DE vs. Skaveni

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shagi
Wałkarz
Posty: 55

DE vs. Skaveni

Post autor: Shagi »

Dziś zagrałem sobie bitwę na 2250 przeciwko szczurkom.
moja armia tak mniej więcej bo nie jest to najważniejsze :

Dread lord na Coldzie , w klocku 5 Coldów
Haga z kociołkiem
Sorcka luzem
Sorcka w klocku warriors

5 coldow
20 corsairs + assasin
20 warriros + assasin
5 DR kusze
2 Bolty
Hydra

Szczurki miały Dzwonek , warp cannon , 2x ratling gun , stormow , mase slavesów
Grey seera 2x elektryka , i taki banner co zabrałniał mi praktycznie strzelać ( -2 do trafień brak latania )

Bitwa wyglądała tak że strzelanie mi siadło od bannera
hydra zastrzeliły ratling guny + magia
a wojsko padło od Cannona + magii np plagi rzuconej na 13
zanim dojechałem do niego nie miałem praktycznie połowy armii , Assasini starali się jak mogli ale nic nie dało to , bolty nikogo nie trafiały na 6 ani DR ... itd itd

Ciekaw jestem jak wy sobie radzicie z tego typu rozpiskami , myślę że inne hyper magincze rozpy też rozpylają , dodam że moja jak widać nie jest jakaś super wymaksowana ale zaskoczyło mnie to jak szybko i jak mocno dostałem po papie.

Awatar użytkownika
Andy
Chuck Norris
Posty: 383
Lokalizacja: (K)rasnoludzka (G)ildia (B)ezpieczeństwa

Post autor: Andy »

Właśnie wczoraj na lokalnym turnieju grałem dwa razy ze szczurkami.

Na 1500 punktów.

Przyznam iż gra DE ze szczurami jest dość prosta. Zwłaszcza jak ma sie dużo harpii + Lifetaker.
Po wycięciu WeapenTeamow to juz miodzio sie gra :)
Przyznam ze Jezaile maja kopa.. zwłaszcza jak w 1 salwę klepią Chariot.

Harpie to zabójcy magów (elektryków). Na chama szarża na klocek szczórów by zabić ww. boharera sprawdziła się 4 razy na 5 prób :)

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

W pierwszej kolejności ściągnąć Ratlingi. Dwa harpie i DR lecą w cannony. Hydra leci w odział z Stormem. A jak mi sie coldy wbijają w cokolwiek u szczurów to zazwyczaj wychodzą drugą stroną. ;)

I mam wątpliwosci czy twoja rozpiska ma te 2250 :P
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Shagi
Wałkarz
Posty: 55

Post autor: Shagi »

Spokojnie ma 2250 , podliczyć itemki i jest , no widać źle za grałem za dwa tyg będzie rewanż. Zobaczymy jak wtedy sobie poradzę , no i jeszcze dodam że miałem pecha , 2x misscast x 2 razy Cok głupie z kolei scaven strzelał perfekcyjnie i nic się mu nie psuło.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

no coz... tak bywa ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3289
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Harpie to zabójcy magów (elektryków). Na chama szarża na klocek szczórów by zabić ww. boharera sprawdziła się 4 razy na 5 prób
No tak, ale jak szczury włączą sztormówę to harpie mogą sobie polatać..tzn nie mogą........co do ratlinga to Lifetaker dałby radę nawet przy włączonym bannerze...

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

tzw wystarczy pozasłaniac ratlingi a to nie jest trudne. no chyba ze przeciwnik ma gorke w deployu lub (o zgrozo) takowa jest na środku stołu ;) .

Awatar użytkownika
fart
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: fart »

Mam pytanie czy można normalnie strzelac do ratigana bo czytałem w booku Skavenów ze jesli jest chyba 5 cali od regimentu to nie można. Dzieki wielkie za odp :)

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

mozna normalnie
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Kotar
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kotar »

Takie pytanie:

Czy jak wchodzi czar nr1 pt "Chill Wind" w oddział clanratów w których jest ratling gun, to ratling może strzelać?

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

A jak ten ratling gun się tam znalazł? O ile mi wiadomo, weapon teamy nie mogą wchodzić do oddziałów
Berik ze słowackiego forum, o nowych planach wydawniczych GW pisze:10 plastovych idiotov za 25 libier, to nie je to krasa?

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Może strzelać bo on nie jest bezpośrednio w oddziale. To tak jak byś odłączył assasina z udziału czarował czilłindem w ten oddział i powiedział że assasin nie może strzelać, w końcu formalnie jest częścią oddziału.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Wisnia
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Battleground - Chodzież

Post autor: Wisnia »

Nie martwcie się, szczurki będą miały nową edycje, to was jeszcze bardziej będą masakrowały :)

A tak serio, to pewnie Jankiel zaraz da wam taktykę, jak w 2 tury zmasakrować te cienkie szczurasy.

Ratling gun nie jest w oddziale, na początku trzeba go wystawić 3 cale od danego oddziału, potem biega sam.

Pozdrawiam

Cyciek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129

Post autor: Cyciek »

jutro gram na 1,5k i przeciwnik zainwestował w dżezajle :wink:
i to sporo ich bedzie,oj sporo.jak "se" z nimi dac rady nie tracąc pół armii????
pozdro

Awatar użytkownika
Necromanter
Falubaz
Posty: 1003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Necromanter »

Rzucić chilwinda :)
PiotrB pisze:Oczami wyobraźni widzę te tłumy i uśmiechniętego Sola podającego kiełbaskę ...eh ...bezcenne :)

Cyciek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129

Post autor: Cyciek »

to dzieki wielkie za pomoc 8)
ale rozjechałem go,w końcu zagralismy na 1200...
Balisty na górce przywracały do porządku dżezajli,Harpie są cudowne :P

ODPOWIEDZ