Orki 1499 - drugie podejście

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ketman
Mudżahedin
Posty: 267

Orki 1499 - drugie podejście

Post autor: Ketman »

1 Black Orc Big Boss @ 137 Pts
General; Choppa; Shield
Armour of Gork [50]

1 Night Goblin Shaman @ 130 Pts
Magic Level 2; Little Waagh
Magic Mushrooms [10]
Magic Mushrooms [10]
Dispel Scroll [25]

1 Night Goblin Shaman @ 130 Pts
Magic Level 2; Little Waagh
Magic Mushrooms [10]
Magic Mushrooms [10]
Dispel Scroll [25]

33 Night Goblins @ 207 Pts
Netters; Shield; Standard; Musician
1 Night Goblin Boss @ [8] Pts
2 Fanatic @ [50] Pts

2 Snotlings @ 40 Pts

10 Orc Arrer Boyz @ 65 Pts
Choppa; Normal Bow; Light Armour; Musician

10 Orc Arrer Boyz @ 65 Pts
Choppa; Normal Bow; Light Armour; Musician

12 Savage Big 'Uns @ 161 Pts
Frenzy; Choppa; Spear; Warpaint; Musician

12 Savage Boyz @ 113 Pts
Frenzy; Choppa; Spear; Warpaint; Musician

12 Savage Boyz @ 113 Pts
Frenzy; Choppa; Spear; Warpaint; Musician

9 Squig Herd @ 90 Pts

1 Rock Lobber @ 75 Pts
Bully

1 Rock Lobber @ 75 Pts
Bully

1 Doom Diver @ 80 Pts


Casting Pool: 6

Dispel Pool: 4

Models in Army: 126


Total Army Cost: 1481 - zostało więc 17 pkt

Krótki opis: Czarnuch z dwurakiem idzie do goblinkow (wydaje mi sie ze jest mocny i da sobie rade) no i nigdy jeszcze nie wystawiałem aż tylu Savagów - mam nadzieje ze sie sprawdzą.

Czekam na wasze opinie :) pozdrawiam

Awatar użytkownika
dziekanotr
Wodzirej
Posty: 716
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziekanotr »

nie chcesz dac Big bossa na swini? moim zdaniem powinnienes dac drugi kloc goblinkow, ja bym dal kosztem jedengo oddzialu savage, savage na dzikach, zawsze jak gram z nimi to robia duzo wieksze zamieszanie niz Ci na piechote ;) tyle odemnie,pozdro

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

rozpa spoko aczkolwiek moim zdanie....
wywal comand z gobosów zmniejsz ich do okolo 22 wsadz dodatkowy klocek z 2 fanolami...do tego daj chłopa na świnie i wywal te snoty bo niewiem po co ci one...;]

Awatar użytkownika
Unicorn
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: Unicorn »

zamiast klopy 2 bolce lepiej wrzucić ;)
bosa na świni koniecznie

Awatar użytkownika
Ketman
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Ketman »

wielkie dzieki za wasze opinie - jutro dokonam zmian

co do klopy: nie sadzicie ze 2 chukki to za malo ? moim zdaniem zeby cos sensownego robily to musi ich byc min. 4 wiec zdecydowalem sie na dwa klocuchy :) na poczatku rozgrywki dwa strzały na 5+ to jednak mnie nie przekonuje. Chyba ze macie jakies inne zdanie.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

ale chukki to jedyna rzecz w naszej armi, która zawsze się spłaca w bitwie. zawsze się opłaca

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

zwroc uwage ze na scaterce trafienie w punkt jest w 2 miejscach.tak samo jak 5,6 w czuce. poza tym czuka to 2 maszyny na ktore trzeba 2 fastow. 2 czuki to 2 rzuty wiec wieksze prawdopodobienstwo na trafienie. no i czuka sama z siebie nie wybuchnie :|
no i hola hola ja tu nie widze zadnych fastow. [-X czym odegniesz szarze , ochronisz savege przed fastami?hociaz przy takiej ich ilosci to nie wiem czy i tak ich upilnujesz. na te punkty 2 kloc nocnikow to dobry patent , wystawiasz przedkładanca z orkami jak cos bedize sie hcialo wbic w ciebie to zawsze tyh fanoli wylapie, i dojedzie uszczuplone.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

