Inwazja pseudo Druchii

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Inwazja pseudo Druchii

Post autor: Corvus Albus »

Do tej pory czułem się klimaciarzem i osobą która zbiera swoją armię dla fajnych figurek i klimatycznej armii. Tymczasem rozpoczęła się fala oblężenia naszej armii przez rzesze Pseudo Druchii :P Nagle ludzie obudzili się, że to DE ma klimat od zawsze podobał się figurki i takie tam. Szkoda, że w 6 ed tego nie dostrzegali i grali Imperium Bretką itp. Co chwilę widzę ogłoszenia zamienie coś tam na DE, Kupię DE bla bla bla.

Jestem ciekaw jak wielu nowych graczy pozostanie przy DE. Jestem zdania, że chociaż 1/4 zrezygnuje, gdyż uzna ją za zbyt ciężką w prowadzeniu. Mam cichą nadzieję, że szybko nowi się wykruszą <szaleńczy śmiech>.

Szkoda, że ludzie zaczynają zbierać wszystkie nowe armie w nadzieji, że kolejna będzie jeszcze bardziej wygięta niż poprzednie.

Podsumowując te krótkie żale:

Niestety staliśmy się jednymi z wielu :(, a jak ktoś mnie nazwie PG bo gram DE to mu chyba z buzi jesień sredniowieczną zrobie !!!! :D Oby prawdziwi Druchii przetrwali tą nawałnicę podróbek, które trzeba wyciąć w pień.

"Take their gold, burn their homes, kill their families and enslave their souls. Show them no mercy."
- Malekith, Witch King of Naggaroth.


PS. Szkoda, że to nie Naggaroth moglibyśmy wrabiać nowych graczy w praktykowanie magii :P a zapewne 99% to faceci xD
Ostatnio zmieniony 30 lip 2008, o 09:10 przez Corvus Albus, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Na flaki Khaina ciut racji masz ale to minie i nie będzie tak nasilone jak na demony i WC. Potem przyjdą Hordy Chaosu i się wykruszą pseudo elfy. Prawdziwi wierni i wytrwali nowi pozostaną(stający się wiernymi). Potem będzie tanio na allegero i będzie można rozszerzyc łatwo armię o kolejne tysiące pkt :P. Mnie bardziej martwi nie ilość tylko że ktoś wymyśli standard a stado papug będzie naśladować do znudzenia jak u gejoelfów gdzie na turnieju na 5 HE wszystko to armie były na stardragonach. hahaha.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Fingor
Chuck Norris
Posty: 524
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fingor »

Ja DE zbieram dopiero zacznę zbierać teraz, ale na booka czekałem od jakiś 2 lat, więc "pseudo" się nie czuję ;)
Jak napisał Murmandamus, nie sądzę, żeby to było coś takiego, jak z demonami i wampami.
Arabesca - Dark Fantasy, Epic Action
Nietykalny pisze:Lakieru pernamentnego ( permanentny znaczy co innego)
:roll:

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

No jeśli chodzi o allegro w najbliższym czasie to czeka nas prawdopodobnie raj :D Standard odnośnie rozpiske jest dobrą taktyką, wrzucasz na forum najgorsze zestawienie jakie znasz, prawdziwi wyznawcy Khain'a chwala tą rozpiskę wkręcając jej zalety :D i wogóle, a potem na turnieju wielka niespodzianka xD i przetrwają tylko najwierniejsi xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Fingor pisze:Ja DE zbieram dopiero zacznę zbierać teraz, ale na booka czekałem od jakiś 2 lat, więc "pseudo" się nie czuję ;)
Czekałeś 2 lata? A te 2 lata temu to co? Nie łaska było zbierać? :evil:
pseudoklimaciarz jak nic :roll:

Corvus Albus
ale teraz ciężko o słabe jednostki, ze wszystkim można coś zrobić więc taka rozpiska nie przejdzie niestety :(

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

@Corvus Albus Oj nie podejrzewam, wcześniej były tylko ładne figurki i klimat a zasady armii zniechęcały takie osoby o których piszesz do zbierania DE.

