DE vs.Bretonnia

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Ja bym polecał CoK . W szarży fear siła 6.Tylko trzeba tak zrobić , żeby to oni zaszarżowali i żeby zdali głupotę . A tak to jeszcze DR , Harpie i kusznicy z AP :D:D

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

tak uważasz Garg?
witchki z KB naprawdę zrobią duże kuku takiej lancy
dostają stubborna od kotła dzięki czemu przetrzymają szarżę a potem wypłacają 19A z KB
Korsarze może są trochę gorsi ale są w corach nie mają poisona i maja save'a od strzału na 4+

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Tak vincent bo lanca ma 8 A góry i 7 A dołu wyzwiesz na challange on odmówi ma jeden atak mniej ale mając 14 wiedzm tracisz mniej wiecej połowe. A mówisz ze dasz KB od kotła a z kad wiesz ze nie lepiej bedzie wtedy dac go BG? Kocioł masz jeden a jednostek w potrzebie 3/5.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Tylko jeśli Witchki będą zmuszone korzystać ze Stubborna to stracą Frenzy, co już znacznie zmniejszy ich efektywność....
jeśli wygrałyby pierwszą turę walki to w porządku, potem już z górki, ale przy T3 i ewentualnym Wardzie ciężko wygrać dostając szarżę z lancy.... :roll:

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

fakt mój błąd

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

grali bym sie raczej nie obawial na male pkt bo raczej ich nie bedzie a jak beda to nawet lepiej dla ciebie bo duzo pkt w jednym oddziale. skupic sie na tym zeby ich wyprowadzic gdzies poza walke a reszte spokojnie przyjac na klate warriorami i bg (w bg jak bys mial kolesia z bronia no armor save to wybija praktycznie modele w swoim styku do tego bg tez ze 2 zabija i masz jedna lance z glowy warriorzy z herosem i w zasiegu bsb tez powinni przetrzymac szarze lancy a potem kontra w bok hydra albo rydwanem i masz druga lance z glowy
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

GarG pisze:
SauruS PoweR pisze:szejdzi od boku + kilig blow= lanca do domu tak samo hydra z KB korsarze itp.
Tak klocek piechoty napewno wbije sie od boku w duzo mobilniejszą lance. Klocki piechoty poza BG albo ExE to naprawde mało przydatne są.
Nie jest to nie do zrobienia jesli umiesz odginac szarze.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Do zrobienia jest nie twierdze ze nie ale nie dla kogos kto jest poczatkujacy a z racji tego ze ta osoba która załozyła ten temat mozna wnioskowac ze jest to osoba poczatkująca.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Krzysztov
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: z Warszawy

Post autor: Krzysztov »

GarG pisze:...a z racji tego ze ta osoba która załozyła ten temat mozna wnioskowac ze jest to osoba poczatkująca....
to mało powiedziane :?

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

GarG pisze:Do zrobienia jest nie twierdze ze nie ale nie dla kogos kto jest poczatkujacy a z racji tego ze ta osoba która załozyła ten temat mozna wnioskowac ze jest to osoba poczatkująca.
no to niech sie nauczy szarze odginac :D

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

SauruS PoweR pisze:
GarG pisze:Do zrobienia jest nie twierdze ze nie ale nie dla kogos kto jest poczatkujacy a z racji tego ze ta osoba która załozyła ten temat mozna wnioskowac ze jest to osoba poczatkująca.
no to niech sie nauczy szarze odginac :D
Nie każdy tak "wymiata" jak Ty raptor :wink:
Obrazek

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

raczej "wymiotuje" ;P
ObrazekObrazek

Krzysztov
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: z Warszawy

Post autor: Krzysztov »

mam takie pytanie:czy na 1500pkt. (na Bretonie,oczywiscie) oplaca sie wystawiac Kociol Krwi?

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Myśle ,że jeżeli zrobisz pod kociołek dobrą rozpę to oczywiście;)
Ja uważam ,że mamy zaje***** kusze Bo ( niejestem pewn ,czy mają save na 2+) to bronia sie na 3+ a z takim save nie przejdą ;)

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

SexRocket pisze:raczej "wymiotuje" ;P
Twoja stara :P

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

osobiście myśle że puszki na konikach to najlepiej magią przytłoczyć, osaczyć shadami, harpiami i DR. bretka jeśli nie szarżuje to w większości zwykli chłopi na koniach z sv2+
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Cyciek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129

Post autor: Cyciek »

o co ogolnie biega z tym Zielonym Rycerzem czy jak mu tam???podobno mocny,jak go urżnac??

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

GarG pisze:Tak vincent bo lanca ma 8 A góry i 7 A dołu wyzwiesz na challange on odmówi ma jeden atak mniej ale mając 14 wiedzm tracisz mniej wiecej połowe. A mówisz ze dasz KB od kotła a z kad wiesz ze nie lepiej bedzie wtedy dac go BG? Kocioł masz jeden a jednostek w potrzebie 3/5.
Bretończycy rzadko kiedy odmawiają pojedynków, bo to oznacza utratę warda na całym oddziale.

Co do Green Knighta, to facet ma potencjał i jest mocny - sieje terror, jest eteryczny, teleportuje się i nie da się go tak do końca zabić, bo wskrzesza się w kolejnej turze (ma jednak na to za każdym razem mniejszą szansę).

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Co do brety na BP+R bardzo słabo radzi sobie z moim monster Truckiem. Ostatnio na lokalu pocisnąłem do 2 biedne lance :P

smok, mantikora, harpie, hydra, coksy i chłopaki muszą ładnie manewrować
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Mój monster truck też doskonale sobie radzi z bretką praktycznie ten sam skład (tyle, że ja wystawiam caddy'ego i bsb na CO). Jak się ma odrobinę wyobraźni, to 3 oddziały harpii i 2 oddziały DR spokojnie mogą bretkę na lancach wymanewrować.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

ODPOWIEDZ