Kaag Figs "pare lat później"

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Kaagular
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa

Kaag Figs "pare lat później"

Post autor: Kaagular »

Po jakiś 4(5?) latach niemalowania postanowiłem wrócić do tego zacnego zajęcia. Czwarty rok studiów zaraz się zacznie, trzeba się czymś zająć coby nie zgłupieć.
Pamiętam, że w czasach porażki polskiego systemu edukacji (czyt. gimnazjum) rozpocząłem swoją przygodę z WFB. Wtedy to malowałem oby szybciej, bo głównie pasjonowało mnie granie, a nie malowanie. Przez jakieś 4 lata chyba w ten sposób działałem. Uzbierały się dwie armie: Chaos i Wood Efly(naliczyłem 105 figurek). A mam jeszcze kilkanaście z super systemu który niestety umarł: Warzone. No i oczywiście wszystkie figurki oprócz może czterech są do przemalowana. Czeka mnie mnóstwo przyjemności :) Na dodatek zdążyłem przez niecały tydzień malowania kupić cztery nowe figurki... ;]

No w każdym bądź razie wklejam moje "dzieła". Przyda mi się zwrócenie uwagi na błędy i może jakieś rady.

Pierwsza figurka po kilka latach "malowniczego postu", Wardancer(bez podstawki, pomaluje wszystkich, to wymyślę motyw podstawkowy):
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Ten mi zajął jakieś 4 godziny. Potem się wziąłem za Lorda Chaosu na Imperialnym gryfie:

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Shot at 2008-09-10

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

Figurki fajne, zwłaszcza chaośnik na gryfie - dobra konwersja :) widzę, że malowanie drybrushem masz już opanowane, tak samo jak rozjaśnianie kolorów. Jeśli chcesz, by wyglądały lepiej Twoje figurki może czas zacząć uczyć się bardziej zaawansowanych technik? :wink:

Pozdrawiam
Berik ze słowackiego forum, o nowych planach wydawniczych GW pisze:10 plastovych idiotov za 25 libier, to nie je to krasa?

Kaagular
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kaagular »

A teraz Skulltaker:
Obrazek
Obrazek
Toni pisze:Jeśli chcesz, by wyglądały lepiej Twoje figurki może czas zacząć uczyć się bardziej zaawansowanych technik?
No pewnie, że chcę, ale tak sobie czytam różne tutoriale i jakoś nic mi wiedzy nie przybywa. Może jeśli do drybrushu sam doszedłem, to i do innych sam dojdę :q

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

Washe, washe i jeszcze raz washe ;) I wtedy będzie oki.

Kaagular
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kaagular »

No ale tu na każdym milimetrze kwadratowym są washe(względnie bardzo rozwodnione farbki)... ;q

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

W ogóle tego nie widać... Zainwestuj może w nowe washe GW.

Kaagular
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kaagular »

No są nówki sztuki. Nie mają jeszcze tygodnia(od otwarcia). No ale jak nie widać, to skąd by się niby wzięły te cienie na nodze chociażby, czy na czachach. No nic... teraz maluje sobie lordzice wampirów i zauważam poprawę :)

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

Głównie mam na myśli metalliki, tam brakuje cieni.

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

A, i używaj jak najjaśniejszych kolorów jako bazę - washe sciemniają mocno kolory, i dobre rozjaśnienie może nie być widoczne
Berik ze słowackiego forum, o nowych planach wydawniczych GW pisze:10 plastovych idiotov za 25 libier, to nie je to krasa?

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

używaj kolor bazowy (jak napisał Toni jaśniejszy bo wash ściemni), 1-2 warstwy washa a potem min. 2 rozjaśniena najpierw kolorem bazowym a potem jaśniejszym. to na początek:) ostatnia warstwa jest ważna bo się bardzo rzuca w oczy- powinna być więc zrobiona starannie, najlepiej delikatnymi kreseczkami małym pędzelkiem.
http://www.games-workshop.com/gws/conte ... 09&start=3 tu jest przykład:)
a no i jnad podstawkami trzeba zacząć pracować;) chociażby trawka statyczna urozmaiciłaby je kolorystycznie. no i piaseczek warto dokładniej cieniować:) nawet do białego miejscami można. ale polecałbym minimum 2 przejścia między czarnym i białym.
a no i metaliki też warto cieniować.
biały na skrzydłach bardzo słabo je pokrył, warto dać drugą warstwę białego na to. no i czarnym washem można ścieniować nawet. ewentualnie troche wody dodać jeszcze;)
staraj sie też unikać drybrushu, nie jest on zbyt efektowny. z nowymi washami można malować szybko i w miarę przyzwoicie;)

