Wielka Inkwizycja Master 4-5.04.2009

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Re: Wielka Inkwizycja Master 4-5.04.2009

Post autor: Supeł »

Szybki raporcik

Dzięki za bitwy przeciwnikom i ludziom z imprez, Jarzykowi za transport i kolegom za hojność.

Pojechaliśmy ze Skavenami (sztormówa, 3 elektro, 8 klocków, 2 wykopki, 2x cenzery) i Demonami (blodzio z obsydianem, syrena, sztandar -2 do cast na wybrany lor, horrory, 16 psów i jakieś śmieci)

1 bitwa ze Śmiechem i jego kolegą

sztormówka przytrzymała wampira na smoku, na tyle długo że ustrzeliliśmy go z magii, blodzio i monki pozamiatały klocek 10 Blood knightów, na stole została tylko wywerna - fajna bitwa, szczęśliwie dobrze rozpisana armia na przeciwnika, 20-0

2 bitwa Holan i Młody

wszystko szło w miarę nieźle dopóki helka nie rzuciła 3 na miscascie i chłopaki z puppeta wykończyli nam 3 elektro a blodzio zszedł z 2 helki po dośc ciężkiej do usyskania kombinacji rzutów (4+, 5+, 5-, 5+), było po bitwie - 19-1

3 bitwa Turion i Młody

zamiast jakiś plewek, zajebiste zawodniki, moja sraczka została powstrzymana przez stoperan od Turiona i zaczeliśmy - 1 tura - najzajebistrza spinka w jakiej brałem udział - syrenka i blodzio wyciągali 5 night runnerów by uciekli i spanikowali w miarę możliwości 2 klocki, latarkę i 2 ratlingi - nie zdali terrora, ale zasiąg miało 2 nightów tylko, więc mogli nie szarżować na blodzia - spinka polegała na tym, że 3 night stał ponad cal od wcześniejszego modelu ze swojego odziału, bo na górce ciężko było go ustawić, jednak przeciwnik nie powiedział w którym miejscu stoi (więc mógł równie dobrze stać w zasięgu do blodzia jak i nie) po rzucie na kto więcej wyszło, że stoi, na styk do blodzia, Młody strasznie to przeżywał, ale w końcu się pogodził, następna tura to napięta atmosfera i chamskie odzywki, ale jak chłopaki zaczęli wygrywać dobrą grą to atmosfera się ociepliła i z radością i w miłej atmosferze przegraliśmy 19-1

4 bitwa i Piszczałka z DE na 4444

W pierwszej turze zjedliśmy smoka z syrenki i black guardów z czarów, w 2 turze klocek z 4 magami i trochę pijani browarami kupionymi za wysępioną sarę, z wykoksowanymi rzutami, wycinaliśmy powoli resztę, przeciwnik bronił się jak mógł i wybronił 5 pkt

2 meczapy mieliśmy przewalone, z rozpisek jestem zadowolony, z Bobera bardzo (robimy turne?) ale turniej generalnie nie za fajny, super format, ale niestety w wawie są drogie turnieje i dość biedne, nie wiedzieć czemu, bufet taki sobie, stoły i tereny nie najgorsze, wejściówka i nagrody to bieda, prysznice spoko, sędziowanie (w tym ocena mal, test wiedzy i przestrzeganie harmonogramu) niezłe. Generalnie 6 na 10, jak na mastera w stolicy trochę za mało IMO

pzdr

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

@ Supeł - odpowiedź jest prosta - kasa, kasa, i jeszcze raz kasa... :? ceny wynajmu w Wawie są jakie są, ceny w bufecie ustalił właściciel (pomimo naszych sugesti że lepiej mniej ale wiecej...) - choć po drugiej stronie ulicy jest dobrze zaopatrzony sklep :) - generalnie standardowo jesteśmy finansowo do tyłu jesli chodzi o mastera... ale z drugiej strony kazde hobby kosztuje :D

miłego,
Ż.

Awatar użytkownika
shabovy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 189
Lokalizacja: Y.M.F.B.

Post autor: shabovy »

Turniej był bardzo spoko, szkoda że częściej się nie gra takich formatów. Niestety nie mogłem zagrać drugiego dnia. Dzięki dla organizatorów i przeciwników za bardzo miłe bitwy bez żadnych spięć.

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

Turniej rzeczywiście bardzo sprawnie przeprowadzony, pogoda dopisała, gorzej z bitwami.

Ze Szwentasem1 totalnie splewiliśmy dwie bitwy (z Assurem i Dziopem a potem z Dastorem i Caledonem) i wylądowaliśmy na jakiejś odległej pozycji...

