Warstadt by qc

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Re: Warstadt by qc

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Jaszczuroludzie z Lustrii. Stronnik - Jeździec Zimnokrwistych I - kawalerzysta.

Zdarza się, że ze skrzeku wylęgną się Saurusy o innych niż ich bracia zdolnościach naturalnych. Ponoć Pradawni widzieli przyszłość i potrafili przewidzieć, kiedy będą potrzebni wojownicy o określonym wyszkoleniu, a to oznaczałoby, że to, co uznawane jest za przypadkowy wylęg, jest częścią uważnych kalkulacji Pradawnych. Dzisiaj skrzeki tego typu traktowane są jak błogosławieństwo od Pradawnych, pomoc dla Slannów w wykonywaniu ich świętych obowiązków.

W ostatnich dziesięcioleciach coraz częściej w miastach świątyniach, pojawiają się skrzeki, z których lęgną się Saurusy posiadający instynktowną zdolność kontrolowania Zimnokrwistych. Zimnokrwiste są dzikie i tępe, ale są też potężnymi wierzchowcami dla wszystkich tych, którym uda się je dosiąść. Powiada się, że w dżungli szerzy się błogosławieństwo Itzla Pradawnego i że to dzięki niemu Saurusy mogą dosiadać Zimnokrwistych, a to z kolei ma być jasnym znakiem, że ci szybcy wojownicy mają odegrać decydującą rolę w nadchodzących wojnach.


Jeździec Ziemnokrwistych to kolejny ze stronników, który służy w szeregach Jaszczuroludzi z Lustrii w Warheim FS.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Grasanci Chaosu. Stronnicy - Odrzucony III.

Odrzuceni to stronnicy, którzy służą potężniejszym bohaterom stojącym na czele Grasantów Chaosu w Warheim FS, kompanię pomalowałem w ramach #69 edycji FKB.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Val´Zarius Lord of Fatality od MOM Miniaturas.

W ramach #93 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego pomalowałem model Val´Zarius Lord of Fatality od MOM Miniaturas, o którym więcej napisałem TUTAJ.

W rozgrywkach w Warheim FS model będzie reprezentował Krwiopijcę Khorna.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Jeźdźcy Wilków.

W #94 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego postanowiłem zaprezentować kompanię Jeźdźców Wilków do Warheim FS, którą niedawno pomalowałem w ramach zlecenia, a których jeszcze nie prezentowałem na blogu.

Wśród Hobgoblinów na próżno szukać tego dobrego, ale za to złych i brzydkich nie brakuje.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Zbrojna kompania z Ostlandu. Handlarz niewolników, bohater.

Niewolnictwo jest udziałem wielu obywateli Starego Świata. Praktyka tak stara jak sama ludzkość narodziła się w starożytnym Imperium Khemri i została przyjęte przez inne cywilizacje, które w kolejnych wiekach powstawały i upadały. Najczęściej występuje pod płaszczykiem służby, przymusowej pracy albo pańszczyzny. Te bardziej oczywiste formy niewolnictwa są ogólnie nielegalne, ale w niektórych regionach nikt się tym nie przejmuje. Największe rynki niewolników są w Arabii, Sartosie, a nawet w ciemnych zaułkach Marienburga czy w Ostlandzie, gdzie od wieków handluje się niewolnikami. Los sprzedanych tam Ludzi jest godny pożałowania. W Starym Świecie niektórzy Ludzie stają się niewolnikami na mocy wyroku sądowego, wydanego za niepłacenie długów lub podobne przestępstwa. Jeszcze do niedawna w ożywiony sposób handlowano Półorkami.

Dziś mam dla Was zdjęcia pierwszego handlarza niewolników Zbrojnej kompanii z Ostlandu.

Handlarz niewolników to model od Dunkeldorf Miniatures.

Więcej o bohaterach możecie przeczytać TUTAJ.

Zapraszam do oglądania!

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Elfowie Wysokiego Rodu z Ulthuanu. Stronnicy - Włócznik IV.

Włócznicy to druga grupa stronników, służąca w szeregach Elfów Wysokiego Rodu w Warheim FS, kompanię pomalowałem w ramach #77 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Jaszczuroludzie z Lustrii. Stronnik - Jeździec Zimnokrwistych II - kawalerzysta.

Jeździec Ziemnokrwistych to kolejny ze stronników, który służy w szeregach Jaszczuroludzi z Lustrii w Warheim FS.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Grasanci Chaosu. Stronnicy - Zwierzoczłek I.

