Koncepty armii

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wujek Kiczu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Legion Kraków klub pędraków

Koncepty armii

Post autor: Wujek Kiczu »

tu możemy siewymieniac naszymy koncepcjami ( perwersyjnymi, refleksyjnymi, PGrowymi :P ) odnosnie składania armii WE ...

ostatnio rozkminiam nad 40stką GG lordem z Bolkiem, BSB z HoDem i ogolnie fajny ostrzał + 2xTreeman i driady

co wy na to ? miało by to szanse ? taki total szuting

Halun
Mudżahedin
Posty: 261
Lokalizacja: W-wo

Post autor: Halun »

Jak już total shooting to nie bierz Dryad, już lepiej GR... No i 2 Treemany :lol: nieładnie... Lepiej weź Waywatcherów + ewentualnie 1 Treemana (jak coś do Ciebie dojedzie/dojdzie to dobijesz korzonkami :wink: ).

Awatar użytkownika
Wujek Kiczu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Legion Kraków klub pędraków

Post autor: Wujek Kiczu »

ewentulanie kminiłem nad daniem 1xMR T i 1x10 WW ( przydadzą sie na lordów na smoku :P ) driady daje zeby miało co walczyć z niedobitkami chociaż mysle ze z masówami bylo by ciezko ;/

Awatar użytkownika
Alex
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Kościan

Post autor: Alex »

Ja trochę kminię nad armią Welfów... Coś taniego - taka odskocznia od dwarfów :wink:
I narazie wchodzi tylko kombo forest spiritów :P Coś w stylu: branchwraithx2 , driady 10x3, wild riders 6x2 , treeman. Grałem tym niewiele ale całkiem przyjemnie było. Szybkie, manewrowe. Może trochę miękkie i słabe przeciw magii.
Ale to idealna alternatywa dla krasnoludow :D

pozdro

Awatar użytkownika
Kielon
Masakrator
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielon »

ROzpa posiada swoistego kopa, jednak oddziały łuczników są dość drogie. :(
Do tego pomyślałbym nad zainwestowaniem w 2 działka DoW, no i konieczne są jakieś fasty, czy inne świństwo, które będzie skracać marsz wrogowi.

Chester
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 49
Lokalizacja: Loża Radom

Post autor: Chester »

Przy opcji z dwoma dzialkami DoW 50 lucznikow calkiem sobie sprawnie poradzi, wystarczy dodac odpowiednich spowalniaczy i herosow. 2 drzewa kosztuja w cholere i w takiej rozpisce mozna je spokojnie zastapic, masa driad i WD. Tyle ze to juz nie samograj jak z przed kodexu.

Awatar użytkownika
Muniek
Mudżahedin
Posty: 318
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Muniek »

Ja juz probowalem z 40 GG.Jak wspomnieli przedmowcy lepiej jednego Treemana i kilku Waywatchersow.Ja dodatkowo kierowalbym sie ku magowi lordowi zeby miec mocna ochrone antymagiczna i dodatkowo jezdzic laskami zeby przeszkadzac.

Do tego kilka oddzialow walczacych z treemenem i biegacz zeby wybic co dojdzie mimo obstrzalu.A obstrzal z 40 GG jest bardzo mocny i niezle kosi.Mi sie rozpa podoba i ostatni cigle skladam rozpy w tym kierunku.

A do obcinania marszu przeciwnikowi wystawialem 5 scoutow ze sztandarem obcinajacym marsz na 12 cali.W sumie oddzial za 130 pkt ale jednak w pewnych momentach sie przydaje.

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Próbował ktoś z was grać na Ancient Treemanie?

Jesli tak, to jak się spisywał i jak wyglądała rozpiska z jego udziałem?

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

generalnie większość moich koncepcji na 2000+ opiera się na magu lordzie, jednym drzewie, wardancerach i 2x wildach, do tego minimum 2x GG i jakies 1 driady przynajmniej. Reszta to dobudowywanie do woli. Stwierdziłem ostatnio, że 2gi treeman, to nie taka fajna rzecz. Jak źle trafisz to imo łatwe punkty. Jeden zawsze się schowa, a poza tym Waywatcherzy wcale tacy kiepscy nie są.

Awatar użytkownika
Rusinek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108

Post autor: Rusinek »

Dwa Treemany sa niezabijalne.
Trrreman Ancient jeszcze bardziej.
Waywatcherzy ssaja pale i sa jeszcze latwiejszymi punktami na niketore armie (uciekaja w nowej edycji tylko 5 cali i sa potwornie deliktni).