Teraz armia ta posiada ładne modele+ klimat+ jest mocna a takie combo przyciąga jak magnes, bo czego chcieć wiecej? ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

No widzisz ja zbieram DE pomimo iż bardzo się meczyłem na turniejach jako, że na starych zasadach grałem całe 3 miesiące i dla początkującego w WFB to raczej ciężka armia na start. Właśnie takie stwierdzenie, że wcześniej nie było grywalnej armii i ktoś tym nie grał a teraz tak bo już są dobre jednostki wskazuje na Pseudo Druchii i zainteresowanie tym co wygrywa a nie tym co jest poprostu fajne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

Corvus Albus pisze:No widzisz ja zbieram DE pomimo iż bardzo się meczyłem na turniejach jako, że na starych zasadach grałem całe 3 miesiące
3 miesiące ? :lol2: Zią. .. zastanawiam się jak tak długo wytrzymałeś. Ciężko było ? :wink:
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Corvus Albus pisze:Standard odnośnie rozpiske jest dobrą taktyką, wrzucasz na forum najgorsze zestawienie jakie znasz, prawdziwi wyznawcy Khain'a chwala tą rozpiskę wkręcając jej zalety :D i wogóle, a potem na turnieju wielka niespodzianka xD i przetrwają tylko najwierniejsi xD
No nie wiem, może tylko ja mam takie odczucia. Mianowicie 90% rozpisek wrzucanych tutaj na forum (do 2k) opiera się na schemacie:

Herosi:
-magiczka 1-2 (zestawy przedmiotów)
-bsb

Cory:
-Kusznicy (10)
-2x DR(5)
-2x Harpie(5-6)
-może klocek warriorów(20-25)

Speciale:
-Jazda(6) z banerem AP
-Może BG (15-16)

Rary
-Bolce
:roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Ritchie pisze:
Corvus Albus pisze:No widzisz ja zbieram DE pomimo iż bardzo się meczyłem na turniejach jako, że na starych zasadach grałem całe 3 miesiące
3 miesiące ? :lol2: Zią. .. zastanawiam się jak tak długo wytrzymałeś. Ciężko było ? :wink:
Miało być więcej od początku roku 6 miesięcy ;p nie trafiłem w klawisz .

wiesz jak jedziesz na klika turniejów i dostajesz maski albo non stop przegrywasz, bo jak się okazuje (wg zdania ludzi) masz najgorszą armię to możesz naprawdę się zniechęcić.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Jak zaczynasz grę Druchii to nie spodziewaj się, że od razu będziesz wszystko, no może część... od bólu pojedynczą grę wygrywał :D życie nie jest takie piękne. A DE to nie DL :P

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

jarlaxle17 pisze:Jak zaczynasz grę Druchii to nie spodziewaj się, że od razu będziesz wszystko, no może część... od bólu pojedynczą grę wygrywał :D życie nie jest takie piękne. A DE to nie DL :P
Po pierwsze nie liczyłem, że będę wygrywać na starcie, ale wydaje mi się, że jakby zaczął choćby Bretonią miałbym większe szanse i lepsze wyniki niż 6 ed DE :P Ludzie wybierają 7 ed DE podobnie jak DL i VC w nadziei, że będą mieć zbliżonego kopa :P

Wracając do tematu, pogoń za nowymi armiami jest przerażający O_o jak zobaczyłem na którymś z masterów 19 DL 14 VC a teraz dojdzie pewnie z tyle samo DE to jest straszne...
Obrazek

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Corvus Albus pisze:Ludzie wybierają 7 ed DE podobnie jak DL i VC w nadziei, że będą mieć zbliżonego kopa :P
Co Ty ciągle porównujesz siłe DL do VC nawiązując że te armie są porównywalnie przegięte i wogóle nie osiągalne dla pozostałych frakcji? Odechciewa się grać tą armią jak się słyszy "VC są przegiete" :roll: Wszystkie armie mają swoje wady i zalety.

Podaj mi powody dla jakich uważasz że VC są przegięte i są samograjem? Bo ja w ich potencjale nie widze większej różnicy w stosunku do nowych DE (DL to inna bajka) 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Chyba źle zrozumiałeś moją wypowiedź.

Porównuję do nich bo ostatnio te dwie armie są na TOPie i o nich ciągle mówią :P Co do samograja nie mówię że nim są, tylko stwierdzam że maja siłe i warunki do walki :) Nigdzie nie napisałem, że są przegięte :).