Nazwa Zwierzoludzie w pełni oddaje dwoistą naturę tych stworzeń, które łączą w sobie cechy człowieka i któregoś z dzikich zwierząt. Zwierzoludzie znacznie różnią się między sobą wyglądem, ale najczęściej spotykane istoty z tej rasy przypominają wyglądem Ludzi, ale z głowami i nogami zwierząt, choć również istnieją takie, które mają tylko zwierzęce głowy, jak Minotaury. Duże grupy Zwierzoludzi posiadają w swoich szeregach osobniki o ekstremalnych mutacjach, takich jak brak głowy, kończyny różnych rozmiarów, kilka kończy lub głów, różne kolory i faktury skóry itp. Te najbardziej wyjątkowe mutacje są uważane za szczególny znak przychylności bogów Chaosu.

Zwierzoludzie to stronnicy, którzy służą potężniejszym bohaterom stojącym na czele Grasantów Chaosu w Warheim FS, kompanię pomalowałem w ramach #69 edycji FKB.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Zbrojna kompania z Ostlandu. Handlarz niewolników, bohater.

Dziś mam dla Was zdjęcia drugiego handlarza niewolników Zbrojnej kompanii z Ostlandu.

Handlarz niewolników to model od Dunkeldorf Miniatures.

Więcej o bohaterach możecie przeczytać TUTAJ.

Zapraszam do oglądania!

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Elfowie Wysokiego Rodu z Ulthuanu. Stronnicy - Włócznik V.

Włócznicy to druga grupa stronników, służąca w szeregach Elfów Wysokiego Rodu w Warheim FS, kompanię pomalowałem w ramach #77 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Jaszczuroludzie z Lustrii. Stronnik - Jeździec Zimnokrwistych III - kawalerzysta.

Jeździec Ziemnokrwistych to kolejny ze stronników, który służy w szeregach Jaszczuroludzi z Lustrii w Warheim FS.Jeździec Ziemnokrwistych to kolejny ze stronników, który służy w szeregach Jaszczuroludzi z Lustrii w Warheim FS.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Grasanci Chaosu. Stronnicy - Zwierzoczłek II.

Zwierzoludzie to stronnicy, którzy służą potężniejszym bohaterom stojącym na czele Grasantów Chaosu w Warheim FS, kompanię pomalowałem w ramach #69 edycji FKB.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Zbrojna kompania z Ostlandu. Niewolnik I, stronnik.

Niewolnicy zajmują najniższe miejsce w hierarchii społecznej Starego Świata. Ich praca, choć potrzebna, zazwyczaj jest traktowana z pogardą przez bogatszych Ludzi. Dla posługacza, stajennego albo dziewki służebnej, ucieczka od ciężkiego życia wydaje się niemożliwością. Cały dzień, a często i też noc, spędzają na znojnej pracy. Niewolnicy kupowani są głównie przez szlachciców, karczmarzy i rzemieślników. Nieliczni potrafią wywalczyć sobie lepszą pozycję, ale jest to bardzo trudne. Nikt przecież nie zwraca uwagi na stajennego lub dziewkę w karczmie.

Dziś mam dla Was zdjęcia pierwszego niewolnika Zbrojnej kompanii z Ostlandu.

Niewolnik to model od Dunkeldorf Miniatures.

Więcej o niewolnikach możecie przeczytać TUTAJ.

Zapraszam do oglądania!

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Figurkowy Karnawał Blogowy. Edycja #96: Rozmiar ma znaczenie.

W #96 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego postanowiłem zaprezentować pozostałą część kompanii Jeźdźców Wilków do Warheim FS, którą skończyłem malować w ramach zlecenia.

No bo kto, jak nie Hobgobliny sprawdzają kto ma większego... wilka.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Elfowie Wysokiego Rodu z Ulthuanu. Stronnicy - Wojownik Cienia I.

Kiedy Nagarythe ogarnęła wojna domowa, większość tamtejszych Elfów stanęła po stronie Wiedźmiego Króla, stając się Mrocznymi Elfami. Elfowie, którzy pozostali wierne Królowi Feniksowi, poprzysięgły walczyć z Malekithem i popierającymi go zdrajcami. Naznaczeni, stali się Wojownikami Cienia – najmroczniejszymi, najbardziej złowieszczymi i brutalnymi ze wszystkich Elfów Wysokiego Rodu. Pozostając lojalnymi obywatelami Nagarythe, toczyli ze swych starannie ukrytych pośród Ziem Cienia siedzib krwawą wojnę ze zdrajcami, służącymi pod sztandarami Malekitha. W owych bitwach nie prosił o litość i nikt jej nie okazywał. Minęły wieki, a końca bezlitosnej wojny nie widać.

Wojownicy Cienia są mistrzami zasadzki i walki partyzanckiej, elitarnymi wojownikami pośród Elfów. Atakują z ukrycia, błyskawicznie i bezszelestnie. Najpierw zasypują przeciwnika gradem strzał wypuszczonych z długich łuków, by potem w szaleńczym ataku wyciąć w pień tych, którzy przeżyli ostrzał.

