Ethereal Creatures

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Inkwizytor
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: Zad Trolla; Koszalin

Post autor: Inkwizytor »

Albo setki zombiaków i GG :roll:
Niedługo zaatakuje nas kosmiczna lejąca się galaretka.

A i tak wszyscy zgnijemy w kobiałce ;)

Awatar użytkownika
wertyg
Falubaz
Posty: 1378
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: wertyg »

Cos wystawiac trzeba. :roll:

Assur
Oszukista
Posty: 781

Post autor: Assur »

założeniem jest że armia na turnieju ma byc uniwersalna i być w stanie wygrać z każdym.

po 7mioedycyjnych zmianach i kilku nowszych AB eteryki już tego nie dają. A vc zawsze mają sporo innych jednostek które warto wystawić, więc nie ma co się dziwić że już nikt tego nie bierze...

W towarzyskiej grze gdy znamy armię przeciwnika wiadomo czy jest sens wystawiać eteryki (np vs lizardmen), na turnieju tak sie nie da więc sie ich nie uzywa. tyle...

Awatar użytkownika
Inkwizytor
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: Zad Trolla; Koszalin

Post autor: Inkwizytor »

A gdzie tu miejsce na jakikowiek klimat? Spoko-rozumiem wymogi turniejowe, ale IMO VC wzorowane na Bretę z dwoma DoWowymi działami to kicha a nie klimat :roll:


Mode on:
wydzieliłem pare postów dotyczacych literatury o umarlakach do tematu http://wfb-pol.org/forum/viewtopic.php?t=1925
Mode off.
Christos
Niedługo zaatakuje nas kosmiczna lejąca się galaretka.

A i tak wszyscy zgnijemy w kobiałce ;)

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Pojęcie "klimat" bywa często nadużywane przez ludzi nie potrafiących sklecić sensownej rozpiski lub wykonać rozsądnego manewru, dla usprawiedliwienia własnych porażek.

Natomiast szacunek dla ludzi, którzy potrafią złożyć armię mającą jakąś myśl przewodnią, spójną, spełniającą wymogi fluffowe a nadto wymiatającą na polu walki.

Konkretyzując, dla mnie oczywistym jest, że Armia Sylwanii może brać działa DoW. Carsteinowie biorą najemników, nadto "w zasadzie" jest to armiaimperialna ;). Natomiast te same działa w armii Strzyg czy Necrarchów doprowadziłyby mnie do odruchu wymiotnego.

Awatar użytkownika
Inkwizytor
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: Zad Trolla; Koszalin

Post autor: Inkwizytor »

Konkretyzując, dla mnie oczywistym jest, że Armia Sylwanii może brać działa DoW. Carsteinowie biorą najemników, nadto "w zasadzie" jest to armiaimperialna . Natomiast te same działa w armii Strzyg czy Necrarchów doprowadziłyby mnie do odruchu wymiotnego
No i właśnie o to mi chodzi :)
Niedługo zaatakuje nas kosmiczna lejąca się galaretka.

A i tak wszyscy zgnijemy w kobiałce ;)

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

Wracając do tematu eteryków. Przyznam się bez bicia, że nie mam spirytów. W towarzyskiej grze to używałem kartoniki. Teraz zastanawiam się nad ich kupnem. I tu moje pytanie. Czy opłaca się brać je na turnieje, tzn czy bierzecie je na turnieje lub widzicie jak inni je biorą i czy one się spłacają (w dzisiejszych realiach).

Pomijam grę towarzyską, bo tu to co innego.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Raczej malo osob NA TURNIEJACH je wystawia (o chyba ,ze banshee ;))
Po prostu za duzo armii ma magiczne ataki ,a wbrew pozorom sa drogie (kiedys cena byla adekwatna ,a teraz .....;))
Ja polecam tylko Banshee i tylko wtedy kiedy masz przyzwoita ochrone magiczna bo to w koncu 90 pkt. w mietkim modelu ;)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Popieram przedmowce.

