Drużynowe Mistrzostwa Polski

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 459
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Drużynowe Mistrzostwa Polski

Post autor: Hrabia »

Witam,

Telefon do mnie: 603 57 37 09
Telefon do Snajpera: 665 98 21 41

Podziękowania należą się Strefie Zero bez pomocy której nie udałoby się zrobić tak dużego turnieju.


Aktualna lista zgłoszonych drużyn: http://www.polcon2008.pl/dmp_zgloszenia.php

Poniżej znajduje się regulamin tegorocznego DMP, a wcześniej kilka uwag co do samego turnieju. Jak wszystkim wiadomo turniej jest częścią Polconu. Konwent będzie się odbywał na kampusie Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ulicy Szafrana natomiast DMP zorganizowane będzie na Sali gimnastycznej uniwerku, która znajduje się w innej części miasta. Na sali tej będzie osobna rejestracja dla uczestników DMP, dzięki czemu uniknie się problemów z rejestracją z poprzedniego roku. Wieczorem, po bitwach pod salę podstawione będą autobusy dla graczy, które zawiozą wszystkich na teren kampusu, na którym są noclegi (i impreza :twisted: ). Rano oczywiście będzie też można autobusami dojechać na bitwy. Jeśli ktoś chce nocować w akademikach noclegi należy rezerwować wcześniej poprzez stronę Polconu (www.polcon2008.pl). Wspólne sale będą znajdować się w szkole podstawowej położonej blisko terenu konwentu. Dla graczy DMP zarezerwowane będą w tej szkole miejsca, żeby nie było sytuacji, że ktoś się nie ma gdzieś położyć, bo wszystko już w sobotę zajęte.

W późniejszym czasie dodam też mapki dojazdu z dworców i głównych dróg wylotowych do sali turnieju.

To chyba tyle najważniejszego. Oczywiście z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania :)

Na dniach regulamin oraz lista zgłoszonych będą dostępne na stronie http://dmp.wfb-pol.org
A oto i sam regulamin:
• Data: 30-31.VIII.2008

• Miejsce: Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki POLCON 2008
Sala Gimnastyczna Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Szafrana

• Wejściówka:
* akredytacja indywidualna = 30 zł (Jest to wstęp na dwa dni konwentu sobota i niedziela. Jeśli ktoś chce przyjechać na cały Polcon od czwartku akredytacja kosztuje wtedy 50 zł)
warto sprawdzić wszystko na stronie konwentu: http://www.polcon2008.pl

• Ranga: Master

• Format: 5x2250p

• Wymagania: Wymagana w pełni pomalowana armia, bez proksów.
W pełni pomalowana oznacza ze każdy model musi mieć nałożone podstawowe i odpowiednie kolory na każdą rozróżnialna powierzchnię (detale jak kryształki, klamerki czy oczy mogą zostać pominięte) nie może na wierzch przebijać podkład i figurka musi mięć fakturowaną podstawkę (trawka, malowany piasek itp..) Figurki muszą też spełniać WYSYWIG według pewnych zasad przyzwoitości ;) których niestety nie da się wyraźnie opisać, ale mam nadzieję, że każdy czuje o co chodzi :)

• Zgłoszenia i rozpiski!: Należy wysłać na luthorhuss@wp.pl

• Zgłoszenia należy nadesłać do 26.08.2008 r. Zgłoszenie powinno zawierać nazwę drużyny, dane 5 graczy (razem z numerami ID graczy – patrz www.ligawfb.prv.pl), 5 rozpisek! i wyznaczonego spośród nich kapitana, prosilibyśmy również o telefon kontaktowy.

• Limit miejsc: 200 (40 drużyn)

• Sędziowie: Kapitanowie drużyn mają rozstrzygnąć wszelkie spory między sobą. Jeśli nie potrafią będą mogli się zgłosić do jednego z sędziów, którzy będą do dyspozycji graczy.

