Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

?
Obrazek

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

danke za to :) teraz kolejne mega szybkie
Korzystał ktoś z farb fluorescencyjnych (no jakoś tak się to pisze ^^)
chodzi mi o te vallejo http://www.mojehobby.pl/katalog.php?gru ... d=86931410 jaki dają efekt (wiem co robią chyba ^^ chodzi o efekt tego co mają robić )

Awatar użytkownika
MuK
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: MuK »

Nie liczyłbym na spektakularne sukcesy

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Szkoda, chciałem czymś takim machnąć sztandar Manflayersów żeby się świecił w nocy i straszył dzieci.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
goboss
Masakrator
Posty: 2242
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: goboss »

Co to jest lasrunek? Gdzieś styknąłem się z tym pojęciem i nie wiem co to :P Chyba jakaś technika malarska? :P

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Obrazek

Gdzie można kupić takie drzewka (suche badyle) ciemno brązowe?
Obrazek

Awatar użytkownika
Bonczek
Chuck Norris
Posty: 436
Lokalizacja: W-wa/Lubartów

Post autor: Bonczek »

Witam!

Czy nagle coś mnie upośledziło i moje oczy nie potrafią tego dostrzec czy ze sklepów zniknęły podstawki pod figurki?(produkcji GW) Jeśli nie, to gdzie takowe można kupić?

Awatar użytkownika
Marchon
Wałkarz
Posty: 84
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Marchon »

Bitspudlo? :)
- Na moim sihillu - warknął Zoltan, obnażając miecz - wyryte jest starodawnymi krasnoludzkimi runami prastare krasnoludzkie zaklęcie(..).
- Ha - zaciekawił się Jaskier, który właśnie zbliżył się do nich. - Więc to są słynne tajne runy krasnoludów? Co głosi ten napis?
- "Na pohybel elfimsynom!"

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

goboss pisze:Co to jest lasrunek? Gdzieś styknąłem się z tym pojęciem i nie wiem co to :P Chyba jakaś technika malarska? :P
laserunek (ang. glaze) - polega na nałożeniu na model cienkiej, bardzo rozrzedzonej farby (przez co jest półprzezroczysta) zmieniającej zabarwienie, odcień warstwy znajdującej się pod nią. używana najczęsciej w celu dodania kolorom głębi, do wszelkiej maści przebarwień i przybrudzeń, różnej maści efektów świetlnych (np. kolorowe źródło światła).
Voodoo pisze:Gdzie można kupić takie drzewka (suche badyle) ciemno brązowe?
W lesie ;). Serio, nie wygląda mi to na coś kupionego w sklepie...
http://azylium.vot.pl - Serwis Społeczności Mordheim

Awatar użytkownika
Adamdo
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Szybki Szpil Tychy filia Kraków

Post autor: Adamdo »

A mi właśnie wygląda, za bardzo zaokrąglone krawędzie ma. Może to z jakiejś masy modelarskiej jest. Ale zwykła gałązka też nie jest zła
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotr P.
Falubaz
Posty: 1389
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Piotr P. »

Voodoo pisze:
Gdzie można kupić takie drzewka (suche badyle) ciemno brązowe?
Można kupić w sklepach modelarskich. Nie wszystkich oczywiście. Kupuje sie tego cały wór i klei korony drzew. nastpnie opkleja takim szajstwem co imituje liscie. :wink:
Skupuje 5 edycyjne modele Bretończyków.

Awatar użytkownika
goboss
Masakrator
Posty: 2242
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: goboss »

Czy do klejenia figurek plastikowych używa się tego samego co do metalowych? :P

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Nie, do plastiku masz kleje, które topią plastik i w ten sposób działają, nie podziała to na metal, do którego najepiej uzywać porządnych klejów dwuskładnikowych jak np. poxilina
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Holgin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 136

Post autor: Holgin »

u mnie przeterminowana kropelka daje rade z metalami ;)
do plastików cyjanoakryle są dobre, metale najlepiej pinować i kleić czymś mocnym, np ta poxilina.

Awatar użytkownika
goboss
Masakrator
Posty: 2242
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: goboss »

Troll ma umiejętność Regeneracja.. Nie wiem czy dobrze to zrozumiałem. Regeneracja daje 4+ Magic Save'a?

Awatar użytkownika
Adamdo
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Szybki Szpil Tychy filia Kraków

Post autor: Adamdo »

nie ten dział, ale tak
Obrazek

Awatar użytkownika
Jan z Czarnolasu
Mudżahedin
Posty: 269
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Jan z Czarnolasu »

potrzebuje szybkiej odpowiedzi :D

Chcę osiągnąć efekt stali mieniącej się błękitem. Mam pewną idee, ale wolę się skosultować zanim skopie ludzika.

Najpierw planowałem maznąc standardowy metal bez żadnych kolorków więc dałem cienką warstwę boltgun metal + chaos black (1:1). Po tym zabiegu szedłem dalej starą koncepcją i dałem lekkiego washa chaos black, ale sie rozmyśliłem, chwyciłem midnight blue i dałem dwa washe. Na obecną chwilę mam ten przyciemniony metalik wycieniowany na midnihta. . . pytanie. Co robić dalej ? Myślę, że będę brushował boltgunem i chainmailem, a potem highlight mithrilem, ale w międzyczasie muszę pchnąc w tą stal trochę koloru, ale zastanawiam sie jakimi washami. .. do dyspozycji mam wszystkie odcienie niebieskiego + nowy wash.

Awatar użytkownika
Marchon
Wałkarz
Posty: 84
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Marchon »

Coś a'la Hammerersi w środku strony? http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?t=11061
- Na moim sihillu - warknął Zoltan, obnażając miecz - wyryte jest starodawnymi krasnoludzkimi runami prastare krasnoludzkie zaklęcie(..).
- Ha - zaciekawił się Jaskier, który właśnie zbliżył się do nich. - Więc to są słynne tajne runy krasnoludów? Co głosi ten napis?
- "Na pohybel elfimsynom!"

Awatar użytkownika
goboss
Masakrator
Posty: 2242
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: goboss »

Czy zestawik GW Paint Set (10 podstawowych farbek + pędzelek) to dobry zakup na początek?
Moim zdaniem tak, bo: wychodzi taniej, w sumie wszystkie kolory będa mi potrzebne. :P

Awatar użytkownika
Treevill
Kradziej
Posty: 911
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Treevill »

Richtie - chodzi ci o cos takiego ???

Obrazek

ODPOWIEDZ