Niemniej bawilem się bardzo dobrze, miło zobaczyć tyle znajomych twarzy. Podziękowania wszystkim za użyczenie figsów!

Do zobaczenia za rok na WI
Obrazek

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3110

Post autor: Crusader »

Fish mam w aucie kawałek Twojej framugi którą Duke Ci zajebał jak był w 'wyższym' stanie świadomosci. Zreszta sam sie zdziwil w windzie ze trzyma jakas deche :D Oczywiscie framuga do odbioru :)

pozdro

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

O LOL

pamiętam że miał wtedy wybitną potrzebę kleptomańską, nie tylko do framug :D :P

Awatar użytkownika
Duke
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: Cobra Kai Warszawa

Post autor: Duke »

o kurwa
Obrazek

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

kto wracał wieczorem pociagiem do szczecina przez zieloną górę i poznań i siedzia w przedziale ze starsza panią z terierkiem :P?
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Holan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 182

Post autor: Holan »

Witam wszystkich.
Chciałem w imieniu swoim i klubu Inkwizytor podziękować za liczne przybycie.
Mam nadzieję, że turniej się podobał, gdyż staraliśmy się jak mogliśmy.
Dziękuję wszystkim przeciwnikom za bitwy, oraz wszystkim znajomym, których to mordki mogłem znowu zobaczyć.


Pozdrawiam
Holan

Awatar użytkownika
pelcu
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Z Zadupia

Post autor: pelcu »

thurion pisze:
do softa nie mam zadnych zastrzezen, test wiedzy wkoncu taki jaki powinien byc, moim zdaniem powinien byc wzorem dla ludzi organizujacych mastery, ocena malowania tez bardzo dobra i rzetelna
Może ktoś by wrzucił te pytania z testu?

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

pelcu pisze:
thurion pisze:
do softa nie mam zadnych zastrzezen, test wiedzy wkoncu taki jaki powinien byc, moim zdaniem powinien byc wzorem dla ludzi organizujacych mastery, ocena malowania tez bardzo dobra i rzetelna
Może ktoś by wrzucił te pytania z testu?
Bardzo proszę..

1)Ile jest obecnie zamieszkałych przez Jaszczroludzi i istniejących miast w Lustrii:
a) 3
b) 4
c) 5
d) 6

2)Który z rasy Jaszczuroludzi był pierwszym i największym prorokiem Boga Węża Soteka:
a)Kraq-Gar
b)Tiktaq’to
c)Tehenhuain
d)Tetto’eko

3)W jakim mieście Mrocznych Elfów ma swoją siedzibę Mroczny Konwent Czarodziejek:
a)Karond Kar
b)Hag Graef
c)Clar Karond
c)Ghrond

4)Jaki nazywa się obecnie panujący Król Feniksów – władca Elfów Wysokiego Rodu:
a)Finubar
b)Tyrion
c)Caledor II
d)Bel Shanaar

5)Czy są dozwolone tzw. szarże krzyżowe tzn. że kilka jednostek szarżuje na jedną jednostkę i ich tory szarzy się przecinają:
a)Nie - są zabronione.
b)Tak – są dozwolone tylko jeśli 2 jednostki szarżują.
c)Tak ale pod warunkiem, że nie ma inne możliwości dostawienia modeli szarżujących.
d)Tak pod warunkiem, że nie ograniczy to ilości modeli zaangażowanych w walce.

6)Co się dzieje jeśli bohater na rydwanie szarżuje na jednostkę wroga, której podczas reakcji „Stać i Strzelać” udaje się zniszczyć rydwan tego bohatera:
a)Bohater kontynuuje szarżę na własnych nogach i jeśli jest zasięg szarża dochodzi.
b)Bohater zatrzymuje się w miejscu gdzie został zniszczony rydwan i szarża jest nieudana.
c)Bohater kontynuuje szarżę na własnych nogach, ale musi zdać test paniki za zniszczony rydwan. Jeśli zda i jest zasięg szarża dochodzi.
c)Szarża jest nieudana, a bohater porusza się z połowę swojego ruchu na nogach tak jak podczas nieudanej szarży.

