Czy to dobry zakup?

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
duck83
Mudżahedin
Posty: 222
Lokalizacja: Kraków

Post autor: duck83 »

oka, a więc są i fotki, ogólnie specjalnie dobrym malarzem nie jestem, chcoiaż efekt jest do przyjęcia, konie mają ladry tylko na korpusach, z głowami jest za dużo roboty i poza tym kupno profesjonalnego sprzętu do jej wykonania przerasta mój raczej skromny potencjał finansowy ... tak czy inaczej koszt jednego Black Knighta to sam Black Knight (allegro) plus koń imperialny (allegro).

po kolei, zdjęcia zrobiłem trzem możliwym, standardowym układom par skeletal steedów.

pierwszy (ten z blistera Black Knights) -> http://www.clanberserk.republika.pl/IMG_2436.JPG

drugi (opcja również blisterowa) -> http://www.clanberserk.republika.pl/IMG_2437.JPG

trzeci (stary steed ze skeleton horsemenów) -> http://www.clanberserk.republika.pl/IMG_2438.JPG

czwarta fotka, to 5tka konnicy, w sródku Hell Knight, dwóch prezentowanych powyżej jest raptem rozpoczętych, ale chyba ogólnie widać jak to ma wyglądać, z resztą to jedynie zdjęcia "instruktażowe" :wink:

żeby nie owijać, "wystawialny" oddział -> http://www.clanberserk.republika.pl/IMG_2439.JPG

i jeszcze zapomniałbym, emblamaty czaszek na przodach bardingów to pomysł Imć Pana Schtrasnego :wink:

"oryginały" można zobaczyć w galerii Vampire Counts, na tym forum, z resztą tam odsyłam, bo widać tam prawdziwie dobrze wykonanych Black Knightów, moim to raptem marna imitacja, pozdrawiam :wink:

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

świetnie to zrobiłeś. bardzo mi się podoba
Obrazek

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

acha rozcięty w połowie to OK ;)
wyszło fajnie, wczoraj mogłem czegoś nie zrozumieć miałem gigant kaca
;)

moeżecie zajrzec do galeri do mojego tematu zdjęcia raczej poglądowe bo słąby aparat i troche przekłamuje

oczywiście chodzi o BK

marsjan
Plankton
Posty: 4

Post autor: marsjan »

Witam, jako że postanowiłem zamienić kolekcje modeli w coś co nadawało by sie do gry mam pytanie co dokupić aktualnie posiadam ok:
50 zombie ,
40 szkieletów ,
20 ghouli ,
10 Grawe Guard ,
10 wilczków ,
Warghulfa,
dwa wampiry.
dodam że księge już kupiłem. z góry dzękuje za pomoc :D

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

Jeszcze z 10 Grave Guardow
Jakichs z 10/12 Black Knightow,
Mniej wiecej 5 Wraightow
No i bym sie postaral wymienic Szkilety na Ghoule albo Ghoule na Szkielety bo na jednych i drogich sie nie gra

Opos15
Plankton
Posty: 2

Post autor: Opos15 »

Witam
jako kompletny, nowy, świeży i wogóle(!) Noob, chciałbym was zapytać Panowie, ew Panie co kupić na początek do VC, czy wogóle warto zacząć grać tą armią? Mam za sobą długoletnią przygodę z Lotrem i Wh40, pora na WFB, czy ta armia nadaje się dla nowego? Co warto kupić? Battlehosta?
Pozdrawiam i oczekuje szybkiej odpowiedzi
Opos
Kefir

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

sugeruję byś z zakupem wstrzymał się do lipca, bo wtedy wychodzi 8-ma edycja wfb. chodzą też plotki, że każda armia dostanie małą aktualizację. co to oznacza? że dziś grywalne jednostki od lipca mogą być nieprzydatne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Burack
Mudżahedin
Posty: 239
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Burack »

mysle ze bez względu na to co będzie w nowej edycji możesz spokojnie kupić

Wampira albo dwa
Jakąś piechote Ghule/ szkielety

Nietoperze ze specjali.
z Black Knightami bym sie wstrzymał ale myśle że GG mozna 20 zabrac

Tak samo Psy 2 piątki na luzie

Z rarami to zależy ale Wrighty/ Warg mysle ze powinny być grywalne w nowej edycji.

