Gdzie mozna pograc w Wawie

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Jedy Knight pisze: Nie wiem jak w Polsce - ale w Warszawie są tylko 3 stoliki 48x48 w malutkiej salce F&F. W Cytadeli gra się na zewnątrz. W Paradoxie podobne będą kiedyś jakieś stoły.
To wszystko żałosne.
Nie żeby mi Warszawa do szczęścia była potrzebna - Gołków jest samowystarczalny.
Ale to skandal. Też mi Stolica. Wiocha zabita deskami i tyle. Te możliwości grania - to wizytówka prężności organizacyjnej "Środowiska Warszawskiego".
w morionie sa 2 stoly 48x48.... do tego radze sprawdzic co to jest art-bem... tm sa porzadne stoly i mila miejscowka ;) ograniczanie sie do golkowa.. mimo, ze wierze, ze jest samowystarczalny nie jest potrzebna ;)

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

W WCM-ie sa 4 stoly 72x48 ... wiec jacek nie narzekaj i masz blizej niz do fabra :lol:

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Temat wydzielony :) Na przyszlosc jak 2 moderatorow prosi zeby offtop skonczyc to .........
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

szczurek pisze:Temat wydzielony :) Na przyszlosc jak 2 moderatorow prosi zeby offtop skonczyc to .........
ja nic otym nie wiem - moje sa zielone, bo mniej agresji wzbudzaja ;)

mialem juz zasugrowac powrot do tematu ;)

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

zafael pisze:
szczurek pisze:Temat wydzielony :) Na przyszlosc jak 2 moderatorow prosi zeby offtop skonczyc to .........
ja nic otym nie wiem - moje sa zielone, bo mniej agresji wzbudzaja ;)

mialem juz zasugrowac powrot do tematu ;)
To prawda - czerwone kredki są dla dzieci.

Jak już Jaśnie Wielmożny Pan Moderator przenosi posty - to niech przynajmniej nauczy sie ich nie gubić ponad połowy. Miło jest też nie wkurzać userów bez potrzeby.
No ale porządek musi być.
Proponuję przenieść ten post do działu moderacja, bo nie pasuje tematycznie do grania w Warszawie.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Możecie mi wyjaśnić kwestię "grania na zewnątrz w Cytadeli"? Dawno tam nie byłem, o co chodzi?

BTW, mam nadzieję, że nie będziecie mieli nic przeciwko zaproszenia Mortimera na forum, coby mógł opisać swoje spojrzenie na sprawę? Bo domyślam się, że chodzi o intensywną promocję systemów nie-warhammerowych.

Co do miejsca: jest jeszcze Gralnia Siostry Deotymy, czyli salka w domu kultury na ul. Deotymy, utrzymywana przez chłopaków z Gloria Victis. Mam cichą nadzieję, że Brat Tomasz poda tutaj trochę szczegółów :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Tomash pisze:Możecie mi wyjaśnić kwestię "grania na zewnątrz w Cytadeli"? Dawno tam nie byłem, o co chodzi?
Byłem tam żeby GPC obgadać (jesień) - w środku dwa stoliki do skirmishu (40k albo Lotr - nie wiem, z jakimiś strasznymi terenami).
Strasznie lało i w kałużach pod gankiem dwa stoły fantyków battla rozstawione.
To żadne zastrzeżenie do Cytadeli - po prostu brak warunków do grania i tyle. (Głównie przez te stoły z wbudowanymi dziwnymi terenami :roll: )
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Chciałem zaprosić Mortimera do "ustosunkowania się", ale wortal Cytadela nie udostępnia żadnych adresów mailowych, jeno "formularz kontaktowy". Bardzo brzydka to praktyka - mimo to skorzystałem z formularza, zaprosiłem na BP i napisałem co sądzę o wyręczaniu się takimi formularzami.

Straszne tereny - cóż, w skirmishe nie gra się na stołach battlowych, bo armie strzelające robią z nich miazgę bez szans dla przeciwnika na dojście :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Tomash pisze:Chciałem zaprosić Mortimera do "ustosunkowania się", ale wortal Cytadela nie udostępnia żadnych adresów mailowych, jeno "formularz kontaktowy". Bardzo brzydka to praktyka - mimo to skorzystałem z formularza, zaprosiłem na BP i napisałem co sądzę o wyręczaniu się takimi formularzami.

Straszne tereny - cóż, w skirmishe nie gra się na stołach battlowych, bo armie strzelające robią z nich miazgę bez szans dla przeciwnika na dojście :)
Tak ale te tereny były częścią stołu.