7)Który z podanych „rytuałów” jest właściwy dla Zabójców Trolli:
a)kąpiel w sokach żołądkowych trolla
b)zjedzenie bijącego serca trolla przed ołtarzem Grimnira
c)skok na linie splecionej z jelit trolla z mostu w Karak Kadrin
d)wypicie ale z 20 beczek zrobionych z czaszek Trolla

8 Jakie są zasady Goblin-Hewer-a Malakai Makaisson-a:
a)Range:60”, Strength 4, Save modifier:-2
b)Range:48”, Strength 5, Save modifier:-3
c)Range:48”, Strength 4, Save modifier:-2
d)Range:60”, Strength 5, Save modifier:-3

9)Jak nazywa się Bretońska twierdza położona najbliżej od granicy z Imperium:
a)Parravon
b)Mousillon
c)Lyonesse
d)Quenelless

10)Napisz jak nazywał się pierwszy Demoniczny Książę, którego obecność odnotowały plugawe księgi Chaosu:

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

a odpowiedzi :D

Awatar użytkownika
marcus_cheater
Oszukista
Posty: 838
Lokalizacja: Karak Drazh

Post autor: marcus_cheater »

7c.
8c.
Na resztą nie chce mi się myśleć. :lol2: :P
"Chcecie ustrzelić na milę goblina, poproście inżyniera o muszkiet, a zapyta, w które oko chcecie trafić."
Kadrin Redmane

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

Darku mógłbyś jeszcze wyniki ogólne wrzucić

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

Witam

Cieszę się że turniej się podobał - faktem jest, że były pewnie rzeczy które można by poprawić ale niestety w Warszawie ceny wynajmy są nieubłagane - generalnie do samej imprezy nieco dołożyliśmy :cry: - rok temu w turnieju zagrało 85 osób, a w tym roku tylko 65 (w były Wielkie Inkwizycje kiedy było ponad 100 osób). Dużym plusem tego turnieju na w tym roku były nowo wyremontowane prysznice - niektórzy z nich korzystali nawet po 3x oraz to że temeratura była w sam raz co sie czuło jak się wchdziło na salę :)

Bardzo dziękuję wszystkim którzy pomagali w rozłożeniu i złożeniu imprezy - tej jakże potrzebnej i niewdziecznej pracy do wykonania (w tym także Jerzynowi, Supłowi i Karabinowi oraz Malalowi, Oskarowi i Shinowi który wlcale nie musieli tego robić). Dziękuje za wyrozumiałość dla Śmiecha i osób z jego klubu jeśli chodzi o zwrot kasy.

Gratulacje dla zwycięzców i zwyciężonych. Jeśli chodzi o nieodebrane nagrody to Dębek wygrał nowy podręcznik armii PL za 2 najlepszego hobbystę (test + hobby) - do odebrania u mnie.

Wyniki za I najlepszego (test + hobby) odebrał Zbyszek "Barbarossa" Łobocki za swoje DE i Dwarfy.
Wyniki za II najlepszego (test + hobby) został przyznany dla Piotr "Dębek" Dębkowskiego za Bretonię.
Wyniki za III najlepszego (test + hobby) otrzymał Karol "Młody" Pietrowicz.

Kompleksowe wyniki postaramy się wrzucić jutro, bo są one nie ma moim laptopie, a dziś jego właściciel nie miał możliwości ich przesłania dalej. Top3 już ktoś wyżej napisał. Jeśli chodzi o wyniki to są one miarodajne, bo w Top3 były duże różnice i gdyby liczyć same bitwy to Top3 wyglądałby tak samo.
Ostatnio zmieniony 6 kwie 2009, o 21:40 przez Dalmar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Nie znalazł się może recznik jakiś ?. Pamietam że zostawiałem go na parapecie za stolikiem sędziowskim.
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Młody pisze:Nie znalazł się może recznik jakiś ?. Pamietam że zostawiałem go na parapecie za stolikiem sędziowskim.
i moj tez, ja zostawilem na drabince na sali zeby wysechl :)

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

Zaginął klucz do prysznicy który był ok. 20:00 w drzwiach od samych prysznicy - jeśli go ktoś przypadkiem zabrał to niech mi da znać na priv bo musimy się z niego rozliczyć.

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

thurion pisze:
Młody pisze:Nie znalazł się może recznik jakiś ?.
Z tego co pamiętam to wszystkie "znaleziska" zostały wrzucone do kartonu i zostawione w kanciapie ze stołami (jest pod kluczem) - niestety miałem auto zapakowane po sam sufit i nie dałem rady zabrać wszystkiego.

Ze "znalezisk" zabrałem rulebooka w twardej okładce oraz codex do demonów - były na parapecie w pokoju sędziowskim.

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

RAFIX pisze:a odpowiedzi :D
każdy może się sprawdzić :P

ODPOWIEDZ