2k ofensu HE

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Daro
Oszukista
Posty: 793
Lokalizacja: Pszczyna

2k ofensu HE

Post autor: Daro »

Po przydługawej przerwie powoli będę sobie reaktywował HE, część z tych rzeczy już mam a części jeszcze nie, i taki wzorzec - lista zakupów :P
Rospa ma być poza schematem, ale ma tez mieć powera.
Oto i ona :

Elf Prince
Dragon Armour
Claw of Devastation
Pure of Heart
Dragonscale Shield
Dragon

Commander
Heavy Armour; Battle Standard
Battle Banner
Chariot

Mage
2DS

2*5 Silver Helms
Heavy Armour; Shield

20 First SpearElves
Standard Bearer; Musician
War Banner

1 Tiranoc Chariot

5 Dragon Princes
Standard; Musician;
Banner of Ellyrion

2 Repeater Bolt Thrower

2 Great Eagles @ 100 Pts


Casting Pool: 3
Dispel Pool: 3
Models in Army: 49

Total Army Cost: 1997

I jak ? Co byscie zmienili ? I dlacego oraz za co.
Wiem ze jest mnie mało - ale nalezy też zwrócic uwage ze spora czesć to kawaleria, smok itd, więc nijak sie ma w porównaniu do piechura (skavenka, goblinka czy zombiego ;) ).

Pozdro

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Takie to nijakie. Nibyu masz smoka, niby masz troche kawy ,ale zato tylko jeden rydwan.Myśle że lepiej było by pomyśłec o nich w wiekszej liczbie.Do tego ten klocek tak też troche nie pasuje,bo kiedy kawa i smoczek beda już w walce to on jeszcze bedzie maszerował sobie .
Acha i co to za claw of devastation bo niechce mi sie w AB szukac,co??

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

@Bretonnian No armor save i reroll to wound.

@ Daro mysle ze rozpa jak najbardziej schematyczna. Nie wliczajac itemow na lordzie.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Jadąc od dołu rospa dobra do caddyiego(choć powiem szczeże iż lubiłem go(kiedyś grałem bez magii,ale to były dawne czasy) z challenery,przeciw innym armią tylko z caddym masz niwielką przewage magiczną),Battle banner na rydwanie(niespotykane)?armia z armatą czy wogule defensy i kicha,ofensy bez magii owszem może by namieszał....zmień go na cokolwiek,reaver bow na orle,2 rydwany cóś moim zdaniem lepszy nawet na takowe.No i itemy na smoku,ty się na serio strzelania nie boisz?górka zbyt miękka,klałn klałnem ale niekorzyść imo.
Ogółem to mi się wydaje że ta rospa jest do walki z bretom,z nią być może by ci poszło,no i ofensy bez magii też mogą mieć z tym dobrze rozegranym czymś problemy,ale karzdy(dobry) defens rozwali cię jak idzie.
Sytułacja na turnieju jest jak kamień papier i,,połamane''nożyce(twoja armia)

P.S czy ty nigdy nie zrozumiesz że 50 Helfów to dużo,

Daro
Oszukista
Posty: 793
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Daro »

Gram też troszke kraskami i powiem ci że tkaiej armii bał bym siej ak najbardizej - i jest do tego kilka powodów ;)

Co do rydwanu - sam kosi regimenty - co w nim złego ? Że schodzi ? Ej no to nie mozna ruszać sie tak żeby nim nie pruć prosto na strzleanie ? i wyjechać np. poza zasieg 48" boltów (na 72" stole to nie problem - druga flanka po prostu. Maszynki nie moga overguessować - wiec wystarczy rzucic ładnazasłonke orłem i po sprawie nie strzeli we mnie. Inne rzecyz zbytnio go nie ruszaja.

A co do oddziałó jeszcze- to ma bazowac na kombinowanych szarżach kilku oddizałów - wtedy keidy ja chce i w co ja chce.

Piechota z Mv 10 jest wolna ? przecież w 3 turz ejest na 42" od mojej krawędzi......... a cały ostrzał idzie po kawalerii i orłach no i smoczku - to klocuszek peichotki i rydwanik jeden przełamuja bariere i robia rzeź.

Pozdro :)

lith
Oszukista
Posty: 872

Post autor: lith »

przecież w 3 turz ejest na 42" od mojej krawędzi,
Bardzo optymistyczne zalozenie, grasz z czlowiekiem nie z warzywem. Co do BsB na rydwanie, to jak juz to z ellyrionem bym go dawal, taki jest za bardzo losowy i jednak do wymanewrowania dosc prosty. Lord moze lepiej Vembracki i ten mieczyk za 40pts NoASv? Chociaz jak masz tylko jednego caddiego to dalbym -3 to cast napewno. A tak wogle to gdzie magia? :P

Awatar użytkownika
Kedziorson
Masakrator
Posty: 2219
Lokalizacja: Rogaty Szczur Gorzów Wlkp.

Post autor: Kedziorson »

wiecej kawy,wiecej kawy!!!