Pamiętam jak sie zmieniała edycja z 5/6 i z 6/7 i większość jednostek jak była grywalna tak jest nadal wiec myśle że taką podstawę którą będziesz malować do czasu wyjścia edycji, bez stresu możesz już kupić

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

ghule nie mogą brać sztandaru więc nie będą mogły zajmować objectivów
Obrazek

Awatar użytkownika
Burack
Mudżahedin
Posty: 239
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Burack »

Ale nadal nie zmienia to faktu ze za 80 pkt 10 ghuli niewazne od zasad bedzie dobrym wsparciem, nie wspomne o 15-20

Opos15
Plankton
Posty: 2

Post autor: Opos15 »

Wampira? Czyli? Bohater imienny? O co chodzi dokładnie? Psy to rozumiem te wilki wyglądające jak Abominacje z Warcrafta?
Kefir

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Wiesz co... Na razie wstrzymaj się z tym do lipca.
Na początek potrzebny ci jest Rulebook(czyli zasady warhammera) i Armybook(zasady armii). Rulebook wychodzi w lipcu i nie wiadomo, czy obecny Armybook będzie się nadawał do gry.

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Generalnie koledzy mają racje. Poczekaj do lipca. Do tego czasu możesz przejrzeć podręczniki i pogadać na temat każdej armii. Pamiętaj żebyś wybrał sobie armię którą gra będzie Ci sprawiała przyjemność i szczerze słuchaj gości którzy mówią sensownie na temat, a nie dzieciaków którzy będą Ci mówili, że dana jednostka jest mega do dupy i nie da się grać...wszystkim da się zagrać tylko od twoich umiejętności i strategii zależy w jakim stopniu wykorzystasz dany oddział ;)

Awatar użytkownika
Burack
Mudżahedin
Posty: 239
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Burack »

Pamiętaj żebyś wybrał sobie armię którą gra będzie Ci sprawiała przyjemność i szczerze słuchaj gości którzy mówią sensownie na temat, a nie dzieciaków którzy będą Ci mówili, że dana jednostka jest mega do dupy i nie da się grać...wszystkim da się zagrać tylko od twoich umiejętności i strategii zależy w jakim stopniu wykorzystasz dany oddział ;)
Dokladnie ;) tu sie zgodze.

Ale i tak uwazam ze jednostki które stanowią trzon armi czyli

Heros Wampir ( zwykły nie imienny :)) wilki, Piechota core i special.
Powinny byc tak samo grywalne w 7 jak i w 8 edycji, nie mówie tu oczywiscie o kupowaniu 100 ghuli na początek.

Ale jeżeli zakręciłeś sie na WFB teraz i nie chce ci sie czekac 3 miesięcy to polecam po podręczniku armii zakupić kilka podstawowych jednostek które zajmą cię do czasu wyjścia nowej edycji.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Opos15 pisze:Wampira? Czyli? Bohater imienny? O co chodzi dokładnie? Psy to rozumiem te wilki wyglądające jak Abominacje z Warcrafta?
W WFB są bohaterowie imienni owszem, ale generalnie na turniejach się na nich nie gra, z różnych powodów, głównie dlatego, że tacy herosi są albo przeszacowani punktowo, albo niedoszacowani co jeszcze bardziej podgłębiałoby i tak już nieistniejący balans między armiami.
Natomiast w podręczniku każdej armii są podane koszty poszczególnych umiejętności, więc możesz sam stworzyć takiego Lorda czy Herosa który ci odpowiada.

Co nie przeszkadza by np jak kupisz figurkę bohatera Mannfreda von Carsteina na koniu, używać go jako zwykłego herosa czy Lorda o takim złożeniu jakie będzie ci pasowało. WISIWYG jest w WFB bardziej umowny niż w WH40K.

Moim skromnym zdaniem bez problemu mógłbyś kupić sobie Box 10 Dire Wolves, Box 10 Ghouli, Box Zombi czy 5-6 Fell Batów, jak plotki głoszą piechota powinna mieć większe znaczenie niż kawaleria, a w VC i Grave Guards jak najbardziej powinni dawać radę więc 2 Boxy GG (20 sztuk) też byłoby ok. Z jednostek rare aktualnie preferowanym wyborem przez graczy są Cairn Wraights (5 +banshee).

