BP - R wersja 1.03 opublikowana

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1545
Lokalizacja: Gdansk

Re: BP - R wersja 1.03 opublikowana

Post autor: Rzymek »

tak bo wszyscy wiedzą jak bezmozgim trzeba byc by tym grac tylko nikt kto tak mowi nie próbował nigdy :wink:

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Co zostanie z magią w Restricted ??

Jak generalnie spisywały się ograniczenia magii na WD ?? Z perspektywy grających oczywiście.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

po WD w kwestii BP widzialbym takie zmiany:
- zdjac ograniczenie na hydre, i tak jej juz nikt nie wystawia ;) a szczerze mowiac wole zeby DE mialy 2 hydry od 4 bolcow... shadzi 0-2 jak najbardziej powinno pozostac
- ograniczenie magii bylo chyba ok, sam gram gralem i gral bede na 9 PD ale ci co mieli wiecej jakos mnie mega nie niszczyli magicznie... a z drugiej strony malo tez nie mieli, raczej wychodzi taki 6 ed standard bez mega hardkorow
- steam tank, zostawilbym 2 tanki wprowadzajac polowe ran i slot special za war altar
- na temat demonow sie nie wypowiem bo to moja armia :) ale fajne bylo to ze 3 armie ktore byly wysoko czyli moja Kosza i Kubiego byly zupelnie inne, Kubi mial Blodka, Fiendy, Seekerki w ogole bez flamerow, Koszo mial taki standard Wronowy, a ja mialem Keepera i stado furii :) nie jest tak ze wygrywa jedna jedyna sluszna rozpiska
po prostu wygrywa armia ktora jest bardzo mocna, ale z drugiej strony wyniki pozostalych graczy demonicznych i ich miejsca pokazuja ze nie jest to armia ktora wygrywa sama...zadna armia nigdy nie wygrywala sama

pzdr

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

2 hydry jest to pomysl do przemyslenia imho , choc pytanie czy nagle nie bedzie narzekania na smoka , bsb z pendantem , 2xcoki i 2x hydry...

2 czolgi tez nie uwazam za przegiecie , pod warunkiem , ze bedzie polowa ran za kazdego (brak pktow za polowe czolgu uwazam , ze totalna glupote) War altar zajmujacy slot special - przynajmniej nie bedzie 4 dzial...

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Darkelfy standardowo possały, Robson już z nich zrezygnował, Darek od nastepnego turnieju :wink: wyniki mówią same za siebie - to jest armia na poziomie HE, Kemri, Lizzi, rozumiem że czas już zdjąć z nich organiczenia...
Empire - powrót Tanka :lol2: z połową ran a tak BTW to ciekawe jaką intelektualnie wymagającą armią grasz Ty Hobbicie ? :wink:
Demony standardowo okazały się niereformowalne... aczkolwiek z tego co rozmawiałem ograniczenia giftów i slotów erosów nieco ich boli.
Vc - wreszcie pojawiły się inne rozpy niż spam guli

miłego,
Ż.

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

A ja chce wiedzieć jedną rzecz...czy przed dmp jeszcze raz będzie zmieniany BP? Czy jest to wersja obowiązująca aż do konca sierpnia ?

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Wbrew obawom nawet wolność w liczbie lataczy nie spowodowała jakiś mega hardcorów. A czy ja wiem, czy 0-2 na shady jest potrzebne ?? A niech se wystawiają ich nawet 4 oddziały. W praktyce - im mniej ograniczeń, tym większa różnorodność w rozpiskach.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Shakin' Dudi pisze:A ja chce wiedzieć jedną rzecz...czy przed dmp jeszcze raz będzie zmieniany BP? Czy jest to wersja obowiązująca aż do konca sierpnia ?
ciezko powiedziec... kilka osob chce zmienic bpr ale teraz wszyscy sie rozjezdzaja na wakacje wiec ie wiadomo czy to da rade