Daro
Oszukista
Posty: 793
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Daro »

Ej n oja proszeo sensowne komentarze co na co zamienic itp. Potwierdozne jakos konkretnei a nie : da sie wymanewrowac - sorry ale ja też myśle i tez umiem sie ruszać - mozenie jakos genialnie ale bez przesady nei jest ze mnaaż tak źle.... co do piechoty - jasne moze byc spowalniana - tyle ze to juz zalezy od tego czy spowalniacze długo pożyja ;)

A co do BSB ja tuwidze panike przed S7 ;) To az kłuje w oczy - ludzie strzleać mozna jak sie widzi :) a nie zawsze sie widzi ;)

Pozdro

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Daro masz zbyt optymistyczne podejście do życia,a ja np grywam WE i powiem szczeże iż taką rospiska z miłą chęcią bym zawalczył na turnieju,hail ściągnie ci tego lordinia!,potem drzewa trzymające się za rence z bsb w warach idą swobodnie,łucznicy(30) ściągną rbt w 2-3 tury,jeżeli nie zrobi tego magia,która może również zająć się orłami,lord na orle+wildzi polują na twoją kave,speary za wolne by niw wpaść w drzewo,i do tego driady się gdzieśtam szwędają,zmiana przedmiotów na smoku załatwi ten problem(mała propozycja-lion guard i vembracess+procedura standardowa)

Daro
Oszukista
Posty: 793
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Daro »

Ależ lion guardem sporo grąłem z vembanckami i wiem jak to dizała uważam ze to bedzie lepsze :)

Za niedługo (jak dozbieram reszte figsików) planuję zagrać sobie teścik z kitshem i wyjdize jak to z WE jest.

A co do tych twoich WE i twoich planów...są naprawdę naiwne - wygladaja jak bys miał rzucona iluzje na wszystkie moje oddziały i kazał sie im ruszać ;) - a zalozenie że 3x10GG bedize widizało moje 2 bolciaszki mnei ozbroiło....a jak beda widzieli..to i tak np. wystawione w lesie sa bardzo cieżkim celem. A zabicie lorda z haile też nalezy do ciekawych spostrzezeń - nie powiem zabawne :D

Pozdro

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Daro to twoje plany są naiwne,sądzisz że wszystko będzie,a pozatym Rbt w lesie,zapraszam 2 boundy z treemanów+4 treesingingi może max na klate dostać,łucznicy strzelą po orłach.

Daro
Oszukista
Posty: 793
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Daro »

Treemany gina - m.in. od spearelfów, smoka........ wystarczy BSB przestraszyć , albo zabić orłem (tak bsb ginie od orła przy minimalnym farciku). Jedyne co u WE sie boje to dobrego gracza po prostu - jak w każdej armii ;) bo każda armia jest do pojechania.

Pozdro

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

O rzeż cię,ciekawe czy ten farcik będzie taki malutki,trafiasz na 4,ranisz na 3,a ja mam warda na 3.Treeman nie zgine od spearów,uwierz mi,może spieprzyć,ale z bsb będzie trudno.A czy wszystko jest do pojechania,jasne,nawet początkujący może ojechać weterana,jeżeli ten drugi nie będzie wałował

Daro
Oszukista
Posty: 793
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Daro »

Wystarcyz że tlyko 1 warda nie zdasz ;) - nie takie rzecyz sie dzieją jak cos ma być to bezie , np. wiara w IF na popychaczce w 1 turze ;) A czasem i inne ciekawe rzeczy jak 3 stubborny krasnoludzkei na ld9 oblane z rzędu... :) Więc uwierz orzełek moze zabic BSB ;) Ale nie chce m isie o tym pisac - moze kiedys zagramy i tyle.

Pozdro

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

[quote="Daro"] Ale nie chce m isie o tym pisac - moze kiedys zagramy i tyle.

Pozdro[/quote]
Mam nadzieję.....

Awatar użytkownika
Phenix Guard
Warzywo
Posty: 13

Post autor: Phenix Guard »

Fajna rozpa!Ale zamienił bym 20 Spearmen na 2x10 łuczników i jeszcze igle
na 2 rept bolt trower!ale jak chcesz,ropa fajna ale trzeba wprowadzic kilka poprawek!

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Phenix Guard pisze:Fajna rozpa!Ale zamienił bym 20 Spearmen na 2x10 łuczników i jeszcze igle
na 2 rept bolt trower!ale jak chcesz,ropa fajna ale trzeba wprowadzic kilka poprawek!
nielegalna jest ;)


:roll: :roll:
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Phenix Guard
Warzywo
Posty: 13

Post autor: Phenix Guard »

jakto nie legalna?nie kapuje.

Awatar użytkownika
Shyym
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 175
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Shyym »

Bo teraz na rozpiski patrzy się pod kątem zgodności z Balancing Patchem i formatem Restricted, wszak gości on teraz na 90% turniejów. No i jest problem z dublowaniem i takie tam.

Chmuruś
Chuck Norris
Posty: 464

Post autor: Chmuruś »

Wow, jaka nekromancja. Phenix Guard spójrz, że ta rozpiską jest prawie sprzed 2 lat i dotyczy jeszcze 6 ed. High Elfów... :roll: Nie żaden Balancing Patch tylko nie ta edycja :P

W pierwszej chwili jak tu wszedłem to myślałem że Kosa gada z sobą :D

ODPOWIEDZ