Lizaki 1500

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bonczek
Chuck Norris
Posty: 436
Lokalizacja: W-wa/Lubartów

Lizaki 1500

Post autor: Bonczek »

Witam braci Lizardmanów :)

W sobotę prawdopodobnie gram z Chaosem na 1k5. Gram czymś takim (taki mój standardzik :) ):
Unnamed1500 Pts - Lizardmen Army

1 * Saurus Scar-Veteran @ 178 Pts
General; Great Weapon; Light Armour; Shield; Sotek; Quetzl
Aura of Quetzl [30]
Charm of the Jaguar Warrior [20]

1 Skink Priest @ 115 Pts
Magic Level 1; Lore of Heaven
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]

10 Skink Skirmishers @ 60 Pts
Javelin; Shield

10 Skink Skirmishers @ 60 Pts
Javelin; Shield

10 Skink Skirmishers @ 60 Pts
Javelin; Shield

10 Skink Skirmishers @ 60 Pts
Blowpipe

10 Skink Skirmishers @ 60 Pts
Blowpipe

4 Kroxigors @ 232 Pts
Great Weapon

4 Kroxigors @ 232 Pts
Great Weapon

5 Saurus Cavalry @ 245 Pts
Spear; Shield; Standard; Musician
Huanchi's Blessed Totem [40]

5 Cold One @ [0] Pts

3 Salamander Hunting Packs @ 195 Pts

9 Skink Handlers @ [0] Pts

Casting Pool: 3

Dispel Pool: 3

Models in Army: 77


Total Army Cost: 1497


Co o tym sądzicie? Proszę o rady, wskazówki itd itp ;)
Ostatnio zmieniony 13 gru 2006, o 16:17 przez Bonczek, łącznie zmieniany 2 razy.

Dawid
Chuck Norris
Posty: 608
Lokalizacja: Pomiechówek [*]

Post autor: Dawid »

Spoko jezeli to twoj standard, ale wg mnie jest kilka zasadniczych zmian:jezeli taka ilosc kroxow i kawy to mysle ze bsb bylby na miejscu bo masz wolny slot jesli dobrze widze :wink: .2xDS na shamanie to raczej wazne gdyz kawa lubi schodzic od roznego syfu typu fireball i inny badziew, ale sorki bo ty grasz z chaosem, a ten pewnie duzo magii nie ma. Javeliny i bpipe tutaj raczej co kto lubi.
Pozdro!

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

wszystko zależy od chałasu na jaki trafi.. jak na then..coś tam albo slanesha to lepiej mieć tego maga :D z nurglem w życiu nie gralem a khorne jej nie ma...

żeby mieć na Dispela ja bym wyrzucił championa z kawy, osobiscie nigdy go nie biore i nie narzekam, (żeby nie bylo wątpliwosci masz 20 pkt za championa i 8 wolnych punktów)

co do reszty to nie mam o co się przyczepić

powodzenia

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Czampion kawy out , drugi DS in - nic wiecej mi do glowy nie przychodzi... Solidna turniejowa rozpa...

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

Normalne przegiete lizaki :)
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
Bonczek
Chuck Norris
Posty: 436
Lokalizacja: W-wa/Lubartów

Post autor: Bonczek »

Ok, wywalam championa- wstawiam Scrolla. Ten gość nie ma maga żadnego, ale ma być to rozpiska w miarę uniwersalna wiec dam ten zwój. Fajnie, w końcu udało mi się zrobić mocną rozpiskę (?) która mi się bardzo podoba :) Jeszcze tylko dokupić 3 kroxy :P

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Mnie brakuje Terek... Nie ruszam się bez nich z domu :) Są naprawdę super oddziałem z wielkimi możliwościami (zjadają maszyny, wyciąganie magów z oddziałów, cięcie marszu, wkurzanie przeciwnika, supporting charge). Na DMP miałem 3 teamy terek po 3 (i jeszcze kawę w Specialach) i ugrałem 77 punktów, a graliśmy z nie byle kim bo między innymi z Avatarem Alpha i Earthshakerem Alpha.

Co do rozpy, podoba mi się, tylko bym dał jedne Terki zamiast Kroxów. Chociaż to zmienia charakter rozpiski, więc nie upieram się przy tej zmianie, jak kto lubi :)

Awatar użytkownika
Bonczek
Chuck Norris
Posty: 436
Lokalizacja: W-wa/Lubartów

Post autor: Bonczek »

Ja osobiście lubie terki za ich klimat i figurki, ale zupełnie mi się nie sprawdzają. Pewnie po prostu jeszcze jestem za słaby żeby ich dobrze używać dlatego postawiłem na kroxy i kawę. Dalsze komentarze mile widziane ;)

Pozdrawiam!

PS już zmieniłem czempiona na scroll!

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

mnie się terki spłacają ze wszystkim poza dwarfami.. zawsze robią "zwrot taktyczny" i w następnej turze ich nie ma :wink:

ale fakt faktem że sa bardzo uniwersalnym odziałem wielozadaniowym. Mnie się zaczely splacać od kiedy nie lece w 1 turze na pałe żeby szarżować.. z czasem robie coraz bardziej przemyślane i konstruktywne ruchy i terki rzezają aż miło :P

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Powiem Wam , ze z terkami to jest roznie - sam gralem na 15 terkach ( fajnie miec armie na 10k pktow i moc wystawic prawie kazda wersje rozpy ;) i roznie sie spisywaly... Ogolnie jednak mysle , ze jesli brac to juz brac 2 oddzialy , bo jeden to za malo - 2 oddzialy albo zero...

ODPOWIEDZ