Jak startować?

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Re: Jak startować?

Post autor: Szymon »

nie wolisz za te około 600 pkt wstawić 2x5demigryfów (z muzykami) ?
Kocitz pisze:Aha i nie jedziemy jakimkolwiek wehikułem z którym miał coś wspólnego: Solo, jego rodzina, jego przyjaciele/znajomi, jego najbliższe otoczenie [w tym SS] czy jakakolwiek osoba mająca styczność z Kiełbasą :lol:

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Piotr pisze: I jeszcze do Elthariona - nie ma opcji by oddział 6 demigryfów z BSB (za ok 600 pkt) uciekał "przez przypadek". Jak się ma takie przypadki, to się idzie do warzywniaka... :twisted:

No wybacz imienniku :) ale mówisz bzdury - na DMŚ uciekł mi regiment z dwoma magami na 10 z przerzutem i jakoś ugrałem remis. Są takie momenty ,że jak grasz z dobrym i równym przeciwnikiem decyduje rzut kostką - i nic nie da się na to poradzić...taka jest ta gra :)

Co do WE to nie wiem w jaki sposób mogły by wygrać z Imperium - grałem ostatnio na turnieju z graczem który gra wiele lat WE i praktycznie nic nie mógł zrobić :)

Męczą mnie outridersi - na papierze wyglądają na jedną z najlepszych fastów w grze - testował ktoś?
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
rob
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże
Kontakt:

Post autor: rob »

PiotrB pisze: No wybacz imienniku :) ale mówisz bzdury - na DMŚ uciekł mi regiment z dwoma magami na 10 z przerzutem i jakoś ugrałem remis. Są takie momenty ,że jak grasz z dobrym i równym przeciwnikiem decyduje rzut kostką - i nic nie da się na to poradzić...taka jest ta gra :)
Niefart się po prostu zdarza - to tylko kostki, wytrawny gracz ustawia jednostki tak aby minimalizować skutki zajścia takich nieoczekiwanych sytuacji. Regiment z magami nie jest jednostką liniową. Jeżeli doszło juz do tego, że nie zdałeś testu LD takim regonem to znaczy, że coś poszło nie tak jak powinno albo źle się rozstawiłeś.
PiotrB pisze: Co do WE to nie wiem w jaki sposób mogły by wygrać z Imperium - grałem ostatnio na turnieju z graczem który gra wiele lat WE i praktycznie nic nie mógł zrobić :)
Pograj z Pasiakiem to się dowiesz. Wydaje mi się, że Piotr mógłby tu coś na ten temat napisać, gdyż chłopaki często ze sobą grają.
PiotrB pisze: Męczą mnie outridersi - na papierze wyglądają na jedną z najlepszych fastów w grze - testował ktoś?
na małe punkty - tak do 1600 - to i owszem są jednostką robiącą różnicę - zwłaszcza gdy wystawia się ich po 10 w jednostce - po ruchu vanguard wypłacenie dużej ilości strzałów w jeden regon potrafi mocno poszarpać nawet najtwardszą piechotę. Natomiast na większe punkty nie polecam, za szybko giną.
Emp/DoCh

"Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kontaktują" A.E.

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Ja gram na outriderach.

Wiadomo, to jest fast - trzeba chować, jeśli na nich Ci zależy.
Główna taktyka - wykorzystać vanguard - czasem przesuwam ich tylko 1", tak aby mieli w pierwszej turze strzał. Czasem wysuwam ich bardzo do przodu. Zazwyczaj strzelają u mnie maks 2 tury - i są to całkiem fajne salwy. Potem zbierają wszelkie śmieci i maszynki - bardzo wkurza to przeciwnika.

Awatar użytkownika
Piotr
Masakrator
Posty: 2186
Lokalizacja: XIII Kohorta Zławieś Mała

Post autor: Piotr »

PiotrB pisze: No wybacz imienniku :) ale mówisz bzdury - na DMŚ uciekł mi regiment z dwoma magami na 10 z przerzutem i jakoś ugrałem remis. Są takie momenty ,że jak grasz z dobrym i równym przeciwnikiem decyduje rzut kostką - i nic nie da się na to poradzić...taka jest ta gra :)

Co do WE to nie wiem w jaki sposób mogły by wygrać z Imperium - grałem ostatnio na turnieju z graczem który gra wiele lat WE i praktycznie nic nie mógł zrobić :)
Właściwie to rob Ci już odpowiedział.

Dodam tylko jedno a propos gry przeciw WE. Grając z dowolnym graczem uważam wygraną niższą niż 15 za porażkę.
Z jednym wyjątkiem. Bo wśród WE jest Pasiak a potem, dłuuugo nic. Wcale nie dlatego, że gracze WE są jacyś słabi.
Zagraj z Pasiakiem - dowiesz się o czym mówię. Jak w 3 turze będziesz miał połowę jego armi we własnym deployu i gorączkowe myśli "jak uratować remis"... :D

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

no chętnie kiedyś bym zagrał z tym Pasiakiem :) zawsze to można się czegoś nauczyć ....
Dalej uważam ,że ta gra to nie tylko wysublimowana strategia ale także rzuty kostką i trochę szczęścia lub pecha i proszę się nie czepiać ,że pozwoliłem sobie zaszarżować regiment z magami - owszem podjąłem ryzyko ,ale wiedziałem ,że będę miał 2 rzuty na 10 - w zamian za to miałem na talerzy 40 krasnoludów z bsb - jest to więc kwestia szczęścia - koniec i kropka! :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

NickHolden
Warzywo
Posty: 12

Post autor: NickHolden »

hej! grałem inperium w 6 ed, mialem duza przerwe w młotku.. chce wrócic, powiedzmy ze mam ok klocka na zakupy do imperium, potrzebuje armi na 2 tys punktów. Co kupić? opłaca się batalion?

