Jak skompletowac armie ??

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Re: Jak skompletowac armie ??

Post autor: Mac »

Jeśli armia ma być na 2k punkty to:
- Zamiana jednej 20 Warriorów na Longów to dobry pomysł.
- Runelordowi przydałoby się kowadło lub w ramach posiadania większych możliwości zakup Lorda na tarczy (do tego jednak przydaliby się Hammererzy).
- Thane fajnie gdyby był BSB-ekiem.
- Maszyny - ze speciali masz tylko cannon, a przydałyby się ze dwie katapulty, no i jakieś bolce jeśli z nich korzystasz.
- 10 Slayerów to trochę mało jak na 2k. Albo zwiększ liczebnie oddział do 20 albo zakup większą właśnie 20 Hamków lub Ironów, a slayerzy będą wtedy wsparciem.
- Przydałoby się coś na drugi slot rare - drugie organki, żyrek itd. Twój wybór.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Łukasz_
Chuck Norris
Posty: 544
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Łukasz_ »

Dwa dni mnie na forum nie ma, a tu nagle taka dyskusja :P

Wróćmy jeszcze do tego co napisał ANtY. Czy tylko ja mam wrażenie, że tekst o BSB w slayerach był ironią? Myślę, że bzdury, za które tak go skarciliście wcale nie były pisane całkiem serio :roll: Jeśli armia jest budowana z myślą o 2k+ i jest wybór hamki CZY slayerzy i mówimy tu o raczej standardowych rozpiskach to raczej napewno lepiej będzie kupić hammererów. Faktem jest (o czym Rakso już chyba wspomniał), że w dobie wszędobylskich koksów z S6+ albo KB ASv hamków nie robi już takiej różnicy między nimi i slayerami jak kiedyś, a unbreakable napewno jest od stubborna pewniejsze ale jednak hamki są najlepszym miejscem na trzymanie Lorda czy BSB (co jest niemożliwe w przypadku slayerów), a 20 longów, których sobie Kroon złoży z warriorów, nie zawsze wystarczy. Na mniejsze punkty owszem (ale na formaty "lordowe" już raczej nie). Zastanów się na czym chcesz grać. Jeśli Lord to hamki to mus. Jeśli Daemon Slayer to pomarańczowi są absolutnie niezbędni. Jeśli kowadłem i rozpiskami trochę zbliżonymi do "standardu" to mozesz się zastanawiać. Tak jak pisze ANtY zabójcy mają trochę inne zadanie niż gwardia. Ja na szczęsie nie mam tego problemu, bo należę do tej nielicznej grupy (o której z resztą wspominano), która zamiast trzeciego slotu na maszynę bierze właśnie pomarańczowych. Gram na tych dwóch typach specialowej piechoty jednocześnie. Slayerzy wchodzą w największy kocioł, często wysuwając się znacznie przed linię i mają za zadanie ustać jak najdłużej, uszczypnąć jak najwięcej, dać czas na dojście czemus innemu (zwykle hamki u mnie), po czym wypełniają zwykle swe przeznaczenie, a ja jestem z nich dumny i mimo, ze nie pamiętam już bitwy, w której by przeżyli, choć jeszcze mi chyba nikt ich z wyjątkiem WE na 40 łukach nie wystrzelał ich, to nie często żałuję ich wystawienia.

A co do pytania o sklejanie 2x muzyków. Jeśli chcesz wystawiać dwie dziesiątki to oczywiście, ze dwóch muzyków powinieneś mieć. Sztandarów i championów z kolei na strzelcach zdecydowanie nie polecam :wink: A tak wogóle to zwykle jak mam mieć 2x10 strzelców to jednych biorę kuszników. .

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Łukasz_ pisze: Czy tylko ja mam wrażenie, że tekst o BSB w slayerach był ironią?
No raczej, że tak :D
Ogólnie to zgadzam się w 100 procentach z tym co piszesz i wcale nie jestem przeciwny slayersom

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Ja tak samo :) i jeszcze dają ten klimat a co sądzicie o połączeniu hammersów, slayersów i minersów w jednej rozpie?
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

Ja tak samo :) i jeszcze dają ten klimat a co sądzicie o połączeniu hammersów, slayersów i minersów w jednej rozpie?
to trzy sloty specjal

jak ja gram na minersach to gram na kowadle, a wtedy nie ma lorda, który daje kombo z hammkami. w takich rozpach ciężar bycia turbo piechotą łamiącą ceerem i przyjmującą na klatę chelengem spada na longów, bo nie ma hammerów

chciałem przez to powiedzieć że nie ma miejsca na takie połączenie w większości formatów. minimum dwa sloty to maszyny


