"hordowa" armia high elves?

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

"hordowa" armia high elves?

Post autor: Kosa »

to moze przedstawie wizje hordówki u HE, raczej wersja prototypowa, do zmiany zapewne wiele rzeczy, a więc:

BSB 184
-konik+barding
-dr. armour, shield
-SoM
-HoF
-GoC

Caddy 140


18x Spearelves 167
-musican

18x Spearelves 167
-musican

18x Spearelves 167
-musican


6x DP 230
-War Banner
-musican

6x DP 225
-Ellyrion Banner
-musican

13xWhite Lions 295
-Standard of Balance
-dragon horn

12x Swordmasters 250
-lion standard
-amulet of light

1x Lion Chariot 140
1x Lion Chariot 140

2x RBT 200
2x GE 100


3 oddzialy spearelfów do zaslony, są bez szmat bo pewnie będą dosć ginąć, a ten +1 do CR i tak dupy im nie uratuje, a po co prawie dwukrotnie podrażać oddzial jeśli chodzi o VP.

DP jako sila uderzeniowa, która zawija flanki.

WL i SM, elitarna piechota, wiadomo jakie zadania.

2 lwie rydwany po to aby utrzymywać dość z dala rzeczy, któreby mogly zbyt szybko rozwalić spearelfów, wspóldziają z linią piechoty.

Sugestia jak mi przychodzi to wywalić jednych spearelfów tylko co dać w zamian bo zbytnio nie ma co... ewentualnie jednych luczników, zawsze się przydadzą, a za reste dopakować spearelfy, ale wtedy trzeba im dokupywać szmaty i są strasznie drodzy. A tak za 167 pkt. mam 18 ataków, 2 ranki, moze dadzą rade, kto wie.
Ewentualnie za 69pkt, bo tyle zostaje po spearelfach (ogólnie jest jeszcze wolne 12pkt) można dokupić aż 4 elitarnych piechociarzy i jednego spearelfa.

Wtedy WL możnaby bylo puścić w liczbie 17, plus BSB w nich, daje nam to już bardzo konkretny oddzial do lamania wroga.

Czekam na ciekawą dyskusje czy da się u nas stworzyć armie hordową. To co zaprezentowalem to czysta teoria, aczkolwiek chyba moze zaliczać się do armi o mianie hordówki. (oczywisćie na realia elfie)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Putin19
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Putin19 »

pomysł wydaje się ciekawy ... ale w jaki sposób poradzić sobie z czymś większym np SteamTank imperium czy Bloodzio demonów?

Awatar użytkownika
Tocz
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Tocz »

WL powinni koniecznie mieć championa

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

mają, przecież jest naspiane, ze mają dragonhorna, WL i SM mają fcg.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Pretor
Chuck Norris
Posty: 428
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Post autor: Pretor »

wygląda ok
Jest czym udeżyć, jest czym postraszyć, jest czym przytrzymać.
Pytanie tylko, jak to sobie poradzi z uberklocami pokroju chosenów i innych takich? Albo z ubermonstrami, jak to wspomniał Putin.

A jakby zamienić jedne spearelfy na archerów+dopakowanie pozostałych do 21 oraz o paru chłopa zwiększenie elity?
81pkt-> 2x3x9 + 2x15 -3 zdjąć gdzieś ew. muzyka.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

tank to żaden problem.

gorzej ze smokami i takim bloodziem, ale dwa bolce też dosć straszą, muszą wystarczyć.

Pewnie spearelfy -> archerów i dopakowanie WL, aby byl jeden taki porządny kloc.

Co do uberpro klocków chaosu, od tego są WL, SM i DP, myśle, ze poradzą sobie, ewentualnie wtedy na boczek spearelfy aby dodać CR i dadzą rade.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Putin19
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Putin19 »

Obawiam się że na w miarę inteligentnego gracza dwa bolce to za mało ... może warto by pobyć się jednych spearelfow , uszczuplić cześć elity ... i zainwestować w archmage z BoH? Pozatym zastanawiam się nad sensem lion chariotow . Co prawda oferują jakiś potencjał bitewny ale jeśli niefortunnie trafia coś z większym str, co niestety pojawia się ostatnio coraz częściej, mogą stanowić jedynie zmarnowane 280 punktów.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

jak tak zrobie jak mwóisz, to znowu wyjdzie prawie standardowa rozpa z BoH, którą gralem setki razy :) i nie beidze hordówki.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Putin19
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Putin19 »

Wymienić rydwany na Tiranockie , pozbyć się jednych spearów ,zmniejszyc trochę liczbę SM możne odjąć jednego DP ... armia dużo nie straci a zyska przyzwoitego kopa ... sam ostatnio grywałem na czymś podobnym i przyznam armia daje rade...