Dziwnym zdaje mi się by Mortimer miał się do czegoś co napisałem "ustosunkowywać".
Może też trzeba jeszcze zaprosić Faberów? Też narzekałem, że nie ma tam warunków do gry.
Trochę to dziwne, że nie mogę spokojnie rozmawiać z kolegami, bez zabawy w wymachiwanie czerwonymi kredkami. Zabawy tym bardziej niepotrzebnej, że wystaczyłoby zachować się trochę grzeczniej.
Ale w końcu mogę kolegów do Gołkowa zaprosić.

EOT.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

To prawda - czerwone kredki są dla dzieci.
niektórzy i czerwonego niezauwazaja wiec ..... :roll:
Jak już Jaśnie Wielmożny Pan Moderator przenosi posty - to niech przynajmniej nauczy sie ich nie gubić ponad połowy. Miło jest też nie wkurzać userów bez potrzeby.
przeniosłem 2 ostatnie ktore pojawily sie po mojej prosbie o nieodbieganie od tematu ;)

WCM jest calkiem ok. 3-4 stoly bodajze ,duzo miejsca .....
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Jacku, nie rozumiem co piszesz :?
Można prosić jaśniej?
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Tomash pisze:Jacku, nie rozumiem co piszesz :?
Można prosić jaśniej?
Nie rozumiem, czego nie rozumiesz. :roll:
Co mam napisać jaśniej?
Kwestię stołów i terenów Cytadeli chyba wyjaśniłem.
Nie rozumiem dlaczego Mortimer czy F&F mieliby się ustosunkowywać do uwagi którą luźno rzuciłem narzekając na Warszawę, że nie ma gdzie grać. No nie ma gdzie grać. Żadnej w tym winy Mortimera czy Faberów.
Jeśli mam jeszcze coś wyjaśniać - służę uprzejmie, acz niezbyt chętnie. :roll:
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

OK, teraz rozumiem :)

No i tak jak koledzy piszą, jest jeszcze chociażby WCM czy Gralnia (na) Deotymy, której osoby odpowiedzialne coś nie promują w środowisku battlowym - może powinny zacząć? Aha, jeden-dwa stoły na pewno są też w Wilczej Jamie na Tarchominie, a czego można się w temacie konwertowania figurek nauczyć od Marcina, to materiał na osobną opowieść :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Zresztą, najlepiej się gra po domach :wink: Ja w lipcu u siebie mały turniejek dla znajomych zorganizuje z grillem i takimi tak ;)

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

To może Moderatorzy zrobią coś sensownego i w pierwszym poście (Shino) dadzą Listę Gralni Warszawskich z opisem (warunki gry, adresy, telefony, skrzynki kontaktowe.
Albo nowy taki temat wydzielić - Gralnie Polskie.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Popieram :) Wszedzie dobrze ale w domu ...... :roll:
Nie jest sie ograniczonym czasem ,dostep do napoju ewentualnie czegos do jedzenia :D
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Jarek Tyszka
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: Jarek Tyszka »

Nie bylem dosc dawno w cytadeli, ale jeszcze kilka miesiecy temu bylo tak, ze w srodku bylo miejsce na 3 stolow do grania. Rzeczywiscie dwa z nich zajete sa zwykle przez gry skirmiszowe, ale mozna je zamienic na zwykle stoly do batla.
Prawda jest tez ze czesto gra sie na zewnatrz. Gralem tak kilka razy - naprawde fajnie.

Awatar użytkownika
Brat Tomasz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: Brat Tomasz »

moim zdaniem miejsc do grania jest w tzw "pytę" gorzej z czasem.....
z tych gdzie grałem to wymienie tylko:

Faber & Faber (kiedys wydawało mi sie że nie da sie tam zagrac z powodu braku miejsca ale uważam że jest tam naprawde git) ,

Bellona w "domu bez kantów" (dawno tam nie byłem więc nie wiem co sie zmieniło ale kiedys było OK)

WCM (mieli tam ladne stoły i tereny),

Gralnia Gloria Victis (ale tu jest smutna wiadomośc - za intymność trzeba niestety symbolicznie zapłacić) tam robimy turnieje 40tkowe i biggame'y,

Wilcza Jama na Tarchominie - (bardzo ladne stoły i tereny w tym stół do Battlefleet Gothic - jedyny w Warszawie)

W Morionie i w Cytadeli nie grałem ale wiem że można - wystarczy zadzwonic i zarezerwowac stół.

to chyba tyle....

Awatar użytkownika
Astragoth
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Astragoth »

Bellony już nie ma
TruePunk pisze: Kazdy gra jak lubi; ale czesc pomyslow nawet matka statystyka powinna z glowy wybijac;p

Awatar użytkownika
Brat Tomasz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: Brat Tomasz »

czyli sporo sie zmieniło :-)

ODPOWIEDZ