Rozpiski

Dogs of War

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Re: Rozpiski

Post autor: Kal_Torak »

Fisch pisze:Bierze się to, co fabryka ma najlepsze.
Furion pisze:Bo już teraz armia jest grywalna.
Armia CHD z RH też była grywalna. Wystawiało się co fabryka miała najlepsze i granie przeciw tej armii dla wielu było ciężkie, jeśli nie "utrapieniem".
Furion pisze:Abstrahując od produktu który stworzycie, szanse że on wejdzie do BP oceniam na znikome. Przykład: AB NG.Są jednak niektóre rzeczy, które w tej armii naprawdę można by zmienić i mają one realną szansę wejść (np. koszty command groupów, obniżenie kosztów RoR'ów, poszerzenie Spoils of War)Wyrażam dużą obawę, że Wasz produkt, oprócz tych wyżej wymienionych konstruktywnych zmian, będzie zawierał dużą liczbę złych / niepotrzebnych zmian, przez co zostanie odrzucony. Tej góry lodowej nie przesuniecie.Dlatego cały ten projekt uważam za - z całym szacunkiem - szkodliwy dla armii DoW.
Wiem, że jesteś za podejście minimalistycznym. Obniżenie kosztów FCG i czegoś tam jeszcze ma jak najbardziej bardzo dużą szansę wejść jako rozszerzenie do BP dla DoW. Jednak takie myślenie dla DoW osobiście również uważam za szkodliwe. ChD mobłoby się zadowolić takimi zmianami. Jednak dobrze, że tak się nie stało. W orkach też możnaby poprzestać na wcześniejszych minimalistycznych zmianach w BP. Naszczęście tak się nie stało i ta armia powraca do życia. Podejście minimalistyczne nie rozwiązuje problemu DoW jako armii o największej liczbie jednostek i największej liczbie jednostek niegrywalnych.
Furion pisze:Fisch się ze mną zgadza a razem stanowimy 100% graczy masterowych
A zastanawialiście się dlaczego tak jest? Bo ciężką dostępność modeli to nie tylko jeden problem. Jej główne podłoże leży w kształcie armii i niewielkiej atrakcyjności. Kocioł, do którego wrzucano różności i inne pyszności, żałować można tylko że dostaly się do kotła Ogre Kingdoms i inne dziwactwa z twórczości autorów tekstów White Dwarfa i strony internetowej (amazonki!!) zamiast wraithów, flesh houndów czy czołgów (najlepiej wszystko razem) - wtedy armia byłoby cacy ;P.

Oczywiście to tylko wierzchołek góry lodowej.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2010, o 12:20 przez Kal_Torak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Furion, szanuje twoje zdanie. Jednak skoro są nikłe szanse na wprowadzenie w życie nowego AL DoW to poco się o to kłócić. Dajcie innym pobawić się w wymyślanie nowego AL. I nie sądzę, żeby to zaszkodziło DoW. Skoro pomysły z stylu "AB NG" czy "AB Imperium by BP" nie zaszkodziły zielonym i Imperium, to czemu miałoby być inaczej z DoW?

A takie zmiany jak mniejsze koszty FCG można próbować przepchać. Nie mam nić przeciwko. Uważam, że jedno z drugim nie koliduje. Nasz AL nie powstał jeszcze i nie powstanie w najbliższych tygodniach (może nawet miesiącach), a być może pomysł umrze śmiercią naturalną.
Obrazek

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Kokesz pisze:Furion, szanuje twoje zdanie. Jednak skoro są nikłe szanse na wprowadzenie w życie nowego AL DoW to poco się o to kłócić. Dajcie innym pobawić się w wymyślanie nowego AL. I nie sądzę, żeby to zaszkodziło DoW. Skoro pomysły z stylu "AB NG" czy "AB Imperium by BP" nie zaszkodziły zielonym i Imperium, to czemu miałoby być inaczej z DoW?
Bo przez tę zabawę z AB nie będzie ani AB, ani obniżonych kosztów command groupów...

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Furion pisze:Bo przez tę zabawę z AB nie będzie ani AB, ani obniżonych kosztów command groupów...
Tzn? Bo nie bardzo rozumiem.