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Może zamień caddyego na prince'a ze scrollami? To 100 pts więcej, prawda, ale za to zyskujesz 10 ld i model, który potrafi jeszcze walczyć. caddy, to 140 pts które płacisz za dwa scrolle i nic ponad to. Zostaje jeszcze 15 pts na magic items, niestety nie pamiętam, czy można łączyć przedmiotdający poziom z amulet of light. Będziesz się musiał pozbyć się jednych spearów lub lion chariota.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Ciekawy pomysł Jankiel. Taki prince kosztuje tyle co arcymag z 3 scrollami a daje 10 ld i potrafi sie jakos bić. moża to rozwazyć.

A co do reszty armii, to uważam że wcześniejsze "hordowe" rozpy oparte na 2x14 white lionach i np. 20 PG miały większy potencjał. Speary są ok, ale bardzo dużo rzeczy je przepycha. Wiem, że można dawać flee , ale co dalej. Tak samo lion charioty, fajnie wyglądają na papierze, a na stole zawsze szybko spadają. Myślę, że inni mają niestety racje, że ta rozpiska nie jest mocniejsza od takiej z większym wsparciem magicznym lub smokowatym.

Jakby na tą rozpę spojrzeć dokładnie to jest to powiedzmy, że standardowa rozpa na jakieś 1650 jeśli chodzi o odziały, tyle że dochodzą 3 x speary za 500 pts i dwa orły, które dopychają punkty do 2250.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Widziałbym to jakoś tak:

Prince caddy ok. 260
Bsb z helm of fortune ok. 160

21 spearelves sztandar muzyk ok 210
21 spearelves sztandar muzyk ok 210
10 łuczników 110
10 łuczników 110
14 WL immune to fear ok 240
14 sword masters z magicznymi atakami ok 240
5 ellyrians 85
5 ellyrians 85
6 dragon princes z warbanner ok 220
3 RBT 300
orzeł 50

Wychodzi trochę ponad 2250 (ale jest co ścinać). Mamy całkiem niezłe strzelanie, pięć dobrych oddziałów do walki (jak do spearów damy herosów) i trzy oddzaiły, którymi możemy odgiąc niewygodne szarże.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Twoja rozpa Jankiel jest dobra, ale nie ma juz tej "hordowości".
Watpie, zeby Kosa taka "hordowka" gral na turniejach, armia raczej for fun, wiec mozna nadac jej troche klimatu z 300:P
Zamiast lucznikow dodtkowy klocek spearow, swordow troche zmniejszyc i zdjac bolca i juz mamy następna 18-stke spearow.
Klimat to ma, czy power to juz nie wiem...

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

@Jankiel
Super rozpa. Ideał jak by sie mieścila trzecia piątka elyrianów

pozrawiam

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

ale nie ma juz tej "hordowości".
110 modeli w HE to nie "horda"? Jest więcej, niz u Kosy. Owszem, powera specjalnego nie ma. Ale mozna tym całkiem nieźle zagrać i stworzyć wielu armiom spory problem.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

tak, prince caddy to naprawde dobry pomysl, na piechote, z levelem magicznym, 2 scrollami i enchanted shieldem, do tego great weapon.

Mamy 4 ataki z S6 i asf, a w razie czego save na 2+ i ta Ld 10.
Rozpa Jankiela dużo lepsza i mocniejsza, niestety trzeba wywalić ellyrianów i dać 2 orla (zamierzenie jest na bpr), więc wsparcia się nie traci, a zyskuje troche punktów, np. na DP
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Nie trzeba wyrzucać Ellyrianów (mozna im dac łuki) - wystarczy drugi orzeł. Oddziały nie mogą się powtarzać, jezeli chcesz wziąc 3-4 RBT. Fasty naprawdę cholernie się przydają - czymś trzeba skasować maszyny i lżejsze jednostki przeciwnika (jak np. fasty, furie czy harpie) - orzeł nie wystarczy na nic innego, niż elfie czy ludzkie maszynki. HE nie mają na tyle dobrego strzelania, by po prostu wszystko rozstrzelać, a jedna harpia kasuje marsz dla połowy armii.
Ostatnio zmieniony 6 mar 2009, o 15:12 przez Jankiel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

ja bym przyciął coś i upg elyrianów jednych na silver helmsów


jednak to dalej imo klimat bez zbytniego powera :)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

@ Jankiel

czy to znaczy, że goli ellyriani, a ellyriani z lukami to dwa różne oddzialy na bpr?? :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

ODPOWIEDZ