• Ocena malowania: Brak. Nie istnieje możliwość grania modelami nie spełniającymi wymogów. Proszę więc nie zapominać o przywiezieniu armat znad morza. „Shit happens” więc proszę o zgłaszanie mi awarii, zgubionych modeli itp. – czas na usunięcie ZGŁOSZONYCH braków – do niedzieli rano, gdy zrobimy obchód stołów.

• Soft-scores: Przy oddawaniu wyników ostatniej rundy - kapitanowie muszą zaznaczyć z którym z zespołów grało im się najmilej. Jeden zespół, ten który uzyska najwięcej takich głosów - dostaje pięć Punktów Meczowych do klasyfikacji generalnej.

• Obostrzenia dot. składu drużyn: W drużynie nie można powtarzać armii. To znaczy, że nie można mieć dwa razy demonów czy wampirów ;)

• Klub a drużyna: Do udziału w turnieju są dopuszczone drużyny o dowolnym składzie personalnym, jednak puchar przechodni może trafić jedynie do klubu walczącego w jednolitym składzie (z co najwyżej jednym najemnikiem), reprezentowanego na Liście Ligowej. Czyli zwyciężyć w turnieju może dowolny skład, zabrać do siebie puchar i tytułować się najlepszym klubem już nie byle kto.

• Tajne rozpiski: Obowiązek przygotowania rozpisek tajnych maja wszyscy. Jeżeli obaj kapitanowie zgłoszą chęć grania na tajne rozpiski drużyny grają wtedy na tajne. Domyślnie gry odbywają się przy jawnych rozpiskach.

• Scenariusze: Brak

• Rozstawienie graczy: W każdej bitwie drużyny same dobierają się w pary grające wg następujących zasad:
Kapitanowie drużyn prezentują skład swojego zespołu oraz następuje wymiana rozpisek (jawnych lub tajnych - patrz dwa punkty wyżej).
Losujemy drużynę, która decyduje kto pierwszy wystawia zawodnika (drużyna A).
Drużyna B wybiera mu przeciwnika, ale gracz z drużyny A wybiera stół na którym grają.
Drużyna B wystawia ochotnika, drużyna A wybiera mu przeciwnika, ochotnik z drużyny B wybiera stół.
I tak do końca.
Na stole obowiązuje jeden rzut przed grą, gracz który wygrał ten rzut, ma prawo wybrać stronę stołu, lub pierwsza turę gry, ale wystawia swój oddział jako pierwszy.

• Dopuszczone listy armii: tak jak w uściśleniach sędziowskich, które można znaleźć tu: http://strony.aster.pl/barbaros/
Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości:
- na DMP obowiązujący będzie nowy podręcznik do DE
- gracze chaosu mogą korzystać albo ze starej książki (wtedy także ze starych demonów, itp.) albo z listy armii dostępnej w WD

• Imienni bohaterowie: Poza Lustrią niedopuszczeni. Dopuszczone za to RoR, za wyjątkiem tych zajmujących slot HERO.

• Ograniczenia kompozycyjne: Zabronione armaty DoW w innych armiach niż DoW, poza tym brak.

• System punktacji:
Drużyna w jednej rundzie może zdobyć 0-100 punktów
Progi pojedynczej bitwy co 200p.
Każdy z graczy na rundę może uzyskać 0-20 punktów, wyniki drużyny sumujemy.

Drużyna, która w danej rundzie uzyskała więcej niż 62 punkty z bitew otrzymuje 62 MP. Drużyna, która zdobyła mniej niż 38 punktów otrzymuje 38 MP. Pozostałe drużyny otrzymują ilość MP równą liczbie zdobytych DP w danej rundzie. Ranking ustalany jest na podstawie najpierw sumy MP, następnie sumy DP.

• Rozkład jazdy: sobota:
09.00 - 10.00 - rejestracja
10.00 - 13.30 - runda I
14.00 - 17.30 - runda II
18.00 - 21.30 - runda III
22.00 - zamknięcie hali

niedziela:
09.30 - 13.00 - runda IV
13.30 - 17.30 - runda V
18.00 - ogłoszenie wyników
Ostatnio zmieniony 26 sie 2008, o 08:14 przez Hrabia, łącznie zmieniany 11 razy.
Zaszłyszane na jakimś turnieju:
- Twój WS?
- Tak

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

skoro nie jest czysty limited co z bronia gigantow?