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Waywatcherzy nie są źli. Nic tak bardzo nie denerwuje przeciwnika jak jednostka, która od pierwszej tury tnie mu marsz, wycina mu ciężką kawalerię albo sciąga lorda ze smoka (chociaż to raczej nieczęsto się zdarza). Ja Wayów lubię i z chęcia nimi gram.

Awatar użytkownika
Wujek Kiczu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Legion Kraków klub pędraków

Post autor: Wujek Kiczu »

jak dla mnie WW ssają i wąchaja pałe ... moga coś zrobić ale i tak na 99% zgina najdalej do 3-4 tury. po prostu nie ma jak ich sensownie ukryć bo las juz nie wystarczy ...

Krassus jak moi przeciwnicy widzą WW nie są bymnajmniej sfrustrowani a raczej mówią " o nie ma drugiego Mr T .. ufff "

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Wujek Kiczu pisze: Krassus jak moi przeciwnicy widzą WW nie są bymnajmniej sfrustrowani a raczej mówią " o nie ma drugiego Mr T .. ufff "
To też prawda, dwa Grubasy robią przeważnie sieczkę z psychy przeciwnika (szkoda, że Treeman Ancient zjada slot rare-bo wtedy grałbym na 3 Drzewach :D ). Ale ja po prostu lubię Wayów, zwłaszcza jak wywiną jakiś numer (bo własnie niedawno zdjąłem nimi kumplowi lorda chaosowego za smoka - miał nietęgą minę... :) )

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

A tam - 2 drzewa są plewne :lol: Tak grają Elfy, które na łatwiznę idą :wink: (Weźmy 2 drzewa i jakoś to będzie). Ale prawdę powiedziawszy czasem te 2 drzewa to takie easy pointy :twisted: Co do Wayów - na pewnym challangerze przeciwnicy też się z nich podśmiewali i cieszyli że nie ma 2go drzewa a potem byli mocno zdziwieni 8)

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

dwa drzewa to latwizna w kombinowaniu. zreszta za duzo to kosztuje i nigdy tego nie bralem.sporo na niewystawianiu innych jednostek sie traci... WW nie ''ssa'' tylko trzeba nimi umiec grac, nie umiesz to nie wystawiaj, proste.

ps. prosze wiecej takich wyrazen nie stosowac jak ''ssają i wąchaja pałe'' troche mnie odrzucaja. wolalbym zeby to forum bylo ok a jak nie to bede wnioskowal do moda o Ciecie postow... :!:

Awatar użytkownika
Wujek Kiczu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Legion Kraków klub pędraków

Post autor: Wujek Kiczu »

Pasiak te wyrarzenia nie mają na zamiarze obrazić jakąkolwiek jednostke ;)

ja osobiscie przyznam ze odkąd WW nie widzą na 4 przez las to jakoś mnie nie ruszają, są za bardzo losową jednostką ( wyjdzie KB na lordzie albo nie wyjdzie ) i dlatego mnie odrzucają ;) wole pewniaki

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Widziałem takie "pewne" drzewo co się złożyło od katapki TK :lol:

Jak Paweł napisał - jak się umie wykorzystać Wayów, to dają radę. Dla mniej zdolnych polecam orła (szkoda, że nie 2 na slot, bo to by wtedy był moje pewniaki, jako bardzo pożyteczne stworzonka). Tu nie chodzi o ten ich KB. Sobie czasem kulam i czasem się uda, ale nie nastawiam się na to. Generalnie mają blokować marsz i robić mały zamęt. Trochę o te 4 pkt. za drodzy, ale ujdzie :D

Awatar użytkownika
Wujek Kiczu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Legion Kraków klub pędraków

Post autor: Wujek Kiczu »

wole bezkarne śmiganie po stole z niektórymi armiami niż wieczny stress " cholera jak ich poukrywać " ;)
moze kiedys zaczne ich wystawiac ale to bardziej w bitwach towarzyskich ;) powiedzcie ile razy widzieliscie na turnieju WW ? ja moze raz ;)

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Dokładnie tak, jeżeli WW czegoś nie odstrzelą, to chociaż przytną marsz i ćwiartkę zablokują (albo zajmą). Jest dla nich wiele zastosowań. Fakt, że mogliby być trochę tańsi, ale cóż... Jest jak jest. A na turniejach WW pojawiają się wcale nierzadko.

Awatar użytkownika
Wujek Kiczu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Legion Kraków klub pędraków

Post autor: Wujek Kiczu »

teraz na DMP niewiele osób sie mogło nimi "nacieszyć" na stole ;)

ODPOWIEDZ