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Z góry przepraszam, że tak a nie inaczej napiszę...
Furion pisze: Bo przez tę zabawę z AB nie będzie ani AB, ani obniżonych kosztów command groupów...
Twój argument odnośnie cg jest z dupy :roll: Jakoś nie widzę (nawet dziś przejrzałem tematy na podforum BP) żebyś się starał o te mniejsze koszty cg, przynajmniej tak mocno jak krytykujesz pomysł nowego AL.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Furion ogolnie jak widze ma tendencję do pisania postów z czapy, przedstawiając swoje niezbyt przemyslane wizje jako prawdę objawioną i dyskredytując wszystko co się w tej "prawdzie objawionej" nie miesci z racji bycia masterowym graczem który zagrał dwa razy DoWami na jakims turnieju. Proponuję to po prostu ignorowac, dopóki nie pojawią się merytoryczne posty.

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Siema, nie długo u Nas lokal na 1999 i chce zagarc psami. Ale calkowicie nie mam pomysłu na ten format.
Chcialbym wystawic mengili, smoka maniterów. Ale co dalej? Nie wiem co lepsze, mag z dwoma skrolami czy z wardem na 2 + od strzelania.
Chyba dam smoka, maga, pegaziste Fishowego, 15 mengili, 2x4 maniterów i smiecie. Kuszącą opcją są również halfingi, ale tu chcialbym aby wypowiedział się Furion, czy daja radę.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

na małe punkty najlepsze zestawy herosów:

1) (full gejowizna)
mag, loremaster cloak
mag, lightning staff, pike of remas
smokozord asarnil

2) (mój ulubiony, bo nie trzeba grac na mengilach tylko full naporze)
smok
pegazista z piką i helmem myrmidią
mag 1 level z hotekiem i scrollem

3) (czyli mengile za 1000 punktów)
truthsayer
mag, pika, staff
mag, loremaster cloak

Mi najbardziej na małe punkty sprwdza się Asarnil. Jest dobrą alternatywą dla Manflayerów, choć oczywiście najlepiej mieć obie jednostki w rozpie. 8)
No i maneaterów to raczej pojedynczych a nie 2 x 4 jak napisałeś.
Obrazek

Awatar użytkownika
rychu022
Chuck Norris
Posty: 398
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rychu022 »

Chcialbym zagrac na najblizszym lokalu DoW
Format 1350, 7Pd, 7DD

wymyslilem takie cos:

wizard 140
pika, cloak

wizard 135
loremaster

3xlekka kawaleria z spearami 3x60
2xduellists 2x40

14+1 mengili 458
meneater BoH 90
meneater BoH 90

cannon

Casting Pool: 6
Dispel Pool: 4
Models in Army: 69
Total Army Cost: 1338

co o tym myslicie? Cos zmienic?

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Truthsayer @ 265

Hireling WIzard @135
Generał;Magic level 2
Ring of Fury[40]

Hireling WIzard @ 145

Magic level 2
Pike of Reams[25]
Dispel Scroll[25]

15 Menghils Manflayers @ 458

10 Crossbowmen @ 80

8 Duellists @ 40
8 Duellists @ 40

5 Light Cavalry @ 55



5 Light Cavalry @ 60

Spear

4 Maneater @ 360
Heavy Armour;Brace of Pistols

4 Maneater @ 360f Pistols

Total Cost: 1998

A więc po przeczytaniu Waszych opini, taka rozpiska mi się zrobiła. Co o niej sądzicie? A i mam pytanie, mały mag z jakiego lora może brac czary? No i czy złozenie na magach może byc, bo tego nie jestem pewny.
Aha i czy truthsayer może byc generałem?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 6 mar 2010, o 12:39 przez Janiszek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Minimalna liczba duelistów to 8+

Lore małymi magami bierzesz dowolny.
Szkoda że nie ma jakiegoś regimentu rankowej piechoty np pikmenów czy maruderów.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Nie ma, bo na razie takie figsy mam. Jak dokupie reszte to pewno będę wystawiał. A co do duelistów, to punkty policzylem za 8 ale wpisałem 5 :P

