Czym grać, przeciw komu?

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Pierdoły piszecie.
Na Bretkę to:

Kusze i bolty, by musieli podejść. COK, by robić outnumber fear. Harpie, by nie mógł szarżować w to, co chce.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

To co Jankiel pisze.

A jak kusz nie ma to i tak np. bretka nie poszaleje bo plewow to jednak my zdecydowanie wiecej mamy :)

CoK, rydwany, hydranty, BG radza sobie dobrze z bretka.

Kmincie lepiej co robic z VC i Demonami :wink: Tragedii nie ma, ale przynajmniej wyzwanie wieksze

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Też bym poprosił o charakteryzacje wampirów i demonów

Awatar użytkownika
s!k0r
Wałkarz
Posty: 63
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: s!k0r »

póki sam nie zagrasz, nie będziesz wiedział jak pokonać... znajdź swój sposób, bo takie rady dużo Ci nie dadzą wg mnie :)

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

to była satysfakcjonująca mnie odpowiedź. Dzięki!!!

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

BG radza sobie dobrze z bretka.
Nie bardzo - mogą przyjąć szarżę, ale co z tego, jak zginie połowa oddziału. I tak trzeba później skontrować. Charioty są troszkę za wolne na bretkę no i w sumie dają nam statystycznie jakieś 2 do CR. Za 100 pts to troszkę mało, ale z drugiej strony mają kolejne 4 US do obliczania strachu.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Nie chodzi mi o jakiś tam wyszukany sposób ,tylko prostą charakteryzację armiii z naciskiem na rzeczy ,które są dobre na DE i to co De ma dobre. Nie chodzi mi od razu o gotową rozpę. To jest tak jak wystawiasz rozbe na forum , liczysz ,że odpowiedzą i powiedzą czy przypadkiem nie zrobiłeś jakiegoś kardynalnego błędu

pozdro
I believe in Honour.!

Awatar użytkownika
Bison
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 179

Post autor: Bison »

Jankiel, klocek BG (załóżmy 15) ze sztandarem AP i Assem nie jest taki zły na bretke. Assasin z KB i +D3 At zabije średnio 2, a bretoniczycy trafiając na 4 bez przerzutu mają trochę pod górkę, więc można jeszcze BG oddawać.
Oczywiście nie mówię o przjmowaniu 3 lanc jednocześnie.

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

No może i BG ze sztandarem AP by się sprawdzili ale wtedy nie dasz im już ASF więc po szarży takiej lancy niewielu zostanie do oddawania. Można oczywiście dać BSB z ASF ale taki oddział nam wtedy bardzo drożeje. W sumie jest to jakieś wyjście, tak że można spróbować.
Inna propozycja to hydra z KB od kotła, ale nie mam doświadczenia czy to by się sprawdziło lepiej niż bolec. Dodatkowo kocioł daje stubborn egzekom którzy są nieźli przeciwko bretoni więc można by to wypróbować.

Co do rydwanu to można go wzmocnić noblem, ma wtedy US5 i większą siłę przebicia.

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Bison pisze:klocek BG (załóżmy 15) ze sztandarem AP i Assem nie jest taki zły na bretke. Assasin z KB i +D3 At zabije średnio 2, a bretoniczycy trafiając na 4 bez przerzutu mają trochę pod górkę, więc można jeszcze BG oddawać.
Oczywiście nie mówię o przjmowaniu 3 lanc jednocześnie.
bzdury. Jeśli będziesz miał 10 tur bitwy, to sobie możesz BG manewrować, a i tak Cię dopadną. Tu dają radę 4 bolce i DR.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Konop
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 130

Post autor: Konop »

Egzekutorzy?
Tak ze 14, 2 rządki po 7 ze sztandarkiem AP i Assassinem(albo bez)? Dać se wjechać w cokolwiek, a tym skontrować od flanki, jak się da.

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

Egzecy z AP i kotłem w 12 calach + assasyn rozjerzdza każdy klocek bretki nawet jaśli oni w nas wjadą co nei powinno miec miejsca przy 15-20 harpiach ;)

assol powinien wybić 1 szereg(3) ma szanse chyba ze hero tam jest aczkolwiek chyba większym zagrożeniem sa troobsy bo lanca bije bokami, no chyba że to BSB z vitrue co daje +1 do CR za Gieńka bo wtedy maja static wysoki. a jak ci wybije EG sporo to moze 2 przezyje a to już 5A (champ +kociołek)

mnie sie spisywało.

Awatar użytkownika
Łuki
Pseudoklimaciarz
Posty: 33

Post autor: Łuki »

A co sądzicie o krasnalach??
Ja na starych DE nie cierpiałem z nimi grac... ale od kąd harpie są w core to już jakoś lepiej;]

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

ja próbowałem na magii, ale troche peszka i bardzo antymagiczna rozpa przeciwnika i nie dało rady. w 6 ed. mialem sam defens i remis uwalczyłem.(4 bolce,30 kusników, 10 DR z kuszami, 6 shades i harpie. taki ogólny zarys)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

nikt nie wspomnial o shadach, na brete to chyba doskonala jednostka jak teren sprzyja.
Hydrą wiele nie narobisz, gdyż to raczej bretoniec wpadnie, wbije pewnie pare ran i dorzuć do tego spory CR i po niej. BG? No chyba, ze jakiaś ekstremalna wersja ze szmatą AP i BSB z asf ;)
Masa strzalów i lekkich rzeczy powinna dać rade.
4 bolce same w sobie są straszne, kusznicy teraz dużo bardziej bolą lance, skutecznosć mają o 100% większą niż w VI ed.

Gdybym mial wystawić sie pod bretke to 4 bolce, sporo fastów z kuszami, 2x shadzi, mobilna magia, harpie. Ogólnie dużo strzelających plew, które są tanie, które można poświecić oraz poodginać szarże. Strasznie droga lanca blokowana przez taniutkiego fasta, czy jeszcze tansze harpie to chyba najwiekszy ból bretończyka, szczególnie jak jeszcze strzelają w niego 4 bolce.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

black horror jest na nie zajebisty ;) testowałem i mówię ,że super są harpie bo oni nie mają ich czym roza\walać , DR z reguły radzą sobie ich łucznicy itp. Ale magia na nich jest zajebisty i fasty i terror predewszystkim

Awatar użytkownika
Łuki
Pseudoklimaciarz
Posty: 33

Post autor: Łuki »

Kiedyś napotkałem bretke zbudowaną na chłopach... smutno mi było... zabił mi 1 DR i stracił wszystko w 5 tur;]

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Jak grać z WE kiedy ma się rozpę złożoną na harpiach , DR i widmach?? POMOCY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Jan z Czarnolasu
Mudżahedin
Posty: 269
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Jan z Czarnolasu »

a masz jakieś oddziały oprócz harpii, DR i shadów ? może jacyś bohaterowie ? jakieś rary ?

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

i na jakie punkty?

ODPOWIEDZ