Chodzi mi o sam fakt szału na nowe armie, z jednego powodu, bo mają zwiększony potencjał, to samo tyczy się DE.

Wytłumacz mi zatem dlaczego nagle się zrobiło tylu chętnych na DE?
Obrazek

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Voodoo pisze:Podaj mi powody dla jakich uważasz że VC są przegięte i są samograjem?
BSB z Drakenhoffem w kolocku BK? :roll:

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Wracając do tematu, pogoń za nowymi armiami jest przerażający O_o jak zobaczyłem na którymś z masterów 19 DL 14 VC a teraz dojdzie pewnie z tyle samo DE to jest straszne...
na ktorym? bo mnie chyba nie bylo wtedy....

Wytłumacz mi zatem dlaczego nagle się zrobiło tylu chętnych na DE?
bo staly sie bardzo grywalna armia z mnostwem kombinacji?

jak ci tak bardzo zalezy, zeby grac malo popularna armia moze zajmij sie ogrami :roll:

Awatar użytkownika
Jarek
Mudżahedin
Posty: 276
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Jarek »

Moim skromnym zdaniem tak jest ze wszystkimi nowo wydanymi armiami. A to dzieki chorym zasadom wydawniczym tej firmy. Bardzo sie stara aby kolejna wydana armia miala lepsze zasady od poprzednich, byla mocniejsza lub tez bardziej przegieta od poprzedniczek. Oczywiscie do czasu promocji nastepnej. Biznes sie musi krecic i juz.
A ze teraz czujesz sie jak notariusz, kroremu ktos zlikwidowal wylacznosc na wykonywanie zawodu i otworzyl wrota korporacji, przez co nie czujesz sie juz tak elitarnie, posiadajac jako jeden z nielicznych armie, ktora w imie idealow dzielnie przegrywales przez kilka ostatnich lat.
Przyjda kolejne armie, nastepne edycje i znowu bedziesz w elicie, rynek wtorny sie zapelni, bo maluczcy beda mysleli ze ta nastepna armia to wlasnie ta najbardziej klimatyczna o ktorej zawsze marzyli.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

@Corvus Albus, Jak będziesz grał DoW, to dopiero będziesz kozak i elita :D
Mi to nie przeszkadza, że tłum osób rzuca się na DE, będzie później co kupować na allegro. A teraz jest co sprzedawać.

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

Jakoś na He nikt sie nie rzucił ;)

co do DE to zawsze chciałem miec armię blood Elves no a nie było zadnego odpowednieka a nie chciałem zeby tylko stała na półce były do wyboru VC ale stwierdziłem z epoczekam na booka De tyle Durchi sie nie czuje :D tylko mieszkańcem Saphery !

Awatar użytkownika
s!k0r
Wałkarz
Posty: 63
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: s!k0r »

Nie ma co przesadzać... Obserwuję te wszystkie fale entuzjazmu od czasu wyjścia HE i (oczywiście takie jest moje zdanie, nie trzeba się z nim zgadzać) nowe Druchii nie wywołują takich "och", "ach" jak VC, DL i HE. Nie mówię o tym jakie te armie są teraz, jak się je prowadzi itp., bo o tym nie mam pojęcia. Chodzi mi o to, że każda z nich miała coś z mega pompą, co chyba wszystkich strasznie podniecało (HE z SD i ASF, wampiry z bohaterami i magią, DL to Demony itp.), a DE chyba nie mają czegoś takiego.
Hatred na całej armii może jest czymś takim, ale i tak uważam, że fala nowych będzie niewielka. Może widzę to tak dlatego, że to na DE czekałem z tych wszystkich armii. Ta armia bynajmniej nie wygląda na samograja (nie twierdzę, że inne nimi są), a wymóg myślenia odstraszy tą "pogoń" w jakiejś części.
Zobaczymy jak będzie :) mam nadzieję, że mam rację :D

PS. Nie chcę nikogo urazić, ale niektórzy nie powinni tu przesadzać z byciem "weteranem", bo śmiesznie zaczyna być :wink: . Szacun, graliście DE, wtedy, kiedy było ciężko (sam odpadłem wtedy...), ale to nie czyni z Was jedynych, którzy wybrali tą armię z powodu klimatu itp.

Zablokowany