dziekanotr pisze:nie chcesz dac Big bossa na swini? moim zdaniem powinnienes dac drugi kloc goblinkow, ja bym dal kosztem jedengo oddzialu savage,
Undead84 pisze:rozpa spoko aczkolwiek moim zdanie....
wywal comand z gobosów zmniejsz ich do okolo 22 wsadz dodatkowy klocek z 2 fanolami...do tego daj chłopa na świnie i wywal te snoty bo niewiem po co ci one...;]
Jednorożec pisze:zamiast klopy 2 bolce lepiej wrzucić ;)
bosa na świni koniecznie
Koledzy wybacza bezposredniosc, ale z dupy takie rady. Moze byscie chociaz napisali, skad te propozycje i czemu sa one lepsze od obecnego ksztaltu rozpy?
Sorki za zlosliwosc, ale irytujace jest takie "doradztwo": "wrzuc to", "wyrzuc tamto", ktore nie ma zadnego uzasadnienia.

Ketman,
Dobra kombinacją maszyn jest jedna klopa i dwie balisty. Chukka ma inne zadania i mozliwosci niz klopa. Klopa trafia rzadziej, ale jak juz trafi to moze przeciwnika bardzo zabolec. Klopa ma S8 pod big hitem i zadaje D6 ran, wiec jest niezlym straszakiem na rydwany, monstery, wrogie maszyny, klocki piechoty, regimentu skirmiszu ściśnięte w małych laskach. Chukki sa tanie ale przydaja sie raczej tylko na monstery i kawalerie. Warto miec w armi i jedna i druga maszynę. Jestes dzieki temu bardziej uniwersalny.
Obrazek

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

Daj bobb ironback boar i martoga. Juz pisalem wiele razy, magiczny dzik daje d3 magiczne impact hity. Doskonale na ASF, sciaga warda driadom, zrobi cos wrightom, martog to magiczna kosa zawsze przydatna na eterale itp.
No i 7 M i 5+ save.

Ja wole dwie klopy niz klope i 2 chucki. Jak juz trafisz z klopy to reznia, chucki tak naprawde zadko kiedy trafia.

snoty zostaw, jako przedluzenie dla fanoli. Idz nimi przed nocnikami tak z 6 cali. Jak ktos ci je zaszarzuje to wystarczy ze rzucisz 6 na fanoli, wejda w snoty, a potem z automatu w regiment ktory jest w h-t-h ze snotami. A tak to musisz rzucic 8.

Za duzo tych savagy, zostaw conajwyzej dwa regimenty.

Wymien jednych arrer boyzow na 5 wilkow, a drugich na 5 pajakow. Co tu duzo gadac, fasty musisz miec i koniec. Nie bede tego tlumaczyl bo nie ma sensu. Chyba wiesz do czego sluza.

Awatar użytkownika
Unicorn
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: Unicorn »

bless pisze: Koledzy wybacza bezposredniosc, ale z dupy takie rady. Moze byscie chociaz napisali, skad te propozycje i czemu sa one lepsze od obecnego ksztaltu rozpy?
Sorki za zlosliwosc, ale irytujace jest takie "doradztwo": "wrzuc to", "wyrzuc tamto", ktore nie ma zadnego uzasadnienia.
no dobra... może w takim razie rozwnię to co napisałem wcześniej ;]
dlaczego imo 2chukki i klopa lepsza od 2klop? chukki (prawie) zawsze się spłącają, nigdy same z siebie się nie rozpadną, i co jak co, ale mają w sumie 6załogantów więc trudniej(bo więcej zajmie to czasu:P) ich zniszczyć :)
boss na dziku i zamiast zbroi z +1T, coś co mu się bardzie przyda do walki:
- dzik z impactami + martog: ma wtedy 7ws, więć plewy trafiają na 5+, magiczne impacty dobre na leśne duszki, eternale i tym podobne rzeczy :P
- inna kombinaca +1A/KB + martog+ zorga - tak jak wyżej, 7ws KB/dodatkowy atak i stworki trafiają cie na 6 ( + dzik do tego)
- i taka mała kombinaca jeszcze, talizman z -1 do trafienia + martog, większość trafia na 5, słabsze oddziały na 6 ( + dzik do tego)
we wszystkich kombinacach dodatkowo masz nienagorszego, sejva 2+ ,to tyle kombinaci ode mnie :)

Awatar użytkownika
Ketman
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Ketman »

Dziękuje bardzo za wasze sugestie :)

Staram się składać armie tak, aby była dopasowana do mojego stanu figurek.

Pogram trochę tą rozpiską i zobacze co z tego wyjdzie.

wiem juz na pewno ze musze dokupic oddzial night goblinow, 2x chukka, doom divera, wolf ridersow

ODPOWIEDZ