Kaagular
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kaagular »

Sykstus pisze:Głównie mam na myśli metalliki, tam brakuje cieni.
To mnie chyba chwilowo przerasta... jakoś mi nic dobrego z cieniowania metalików nie wychodzi. Generalnie nigdy mi nie wychodziło i zawsze zamiast cieniowania nakładałem krew, bród albo rdze. Było niby lepiej.
vocal pisze:min. 2 rozjaśniena najpierw kolorem bazowym a potem jaśniejszym
Na nogach tego demona jest nawet 5 rozjaśnień. Ale tego faktycznie nie widać. Poprawiać nie będę na razie, bo zepsuje dokumentnie :)
Ten link mi nie działa. Otwiera się strona z wyborem kraju.
vocal pisze:a no i jnad podstawkami trzeba zacząć pracować
No niestety nie miałem jeszcze czasu na podstawkowe zakupy. Musze sobie kupić to i owo. Przydomowy ogródek średnio starcza :)

No i Lordzica wampirów. Właściwie to nie wiem czy gdzieś na niej jest drybrush. Chyba nawet nie. Po przeczytaniu Waszych porad starałem się kombinować z cieniowaniem miecza. Ten kamień to nie jest podstawka, tylko taki "trzymak" do malowania.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

no dużo lepiej niż poprzednie;] nawet kolorystyka całkiem udana. dzięki większym kontrastom widać że kolory są wycieniowane:) jak będziesz chciał się bardziej rozwijać to zaczniesz dodawać więcej przejść między nimi. nawet na niej możnaby spróbować miększe przejścia zrobić- na przykładzie fioletu- widać na nim 3 warstwy. na tą bazę można nałożyć kolejne 2 kolory na styku tych obecnych dając pośredni (tylko troszkę rozwodniony aby kolor spod nich delikatnie prześwitywał).

z metalikami możesz mieć problem z uzyskaniem kontrastu bo są dośc podobne i mają mały kontrast. ale można to zrobić w podobny sposób jak inne kolory- najpierw boltgun, potem 1-2 washe (mud cośtam i black na przykład), a następnie wyciągnięcie krawędzi chainmalem i potem już tylko tych nabardziej wystających delikatnie mithrilem.
albo można zacząć od boltgun+czarny i wycieniować potem boltgunem, chainmalem i mithrilem:)

PS. link działa, trzeba wybrać Uk czy USA i powinien się pojawić artykuł o malowaniu orka i marina nowego;]

Kaagular
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kaagular »

Jako, że nijak mi te dwie figurki nie pasują na półkę chaośniczo - leśnoelfową zrobiłem takie coś:
Obrazek

Jakiś stary champion chaosu, albo coś w ten deseń:
Obrazek

Maruderzy:
Obrazek

Kaagular
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kaagular »

Znowu wróciłem do hobby, to i dzielę się dokonaniami:

Obrazek
Czekam na lato, żeby trochę popracować nad tymi listewkami.
Krasnoludy od Scibora, goblin od Spellcrow.
Standardowo makro w lustrzance nie podołało.

Awatar użytkownika
Beldrin
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: Beldrin »

fajna scenka. I odważny goblin ;p Gdzie ciało ogra ?

Kaagular
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kaagular »

Przyoszczędziłem :C

Awatar użytkownika
Beldrin
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: Beldrin »

Spoko, pewnie leży dalej za strumyczkiem. Chciałbym to zobaczyć na lepszych zdjęciach i przy lepszym oświetleniu. A co zamierzasz zrobić z tą sklejką ? Trochę psuje ogólny wygląd.

Kaagular
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kaagular »

Nie wychodzą mi zdjęcia a aparat dobry...

Listewki muszę wyszlifować, pobejcować i polakierować, ale do tego trzeba cieplejszej pogody, bo w pokoju lepiej tego nie robić.

Gunnila
Mudżahedin
Posty: 212

Post autor: Gunnila »

bardzo fajna dioramka, ale zapaskudzisz ją sobie robiąc te listewki teraz :(

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Fajna diorama :) mam do tego typu owoców pracy modelarzy szczególną słabość :)

ODPOWIEDZ