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Shino pisze:skoro nie jest czysty limited co z bronia gigantow?
ale Ty sie powtarzasz... nudne sie to zaczyna robic ;:D
moze wcisnesz to do Limited.. pewnie wystarczy tylko glosowanie na LS ;-)


a co do zasad i oferowanych warunków.. jestem pozytywnie zaskoczony, choc i tak mniejwiecej wiedziałem jak to bedzie wygladało :)

pozdrawiam
Obrazek

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

z jednej strony dobrze, ze nie mozna dublowac armii, z drugiej mamy teraz problem w klubie ;//

------------
nie może na wierzch przebijać podkład i mięć fakturowaną podstawkę (trawka, malowany piasek itp..)
Ten zapis jest trochę niejednoznaczny. Znaczy fakturowanym podstawka mówimy "nie"??
xYz

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

a niby czemu zabraniacie armat DoW a dopuszczacie stay chaos?
no bez jaj panowie! czemu gracze chaosniccy maja miec bonusy?
prosilbym o wytlumaczenie dlaczego robicie taki wyjatek.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Hrabia pisze: - gracze chaosu mogą korzystać albo ze starej książki (wtedy także ze starych demonów, itp.) albo z listy armii dostępnej w WD
i to sie ceni :) rispekt !! :wink:

moglibyscie rozwinac troche temat akademikow? jaki stan ilu osobowe pokoje itp itd, czy np mozna by sie druzyna wbic do jednego pokoju? (standardy akademikow sa rozne ;) stad moje pytanie)

pzdr

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

świetna organizajca z tego co pisze :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Hrabia pisze: - gracze chaosu mogą korzystać albo ze starej książki (wtedy także ze starych demonów, itp.) albo z listy armii dostępnej w WD
Hrabia ,Why?

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1551
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

Bo tak ustalił organizator...chew on it ...

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

a ja mam pytanie...

czy smoki na rydwanowej podstawce w armi HE, opartej na star dragonie mogą robić za rhinox raidersów? Wiem, ze to prox, no ale chyba lepiej wyglądają te smoki niż rhinoxy oraz jest bardziej kliamtycnzie ;) no i to kosztowny prox jest :P
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

• Soft-scores: Przy oddawaniu wyników ostatniej rundy - kapitanowie muszą zaznaczyć z którym z zespołów grało im się najmilej. Jeden zespół, ten który uzyska najwięcej takich głosów - dostaje pół Punktu Meczowego do klasyfikacji generalnej.
To chyba nie ma racji bytu wobec zmiany systemu punktacji.

Jakie są opcje noclegowe i w jakiej cenie ?? Czy płacimy na wejściu, czy znowu głupie przelewy ??
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Urban pisze:
Hrabia pisze: - gracze chaosu mogą korzystać albo ze starej książki (wtedy także ze starych demonów, itp.) albo z listy armii dostępnej w WD
Hrabia ,Why?
przylacze sie do tego pytania. rownie dobrze moznaby przyjac ze dla pokrzywdzonych graczy grajacych czysto goblinskim rosterem furtka w postaci 6ed.podrecznika. a co. org moze.
Jakie są opcje noclegowe i w jakiej cenie ?? Czy płacimy na wejściu, czy znowu głupie przelewy ??
to tez jest cenne pytanie

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Scimitar pisze:
• Soft-scores: Przy oddawaniu wyników ostatniej rundy - kapitanowie muszą zaznaczyć z którym z zespołów grało im się najmilej. Jeden zespół, ten który uzyska najwięcej takich głosów - dostaje pół Punktu Meczowego do klasyfikacji generalnej.
To chyba nie ma racji bytu wobec zmiany systemu punktacji.

W sumie nawet i pol punkta to jakas przewaga...
ale imho, racja - 1 MP dla druzyny fair play.

