Turniejowe lizaki 1350pkt.

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jaro
Chuck Norris
Posty: 449
Lokalizacja: Włocławek

Turniejowe lizaki 1350pkt.

Post autor: Jaro »

Ponowie Sacred Host of Quetzl - 1350pkt:
=Saurus Scar-veteran (General, Quetzl, Tlazcotl)
-Light Armor
-Great Weapon
-Enchanted Shield
-Charm of Jaguar Warrior
=Skink Priest (Quetzl, 2lvl)
-2xDispel Scroll
=20xSaurus Warriors (Quetzl, Tlazcotl, Standard, Musician)
=2x10 Skink Skirmishers (Quetzl, Blowpipes)
=1x10 Skink Skirmishers (Quetzl, Javelin & Shield)
=4xKroxigors
=3xTerradons
=3xSalamander Hunting Packs

Ogólnie veteran siedzi w klocku saurusów, a gdy będzie miał okazję to na coś zaszarżuje, oddział skinków z priestem chowa się gdzieś za resztą bądź wchodzi do lasu.
Proszę o opinię i rady.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Poszukalbym pktow na ward dla biegacza... Poza tym jesli to quetzl to powinienes miec 2x10 z javelinami , a masz na odwrot , skinkow troche za malo... Wywalilbym tlazcoatla z saurusow to samo z biegacza ( biegaczowi lepiej dac soteka) , poprzez wywalenie marku na oddziale i wywalnie poziomu magii na szamanie ( przy jednym 2go poziomowym magu i tak sobie nie poczarujesz) zyskujesz dodatkowe 10 skinkow... Reszta rozpy dobra!!!

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

Jaro od kiedy Ty grasz lizakami :shock: I czemu nie napisales o tym na naszym forum?

Rozpa mi sie nie podoba bo sa saurusy na piechote, a te pkt mozna duzo lepiej wykorzystac ale jak chcesz :P
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

SlanesH pisze:Jaro od kiedy Ty grasz lizakami :shock: I czemu nie napisales o tym na naszym forum?

Rozpa mi sie nie podoba bo sa saurusy na piechote, a te pkt mozna duzo lepiej wykorzystac ale jak chcesz :P
no pewnie wywalic je i dowalic skinkow :roll:

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

Owszem 10 skinkow i 5 kawy z huanchim.
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

Raz ktoś zrobi oryginalną rozpiske to zostanie zjechany i powie mu się żebym zmienił na standart :wink:

ja bym wprowadzil tylko drobne korekty
tlazcotl na biegaczu i saurich wywal, dać biegaczowi Aure Quetzla i Soteka. Reszta mi się podoba

Sam chciałbym złożyć coś nowego, ale jak nie lubie saurusów to będzie mi ciężko.

Awatar użytkownika
Jaro
Chuck Norris
Posty: 449
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Jaro »

SlanesH pisze:Jaro od kiedy Ty grasz lizakami :shock: I czemu nie napisales o tym na naszym forum?
Ja gram lizakami od zawsze, może pomyliłeś mnie z kimś o takiej samej ksywie :D

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

Ok w takim razie jest Was dwóch :P

Nie zjechałem bo nie jest jakaś strasznie lipna alke jeśli może być lepsza to czemu nie miałaby być :) ?
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
Bonczek
Chuck Norris
Posty: 436
Lokalizacja: W-wa/Lubartów

Post autor: Bonczek »

Witam!

No więc tak:
1. Zmieniłbym Tlazcotla na Soteka u biegacza
2. Wywalił E. Shield (w sumie to nie wiem po co on przy Great Weaponie) i wstawił Aure of Quetzl
3. Zamienił skinkom wyposażenie- 10 z rurkami, 20 z javelinami.
4. Zdjąłbym level z maga.
Ogólnie pozytywnie ;)

Karol J
Chuck Norris
Posty: 492

Post autor: Karol J »

Ja bym blowpipe'ów na javeliny nie zmieniał mimo wszystko. Masz w rozpie salki i jedne skinki z javelinami - to wystarczy do ostrzelania skirmishu. Skinki głównie mają strzelać, więc nie ma sensu aż tak mocno grzać się 4+ AS w HtH (choć jest fajny :) ). Ta 20 z blowpipe'ami powinna zostać - dużo szybciej powybijają piechotę i large targety.

Awatar użytkownika
Jaro
Chuck Norris
Posty: 449
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Jaro »

Enchanted shielda nie zdejmę bo zawsze się może zdarzyć, że mój biegacz zostanie sam na środku wystawiony na ostrzał, a wtedy save na1+ może się bardzo przydać, a skinki wolę zostawić tak jak są ponieważ ten oddział z javelinami ma wolniej ginąć i chronić maga, a reszta mam nadzieję, że będzie zabijała wszystko co stanie im na drodze :lol: Ewentualnie zdejmę tlazcotla z biegacza i saurusów, lvl z maga i wstawię jeszcze 1 unit skinków - tak jak radził Ziemko.

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

to jest na Strategicon ;)?

bo jak tak to nie jestem pewien czy tam host Quetzla jest dopuszczony (pisze ze armie z wd są zbanowane)

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

Ale to jest chyba traktowane jako czesc booka tak gdzies slyszalem.
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

sam bym najchętniej zagrał na Quetzlie, z rozpiską mam straszliwe poblemy, od 2 dni się z nią zmagam i nic nie wymyśle..

gram z O&G i on daje 3 herosów, mamy zapewnione kosci dispela i kloce do walki, ja bym skinkowo-terkowo-salkowym skirmishem najchetniej zagrał ale mam za mało terków zeby ich dać dużo i sie punktowo nie wyrabiam (gdzies na 1200 mi sie koncza pomysly co podpakować)

Awatar użytkownika
Jaro
Chuck Norris
Posty: 449
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Jaro »

To było na turniej w Gdynii, tylko że salki i terki zamieniłem na stegadona i coś jeszcze (już nie pamiętam, ale to były tylko kosmetyczne poprawki). Bardzo przyjemnie mi się grało, a saurusi w tej rozpie byli nieocenieni. Raz przetrwali szarżę 4 helfickich chariotów (1 z boku 3 z przodu) po czym w następnej turze z pomocą kroxów część zniszczyli a resztę przepędzili, a w innej grze przegonili ze 3 oddziały. Dobrze wykorzystani są naprawdę znakomici, przy czym są klimatyczni i rzadko spotykani co sprawia, że zwyciężenie armią, która ich posiada przynosi bardzo dużo radości.

ODPOWIEDZ