Regulamin ligi

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: Regulamin ligi

Post autor: swieta_barbara »

Tez uwazam, ze byloby lepiej, zeby regulamin stanal przed pierwszym masterem ligi. Potem bedzie mozna co najwyzej poprawki przeglosowywac.

jedyną niewiadomą w tym momencie pozostaje ile turniejów zaliczać - o tym za pewnie musi zdecydować LL (do roboty chłopaki!!):
A) punkty do rankingu armijnego brane są jedynie z tych 10 turniejów, które zaliczane są do generalskiego.
B) punkty do rankingu armijnego brane są z 10 najlepszych turniejów danego gracza daną armią (w tym max 4 to mastery)
C) punkty do rankingu armijnego brane są ze wszystkich turniejów rozegranych daną armią.
#Asassello: oczywiscie, ze B). Czy masz gotowy arkusz do takiego naliczania punktow, tzn. do rankingu generalskiego? Tzn, czy mamy narzedzia? Nie umiem tego napisac.
Adeon - zamiescilbys taki arkusz na swojej stronie? Trzebaby przy okazji troche zmodyfikowac instrukcje, ale chyba to nie problem?
Jesli tak, to mozna to sprobowac przeprowadzic, nie kosztuje to duzo wysilku, tylko bardziej umiejetnosci zaprogramowania excela.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Moim zdaniem lepiej, żeby ten ranking był liczony automatycznie podczas tworzenia rankingu generalskiego, czyli adeon musiałby dopisać kawał algorytmu do systemu zarządzającego wynikami.
Wyniki wysyłane do ligi zmieniły by się jedynie o tyle, że do każdego gracza była by dodawana armia - arkusz który zamieściłem wcześniej już to robi.

Tak naprawdę to potrzebne jest klepnięcie pomysłu przez LL, by adeon mógł usiąść i to zrobić (tez pewnie zajmie to trochę czasu), więc czym szybciej coś zostanie przegłosowane tym lepiej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Trochę to głupie, że trzeba przegłosowywać przez LL utworzenie rankingu generalskiego.
Myślę, że LL się cieszy na myśl o rankingu generalskim, nie ma przeciwwskazań.
Nie widzę wręcz innej możliwości, niż taka, że głosowanie zakończyło by się pozytywnie dla tej sprawy.
Jeżeli uważasz, że jest potrzebne specjalne klepnięcie to trzeba doliczyć ze 2 tygodnie na powstanie takiego glosowania i zebranie glosow. W tym czasie będzie 10 lokali i master :?

Jak coś w ogóle w tej materii robić to czym prędzej. Później będzie masakra z dosyłaniem wyników.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Nie ma co glosowac - trzeba to po prostu wprowadzic. Wrzucic nowy arkusz i wymagac od organizatorow danych z podana armią. Naprawde robimy wielkie ajwaj z prostej, jak mi sie wydaje, sprawy.
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Tez mi sie zdaje, ze mozna to przeprowadzic bez glosowania. To w sumie nieduze utrudnienie dla organizatorow, wiec jesli by sie adeonowi chcialo rozpisac formule, to byloby zajebiscie.

Awatar użytkownika
adeon
Wodzirej
Posty: 686
Kontakt:

Post autor: adeon »

bless pisze:Nie ma co glosowac - trzeba to po prostu wprowadzic. Wrzucic nowy arkusz i wymagac od organizatorow danych z podana armią. Naprawde robimy wielkie ajwaj z prostej, jak mi sie wydaje, sprawy.
Wydaje. To nie jest takie hop-siup. Trzeba:
1. Zmodyfikować bazę danych
2. Zmodyfikować skrypty do importu wyników
3. Napisać nowy algorytm dla generowania wyników
4. Przetestować to
5. Zmodyfikować instrukcję
6. Wprowadzić brakujące turnieje

Potrzebuję na to co najmniej tydzień. Przy założeniu, że nic innego mi nie wpadnie, bo niestety - praca zarobkowa jest u mnie w priorytetach wyżej niż ta strona...

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

adeon pisze: Potrzebuję na to co najmniej tydzień. Przy założeniu, że nic innego mi nie wpadnie, bo niestety - praca zarobkowa jest u mnie w priorytetach wyżej niż ta strona...
Spoko, dzieki za uswiadomienie mnie na temat zakresu koniecznych zmian. Ze stronka nie jest dla Ciebie priorytetem to zrozumiale i absolutnie ok. Jesli potrzebujesz na to tygodnia, to tez nie jest wiekszy problem. Nawet jesli zajmie to dwa tygodnie, jakos to przezyjemy.
Grunt, zeby przestac mowic, ze nie ma sensu tego robic, albo ze nie da sie tego zrobic. Wiem, ze sens jest, i ze sie da. Jesli Ty jestes w stanie to zrobic, to fantastycznie. Jesli sie nie podejmiesz, to mozemy poszukac kogos innego z wolnymi mocnami przerobowymi. Grunt, zeby to robić. I zrobić. Bez zbednej zwloki.