Ciesze sie, ze moj system punktacji zdobyl uznanie :D

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Drużyna, która w danej rundzie uzyskała więcej niż 62 punkty z bitew otrzymuje 62 MP. Drużyna, która zdobyła mniej niż 38 punktów otrzymuje 38 MP. Pozostałe drużyny otrzymują ilość MP równą liczbie zdobytych DP w danej rundzie. Ranking ustalany jest na podstawie najpierw sumy MP, następnie sumy DP.
Imo 62 pkt to za mało,
w tak wielkiem turnieju, myśle ze bedzietych 62 co ture 5-15.

Uważam, że w takim przypadku liczenia - bardzo waznym bedze to jaka druzyna ma armie

wystarczy zeby byc w czołówce i zdibywac troche ponad 62p w kazdym meczu

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Gremlin pisze:z jednej strony dobrze, ze nie mozna dublowac armii, z drugiej mamy teraz problem w klubie ;//
W Szczawnicy jest klub?

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

zafael pisze: Imo 62 pkt to za mało,
w tak wielkiem turnieju, myśle ze bedzietych 62 co ture 5-15.
Tyle ma ich byc.
Bedzie ich tyle samo co ture, ile match pointów w zeszlym roku ;-)
Uważam, że w takim przypadku liczenia - bardzo waznym bedze to jaka druzyna ma armie
:?:
wystarczy zeby byc w czołówce i zdibywac troche ponad 62p w kazdym meczu
Byles na ktorymkolwiek DMP? ;-) No offence intented.
Jesli sadzisz, ze znalazles luke w systemie - wprowadz swoj niecny plan w zycie, napotkasz szereg trudnosci... ;-)

Po wiecej uzasadnien odsylam do

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 669&t=8513

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9566
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Zasady bardzo mi się podobają, zarówno system liczenia pts jak i zakaz dublowania armii. Zapowiadają się kolejne niezapomniane mistrzostwa :)

Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 459
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hrabia »

Gremlin pisze:
nie może na wierzch przebijać podkład i mięć fakturowaną podstawkę (trawka, malowany piasek itp..)
Ten zapis jest trochę niejednoznaczny. Znaczy fakturowanym podstawka mówimy "nie"??
Oczywiście chodzi o to, że nie może przebijać podkład i musi mieć fakturowaną podstawkę :) Już poprawiłem w regulaminie.
bigpasiak pisze: a niby czemu zabraniacie armat DoW a dopuszczacie stay chaos?
no bez jaj panowie! czemu gracze chaosniccy maja miec bonusy?
prosilbym o wytlumaczenie dlaczego robicie taki wyjatek.
Zabronione armaty DoW to zdaje się pewien standard, który się ustanowił na turniejach. W każdym razie w zeszłym roku na DMP był taki zapis w regulaminie, więc jest i w tym. Book chaosowy jest dopuszczony żebyśmy na turnieju zobaczyli też jakieś armie mortali ;)
thurion pisze: moglibyscie rozwinac troche temat akademikow?
W akademikach są trzyosobowe pokoje. Stan akademików nie jest tragiczny ;) To znaczy są po jakimś remoncie, więc grzyba na ścianie nie ma, ale apartamenty to to nie są ;) Łazienki wspólne dla całego piętra. Jak się ściśniecie to się pewnie 5 osób zmieści do pokoju (ale raczej będzie ciasno). Jak dla kogoś akademik to za niski standard można wynająć pokój w hotelu. Lista pobliskich hoteli znajduje się na stronie Polconu.
Urban pisze: Hrabia ,Why?
;P
Kosa pisze: czy smoki na rydwanowej podstawce w armi HE, opartej na star dragonie mogą robić za rhinox raidersów? Wiem, ze to prox, no ale chyba lepiej wyglądają te smoki niż rhinoxy oraz jest bardziej kliamtycnzie no i to kosztowny prox jest
Hm... Jak dla mnie trochę niebezpieczny pomysł. Musiałoby być mocno rozpoznawalne, że te smoki to coś innego... Jeszcze to skonsultujemy i dam znać ;)
Scimitar pisze:
Soft-scores: Przy oddawaniu wyników ostatniej rundy - kapitanowie muszą zaznaczyć z którym z zespołów grało im się najmilej. Jeden zespół, ten który uzyska najwięcej takich głosów - dostaje pół Punktu Meczowego do klasyfikacji generalnej.
To chyba nie ma racji bytu wobec zmiany systemu punktacji.

