Grimoire Daemonicus (Daemons of Chaos FAQ)

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szaitis
Falubaz
Posty: 1048

Re: Grimoire Daemonicus (Daemons of Chaos FAQ)

Post autor: Szaitis »

Tak mi się wydaje, że demonetki mają jeszcze wardy, głupio byłoby tego nie uwzględnić...

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

Kilka pytań:
1. Herald na Juggerze może dołonczyć do oddziału piesków?
2. Jeśli tak można go obierać na cel strzał, pocisków itp?
3. Posiada lookout'a?
4. Pieski walą normalnie z 2 szeregu (2 ataki, 1 atak czy wogóle)?
5. Pieski za jaggerem też atakują?

Z góry thx :)
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

1. Tak
2. Nie
3. Nie
4. 1 atak to są WB
5. Tak

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

Fiend ma podstawke 50 czy 40?
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

40

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

na jakiej podstawce wystawia się beast of nurgle?
i czy ma ona/ono stompa?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

40x40mm
Ma stompa.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

thx
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
TomashWwl
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: BeefTown / WaWa

Post autor: TomashWwl »

Pytanie, jak sie maja Zatrute Ataki do tego giftu co Demona ranimy tylko na 3+ i lepiej? Oczywiście atak wykonywany z "niewystarczajaca" siłą
Remo pisze: Ja bym tabelkę miscasta też usunął bo czasem komuś Wampira wsysnie i jest to smutne i niesprawiedliwe i w ogóle brak balansu... :roll:

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

nijak bo musisz wykonywać rzut na ranienie a to się robi przy rzućcie na hita, wiec mało jest skuteczny na PA

zastanawiał bym się jak to działa na auto W np. jak z mieczykiem GUo, ale raczej też nie

Awatar użytkownika
Malin
Kretozord
Posty: 1705
Lokalizacja: SNOT Gdynia MANTRA Studio
Kontakt:

Post autor: Malin »

Pestilent Mucus
Cytuj:
When this Daemon suffers a wound, all enemy models in base contact must puss a Toughness test for each wound inflicted on the Daemon or themselves suffer a wound, with no armour saves allowed


I teraz tak

Wiemy, że nie może zginąć więcej modeli niż jest w styku w momencie zadania woundów GUO. Czyli przy 4 modelach rank & file w BTB i 2 zadanych ranach jest 8 testów a giną maksymalnie 4 modele (dodatkowe pytanie, czy każdy model osobno rzuca po 2 testy, czy rzucam wszystkie 8 testów na raz :?: ). Tu sytuacja jest w miarę jasna, poza pytaniem w nawiasie.

Skomplikujmy to nieco. W styku z GUO są 3 zwykli kolesie z inicjatywą 5 i heros z inicjatywą 7. Heros bije pierwszy zadaje 2 rany GUO. Zwyklaki robią 6 testów (ginie max 3) heros rzuca dwa testy, załóżmy, że oblewa 2 i ginie na miejscu. Następnie atakuje 4 zwykłych kolesi (jeden wchodzi za herosa) i zadają kolejną ranę, znowu 4 testy i tym razem może zginąć maxymalnie 4 modele. Guo coś tam zrobił, ale przegrał combat i stracił 2 rany z sypania, ergo, kolejne 8 testów i znowu może zginąć max 4 modele.

Czy moja logika jest prawidłowa i może zginąć tyle modeli ile jest w styku z GUO razy ilość różnych inicjatyw z którą bije się po GUO + testy z sypania (2 różne inicjatywy i sypanie w tym wypadku, czyli 3x4=12 modeli), czy jestem w błędzie i w Combacie może maxymalnie zginąć z testów tylko 4 modele które na początku combatu są w styku z GUO.

Jak działa ten gift na Combat z oddziałami w domku?
Obrazek

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

Q. When are the effects of Pestilent Mucus resolved? (p94)
A. At the end of the Close Combat phase.
to jest z Faq'a, czyli testów niezdaje sie w trakcie kiedy rana została zadana z daną inicjatywą. Z czego wynika, iż niestety nie można zabić więcej modeli niż jest w styku z GUO(czyli jak są 4 to tylko 4 :P )

Co do działania tego giftu w domku to bardzo dobre pytanie i sam z chęcią poznał bym na nie odpowiedź


