szarża w skirmish

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
majzownik
Wałkarz
Posty: 93
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

szarża w skirmish

Post autor: majzownik »

Sytuacja na stole wyglądała następująco:

Obrazek

Gobliny na pająkach zdeklerowały szarżę w skinki.
W pierwszym momencie wyglądało na to, że szarża jest jak najbardziej legalna. Okazało się jednak, że najbliższy widziany ze skinków stoi w takim miejscu, że pająki nie mają szansy dojechać do niego przy użyciu jednego tylko wheela (bo najpierw muszą wyminąć kroxy).

W erracie do książki stoi wyraźnie:
Page 67. ‘Charging against skirmishers’. In reprints the
first sentence will be altered so that the charger must
contact the closest visible skirmisher.
Co więc w takiej sytuacji?
Szarża spalona? (my tak to rozwiązaliśmy, ale wątpliwości pozostały...)

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1950
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

Ja bym kazał dostawić się do najbliższego skirmishera, do którego można dojść w przeciwnym razie dochodzimy do sytuacji, w której legalna szarża nie dochodzi bo jeden skirmisher siedzi w jeziorku, a jak chcesz RAW-owe wytłumaczenie to potraktuj "closest", nie jako "po prostej linii", ale "closest" relatywnie, czyli ten do którego trzeba zmarnować najmniej ruchu, żeby dojść.
A licky boom boom down!!!

adamski1977
Warzywo
Posty: 12

Post autor: adamski1977 »

Cóż, po erracie, wygląda na to, że jdnak szarża spalona :(

majzownik
Wałkarz
Posty: 93
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: majzownik »

adamski1977 pisze:Cóż, po erracie, wygląda na to, że jdnak szarża spalona :(
no właśnie. tam jest to nieszczęsne must...

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1950
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

Zapis o najbliższym skirmisherze ma na celu przyblokować wywijanie kosmicznych szarż taktycznych, uważam że rozciąganie go do sytuacji nieszarżowalnych skirmishów to jakiś overkill.
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Alister »

Wg interpretacji LS jesli dobrze pamietam clostest w kontekscie szarzy znaczy najblizszy wzg. ruchu, a nie po prostej.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Dokładnie tak. Nie można doprowadzać do sytuacji, w której nie będzie można szarżować, bo najbliższy widzialny skirmisher nie będzie będzie szarzowalny (bo stoi za imassable czy w bardzo trudnym terenie), podczas gdy reszta oddziału znajduje się jak najbardziej w zasięgu szarzy.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

dagome
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114

Post autor: dagome »

jak dla mnie closest to powinno byc najblizszy osiagalny szarza taka ktora dojdzie. Ale ja mam rozwiniecie. jezeli closest visible stoi w lesie i dojde szrza to czy musze wjezdzac w niego rydwanem dostajac "impacty" od lasu czy moge szarzowac w goscia ktory jest poza lasem ale nie "closest visible" innymi slowy czy sam siebie zmuszam do wjazdu do lasu kiedy tak naprawde nie potrzebuje ?

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1950
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

dagome pisze:jak dla mnie closest to powinno byc najblizszy osiagalny szarza taka ktora dojdzie. Ale ja mam rozwiniecie. jezeli closest visible stoi w lesie i dojde szrza to czy musze wjezdzac w niego rydwanem dostajac "impacty" od lasu czy moge szarzowac w goscia ktory jest poza lasem ale nie "closest visible" innymi slowy czy sam siebie zmuszam do wjazdu do lasu kiedy tak naprawde nie potrzebuje ?
Musisz jechać przez las. To, że potencjalnie las może rydwan rozpieprzyć wcale nie powoduje, że skirmisher w lesie nie jest najbliższym osiągalnym.
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
Voihiern
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Voihiern »

Ja również mam pytanie o szarże na skirmisherów.

Jeśli w skirmisherach jest champion/char i on jest tym najbliższym skirmisherem, to gdy szarżuję na niego, to skirmisherzy mogą się tak ustawić, by ten champion/char nie był b2b z szarżującym oddziałem?

W RB jeśli dobrze pamiętam jest zapis o tym, że skirmisherzy się dostawiają po szarży, ale mam wątpliwość co do tego b2b postaci.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Cchampion/char musi się dostawić

ODPOWIEDZ