Dogs Of War

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Re: Dogs Of War

Post autor: Jasiuuu »

Mają taniego smoka na małe pkt !

Do tego mają pikę która chroni przed najbardziej pakerną kawą wroga - a ich strzelanie stawia ich napewno w połowie armii bardziej strzelających niż mniej ( działa, mengile, maneatersi ).

Poziom Tk i Besti to zupełnie inny poziom : ) Imo DoW plasuje się nieco ponad beastami ale poniżej TK (ofc tylko i wyłącznie dzięki zasadom specjalnym dodanym w celu zboostowania armi). Imo to bardzo dobrze działający obecnie army list którego wadą są drogie comandy w standardowych jednostkach : ]

imo oczywiście ale Krzyś chyba potwierdzi

pzdr


p.s. czemu Siła zyska na znaczeniu w następnej edycji ? chyba staraci kiedy nawet skinek zrani działo ; )
Inicjatywa owszem ale to ludzie tutaj nic się nie zmieni i nic dziwnego że mają ludzką inicjatywe, a armour sv akurat zyska na znaczeniu względem warda i regenek więc boost dla DoW która i tak tego warda nigdzie nie ma a minus dla armii typu bretka.
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

Po ostatnim masterze stwierdzam, że DoW niestety ssie po kule. Trafiłem moją klimatyczną rozpą na książce na demony Solo. W drugiej turze nie miałem armii - obszarówka z ifki, w mojej turze misscast - rebound i kolejna obszarówka, w jego duża pizda w maga lorda z ifki i pograne.

A tak na serio to jednostki DoW mają w większości słabe statystyki w porównaniu z podobnymi jednostkami w innych armiach.
Mengile sami bitwy nie wygrają a bez nich nie da się grać - zagrałem na Bazyliszku rozpą bez mengili i niestety przeciwko demonom na wronie nie miałem żadnych argumentów.

Zasada SoW jest moim zdaniem świetna. Ale niestety nadal daleko DoW do różnorodności innych armii. Może gdy wejdzie 8 edycja i lista common magic itemow trochę się sprawa ruszy.

Zobaczymy. Moim zdaniem małe zmiany w balancing patchu typu: tańszy muzyk, magiczny sztandar na jednej ciężkiej kawie/pikach, może tańszy koszt punktowy niektórych jednostek i pewnie armia będzie grywalna na poziomie bestii. Taka karma...

Co do plotek o 8 edycji:
mamy wyjebanego smoka (bo na luzie się mieści razem z magiem lordem i jeszcze jednym herosem), polepszonych mengili (zdejmują każdą maszynkę w turę bo działa na nie poison), więcej slotów na nasze najmocniejsze jednostki (zmieszczą się dwa działka i dwa hot poty w rarach, 4 pojedyńczy maneaterzy, 2 x 10 halfingów, mengile w specialach).

Może dojdą nowe fajne magic itemy. Mamy też dostęp do każdego przedmiotu z innych army booków - wiec mamy dreszczyk emocji przed wydaniem każdego podręcznika;]

Pewnie armia będzie nawet mocniejsza. Choć niestety dla Fluffiego (i dla mnie zresztą też bo zamierzam zakupić klocki leopaldów i pizzarów) piki nadal będą ssać po całej linii.

pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

+1 dokładnie tak samo o tym myśle : ] a beasty to takie DoW tyle że z pociętymi mengilami i bez spoils of war :] (no dobra hero byczki są superanckie i Gorgona na małe będzie też kozacka w 8mej ; ] )

a to że piki nie są najlepszym wyborem to już nie wina army listu DoW tylko samej gry
Obrazek
T

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Do trafnego postu Fischa dodam jeszcze, że wedle plotek boosta dostaną ogry (3 w ranku i walą wszystkie ataki z drugiego szeregu, co przy opcji 2 x hand weapon da Nam sporo ataków) oraz gigant (dodatkowe ataki). Jeśli się pojawią na stołach wielkie oddziały (Horde), zyska Malakai. Dodatkowo zauważyłem właśnie, że większość championów z RoR ma niezłą inicjatywę, co może się teraz przydać (np. Voland I=5). Jeśli pistole będą miały zasięg 12 cali, może trochę zyskają Long Drongi... Są kusznicy (może będą strzelać z 2 rzędów), niziołki zyskują, bo raczej bankowo walą z 2 rzędów i jest dostęp do wszystkich lorów magii. Sporo przydatnych oddziałów jest stosunkowo tanich (działa, hot poty, niziołki. Wcześniej nie starczało na nie slotów, ale teraz wejdą bez problemu.
Ciekawe do jakich limitów procentowych będzie się liczył np. Asarnil i Truthsayer.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

jeśli errata nic nie zmieni to takie sloty jakie zajmują : ] czyli hero
Obrazek
T

Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Post autor: cobra651 »

Witam

Ponieważ wielkimi krokami zbliża się 8 edycja i jest nas sporo, a że nie mamy ciagle booka mam pewną propozycje. Skoro w Polsce uznano fanowskiego booka do Chadeków, może czas na nas najemników. Na forum Dogsów powstała już 3-ia jego edycja:http://dogsofwaronline.com/forum/showthread.php?tid=931. Co myślicie?

Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husiat »

Czy dobrze rozumiem, czy w nowej edycji powrót do procentowego podziału armii, odejście od slotów? Jeżeli tak... Rzeczywiście, wrócą hot poty i inne małe śmieciowate jednostki, które były fajne, ale nie warto było tracić slota :]

Nie rozumiem trochę niektórych stwierdzeń, dotąd spoils of war nie używałem, a paymaster co prawda był dosyć nieporęczny, ale nie sądzę, aby Balancing Patch aż tak wiele zmieniał. W moim przypadku to możliwość wystawienia smoka+piki na pegazie+caddy (a więc komplet, który zawsze trudno było osiągnąć), ale czy to sprawia, że DoW stają się wyjątkowo dobre? Wątpię...
Bum...!

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

ismael pisze:wedle plotek boosta dostaną ogry (3 w ranku i walą wszystkie ataki z drugiego szeregu, co przy opcji 2 x hand weapon da Nam sporo ataków) oraz gigant (dodatkowe ataki). Jeśli się pojawią na stołach wielkie oddziały (Horde), zyska Malakai. Dodatkowo zauważyłem właśnie, że większość championów z RoR ma niezłą inicjatywę, co może się teraz przydać (np. Voland I=5). Jeśli pistole będą miały zasięg 12 cali, może trochę zyskają Long Drongi... Są kusznicy (może będą strzelać z 2 rzędów), niziołki zyskują, bo raczej bankowo walą z 2 rzędów i jest dostęp do wszystkich lorów magii. Sporo przydatnych oddziałów jest stosunkowo tanich (działa, hot poty, niziołki. Wcześniej nie starczało na nie slotów, ale teraz wejdą bez problemu.
Bardzo trafny post!

Malakai bardzo zyska bo będą wolne sloty herosów w DoW.
Zyska Hot Pot (bo wszystko dostaje pod templatką, nie trzeba zgadywać zasięgów i mamy wolny sloty!!)
W każdej rozpie 2000+ zmieścimy 2 x hot pot, 2 x cannon, malakai!
Bardzo zyska gigant i nasz "plewny" smok - który od 8 edycji będzie najlepszym smokiem w grze bo zmieści się obok niego także Mag Lord.
Bardzo bardzo zyskają ogry w DoW - mająć d3 crushing atacks nawet pojedynczy maneater będzie siał spustoszenie.
W DoW moim zdaniem nie trzeba będzie Manflayerów wystawiać bo tak nam zboostowali niektóre rzeczy.

Moim zdaniem rozpiska DoW w stylu: ja strzelam a przeciwnik do mnie nie dochodzi będzie uber mocna. Zwłaszcza, że nie mamy żadnej rzeczy do combatu, żeby walczyc z demonami, ghoulami z helmem czy swordmasterami
Obrazek

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Nie rozumiem trochę niektórych stwierdzeń, dotąd spoils of war nie używałem, a paymaster co prawda był dosyć nieporęczny, ale nie sądzę, aby Balancing Patch aż tak wiele zmieniał.
widać że dawno nie grałeś : ] odkurz dogsy i zasuwaj na narbutta jak coś będzie
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husiat »

Jasiuuu pisze:
Nie rozumiem trochę niektórych stwierdzeń, dotąd spoils of war nie używałem, a paymaster co prawda był dosyć nieporęczny, ale nie sądzę, aby Balancing Patch aż tak wiele zmieniał.
widać że dawno nie grałeś : ] odkurz dogsy i zasuwaj na narbutta jak coś będzie
Właśnie moje przebudzenie na forum zwiastuje przebudzenie na najbliższym warszawskim turnieju (o ile się wystawię na tyle punktów ;))
Z chęcią zobaczę, co nowego w świecie battla... Tyle nowych armii etc. Ciekawość wygrała :]

Pozdrawiam,
Husiaty
Bum...!

Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Post autor: cobra651 »

Panowie mam propozycje dla naszej LS: Czy idąc wzorem naszej Chadeckiej braci, której dopuściliście Indy booka, istnieje możliwośc dopusczenia booków do PSÓW autorstwa tych samych ludzi, które są zmodernizowane pod 8 edycje i mioim skromnym zdaniem wcale nie przegięte??

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

cobra651 pisze:Panowie mam propozycje dla naszej LS: Czy idąc wzorem naszej Chadeckiej braci, której dopuściliście Indy booka, istnieje możliwośc dopusczenia booków do PSÓW autorstwa tych samych ludzi, które są zmodernizowane pod 8 edycje i mioim skromnym zdaniem wcale nie przegięte??
link z moderką po 8ed :D jakby można :]

Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Post autor: cobra651 »

Oto link do dwóch części (DOGsów i Rarów) booka: http://battlereporter.freeforums.org/do ... t2843.html

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

RoR nie czytalem.
ale sam AB calkiem fajny.

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Tileańscy książęta ostatnio dają dużo o sobie znać... Mają za sobą dobre poparcie, więc coś pewnie z tego dla nich wyjdzie. Tylko co dokładnie? 8)
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

DoW bardzo fajny book , co patrzę na RoR to jest to tylko zbiór tych unitów i nic więcej 0 powiązania z bookiem DoW .

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

ale zawsze tak było...

moim skromnym zdaniem chłopaki odwalili kawał dobrej roboty. Twórców trochę poniosła fantazja przy niektórych rzeczach ale da się z tych AL wyciągnąć grywalny podręcznik do DoW.
Obrazek

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Mac pisze:Tileańscy książęta ostatnio dają dużo o sobie znać... Mają za sobą dobre poparcie, więc coś pewnie z tego dla nich wyjdzie. Tylko co dokładnie? 8)
to tak samo jak z ChD. dostali swoja zabawke i masz ich na 1-2 edycje z glowy.
czy te DoW sa jakies mega gniotace system- raczej nie. czy da sie pograc- da sie. pare osob w skali kraju bedzie mialo zabawe z grania.

na GW nie ma za bardzo co liczyc. niektore armie traktowane sa lepiej, inne gorzej. ale ChD i DoW sa "tredowate".

edit.
fish, gw przy niektorych armiach poniosla fantazja i zupelnie nie przeszkadza wrzucic tego do sklepow.

Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Post autor: cobra651 »

quas pisze:na GW nie ma za bardzo co liczyc. niektore armie traktowane sa lepiej, inne gorzej. ale ChD i DoW sa "tredowate".

Dokładnie. Pomysły GW, że DOW mają być robione przez Warhammera Forge, na zasadzie dodatków do istniejących jednostek z głównej lini produkcyjnej uważam za kolejne cyckanie z nas kasy, za które otrzymamy tylko kontygenty na zasadach podobnych do tych z dawnego kontyngentu Kislevu. To boli sporą grupe ludzi na świecie którzy tak jak ja zainwestowali sporo kasy w DOW, a w szczególności w RORy, zatem te AB zrobione prze fanów na bazie tego co było wcześniej i fluffu są dla nas jedyną szansą na normalne granie w czasach 8 edycji.

DOW i RORy są jak sól i pieprz armi najemników, tworzą razem klimatyczną całość. Dlatego społeczność graczy PSÓW bedzie zobowiazana LS, jeśli dacie nam szanse pograć [-o<

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

cobra651 pisze:
quas pisze:na GW nie ma za bardzo co liczyc. niektore armie traktowane sa lepiej, inne gorzej. ale ChD i DoW sa "tredowate".

Dokładnie. Pomysły GW, że DOW mają być robione przez Warhammera Forge, na zasadzie dodatków do istniejących jednostek z głównej lini produkcyjnej uważam za kolejne cyckanie z nas kasy, za które otrzymamy tylko kontygenty na zasadach podobnych do tych z dawnego kontyngentu Kislevu. To boli sporą grupe ludzi na świecie którzy tak jak ja zainwestowali sporo kasy w DOW, a w szczególności w RORy, zatem te AB zrobione prze fanów na bazie tego co było wcześniej i fluffu są dla nas jedyną szansą na normalne granie w czasach 8 edycji.

DOW i RORy są jak sól i pieprz armi najemników, tworzą razem klimatyczną całość. Dlatego społeczność graczy PSÓW bedzie zobowiazana LS, jeśli dacie nam szanse pograć [-o<

ale z tego booka RoR usunięte zostaną zapiski wynajmowania jednostek w innych armiach ? Bo imo to wtedy ma sens , że DoW = DoW + RoR a reszta nie ma do tego dostępu .

ODPOWIEDZ