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Rob, że się tak wtrącę, mechanika WFB jest oparta w dużej mierze na losowości. Sugerując błędy strategiczne Piotrkowi oparłeś się na "coś poszło nie tak jak powinno", a tym co ma olbrzymi wpływ na rozgrywkę są kości właśnie. Nie oszukujmy się, trzeba zostawić spory margines ryzyka na losowość w planowaniu strategii w tej grze. Oczywiście mówię o wyrównanych graczach/armiach. :)

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

NickHolden pisze:hej! grałem inperium w 6 ed, mialem duza przerwe w młotku.. chce wrócic, powiedzmy ze mam ok klocka na zakupy do imperium, potrzebuje armi na 2 tys punktów. Co kupić? opłaca się batalion?
Witamy na pokładzie :)
- na pewno minimum 9 demigryfów,
- STanka
- dwa cannony

i teraz musisz sobie odpowiedzieć na pytanie: wolę grać kawalerią czy piechotą? Jeśli kawalerią to conajmniej z 24 rycerzy oraz bohaterów na koniach, przydałby się także jakiś pegaz.

Jeśli na piechocie to od groma corowej piechoty (tak z 80modeli) i trochę łuczników jako detachmenty do piechociarzy. Wtedy również powinieneś sobie sprawić bohaterów na piechotę.

Resztę sam odkryjesz (choć jeśli będziesz miał ww. to właściwie już kompletna armia).
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

NickHolden
Warzywo
Posty: 12

Post autor: NickHolden »

Czytałem wasze rozpisi, i mam jeszcze pytanie, wystawia sie w ogóle kuszników i handganów? Co z Grat Sw.?
A lekka kawaleria? Kiedys pistoliersi byli obowiazkowi, a teraz?

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Ja miałem handgunnerów na Bazyliszku (niejako z konieczności, pomalowane i braki w Core'ach) - powiem tak, nie robili szału, ale też nie byli tragiczni, jak ktoś się podstawił pod strzał to zwykle go jakoś tam poczuł - niestety musiałbyś mieć ich więcej w oddziale by mieli znaczenie, a wówczas stają się relatywnie łatwymi punktami dla przeciwnika.
Pistoliersi są nieźli, coraz bardziej się do nich przekonuję i staram się wrzucać do rozpiski.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Karli pisze:
NickHolden pisze:hej! grałem inperium w 6 ed, mialem duza przerwe w młotku.. chce wrócic, powiedzmy ze mam ok klocka na zakupy do imperium, potrzebuje armi na 2 tys punktów. Co kupić? opłaca się batalion?
- na pewno minimum 9 demigryfów,
:shock:
Ja tam na luzie śmigam 4 a pewnie i 3 by wystarczyły do wielu zadań. Taka moda w tej edycji na demigryfy ale i bez nich grać można. Na pewno bez sensu jest lecieć po 3 pudełka na dzień dobry...

Maciek

NickHolden
Warzywo
Posty: 12

Post autor: NickHolden »

byłem w vanahaimie i tam zrobili mi liste na poczatek:
batalion
steam tank/ lub to jebitne astrolabium
2x demigryfy
wp na koniu,mag na koniu( zreszta zajebiste figsy z gamezona)
outraidersi

moze byc?

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Nie masz tu w ogóle Core'ów.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

NickHolden pisze:byłem w vanahaimie i tam zrobili mi liste na poczatek:
batalion
steam tank/ lub to jebitne astrolabium
2x demigryfy
wp na koniu,mag na koniu( zreszta zajebiste figsy z gamezona)
outraidersi

moze byc?
Batalion to shit... z sensownych rzeczy jest tam ...działo. Nawet koników jest 8 a boxie normalnym 10...

Musisz kupić:

2xBox Jazdy
WP na koniu i Maga na koniu z GZ - kup ale dobrze je obejrzyj bo figurki GZ lubią mieć braki..
2xdziało
Steam Tank
2x Demisie

Tym zagrasz turnieje na 1200-1500 pkt,
Potem dokupisz jeszcze trójkę Demisów i zrobisz sobie ładną konwersję herosa na pegazie...
A tak w ogóle rozejrzyj się na forum w dziale sprzedam- jest tam znacznie taniej niż w sklepie :).
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

NickHolden
Warzywo
Posty: 12

Post autor: NickHolden »

a halabardy?chcialemje wystawiac 2x 40 z astrogónem na tyłach. imperium bez piechoty?

pozatym w batalionie są praktycznie same cory

Awatar użytkownika
malfoj
Falubaz
Posty: 1306
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: malfoj »

Oczywiście ,ze tak po co ta piechota szalu nie robi a armia z 1+sejvem robi .

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Halabardy kup od braci Perry ... znajdziesz tu gdzieś adres na tym forum - są znacznie lepsze do transportu...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

PiotrB pisze:Halabardy kup od braci Perry ... znajdziesz tu gdzieś adres na tym forum - są znacznie lepsze do transportu...
I do tego dostaniesz 40 łuczników na każde 40 halabard + będzie taniej i ładniej niż 40 halabard od GW.

Maciek

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Czy ładniej, niech sam oceni najpierw :)

ODPOWIEDZ