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

Czy gdy banshee krzyczy w jakiś oddział to może on wziąć LD generała? Bo wczoraj byłem na turnieju w Futrze i tak mi powiedziały dwie osoby, a ja mam wrażenie, że nie można brać LD generała przy krzyku banshee.

Borysss
Chuck Norris
Posty: 422
Lokalizacja: .::ZadTrolla::. Shannon Éire

Post autor: Borysss »

Heinrich_von_Tod pisze:Czy gdy banshee krzyczy w jakiś oddział to może on wziąć LD generała? Bo wczoraj byłem na turnieju w Futrze i tak mi powiedziały dwie osoby, a ja mam wrażenie, że nie można brać LD generała przy krzyku banshee.
Można a sciurki dostają bonus za szeregi etc.

Awatar użytkownika
Skav
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: Skav »

ja uwielbiam eteryki zawsze sa w mojej armi :D

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

Yyyy... a czemu GW nie wydało konnego Wraitha? Wiecie gdzie fajny konny model Wraitha można dostać?

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

tak jak Szczurek mówi duchy stały się już niestety ale słabiutkie nie to co kiedyś świetność duchów nie możliwych do zniszczenia, przy mocnej magii VC
banszi jeżeli grasz magicznie bo wtedy nie dasz jeje tak łatwo zabić

Awatar użytkownika
Izwor
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Izwor »

Kupić się raczej nie da...
Ja widziałem kiedyś zrobionego z papieru i oryginalnej kosy...
Przy odrobinie fantazji i umiejętnościach plastycznych możesz to powtórzyć.
Najtrudniej będzie utrzymać twardość fiksa, chyba, że użyjesz spraya do utwardzenia.
Co do jakości to figórka była całkiem ładna i nieustępowała tym od GW :)

P.S.
Oczywiście tylko góra była z papieru...
Koń był od Wight Lorda albo zwyklego BK.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2007, o 01:08 przez Izwor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

z papieru :shock: :roll:
to juz lepiej z jakies masy zrobic pofaldowany plaszcz dodac kose i na kunia :D
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

A używacie w ogóle wraitha? Bo ja użyłem go dwa razy. Raz wrzuciłem do klocka gg. Kloc rozjeżdżał wszystko, ale to nie było zasługą wraitha tylko samych gg bo wraith nie trafiał ciągle :P , a drugi raz to go wrzuciłem do klocka szkieletów. I tam też nic nie zdziałał, ale to była wina tego że sam kloc nic nie zrobił bo gdzieś się zaplątałem po drodze i zanim doszedłem to był koniec :lol: A jak to u was wygląda?

Awatar użytkownika
Skolim
Mudżahedin
Posty: 217
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: Skolim »

Ja kilka razy użyłem. Ogólnie nie opłacalny, wolę necrusa albo thralla. Jest etheralny i wzbudza terror co jest fajne na np. orki i gobliny i inne armie o skromnej liderce. Jednakże armia taka nie może mieć mocnego magicznego wsparcia (co raczej jest zawsze). Na koniku nie ma już siły 5 więc kolejną wadę mamy, tak to mógł chociaż do maszyny dolecieć i powybijać :( ja dawałem go na konia i wsv na 3+ na strzelanie i jeździł sobie chłopak tępiąc maszyny, gdyby chociaż mają bazową siłę 4 :(
"Athel Loren nie ścierpi bytności no Człowieka, ni Orka, ni Krasnoluda, ni Zwierzoczłeka. Pierwszy krok wroga na świętej ziemi, będzie jego ostatnim"
Scarloc, Kroczący Śród Mgły z Athel Loren

Mam magiczne kamyczki ze Słowacji przynoszące szczęcie :P

Awatar użytkownika
Skav
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: Skav »

ja używam z talons of death albo jako nosiciel książeczki

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Wraith to crap, razem z thrallem necrarchów to najgorsze wybory spośrod slotow hero.

ODPOWIEDZ