Co nam się urodziło? - nowe, cudowne Mroczne Maleństwa :>

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Artein pisze:wiecie co? według nowego fluffu główna świątynia Khaine'a nie jest już w Ghrond, teraz jest w Har Ganeth :shock:
Co mnie nie dziwi, Har Ganeth, miasto mordu i katów szczególnie związane z Kheinem, ponad to Egzeki to teraz Kheinici, więc wrzucenie Wichek i Egzów do jednego miasta, nie jest złym pomysłem.
Murmandamus pisze:ano Ghrond teraz wieżą czarpdziejek.
No ok, z Ghond jest bliżej na północ, z kąd czarodziejki mogą obserwować domene chaosu.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

@Murmi Ghrond zawsze było wieżą czarodziejek

@Tullaris Egzeki to zawsze byli kheinici

:roll:

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Atrien, z tego co wiem wierza w Ghond była podzielona pomiędzy kapłanki Hellebron i czarodziejki. Co Egzeków to w podręczniku do 6 ed. znalazłem tylko wzmianke, że czczą oni Kheina we wcieleni Egzekutora, ale nigdzie nie pisze, żeby mieli jakieś bardziej specjane związki z Kheinem niż inne formacje wojskowe.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

To i tak są większe niż inne formacje :P
do tego jeszcze piętoedycyjny AB :P

a w Ghrond mieściła się siedziba Sześciu Konwentów Czarownic, jak również największa (chyba że w Naggarond była większa, nie pamiętam już) świątynia Khaine'a i siedziba Crone Hellebron :D
teraz Haq Queen przeprowadziła się do Har Ganeth :P
IMO lepiej chyba, chociaż zmiana spora :P

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3289
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Wracjąc do tematu -co nam się urodziło.Miałem cichą nadzieje, że Soulstone pozostanie, a tak to jest trochę strach bawić się dużą ilością kości, szkoda że nie ma też żadnego bounda do wyciągania kości, którego można by użyć na <1500 ...Generalnie książka mi się podoba- nie testowałem jeszcze nowych druchii więc ciężko mi coś więcej oceniać.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

"klimaciarze" którzy fluffu nie znają ...
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Pedros
Oszukista
Posty: 856

Post autor: Pedros »

Jaki sprzet najlepiej dac na lorda na smoku?

Bede raczej bowiem zmuszony do wystawienia offensu bo nie mam bg a nie mam czasu teraz by zrobic je n a turniej.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

ja bym bral gościa z:
pedantem
lancą z KB
enchanted shieldem
i miksturką sily

fajny gościu. Na ataki o malej sile jest dobry save na 2+ i 1+ przeciw strzelaniu, na większą sile jest legendarny odwracalny ward.
Uderzenie ma bardzo dobre, lanca z KB z hatem robi spustoszenie, a w razie czego można odpalić +3 do sily co daje 9sily...
A nawet w najgrszych okolicznosćiach, gdy coś wleci w nas, jakiś smok czy bloodzio, to oddamy z hatem i silą 7 co zle nie jest.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

GarG pisze:"klimaciarze" którzy fluffu nie znają ...
kto nie zna ten nie zna :wink:
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

jak powinien byc wystawiany kociołek ?? tzn jaką podstawkę ma i jak ta jego obsługa jest wystawiana - skoro jest Warmachine to na podstawce 40x40 ??
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

czołg też jest war machine a nie ma 40x40 więc nie zakładał bym z góry że kociołek ma właśnie taką

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

a jaki on duży jest ? mieści się na 50x50 czy potrzebuje 50x100 ?
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Kellaris
Pseudoklimaciarz
Posty: 23

Post autor: Kellaris »

Ritchie pisze:a jaki on duży jest ? mieści się na 50x50 czy potrzebuje 50x100 ?
To zależy, czy targają ze sobą ten posąg Khaine'a wielkości małego giganta...
Ale w sumie może się czepiam... pewnie jest z balsy czy czegoś takiego.. :wink:

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

O ile takie rzeczy jak czołg to kiedyś miały podane wymiary podstawki, to kocioł nie ma i nie miał - jaką podstawkę ma orginalny ?? No i może LS by jakoś ujednoliciła kwestię tego, tzn. jaka podstawka obowiązuje.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Stix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Stix »

Kocioł nie ma podstawki. Nie potrzebuje. Tak samo jak bolce czy armaty.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Ale i tak po co kotłu podstawka toż to nawet nie szarżuje nigdy.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Murmandamus pisze:Ale i tak po co kotłu podstawka toż to nawet nie szarżuje nigdy.
Chodzi mi o to ile miejsca zajmuje :D
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Nie zdradzę :P

Rozpa i pomysł jest fajny. Na razie mi działa, autor i gracz niekoniecznie ten sam ;)

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Kosa pisze:...
A nawet w najgrszych okolicznosćiach, gdy coś wleci w nas, jakiś smok czy bloodzio, to oddamy z hatem i silą 7 co zle nie jest.
taa, tyle ze bloodzio zjada w 2 turze smoka i mamy fear out number ;/

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Morrok pisze:
Kosa pisze:...
A nawet w najgrszych okolicznosćiach, gdy coś wleci w nas, jakiś smok czy bloodzio, to oddamy z hatem i silą 7 co zle nie jest.
taa, tyle ze bloodzio zjada w 2 turze smoka i mamy fear out number ;/
my zjadamy blodzia w pierwszej :D 9 atakow z hatem i 6 sily :P

Zablokowany