Pytania do mistrzów Druchii

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Katesh
Wałkarz
Posty: 56
Lokalizacja: Gdańsk

Pytania do mistrzów Druchii

Post autor: Katesh »

Pytania ponieważ nie wszystko mi pasuje pomiędzy AB a odpowiedziami kolegów z forum.

1. Balista. Inaczej Bolec.

- Strzał pojedynczy - czy zasady jak normalna balista?
- Strzał 6-cio krotny - czy strzelam np. do 6 modeli krasi czy do jednego ( nie mowie o generale... a o zwykłych modelach )

2. Czy Hydra po zionięciu ogniem ma nadal strzały ataku czy tylko zionie i nic wiecej.

3. czytałem gdzieś na forum ( nie mogę znaleźć w RB ) że atak od przodu w momencie posiadania broni ręcznej + tarczy podbija osłonę o 1pkt. Czy to prawda i jak to działa.

4. Czy Regiment 5 COK podlega zasadzie głupoty. Coldy podlegają ale czy z jeźdźcami czy nie.

5. Co się dzieje gry goniona jednostka zwiewa poza stół... czy moje jednostki króte gonią też "giną" czy stoją w miejscu czy na krawędzi stołu.

6. Co sie dzieje jesli "dogonię wroga"
- opcja idealnie stykam sie podstawkami...
- wyrzucam wiecej niż wymaga odległość...
dochodzi do walki czy jednostka zchodzi z planszy.

Dziękuję za odpowiedzi mam nadzieję prawdziwe i nie powodujące sprzecznych informacji jak np. strzały z bolta 6 krotne.

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

Błagam poczytaj rulebooka i AB to się dowiesz pozatym możesz to podpiąć pod masę tematów( np. pytania dla początkujących ) , nie musiałeś nowego robić. Zaraz cię wiedźma przegoni szu szu szu niewierny. Kłódka. Ja też na początku nie wiedziałem jak działa forum , więc poprostu ci to uświadamiam.


Pozdrowienia

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Zimnokrwisty, gratuluję :) naprawdę widać porawę

(sorry ale nie mogłem się powstrzymać, może Hag Queen mnie nie ukrzyżuje za to)

w każdym razie kłódeczka :roll:

Awatar użytkownika
Katesh
Wałkarz
Posty: 56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Katesh »

Zimnokrwisty pisze:Błagam poczytaj rulebooka i AB to się dowiesz pozatym możesz to podpiąć pod masę tematów( np. pytania dla początkujących ) , nie musiałeś nowego robić. Zaraz cię wiedźma przegoni szu szu szu niewierny. Kłódka. Ja też na początku nie wiedziałem jak działa forum , więc poprostu ci to uświadamiam.


Pozdrowienia

Po pierwsze też pytałeś nawet o głupie rozpiski... gdy poprosiłem o skan polskiego AB to powiedziałeś ze mi mozesz strony wysłać ... oki załatwiłem sobie podmianę.

Dwa jelsi na forum ktoś mi odpowiada a w AB jest inaczej chcę mieć pewność a Ty jako Noob nie powinieneś mnie krytykować. I tyle jesłi to forum ma słuzyć tylko i wyłącznie do jechania po nowych to sorki ale wielu graczy bnie uzyska zadna liga.

To moje zdanie i zupełnie off top. Skoro Moderzy chcą zamknąc temat to to zrobią i nie myslę że po Twojej inteligętnej wypowiedzi. Skoroś mądry to wytłumacz taki dylemat.
d.1
Pojedynczy bold jest no armour save i przebija ranki (o ile zabije, kazda zmniejsza sile o 1)
Multiple to poprostu 6 niezaleznych strzalow (jakby byl oddzial 6 lucznikow)
A RB napisano strzał do pojedynczego celu ... powyższa wypowiedź gracza z forum. Co ty na to ??
Ja pytam gdyż uzaję zasadę kto pyta nie błądzi. I wolę nie oszukiwać i grać od startu prawidłowo a nie jak lama lub noob. To tyle off topa.

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Kłódki, to Wy sobie na klawiaturach załóżcie, noobowi można pomóc a jak Wam się nie chce, to możecie temat omijać z daleka. Jedyne z czym się zgodzę to to, że mogłeś Katesh zadać pytania w odpowiednim temacie.



1. możesz zadać 6 ran, czyli idąc Twoim tokiem rozumowania strzelasz do 6 krasi.
2. Hydra może zionąć do combatu a nie w combacie.
3. broń ręczna i tarcz podnoszą armour seava o +1
4. z jeżdżcami też.
5. ginie, Twoje nie, wychodzą z powrotem na stół w Twojej turze.
6. jak dogonisz wroga, to wróg ginie.

Awatar użytkownika
Katesh
Wałkarz
Posty: 56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Katesh »

Dzięki wielkie. Czyli mozna uznać że regiment to jeden cel. a nie np. 10 krasi osobnych.

Dzięki za odpowiedź i kolejnym razem zapytam w temacie odpowiednim.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Andy
Chuck Norris
Posty: 383
Lokalizacja: (K)rasnoludzka (G)ildia (B)ezpieczeństwa

Post autor: Andy »

Siweusz pisze:2. Hydra może zionąć do combatu a nie w combacie.
Bzdura... nie może zionąć do kombatu. Gdzie żeś to wyczytał ?!

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Wreszcie sie mogę poczuć jak mistrz DRuchii :)

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Andy pisze:
Siweusz pisze:2. Hydra może zionąć do combatu a nie w combacie.
Bzdura... nie może zionąć do kombatu. Gdzie żeś to wyczytał ?!
Racja jest po Twej stronie mistrzu Druchii. :oops:

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

od tego jest FAQ i pytania początkujących i niepewnych. Kłódka
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Zablokowany