Battle Standard Bearer

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Battle Standard Bearer

Post autor: Kosa »

Jak w temacie, dyskusja na temat BSB, który w naszej armi jest niezastąpiony. Już wykreowaly się dwa rodzaje naszego BSB, puszka do utrzymywania lini WL i z BB w kawaleri, który naprawde wiele moze pojechać.

Mi zaś przyszedl pomys na komprois tych dwóch stylów.

BSB z BB w oddziale WL? Co Wy na to?
WL wszakze mają nieraz ten problem, że dosć dlugo trzeba czekać aż coś polamią a z takim chlopkiem mogą zrobic to naprawde szybko.

Zawsze mialem dylemat odnośnie BSB. Wiadomo, ze BB jest to bardzo potęzna szmata, ale dwa oddzialy white lionsów są niemalze musowe. WL implikują wystawianie BSB, zaś taki BSB z BB w konnicy często mozę byc za daleko aby dawal im przezut wiec jest to nie spójne. Ale BSB z BB w WL daje i przerzut brejka i tą wielką moc w postaci przepchnięcia od razu wielu rzeczy. Do tego nie trzeba się martwić, że kotki dostana w bok i szybko poplyną, mają tego stuborna wiec BSB jest bezpieczny i za szybko klocek sie nie zwinie.
Wiadomo zaś, że wielkim minusem jest przezywalność takiego pana... no ale coś za coś.

Co o tym wszystkim myślicie?
Oczywiscie zachęcam do ogólnej rozmowy o BSB.



btw. coś mi sie zdaje, ze taki temat byl u nas, ale jak szukalem nie znalazle, wiec jak ktoś znajdzie nie da mi znać na pw to polącze
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

mi BSB z HoF czasem ginie.. wiec wieksze ryzyko (koles z tylko AS 2+) jest dla mnie nieopłacalne.

poza tym moj BSB zawsze nosi AoL, co pozwala jednym WL szybko kroic driady (jakos mam pecha i często trafiam na WE). dla BB jakoś miejsca nie widze.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

otóż to

dlatego chcialbym poszukać dla niego miejsce w piechocie i kminie nad tym jak to zrobić.

Też urzywam bsbeka z HoF bo jest dosyć tani i przeżywalny oraz po prostu najbardziej uniwersalny, z silą 5 też może coś utluc jednak BB jest potęzną zabawką.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Paku
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Paku »

Do mnie przemawia jedynie BSB puszka z SoM i HoF

Na luzie go moge wystawić na przeciw 20 łuczników i moge być pewny że nie padnie od nich i będzie mógł zaszarżować na maszynę w następnej rundzie.

BSB z BB, no powiem że potężny gość, ale bez ochrony w postaci przynajmniej 5 DP z ellyrianem i muzykiem, co wymusza pewien ofensywny styl gry, jest wg mnie słabym wyborem.

A BSB z BB z WL, silny kloc ochrone przed strzelaniem ma, przyłożenie ma. Ale zawsze się tak jakoś obawiam że go szlag trafi... Niewiem czemu, ale obawe mam. A i WL tracą chyba tych swoich leśników co nie?

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

nie tracą, to BSB zyskuje tą zasade :)

musze go kiedyś wypróbować, mam klocek do przepychania. Wtedy pewnie pójdą w niego wszystkie pociksi, ale przecież będe mial drugi oddzial WL i tam moze przejsć, gdyż to już by wymusilo mieć ich 2x14.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Probowalem obydwie opcje zaproponowane przez Kose, ale Bsb z BB to jest moj idol poprostu... :D Za duzo bitew dla mnie wygral ze teraz mialbym z niego zrezygnowac, to prawda jest malo przezywalny ale daje niesamowitego kopa i za to kocham... Puszka daje rade i jest naprawde spoko, ale mam juz dosc takiego Bsb ktory daje tylko reroll, ma za wszelka cene przezyc no i moze czasem cos ubic, takie cos mam w krasiach... :wink: BB pozwala mi poczuc taka fajna radosc z gry jak rzucasz na sztandar 6 podczasz ogromnego combatu... :D :wink:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

ale urzywaleś BB w WL czy standardowo w kawaleri?
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Na prawie kazda bitwe mial inne zadanie... :wink: W WL tez zdarzylo mi sie go wstawiac i oddzial mial niesamowitego kopa przepychajac wiekszosc po jednej fazie combatu...
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

dlatego wlaśnie myśle nad takim BSB raczej w glownej mierze w WL, gdyż kawaleria ma tylko wspierać i raczej to będa tanie silverki, a taki BSB musi być w lini wojska bo ma dawać przerzuty no i dzięki swej szmacie przepychać wroga.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Mnie się wszystkie kombinacje sprawdzały, zarówno puszka, jak i battle banner. Tyle że przestałem wystawiać jakąkolwiek kawalerię i mój bsb biega tylko z piechotą.

