyn wojenna, rydwan i postać odpada.
Zostaje monster i tu opis jest zgodny w 100%.
:shock: a pojedynczy troll, maneater? to co? monster? znaczy sie za jak wykupie jednego to monster a od dwuch to piechota?
"all units of foot troops" - a co on lata?
"infantry regiment can include 10,20,40 or even more models ..." no i? tam nie ma must... znaczy co? ze 3 gutter raunnerow juz piechota nie jest? a banshe? to tez monster?

@Nijlor - niestety porownanie nietrafione bo po pierwsze orzel lata a po drugie ma napisane w RB ze jest monster... i niestety mozna brac u mnie tylko jednego na slot...

@badyl - squig to mount... a wiec praktycznie od razu jest monsterem bo steedem nie jest na pewno co ustalono juz gdzie indziej ;)
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
blundi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 169
Lokalizacja: Zharr Naggrund
Kontakt:

Post autor: blundi »

bigpasiak pisze:a pojedynczy troll, maneater? to co? monster? znaczy sie za jak wykupie jednego to monster a od dwuch to piechota?
"all units of foot troops" - a co on lata?
"infantry regiment can include 10,20,40 or even more models ..." no i? tam nie ma must... znaczy co? ze 3 gutter raunnerow juz piechota nie jest? a banshe? to tez monster?
Pojedynczy troll czy maneater porusza się wg zasad potworów, ale podpada dalej pod kategorię piechota, bo w większej ilości może tworzyć oddziały.
Wytłuściłeś pewne zdanie w mojej wypowiedzi, lecz najwyraźniej go nie zrozumiałeś - do potworów zaliczać powinno się te stworzenia, które w żadnym wypadku oddziałów tworzyć nie mogą i spełniają inne warunki.
napisałeś "a co on lata?" - ale o co chodzi ?
przetłumacz ze zrozumieniem "all units of foot troops"
banshee to istotnie problem, aczkolwiek nie porusza się jak potwór, więc trudno ją gdziekolwiek zaszeregować

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

blundi pisze: napisałeś "a co on lata?" - ale o co chodzi ?
przetłumacz ze zrozumieniem "all units of foot troops"
banshee to istotnie problem, aczkolwiek nie porusza się jak potwór, więc trudno ją gdziekolwiek zaszeregować
moze faktycznie zle tlumacze... czy to przypadkiem znaczy "wszystkie jednostki na piechote"? znaczy np nie na konikach lub nie latajace? naturalnie troops dodane zostalo zeby odroznic te zasade od zasad bohaterow...

a banshe to zaden problem! to jest piechota i to w 100% tylko sprobuj udowodnic ze nie jest... ;)
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
blundi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 169
Lokalizacja: Zharr Naggrund
Kontakt:

Post autor: blundi »

bigpasiak pisze: moze faktycznie zle tlumacze... czy to przypadkiem znaczy "wszystkie jednostki na piechote"? znaczy np nie na konikach lub nie latajace? naturalnie troops dodane zostalo zeby odroznic te zasade od zasad bohaterow...

a banshe to zaden problem! to jest piechota i to w 100% tylko sprobuj udowodnic ze nie jest... ;)
Się nieszczęśliwie składa, że w naszym języku chodzić piechotą a piechota to prawie to samo.
A na pewno brzmi prawie tak samo.
Nie chce mi się łapać za słówka, ale zerknij do tematu o regeneracji.
Nie zawsze coś, co działa jak ward save, jest ward save.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

a co wg Ciebie jest piechota?

a nawet jesli "wszystkie jednostki piechoty" to w RB piechota jest do:
-ogr size [spawn nie jest wiekszy]
-us 3 ile ma spawn? 3...
-base 20mm, 25mm or 40mm... na jakiej jest spawn? 40mm


tutaj jest taka roznica z regenerka ze ma zapis " exactly like a 4+ ward save..." ale nim nie jest zeby mozna bylo stosowac i armora i warda i regeneration save...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
blundi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 169
Lokalizacja: Zharr Naggrund
Kontakt:

Post autor: blundi »

Jeśli czytałeś temat, to wiesz, że 40mm to monster base i rzeczywiście potwory na niej bywają
Usiłujesz na siłę udowodnić jakąś tezę, ignorując fakty.
Powodzenia
Na twoje pozostałe argumenty odpiszę jeszcze raz: spawn spełnia tylko cześć kryteriów "piechoty" natomiast wszystkie "potwora".

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Blundi masz w 100% racje.

Kacper
Mudżahedin
Posty: 331
Lokalizacja: Wrocław...no dobra - Zakrzyce Małe

Post autor: Kacper »

bigpasiak pisze: :shock: a pojedynczy troll, maneater? to co? monster? znaczy sie za jak wykupie jednego to monster a od dwuch to piechota?
Jest tak samo pojedynczy jak treekin, gdy mu się dwóch kumpli zabije. Z monsterów nie można robić oddziałów.

Awatar użytkownika
Pierun
Mudżahedin
Posty: 309

Post autor: Pierun »

spawn - ,,pojedynczość'' = piechota

czyli

piechota + ,,pojedynczość'' = monster :) <---jest gdzieś taki przypadek ?

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

blundi pisze:Jeśli czytałeś temat, to wiesz, że 40mm to monster base i rzeczywiście potwory na niej bywają
Usiłujesz na siłę udowodnić jakąś tezę, ignorując fakty.
Powodzenia
Na twoje pozostałe argumenty odpiszę jeszcze raz: spawn spełnia tylko cześć kryteriów "piechoty" natomiast wszystkie "potwora".
tylko dziwnm trafem piechota tez... ktorego warunku piechoty nie spelnia spawn? tego ze nie dolacza sie do niego hero? unbrekable. chodzi sam? tak jak banshe. pivotuje? tak jak dowolny ogr, chariot, kawalerzysta.
zdaje sie ze potwory sa powyzej us 3 bo do tego jest piechota... z wylaczeniem orla ktory jest w RB wyszczegolniony...
a Ty na sile probujesz utrzymac swoja ignorujac reszte faktow. popierasz te wygodne dla Twojej interpretacji.
czym jest weapon team? kawaleria? potworem? wyjatkiem potwierdzajacym regole?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Kacper pisze:
bigpasiak pisze: :shock: a pojedynczy troll, maneater? to co? monster? znaczy sie za jak wykupie jednego to monster a od dwuch to piechota?
Jest tak samo pojedynczy jak treekin, gdy mu się dwóch kumpli zabije. Z monsterów nie można robić oddziałów.
zadziwiajace... zatem czym jest hydra wraz z popychaczami? rozumiem ze piechota? bo nie chodzi sama i spelnia tylko czesc kryteriow potwora :roll:
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

ODPOWIEDZ