Tu sie chyba zgadzamy, prawda? :)
Obrazek

Awatar użytkownika
adeon
Wodzirej
Posty: 686
Kontakt:

Post autor: adeon »

bless pisze:
adeon pisze: Potrzebuję na to co najmniej tydzień. Przy założeniu, że nic innego mi nie wpadnie, bo niestety - praca zarobkowa jest u mnie w priorytetach wyżej niż ta strona...
Spoko, dzieki za uswiadomienie mnie na temat zakresu koniecznych zmian. Ze stronka nie jest dla Ciebie priorytetem to zrozumiale i absolutnie ok. Jesli potrzebujesz na to tygodnia, to tez nie jest wiekszy problem. Nawet jesli zajmie to dwa tygodnie, jakos to przezyjemy.
Grunt, zeby przestac mowic, ze nie ma sensu tego robic, albo ze nie da sie tego zrobic. Wiem, ze sens jest, i ze sie da. Jesli Ty jestes w stanie to zrobic, to fantastycznie. Jesli sie nie podejmiesz, to mozemy poszukac kogos innego z wolnymi mocnami przerobowymi. Grunt, zeby to robić. I zrobić. Bez zbednej zwloki.

Tu sie chyba zgadzamy, prawda? :)
Nigdy nie mówiłem, że to nie ma sensu. Zawsze przypominałem, że powinna zostać opracowana metoda tworzenia takiego rankingu - jednak kiedy LL miała się za to zabrać nagle okazywało się to mało istotne(zawsze było ważniejsze kto dostanie mastera....).
Wolne moce przerobowe nic nie dadzą - zanim ktoś by się wgryzł w algorytm już pewnie dawno to napiszę. Chciałbym jednak, żeby metoda liczenia została dobrze i jasno opisana i zatwierdzona, bo to naprawdę nie jest takie łatwe jak się wydaje.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Pracuje w banku i czasem niektore projekty wymagaja modyfikacji systemowych. Kiedy slysze od kolegow z IT:
adeon pisze:Chciałbym jednak, żeby metoda liczenia została dobrze i jasno opisana i zatwierdzona, bo to naprawdę nie jest takie łatwe jak się wydaje.
to rozkodowuje to jako:
"min. 6 miesięcy na development, może więcej...ale przypominaj sie. Jak sie nie przypomnisz, to my zapomnimy."
:)
Obrazek

Awatar użytkownika
adeon
Wodzirej
Posty: 686
Kontakt:

Post autor: adeon »

bless pisze: to rozkodowuje to jako:
"min. 6 miesięcy na development, może więcej...ale przypominaj sie. Jak sie nie przypomnisz, to my zapomnimy."
:)
Kiepski to bank w takim razie ;)

Baza już dostosowana i już dzisiaj przyjmuje wyniki z armiami. Jutro(oby) zrobię aktualizację instrukcji, a algorytm zrobi się z czasem - czyli pewnie w ciągu tygodnia skończę...

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

adeon pisze: Kiepski to bank w takim razie ;)
To nie pierwsza instytucja, w ktorej pracuje a jednak w każdej było to samo. Ale nie ma co ciągnąć tego wątku. Grunt, że...
adeon pisze: Baza już dostosowana i już dzisiaj przyjmuje wyniki z armiami. Jutro(oby) zrobię aktualizację instrukcji, a algorytm zrobi się z czasem - czyli pewnie w ciągu tygodnia skończę...
Bo to świetna wiadomość! =D>
Obrazek

Awatar użytkownika
adeon
Wodzirej
Posty: 686
Kontakt:

Post autor: adeon »

Instrukcja jak zgłaszać wyniki i arkusz do zgłaszania wyników już poprawione. Teraz pozostanie mi najgorsze - algorytm..... MOŻE w weekend zrobię. Na pewno w przyszłym tygodniu. Także - źle nie jest, bo mam pomysł jak to sensownie zrobić.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

algorytm bedzie case sensitive? :>

Awatar użytkownika
adeon
Wodzirej
Posty: 686
Kontakt:

Post autor: adeon »

Shino pisze:algorytm bedzie case sensitive? :>
Najpierw ma działać. Potem mogę się bawić w upiększanie. A to taki problem capsa nacisnąć ?

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

zawsze można dopisać to jedno zdanie w instrukcji dla wysyłających ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

adeon pisze:
Shino pisze:algorytm bedzie case sensitive? :>
Najpierw ma działać. Potem mogę się bawić w upiększanie. A to taki problem capsa nacisnąć ?
ja sobie robie arkusz, ktory mia sam wyniki wklepuje z bazy danych ;) stad pytanie czy mam na koniec dac upper case jesli juz bedzie kod armi wpisany ;)

poa tym nie bylo tego w instrukcji :P

Awatar użytkownika
adeon
Wodzirej
Posty: 686
Kontakt:

Post autor: adeon »

Cfaniaki:
Skróconą nazwę armii należy wprowadzić korzystając z poniższej tabeli:
A czy w tabelce jest małymi czy dużymi ? No... i nie kombinować. Dać takim palec - od razu z barkiem wyrwą..... ;)

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

Marek Golan pisze:
a z tym wywaleniem wymogu 60 osob to trzeba to przeglosowac na LL jeszcze, no chyba, ze hurtem razem z regulaminem sie przeglosuje :).
Marek zgadzam się z Tobą - rzuciłem ten pomysł na LL żeby to przeszło przez aklamację - zobaczymy jaki będzie odzew.

Tak na marginesie przydałby się Twoje cenne rady i zapał na LL - szkoda że już Cię tam nie ma :(

Gunnila
Mudżahedin
Posty: 212

Post autor: Gunnila »

Który regulamin ligii obowiązuje aktualnie?
ten z forum - http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 01&start=0
czy ten ze strony ligowej?http://adeon.livenet.pl/doc/regulamin.pdf

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Z forum.

ODPOWIEDZ