Lizaki 2250

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

No to co, Sacred Host of Quetzl, którym pociskałem na DMP:

Slann Mage Priest
-2. Generacja
-Divine Plaque of Protection
-Plaque of Tepok
-Diadem of Power
-BSB
-War Banner

Skink Priest
-2. Magic lvl
-2 DS
-Blessed Spawning of Quetzl

Saurus ScarVeteran
-LA, GW, Shield
-Charm of the Jaguar Warrior
-Blessed Spawning of Quetzl, Sotek

23 Saurus Warriors
-Standard Bearer, Musician
-Blessed Spawning of Quetzl

10 Skink Skirmishers
-Blowpipe
-Blessed Spawning of Quetzl

10 Skink Skirmishers
-Blowpipe
-Blessed Spawning of Quetzl

10 Skink Skirmishers
-Blowpipe
-Blessed Spawning of Quetzl

10 Skink Skirmishers
-Javelin & Shield
-Blessed Spawning of Quetzl
-Scout

5 Saurus Cavalry
-Satndard Bearer
-Huanchi's Blessed Totem

3 Terradon Riders

3 Terradon Riders

3 Terradon Riders

3 Salamander Hunting Packs


Grało mi się tym bardzo przyjemnie, rozpa ustawiona na defensy, szczególnie na Dwarfy ( z defensami miałem 20:0, 20:0, 16:4). Dużo szybkich rzeczy, tylko jeden klocek, coby miał do czego strzelać, skinki screenujące, skauci biorą Thunderersów od boku ;) Co o tym sądzicie??

Awatar użytkownika
Bonczek
Chuck Norris
Posty: 436
Lokalizacja: W-wa/Lubartów

Post autor: Bonczek »

Całkiem ciekawie to wygląda. Jak sprawdziły Ci się trójeczki terradonów? Mi zazwyczaj schodzą od byle-czego, albo nie wiem co z nimi robić.

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Ładnie, nie powiem. Jakbym mógł, dałbym też czwartą ekipę (ale wolałem kawalerię)
Z dwarfami jak grałem (2 razy) chowałem je podczas rozstawiania, potem leciałem na pozycje do szarży na maszyny i przeciwnik miał problem, bo starałem się je tak skinkami pozasłaniać, by widziały je tylko bolce / klopa. I nie dwawali rady ich zestrzelić. Tak więc w drugiej turze miał 4 szarże ( 3 ekipy terek + biegacz na organki). Po tych szarżach niszczących maszyny leciałem na tył armii przecinika i robiłem Hit and Run na tyły klocków, żeby je osłabić. Czyli OK
Z orkasami (2 bitwy) też wspaniałe, raz, że na maszyny idealne (Chukki, doom diverzy i lobbery w 3 turze już poza grą), to wyciągałem z dobrym skutkiem goblińskich magów z oddziałów (cudowny Hit and Run). A potem, jak już zaczeli uciekać, deklarowałem Terkami szarże na uciekające unity by spowodować autoflee / zagonienie. Także spłaciły się wielokrotnie po raz kolejny.
Za to z HE miałem problem, bo już w pierwszej turze miałem tylko 2 Terki na stole (4 bolce, 20 łuczników, magia). Ale nie dało się ich ukryć, poza tym przeciwnik miał górkę w Deploymencie.

Ogóleni Terki się sprawdziły. Zacznę chyba normalnie 2 ekipy wystawiać...

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Ciekawa rozpa i przyznam , ze naprawde jestem zdziwiony Twoimi tak dobrymi wynikami ta rozpa... Widac niezly general z Ciebie !!! Do mnie nigdy nie przemowia saurusy , za duzo razy sie na nich zawiodlem... Brakuje mi warda na biegaczu , ktory czesto ratuje tylek! Terki zawiodly mnie za duzo razy no i kurcze za latwo spadaja... Ogolnie stwierdze , ze rozpa jest ciekawa , choc jakos do mnie nie przemawia...

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Biegacz nie potrzebował Warda, bo załogi maszyn zbyt pakerne w walce wręcz nie są. Saurusi są w porządku biorąc pod uwagę, że zawsze będą walczyć od przodu (Krasie zbyt manewrowne nie są) z mocno zmiękczonym przeciwnikiem (Slann, Skinki i Salki) i to ja szarżuję zwykle (popychaczka i przewaga Movementu). Poza tym, duużo tańsi są = więcej mięsa. Kroxów nie wziąłem, bo za łatwo od bolców giną, za to 2 ekipy terek wcisnąłem. Czyli ze standardowej rozpy przy małych zmianach zrobiłem pożeracza Defensów.

P.S. Normalnie mam w rozpie Kroxy (3), Warda na biegaczu, inną Plaque na Slanie (Dominion), mniej terek (3) i TG zamiast saurich. Ale DMP to dobieranie przeciwników, a prawie każdy ma defensa, którego wystawi jako pierwszego. I po to ta rozpa :)

Dawid
Chuck Norris
Posty: 608
Lokalizacja: Pomiechówek [*]

Post autor: Dawid »

Rozpa rzeczywiscie fajna, a znam ją i widzialem jak troche nia grales i na defensy jest naprawde pakerna tylko biegacz wg mnie powinien miec warda :wink: .

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

czekam na czelendza mały mądralo :twisted:

Dawid
Chuck Norris
Posty: 608
Lokalizacja: Pomiechówek [*]

Post autor: Dawid »

Jeśli ze mną chcesz czelendża to dzięki :wink: ,bo ja jestem plewa. A rozpa jest naprawde spoko

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Nie z tobą z autorem tematu :lol:

Dawid
Chuck Norris
Posty: 608
Lokalizacja: Pomiechówek [*]

Post autor: Dawid »

Ja też się trochę mądrzyłem więc myślałem, że na mnie zamach planujesz :)

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

A czym gra mój przeciwnika na najbliższym Masterze, na którym się stawię? :)

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Albo twoimi ulubionymi dwarfami albo orkami

ODPOWIEDZ