Nawet w czasach, gdy Ulthuan nie toczy wojny. Wojownicy Cienia nie odpoczywają. Ponurzy, wiecznie strudzeni wojownicy stale patrolują jałowe brzegi i posępne wzgórza Nagarythe, wypatrując znaków najazdu Druchii, którzy kiedyś zatopili ich ojczyznę w odmętach oceanu. Po dziś dzień Druchii powracają do Nagarythe, by porywać dzieci i mordować mieszkańców. Wartownicza to służba niewdzięczna, służba, która oznacza życie w samotności, szczególnie tu, w obliczu cienia Wiedźmiego Króla, lecz Wojownicy Cienia dochowują złożonej przed tysiącleciami przysięgi. Nienawiść, którą odczuwają do Druchii nie zna granic, albowiem Czas Zmierzchu zabrał im nie tylko ojczyznę i najbliższych, ale również nadszarpnął ich reputację na wieki, wystawiając ich na podejrzenia i obawy. Każdy Mroczny Elf, który trafi w ręce Wojowników Cienia, może liczyć tylko na jedno – długą, bolesną śmierć. Wojownicy Cienia podążają przed każdą ruszającą na wojnę kompanią, a do ich zadań należy rozprawienie się ze zwiadowcami wroga i oczyszczenie drogi. Działania Elfów z Nagarythe znane są wszystkim rasom, każda z nich posmakowała ich strzał i każda nieodmiennie pała do nich gniewem.

Choć nikt nie ośmieliłby się powiedzieć tego mieszkańcowi Nagarythe prosto w twarz, Elfowie z innych części Ulthuanu wyczuwają niepokojący mrok, który drzemie w duszach Wojowników Cienia, piętno które spowija ich niczym całun nieufności. Nikt nie kwestionuje roli, jaką pełnią Wojownicy Cienia w walce o przetrwanie swojej ojczyzny, lecz nie ulega wątpliwości, że walka ta sprawiła, że ich serca nie znają litości i biją w rytm morderczych zapędów. Wiele Elfów Wysokiego Rodu było świadkami brutalnych czynów Wojowników Cienia, a widok ten budził ich przerażenie. Nic więc dziwnego, że pośród Elfów, szepcze się, że bezustanna wojna cieni sprawiła, iż mieszkańcy Nagarythe bardziej przypominają Druchii niż chcieliby to przyznać.


Wojownicy Cienia to trzecia grupa stronników, służąca w szeregach Elfów Wysokiego Rodu w Warheim FS, kompanię pomalowałem w ramach #77 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Jaszczuroludzie z Lustrii. Stronnik - Jeździec Zimnokrwistych I - pieszo.

Zdarza się, że ze skrzeku wylęgną się Saurusy o innych niż ich bracia zdolnościach naturalnych. Ponoć Pradawni widzieli przyszłość i potrafili przewidzieć, kiedy będą potrzebni wojownicy o określonym wyszkoleniu, a to oznaczałoby, że to, co uznawane jest za przypadkowy wylęg, jest częścią uważnych kalkulacji Pradawnych. Dzisiaj skrzeki tego typu traktowane są jak błogosławieństwo od Pradawnych, pomoc dla Slannów w wykonywaniu ich świętych obowiązków.

W ostatnich dziesięcioleciach coraz częściej w miastach świątyniach, pojawiają się skrzeki, z których lęgną się Saurusy posiadający instynktowną zdolność kontrolowania Zimnokrwistych. Zimnokrwiste są dzikie i tępe, ale są też potężnymi wierzchowcami dla wszystkich tych, którym uda się je dosiąść. Powiada się, że w dżungli szerzy się błogosławieństwo Itzla Pradawnego i że to dzięki niemu Saurusy mogą dosiadać Zimnokrwistych, a to z kolei ma być jasnym znakiem, że ci szybcy wojownicy mają odegrać decydującą rolę w nadchodzących wojnach.


Jeździec Ziemnokrwistych to kolejny ze stronników, który służy w szeregach Jaszczuroludzi z Lustrii w Warheim FS.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Yamcha
Chuck Norris
Posty: 479

Post autor: Yamcha »

Fajne. Ciekawy kolor, taki żółciutki. I podstawki też estetyczne.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Yamcha pisze: 20 sie 2022, o 16:02 Fajne. Ciekawy kolor, taki żółciutki. I podstawki też estetyczne.
Dziękuję bardzo. :)

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Grasanci Chaosu. Stronnicy - Zwierzoczłek III.

Zwierzoludzie to stronnicy, którzy służą potężniejszym bohaterom stojącym na czele Grasantów Chaosu w Warheim FS, kompanię pomalowałem w ramach #69 edycji FKB.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Galeria: Zbrojna kompania z Ostlandu. Niewolnik II, stronnik.

Dziś mam dla Was zdjęcia drugiego niewolnika Zbrojnej kompanii z Ostlandu.

Niewolnik to model od Dunkeldorf Miniatures.

Więcej o niewolnikach możecie przeczytać TUTAJ.

Zapraszam do oglądania!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