YMCA 2200

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jaro
Chuck Norris
Posty: 449
Lokalizacja: Włocławek

YMCA 2200

Post autor: Jaro »

Sacred Host of Quetzl - to już u mnie standard :)
=Slann (generał, 2 generacja)
-Plaque of Tepok
-Diadem of Power
-Battle Standard
-Totem of Prophecy
=Skink priest (Quetzl)
-2xDispel Scroll
=Saurus Scar-veteran (Quetzl, Tlazcotl)
-Charm of Jaguar Warrior
-Great Weapon
-Light Armor
-Enchanted Shield
=16xTemple Guard (Muzyk, Sztandar, Shield)
-War Banner
=20xSaurus Warrior (Quetzl, Tlazcotl, Sztandar, Muzyk)
=4xSkink Skirmishers (Quetzl, 2xJavelin & Shield, 2xBlowpipe)
=3xKroxigor
=Stegadon

Co o tym sądzicie, czy waszym zdaniem, ta rozpiska może coś zwojować na turnieju??

Karol J
Chuck Norris
Posty: 492

Post autor: Karol J »

Grałem czymś bardzo podobnym dość długo i tą rozpiską można sporo zdziałać, trzeba się tylko nauczyć nią dobrze grać.

Ogólnie proponowałbym:
1. Wyrzucić ES z biegacza - raczej zbędny (szczególnie jak masz quetzla). Za te pkty można dać championa do Saurusów np.
2. Dać Plaque of Protection na Slannie - wydaje mi się, że zapomniałeś tego dopisać bo to mus, ale na wszelki wypadek zwracam uwagę ;)
3. Na Templach moim zdaniem lepszy jest Huanchi niż War Banner. Daje Ci to dużo większą mobilność i co za tym idzie szanse złapania czegoś. Poza tym to całkiem niezła ochrona przed smokami lądującymi za plecami twojej armii.

Co do stegadona to ważne jest, żeby trzymać go 12 cali od Slanna (czasem kusi, żeby się wypuścić ale jeśli nie będzie w zasięgu generalki i BSB to może szybko jakąś krzywą akcję odwalić i spierniczyć w najbardziej nieodpowiednim momencie).

Awatar użytkownika
Jaro
Chuck Norris
Posty: 449
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Jaro »

Nie zapomniałem i niczym i liczę się z ryzykiem, że brak tej plakietki może zaboleć, ale nie mam kompletnie punktów :( . A nie chceniczego wyrzucać z tej rozpiski. Kroxy się przydają, mniej skinków być nie może, oddziału saurusów też nie mogę uszczuplić.

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

Jakbys zamiast stegadona wrzucil 3 salki i wywyalil enchanted shielda zyskujesz 50 punktow na plaque of protection :P
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
Jaro
Chuck Norris
Posty: 449
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Jaro »

Stegadona mam od niedawna i bardzo mi się spodobała gra nim, więc raczej go z rozpiski nie wywalę :).

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

No to nie wiem imo jesli nie masz plaque of protection to musisz ostro chowac slanna pred cannonami a wtedy cala Twoja armia jest do kitu bo temple tez sie musz achowac a nie poslesz samych saurusow ze stegadonem nie? Ta koncepcja opiera sie na temple guardach na srodku stegadonie na flance i saurusach na drugiej i idziemy do przodu a nie chowamy sie pred great cannonem bo jak 2 razy zle rzucimy warda to zejdzie slann prawdopodobnie a wtedy temple guards robia sie tacy jak saurusi prawie wiec kaszana :/ Bez plaque ta rozpa imo nie ma sensu (na niektore armie oczywiscie). Nawet nie masz terradonow zeby pozbyc sie dzial/katapult przeciwnika :/ Trafiasz na defens i plyyyyniesz...
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Karol J
Chuck Norris
Posty: 492

Post autor: Karol J »

Wywal tlazcotla z biegacza i z saurusów oraz ES z biegacza. Zyskujesz 50 pkt. Tlazcotl na saurusach mozna w większości przypadków w pewnym sensie zastąpić skinkami. Wystawiasz je przed saurusami i dajesz przeciwnikowi po nich przejechac, a potem w swojej turze TG, stedzik albo kroxy wpadają w bok. Zazwyczaj albo wyjdzie albo przeciwnik nie zaszarżuje :)

Plaque of Protection to mus. Koniecznosc. Ja wyszedłem bez niego raz. Slann zginą w 2 turze walki z DoW od strzelania. A przeciwnik miał tylko jednego cannona i 10 kuszników. Pomyśl co zrobią z twoim Slannem prawdziwe defense...

Awatar użytkownika
Jaro
Chuck Norris
Posty: 449
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Jaro »

Powiem tak, rozpiska dobrze się sprawdziła tylko w 3 bitwie, wziąłem plakietkę dla slanna i może to i lepiej, ale chyba następną gre na podobne punkty zagram bez slanna - jego strata za bardzo boli.

Karol J
Chuck Norris
Posty: 492

Post autor: Karol J »

Jakbyś miał 2+ warda to raczej trudno Slanna stracic.

Awatar użytkownika
Jaro
Chuck Norris
Posty: 449
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Jaro »

Miałem 2+ warda we wszystkich 3 bitwach, ale miałem za mało jednostek i łatwo mnie było zajść od boku, co później skutkowało zabiciem tg i przepędzeniem slanna.

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

Zabiciem tg? Boze co ich wszystkich wybilo? I ilu ich bylo na poczatku?
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
Jaro
Chuck Norris
Posty: 449
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Jaro »

Było ich 16+slann. A zabili ich minotaury z przodu, rycerze chaosu z boku i smok w 2 turze walki z tyłu :( . Stwierdziłem, że nie umiem grać na slannie i muszę się jeszcze sporo poduczyć.

Karol J
Chuck Norris
Posty: 492

Post autor: Karol J »

Jaro pisze:Było ich 16+slann. A zabili ich minotaury z przodu, rycerze chaosu z boku i smok w 2 turze walki z tyłu :( . Stwierdziłem, że nie umiem grać na slannie i muszę się jeszcze sporo poduczyć.
A nie sadzisz, ze troche za duzo do TG dopusciles ? :) A reszta twojej armi to co ? Spala ?

Awatar użytkownika
Jaro
Chuck Norris
Posty: 449
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Jaro »

Reszta mojej armi w tamtym momencie albo była zajętawalką, albo zdychała.

ODPOWIEDZ