Czy nadal bardziej użyteczne z core będą ghoule czy szkielety to się okaże w Lipcu, natomiast moim zdaniem Zombich nigdy za mało :D w kupie siła hehe.

Pozdro
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Szejjku
Plewa
Posty: 8

Post autor: Szejjku »

Graba ziomki
Ja mam taki kłopot duchowy:
strasznie podobają mi się blood knightci i chciałbym ich kupić : ale chciałbym też wiedzieć czy sprawdzą się w boju jak dotrą nienaruszeni do linii wroga
ew. czy zmienią się modele po wyjściu nowej edycji? czy plotka o tym że ich ceny (a nawet wszystkich figurek ) ma wzrosnąć?
Jestem nowy więc prosze nie jedźcie po mnie jak na dzikim orku :lol2:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Szejjku pisze: ale chciałbym też wiedzieć czy sprawdzą się w boju jak dotrą nienaruszeni do linii wroga
Należy tu rozróżnić dwie kwestie:
1. Czy dotrą nienaruszeni? Nie, bo przeciwnik wie, że w CC bloodki mielą wszystko i będzie starał się ich wystrzelać/wymagować
2. Czy dotrą do linii wroga? Też nie, bo przeciwnik będzie im podrzucał śmieciowe oddziały warte mniej niż 1 bloodek. A jak bloodki pogonią te oddziały, to wpadną w las lub obelisk i będą musiały tracić czas na wydostanie się z niego.

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

wiecej optymizmu :)
niewiele więcej, ale więcej :)
dobrze poprowadzeni bloodknighci mogą wjechać w to co trzeba, zwłaszcza z popychaczki [BP ją ogranicza, ale i tak często wystarcza]
a jak już wjadą to
M.T. pisze:w CC bloodki mielą wszystko
a chroń ich Drakenhoffem albo Blood Keepem
trochę dużo pkt, nawet trochę bardzo dużo, bo imo najfajniej gra się 6-tką [5-tka+BSB ew.],
ale jak już wspominałem jeśli masz w miarę dużą kumację to frenzy często jest zaletą
ale jeśli zaczynasz, to lepiej graj BK i Bloodów dodaj do rozp trochę poźniej :P
powodzenia :)

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

na mój gust to gra Bloodkami wymaga zrobienia pod nie rozpiski, to nie jest tak, że zamiast Vargulfa czy Wraightów wezmę sobie Bloodki i wszystko zostaje po staremu... one zjadają punkty niemiłosiernie.

5+sztandar BloodKeep to jakieś 430ptk jak dodasz do tego oddziału jeszcze BSBk'a z Drakenhoffem to jest jakieś 600ptk... jeden błąd i przegrywasz bitwę bo straciłeś oddział.

moim zdaniem nie warto zaczynać z Bloodziami na początek, wartość pieniężka tych figurek nie idzie w parze z wartością bitewną na stole. Wydasz 250+PLN spędzisz milion godzin na ich malowaniu i będą stać na półce. Poza tym malować ich lepiej po solidnym treningu na innych figurkach. Ja swoje pomalowałem po ponad pół roku od kupienia. Zbyt piękne figurki by je zepsuć nieumiejętnym malowaniem :D

Proponuję proxować i grać nimi bez figurek jak stwierdzisz, że ok to kup i ciesz się nimi :) ale tak to za duże ryzyko.

Za 250 zeta możesz mieć całe morze oddziałów, jak taniej na allegro poszukasz to śmiało powinny w tej cenie się zmieścić: 20Ghouli 20 GG i może box psów.

Zresztą łudzę się, że plotki na temat frenzy w 8 edycji się jakoś sprawdzą i BloodK będą bardziej ogarnięci. Choćby możliwość powstrzymania się od szarży po teście Ld.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Władca Nie-śmierci
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Władca Nie-śmierci »

CO warto do kupić jeśli mam :

-podręcznik PL i ANG
-20 Gwardi i dwa metale
-70 ghouli
-30 szkieletów
-1 corpse cart
-10 wilków
-3 wampirów
-2 nekromantów
-1 Vargulfa
-5 Wraightów
-1 Upiorny król
-6 Fell Batów
-20 zombiaków

Za wszystkie uwagi dziękuję

ODPOWIEDZ