EDIT: napisałem "norma" bo wpierw przeczytałem longi+mordercy+górnicy, sorens

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

eh... tak myślałem a w sumie ostatnio z canona ściągnąłem stegadona:D
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

[quote="Morsereg] pogonili klocek 40 gobosow i pieknie wbili sie w kolejny z ktorymi tez wygrali [/quote]

to były tylko goblińskie dwudziestki :)
nie pogrążaj Gerwaza [-X :mrgreen:

Awatar użytkownika
kudlaty960
Mudżahedin
Posty: 229
Lokalizacja: Kraków, AjWajHajm,

Post autor: kudlaty960 »

Posiadam 2x runesmitch,lorda,enginera,50 wariorów,20 long beardów,2 canon,10 ironów,30 thundów,organki,AB co doradzicie dokupić teraz.
"Dobry żołnierz wykonuje rozkazy bez chwili zwątpienia, dobry dowódca wydaje je bez cienia wątpliwości".
TRUE LEGION KRAKÓW

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

IMO Hammerersów i klopy. Tak ze dwie-trzy ;]
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
kudlaty960
Mudżahedin
Posty: 229
Lokalizacja: Kraków, AjWajHajm,

Post autor: kudlaty960 »

Tak właśnie myślałem a jakieś kowadełko jeszcze? i ile tych hamersów.(Macie może jakiś tutek do zrobienia ich z czegos?)
"Dobry żołnierz wykonuje rozkazy bez chwili zwątpienia, dobry dowódca wydaje je bez cienia wątpliwości".
TRUE LEGION KRAKÓW

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Przeszukaj dział tutotriali tam kiedyś było jak przerobić warriorów na młotki tak by to miało ręcę, nogi no i jeszcze brodę lub dwie.
Teraz jest era katapult i maszynerii wszelkiej, wszystkie maszynki krótkonogów są dobre, ale klopy są teraz najlepsze.
Kowadło jak najbardziej.
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Romendakil
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Romendakil »

Bardzo ważnym modelem którego nie wymieniłeś w swojej kolekcji jest BSB. Można albo zakupić gotowego, albo skonwertować z plastikowych wojowników.

Hammerów 25+. Sam gram oddziałem 23+lord na tarczy i bardzo często nie dożywają końca bitwy.
Oddział Ironbreakersów też warto by zwiększyć do 25+, chyba, że nie zamierzasz nimi grać.

Awatar użytkownika
kudlaty960
Mudżahedin
Posty: 229
Lokalizacja: Kraków, AjWajHajm,

Post autor: kudlaty960 »

A mam pytanie czy na podstawie tego co narazie mam mógłby ktoś sklecić rozpiske tak na 1500pkt.(taką na rozkręcenie potem postaram się sam coś zrobić).Z góry dzięki.
"Dobry żołnierz wykonuje rozkazy bez chwili zwątpienia, dobry dowódca wydaje je bez cienia wątpliwości".
TRUE LEGION KRAKÓW

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Ja na twoim miejscu pomyslalbym o kusznikach - teraz strzelaja z dwoch rzedow co troche podnioslo ich uzywalnosc, moga brac dwuraki i masz elegancki, uniwersalny klocek strzelajaco/walczacy.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

likaon pisze:wszystkie maszynki krótkonogów są dobre, ale klopy są teraz najlepsze.
LOL, tak się składa że klopy były najlepszą maszyną krasi ale w 7ed. Teraz pomimo że dalej są dobrym wyborem to straciły na uniwersalności i częściej się widuje Cannony.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

http://www.bugmansbrewery.com/topic/205 ... hammerers/

Szczególnie drugi pomysł jest bardzo fajny i chyba tak zrobie ;]
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
kudlaty960
Mudżahedin
Posty: 229
Lokalizacja: Kraków, AjWajHajm,

Post autor: kudlaty960 »

Na ten pierwszy wpadłem sam ale drugi też jest ciekawy.
"Dobry żołnierz wykonuje rozkazy bez chwili zwątpienia, dobry dowódca wydaje je bez cienia wątpliwości".
TRUE LEGION KRAKÓW

ODPOWIEDZ