Ostatnio wystawiam bsb z radiant gem of hoeth i musze przyznać, że jestem bardzo zadowolony. Traktuję go jak maga, który jest trochę bardziej żywotny i daje przerzut breaka, a służy do rzucania drain magica czy 1 z metala.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

z tym levelem na BSB po zastanowieniu się to naprawde dobry pomysl. Ilekroć gralem BSB puszką na piechotnych elfach, to zazwyczal stal w PG z magami i dawal przerzut... marnowal się. Chociaż nieraz sam szarżowal na lekkie rzeczy ale nie zawsze ma sposobnośc i mozę też czasem zbytnio odjechać.
Zaś bsb-mag, to kolejna PD i co najważniejsze DD i wlaśnie jakaś jedynka z lighta na vargulfa, glupie d6s4. Naprawde wartosciowy pomysl.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Myszapj
Warzywo
Posty: 19

Post autor: Myszapj »

Kosa pisze: Zaś bsb-mag, to kolejna PD i co najważniejsze DD i wlaśnie jakaś jedynka z lighta na vargulfa, glupie d6s4. Naprawde wartosciowy pomysl.
Mam pytanko a nie jest przypadkiem d6 s6 (przeciw wampirą i demoną) wkońcu vargulf to wampir...

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

hehe, aleś odgrzebal ;)

tak jest, przeciwko nim jest z S6.

ale mi zapewne chodzilo np. też o 1 z fire, czyli standardowy pocisk d6s4 na armie nie demonów i nie trupów wszelakich.


btw. jak ja dawno na magi nie gralem :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

a ja korzystajac z tematu dodam, że w ostatnich kilku bitwach BSB prawie w ogole sie nie spisał, +!CR az takie kluczowe nie było, a breaków tez wieleu wiecej przez niego nie zdałem - był mało przydatny, wiec rezygnuje z niego. a 180 pkt to jednak duzo.

Choc nadal po glowie chodzi mi chec gry na BB lub BSB czarujacym.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

A co myślicie o BSB z Banner of World dargon? Jak tak to do czego i z czym to się je bo szczerze Ja chyba nie mam jakieś power gamerskiego pomysłu na takowy :P
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

Szczerze mówiąc jedyny sens jaki dla niego widzę to podczas gry na baaaardzo duże punkty, do jakiegoś powergamerskiego super kloca w którym będzie polowa bohaterów :wink:
Wydaje mi się że na takie duże punkty to BB nie robi aż tak dużej różnicy a ochrona przed magią np gienia jest ważna. A zwłaszcza gdy grasz 4fun ze spec herosami i ładujesz w kloc DP z Tyrionem. Nie chcemy przecież by nasz ukochany księże zdechł od jakiegoś plebskiego czaru :D :wink:

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

jest dobry, jak chcemy mieć rozpe remisową. Arcymag wraz małymi magami (tak aby się zmieścić w BP), możmey darować sobie scrolle wtedy, kosći stykną, BSB z tą szmatą do wielkiego klocka PG. Bardzo dużo punktów, któe bardzo ciężko zniszczyć. Moze to być ciekawe rozwiązanie, aczkolwiek ja bym takim czymś nie grał ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Pictus
Wałkarz
Posty: 54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Pictus »

Ja chciałbym wreszcie kiedyś spróbować BSB'ka z BB na Orle. Tak mi chodził i chodzi po głowie taki pan do pakowania się w jakieś oddziałki od boku albo maszynki. Wykluczającym z gry tą kombinację jest jednak fakt, że gość ma tylko As4+... ale ogólnie postaram się w jakiejś towarzyskiej bitwie użyć tej kombinacji i dam znać, jak bardzo splewiłem ;) (ogólnie ani nie gram za długo, ani za często, więc naturalnie muszę jako newbie trochę poexperymentować ;))

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Nie bardzo to ma sens ponieważ nawet jak się wbijasz w jakiś potężniejszy kloc np marasów to nawet nie zabierzesz im bonusu za ranki, ponieważ nie masz US 5, no a jeżeli nie masz szczęścia w kostkach to generalnie strasznie łatwo ubić takiego... więc raczej żeby mu podbić CR to zrobić z niego BSB, ale sztandaru mu nie dawać i zrobić z niego maszynę do zabijania (star lance+ ench shield) i wtedy ewentualnie dostajesz 2+0/1/2 (zależy jak się ustawisz)+ to co pozabijasz.
Szczerze jednak to nie zbyt dobry pomysł, już próbowałem :roll: Jak BSB to w klocku kawalerii. :wink:
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1212
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

W klocku piechoty też daje radę z dwurakiem ;) nawet więcej robi niż w kawie, tyle że mobilność mniejsza.
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

ODPOWIEDZ