Chronopia i Warzone

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Chronopia i Warzone

Post autor: Jankiel »

Figurki mega, tylko, że dosyć drogie.
Ja mam wielką nadzieję, że wyjdzie i nie będzie zbyt odległy w mechanice od pierwszego warzone.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Diabeuu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151
Lokalizacja: prawidłowa strona wisły

Post autor: Diabeuu »

Trzymam kciuki za projekt.
Figurki rzeczywiście mega,a co do mechaniki to osobiście wolałbym żeby zbliżała się do III ed.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

kurde to była mega gra...Bauhaus mam jeszcze - włącznie z Gryzlim :)... obrzydliwe modele ale mechanika super!
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
mati13u
Mudżahedin
Posty: 329
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati13u »

Czy coś dalej dzieje się z chronopią?
Czy jeszcze ktoś w nią gra?
Czy jakaś firma podejmie się reaktywacji?
Mój raczkujący blog:
http://orczekoszary.blogspot.com

Awatar użytkownika
Satrapa
Warzywo
Posty: 16
Lokalizacja: Vratislavia - Klein Gandau

Post autor: Satrapa »

Śmiem twierdzić, że Chronopia jako mniej popularna nawet za czasów swojej świetności ma dość małe szanse na reaktywację. Mam nadzieję, że się mylę. Chętnie odtworzył bym swoich czarnokrwistych z lepszymi figurkami.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Niedawno spory grosz Warzone zdobył na "kickstarter", więc jest nożliwośc pojawienia się go na nowo.

Mam nadal w pudełkach dużą armię Mishimy. Jakoś nie miałem serca sprzedać.

Trollen
Wałkarz
Posty: 83

Post autor: Trollen »

Hej, ostatnio grałem bitwę w Chrupki. Gra jest spoko, brakuje jej świeżości, ale nadal ma ten szachowy klimat.

Graliśmy Obsydianowe Elfy (moje) kontra Czarnokrwiści (Biore). Misja: podlać kwiatki (trzeba zatankować beczkę w studni i przewieść ją na taczkach do lasku po drugiej stronie stołu). Ostatecznie gra zakończyła się zwycięstwem Elfów. Było śmiesznie z tą beczką bo odbijaliśmy sobie ją z rąk do rąk. Mogę wrzucić jakieś zdjęcia jak chcecie.

Kończę malować obsydianowe elfy więc pewnie wkrótce znów zagramy.

Awatar użytkownika
Neferkamin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113
Lokalizacja: Telford
Kontakt:

Post autor: Neferkamin »

Chronopia jak na chwilę obecną nie jest w planach. Za to Warzone Resurrection ma się naprawdę dobrze. Jeżeli ktoś chce oficjalne zasady w PDF'ie odsyłam na forum Prodos Games.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Widzieliście figurki do nowego WAR ZONA? Masakra jakie dobre!
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

Spróbuj je sklejać i pomalować :D ale to fakt są spoko.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Są dużo mniej karykaturalne i znacznie tańsze . Ja na pewno w to wchodzę. Za 500 zł masz full armie...a zasady w pdf już czekają. Ja jestem mega zaskoczony jakością- dziś oglądałem te figurki organloleptycznie...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Assur
Oszukista
Posty: 781

Post autor: Assur »

Mam ich już trochę u siebie - i generalnie jakość jest niezła. Ze sklejaniem i malowaniem nie miałem żadnych problemów. Nic się nie połamało przy wycinaniu z wyprasek. Jako że gra dopiero startuje nie ma co ukrywać - zdarzają im się nadal wpadki typu niedolany element, nadlewka czy coś takiego, ale jeśli chodzi o moje osobiste odczucia to raczej margines (na kilkadziesiąt modeli problem większy niż standardowa obróbka modeli GW miałem tylko z jedną figurką).

Większy problem to obecnie terminowość - modeli zamówionych w ramach KS niektórzy nadal nie dostali mimo że są już w normalnej sprzedaży. Lepiej kupować w stacjonarnym.

W samą grę miałem okazję się pobawić już kilka razy i jak dotąd odczucia mam pozytywne. Szybko, dynaminicze, krwawo.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Bo to są w zasadzie takie same zasady jak wcześniej z kilkoma dodatkami... Wargamer się wziął za sprzedaż a i u nas w Vanahaimie zapowiada się sprzedaż od lipca - co za tym idzie popularność będzie... powrót do przeszłości :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Assur
Oszukista
Posty: 781

Post autor: Assur »

Czy ja wiem... Podstawy mechaniki oczywiście takie same, ale różnic też jest sporo - mniej akcji na model, zakaz ich powtarzania, nowa mechanika zasobów i kart akcji (tak jakby rozkazów i sprzętu). Tak czy inaczej ci którzy zagrali mają w większości pozytywne odczucia.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Jak by co kupiłem armie do Capitolu - jeśli ktoś z Krakowa czy okolic chciał by zagrać zapraszam na PW!
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Assur
Oszukista
Posty: 781

Post autor: Assur »

Jak chcesz pograć w przyszły weekend to w Warszawie jest turniej (a właściwie 2):

http://battlegroundparadox.blogspot.com/

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Assur pisze:Jak chcesz pograć w przyszły weekend to w Warszawie jest turniej (a właściwie 2):

http://battlegroundparadox.blogspot.com/
Widziałem że flejmujecie zasady Rapid Deployment i moje Sharki :)... będziecie robić jakiegoś compa? Nowy turniej?

Obrazek

Mój Capitol painting by Skaven...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Kupię modele starego Bauhausu :)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Assur
Oszukista
Posty: 781

Post autor: Assur »

Widziałem że flejmujecie zasady Rapid Deployment i moje Sharki ... będziecie robić jakiegoś compa? Nowy turniej?
Nie same sharki/zasady tylko częstotliwość ich występowania w rozpisce. 13 sharków na 1000 pktów to trochę dużo, szczególnie gdy reszta armii idzie w rapid deploya... Do casualowego grania system jest super, ale jeśli odpowiedzią na spam sharków ma być spam razyd czy czegoś innego to ja już wolę jakiś lekki comp który takie durnoty ukróci na turniejach, przynajmniej aż wyjdzie faq/errata 1.3.

Na nowy turniej się nie zanosi na razie, może pod koniec jesieni.

pozdrawiam

ODPOWIEDZ