Edit:
jeszcze jedno. Rzucasz za każdy model testy. Bo zapisek jest że modele w styku dostają tyle T testów ile ran dostał GUO, co jest oczywiste i wynika z zapisu. Gdy masz w styku championa/herosa rzucając jak dałeś przykład 8 testów nie rozdzielisz ich wtedy wedłóg własnego widzimisie i dodatkowo modele w styku mogą mieć różne wartości statystyki T. Czyli odwołujac się do twojego przykładu każdy z tych 4 modlei rzuci oddzielnie tyle T testów co Guo dostał ran i o ile się posypał rozliczając to w 'end of the combat phase'
Chyba, że jest sytuacja kiedy wszystkie modele R&f w styku mają ten sam T i niczym się nie różnią, rzucenie 8 kościami niczym się nie różni, od zdawania po 2 T testy, a może przyspieszyć gre

Mam nadzieję, ze w miare zrozumiale napisałem 8)

Awatar użytkownika
Malin
Kretozord
Posty: 1705
Lokalizacja: SNOT Gdynia MANTRA Studio
Kontakt:

Post autor: Malin »

Kołek pisze:
Q. When are the effects of Pestilent Mucus resolved? (p94)
A. At the end of the Close Combat phase.
to jest z Faq'a, czyli testów niezdaje sie w trakcie kiedy rana została zadana z daną inicjatywą. Z czego wynika, iż niestety nie można zabić więcej modeli niż jest w styku z GUO(czyli jak są 4 to tylko 4 :P )

Co do działania tego giftu w domku to bardzo dobre pytanie i sam z chęcią poznał bym na nie odpowiedź


Edit:
jeszcze jedno. Rzucasz za każdy model testy. Bo zapisek jest że modele w styku dostają tyle T testów ile ran dostał GUO, co jest oczywiste i wynika z zapisu. Gdy masz w styku championa/herosa rzucając jak dałeś przykład 8 testów nie rozdzielisz ich wtedy wedłóg własnego widzimisie i dodatkowo modele w styku mogą mieć różne wartości statystyki T. Czyli odwołujac się do twojego przykładu każdy z tych 4 modlei rzuci oddzielnie tyle T testów co Guo dostał ran i o ile się posypał rozliczając to w 'end of the combat phase'
Chyba, że jest sytuacja kiedy wszystkie modele R&f w styku mają ten sam T i niczym się nie różnią, rzucenie 8 kościami niczym się nie różni, od zdawania po 2 T testy, a może przyspieszyć gre

Mam nadzieję, ze w miare zrozumiale napisałem 8)
Wszystko jasne, dzięki :wink:

Co do domku, wystarczyło sprawdzić w podręczniku.

Na potrzeby wszystkich special attacks, model walczący z oddziałem w domku, jest traktowany jakby był w styku z jednym modelem z oddziału przeciwnika (a szkoda).
Obrazek

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

Great Standard of Sundering - działa na lory armijne ? typu wampiryczny itd. czy tylko na Rulebookowe ?

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Q. Does the Great Standard of Sundering give a -2 penalty to
Ogre Gut Magic? (p95)
A. No.

Q. Can the Great Standard of Sundering interact with ‘free’
spells in particular army books, such as Drain Magic in the High
Elf book, and Invocation of Nehek in the Vampire Counts? (p95)
A. No.
GW i ich jasnośc odpowiedzi...Pierwsze pytanie wskazywało by że nie, drugie, ze jednak tak.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

to o gut magic jest zrozumiałe akurat, stary lore ogrów miał czary rzucane na 3+ potem 6+ i kolejny na 9+
konkretne czary nie miały swojego casta

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Reszta też jest zrozumiała bo Drain Magic czy Inwokacja nie należą stricte do "Lora" (no chyba, że się mylę to niech mnie ktoś poprawi). Dlatego samo drugie pytanie w domyśle ma: "wiem, że Standard of Sundering działa na Vampire Lore ale czy działa też na Inwokację która jest jakby poza lorem?".

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

niestety GW nie po prawiło tego FQ, bo faktycznie teraz powinien działać na Łogrą magię, a tak to lipę mamy, a banner jest dość zacny :)

tak invokacje czy drain magic, jaki ten czar DE generujący kostki, nie są zaliczone jako lore spell, czyli nie ma się na nich -2to cast

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Sztandar działa na ogrzą magię, ponieważ to nie jest już "ogre gut magic" tylko "lore of the great maw". Ten zapis dotyczy tylko pierwszego, o drugim nie ma ani słowa.
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

ale mam combo :)

bierzemy ten sztandar i bierzemy lighta na bzyku :) i mamy miscasty, a zarazem IF na dublecie 1,2,3 :) i z 6 kości walimy brionę :) zapraszam :)
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

ODPOWIEDZ