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Janiszek pisze: Hireling WIzard @ 140
Magic level 2
Pike of Reams[25]
Dispel Scroll[25]


5 Duellists @ 40
5 Duellists @ 40
Ten pan kosztuje 145 p. Duellistsów lepiej dać po 9-ciu, bo pewnie jest ich po 8-miu nie 5-ciu. Będą nieco mniej narażeni na paniki i będą lepiej osłaniać inne jednostki. Wywaliłbym po jednym meneaterze z tych dwóch oddziałów i kuszników. Za zaoszczędzone punkty wrzuciłbym ciężką kawę no i działo. Można jeszcze zabrać włócznie lekkiej kawie.
Obrazek

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

A czy truthsayer nie zabiera slot rare?

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Faktycznie. Te działo to tak z rozpędu wyszło. Jednakże ciężkie kawalerie sa bardzo przydatne.
Obrazek

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Hmm chyba wywale tych kuszników i dwóch maniterów, a dam kawalerie z war bannerem. Co Wy na to? I jeszcze zostaną punkty na dopakowanie do 9 duelistów.
A tak w ogóle, miałby ktos pożyczyc duelistów z trochę maniterów na koziołka? Bo reszte mam.

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Kawa z WB fajna rzecz. Tylko szkoda, że nie możliwa do zrealizowania w tej armii. W DoW tylko paymaster bodyguards mogą mieć WB.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

zamiast kusz, jednego maneatera i fasta dałbym dwie kawalerie

mocna rozpa

gift of life bywa przegięty :P

co do figsów to ja mam całą armię elegancko zrobioną ale jeszcze nie wiem czy sam nie pojadę na koziołka.
Obrazek

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Dziękuje za podpowiedzi, oto poprawiona rozpiska:
Truthsayer @ 265

Hireling WIzard @135
Generał;Magic level 2
Ring of Fury[40]

Hireling WIzard @ 145

Magic level 2
Pike of Reams[25]
Dispel Scroll[25]

15 Menghils Manflayers @ 458


10 Duellists @ 50
10 Duellists @ 50


5 Light Cavalry @ 55



5 Heavy Cavalery @ 105

5 Heavy Cavalery @ 105


3 Maneater @ 270
Heavy Armour;Brace of Pistols

4 Maneater @ 360 Pistols

Total Cost: 1998

@Fish co do koziołka, jak byś mógł pożyczyc figsy to było by super, bo mam ambicje cisnąc dow, a jak jednak byś sam jechał, to nic, będę musiał kupic sobie :P

A i jeszcze jedno, ring of fury zostawic? Bo nie wiem, myślałem również nad Rod of Power, ring of corin.
A może olac bound spela i dac The Guiding Eye z armii DE? To item za 25 punktów, jednokrotnego użytku, pozwala na przeżut nietrafionych pocisków w strzelaniu. Probowal juz ktos tego?

flintbb
Pseudoklimaciarz
Posty: 34

Post autor: flintbb »

Witam!!
rozpiska na troche nie standardowych zasadach:
turniej 2250 punktow ale dow moze wysawic 2600(demony np tylko 2000),
nie ma przedmiotow uzywanych w polsce mozna korzystac jedynie z podrecznikowych przedmiotow.
dow dozwolone 6 speciali i 4 rary,
rara nie mozna powtorzyc, speciala mozna powtorzyc raz.
maks 5 warmaszyn :) maks 40 strzelajacych modeli w armii licza sie modele z rangem powyzej 20 cali.
max 10dd max 9pd
no i moja rozpiska:

4level czarodziej
3ds
1ps

2level czarodziej
1ds

smok

2x10 kusznikow

2x8 duellistow

2x5 ciezkiej jazdy z bardingiem

galloper

cannon

10 mengili

2x2 maneaterow h.armour boh

2x3 irongutsow

w sumie 2581 punktow


to taki moj pomysl na poczatek ale czekam na wasze opinie,
dopiero zaczynam grac dogsami wiec dzieki za konstruktywna opinie
doswiadczonych graczy!

ODPOWIEDZ