Jakie są opcje noclegowe i w jakiej cenie ?? Czy płacimy na wejściu, czy znowu głupie przelewy ??
Ups... Rzeczywiście ten punkt był pisany jak jeszcze mieliśmy starą punktację w planach. Na dniach zostanie zmienione na coś sensownego dla nowego systemu :)

Opcje noclegowe to: wspólne sale (5zł/os/noc), akademiki (30zł/os/noc) albo hotel. Jeśli chcecie akademik albo hotel trzeba by rezerwować wcześniej (i należałoby też opłacić wcześniej). Akredytację i kasę za wspólne sale można na miejscu płacić. Najlepiej przy zgłoszeniu zaznaczyć jaką opcję noclegową wybraliście to będę wiedział ile miejsca na wspólnych salach mam zarezerwować.
Zafael pisze: Uważam, że w takim przypadku liczenia - bardzo waznym bedze to jaka druzyna ma armie

wystarczy zeby byc w czołówce i zdibywac troche ponad 62p w kazdym meczu
Mi się wydaje, że zawsze na turnieju ważne jest to jaką masz armię ;) niezależnie od systemu liczenia punktów (oczywiście umiejętności grania też są ważne!). Zapewniam Cię, że nie wystarczy zdobywać trochę ponad 62p w każdym meczu żeby być w czołówce. Pamiętaj, że w drugiej kolejności ranking jest ustalany na podstawie sumy DP, więc w czołówce będzie się liczyło kto zdobył więcej dużych punktów (najpewniej ;) )
Zaszłyszane na jakimś turnieju:
- Twój WS?
- Tak

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Hrabia pisze:
Kosa pisze: czy smoki na rydwanowej podstawce w armi HE, opartej na star dragonie mogą robić za rhinox raidersów? Wiem, ze to prox, no ale chyba lepiej wyglądają te smoki niż rhinoxy oraz jest bardziej kliamtycnzie no i to kosztowny prox jest
Hm... Jak dla mnie trochę niebezpieczny pomysł. Musiałoby być mocno rozpoznawalne, że te smoki to coś innego... Jeszcze to skonsultujemy i dam znać ;)
kurcze, a nie wystarczy, zę smoka lorda mam na 50x50 a tamte dwa na rydwanowej podstawce? Oczywisćie ladnie powiem przeciwnikowi, że to są moje rhinoxy, gdyż nie chce sobie psuć wyglądu armi elfickiej jakimiś ogrami, a chyba to będize wiadome co i jak.
Oczywiscie jak jest to problem to nie upieram się ::0 , dlatego czekam na to co orzekniecie.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Hrabia pisze:
bigpasiak pisze: a niby czemu zabraniacie armat DoW a dopuszczacie stay chaos?
no bez jaj panowie! czemu gracze chaosniccy maja miec bonusy?
prosilbym o wytlumaczenie dlaczego robicie taki wyjatek.
Zabronione armaty DoW to zdaje się pewien standard, który się ustanowił na turniejach. W każdym razie w zeszłym roku na DMP był taki zapis w regulaminie, więc jest i w tym. Book chaosowy jest dopuszczony żebyśmy na turnieju zobaczyli też jakieś armie mortali ;)
ale zauwaz ze punktacje zmieniliscie to raz a dwa to wcale standard nie jest. ostatnio jest kilka turow bez ograniczen [ jedynie limited] w tym master i nie wiem czemu sprawiajac prezet chaosnikom zabraniacie czegos innego...
zrobcie czysty limited bez innych ograniczen i juz.
a jak chcecie ograniczac to wezcie np EURO cs zrobcie...
nie mowie ze jestem za nim ale nie lubi naginania czegos.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

ODPOWIEDZ