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

A może coś jednak zrobić aby ratować wymierające gatunki? :(

Jak patrzę na wyniki Drakona, to... normalnie jakbyśmy grali w jakiegoś warcrafta gdzie jest kilka ras do wyboru, a nie w battla gdzie jest kilkanaście.
Kiedyśtam nieszczęśni gracze zielonoskórych wysuwali swoje postulaty, które zostały odrzucone. Może warto by się zastanowić nad nimi ponownie? Myślę, że nawet ich wprowadzenie nie zmieniłoby w dużym stopniu potencjału armii, ale jednak dałoby spore pole do kombinowania i wzmocniłoby rozpy. Bo to co zostało zmienione przez LS do tej pory, niestety nie zatrzymało masowego odejścia graczy od tej armii (kiedyś jednej z najpopularniejszych!).

Czy jest szansa, że nowa LS coś w tym kierunku zrobi, czy lepiej żebym po długim okresie milczenia zamilknął do kolejnej kadencji? ;)

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Przywróćmy orkom stary podręcznik :D

A to że gracze nie grają czy to ogrami, bestiami i czy orkami, to bardziej wynika z tego, że wolą EASYMODE.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Scimitar pisze:Przywróćmy orkom stary podręcznik :D

A to że gracze nie grają czy to ogrami, bestiami i czy orkami, to bardziej wynika z tego, że wolą EASYMODE.
Co nie zmienia faktu, że jest nudno grać z mało zróżnicowanymi przeciwnikami. Jeśli chodzi o różnorodność, gra się zwija, zamiast rozwijać (przynajmniej w wydaniu turniejowym).

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Przywróćmy orkom stary podręcznik
mimo, ze to by im pomoglo to imo by nie sprawilo, ze tej armii byloby wiecej. o&g musialyby miec poziom demonow/vc zeby przyciagac graczy

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Shino pisze:
Przywróćmy orkom stary podręcznik
mimo, ze to by im pomoglo to imo by nie sprawilo, ze tej armii byloby wiecej. o&g musialyby miec poziom demonow/vc zeby przyciagac graczy
Wystarczy, żeby nie odpychała ;) Ludzie mają dużo figsów, przynajmniej Ci którzy za grosze jeszcze się nie wyprzedali.

Nie chcę spamować, bo takie dyskusje możemy sobie toczyć w nieskończoność. Bardziej mnie interesuje, czy jest szansa na zmiany. Jak widzi to LS?

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Uważam, że niestety poziom zmian, na który można sobie pozwolić w ramach BP uniemożliwia takie wpłynięcie na najsłabsze armie (Ogry, Orki, Bestie), żeby zaczęły one mieć szanse z najmocniejszymi.

Największe (liczebnie i w sensie ingerowania w podręcznik) zmiany dostały Ogry.
I co? I nic?

Ja mam zamiar trochę na nich pograć, ale czeka mnie jeszcze sporo malowania.
Ale jeden Kaczmarski wiosny nie czyni.

Trzeba się przyzwyczaić, że te armie obsysają.
I dopóki nie będzie nowych podręczników do nich - nic znaczącego się nie wydarzy i nie zmieni sytuacji.

A żartobliwe koncepty o przywracaniu starych armybooków, nie pozostaną żartami.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

mam podobne zdanie jak jacek na ten temat. Zakladajac, ze nie zmieni sie animozji na zasade daemonic to orki beda obsysac...

i nadal liczba ich graczy bedzie nikla...

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

To przynajmniej dopiszcie w BP tam w ograch, gdzie jest bull charge ze rhinoxy tez mają impacty. Bo wystarczy ze jak ktoś juz nie ma ucieczki przed szarżą to podjedzie na te 7 i nici z jakiejkolwiek premii za szarże, a i tak rhinoxy są słabsze niż nowe potworki :o

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Jak gracie demonami, to dwie hydry czy tanki wam różnicy nie robią, ale nie wszyscy są w tak komfortowej sytuacji...
Jak chcecie znieść ograniczenie 0-1 z hydry to dajcie gigantowi wybieralne ataki. W porównaniu do niej to gigant jest śmieszny. :) Co do imperium, to nie chciał bym znowu widzieć na stole standardu 1+2+4. Nawet przy zrobieniu ran za 50% tanka niektóre armie nie dadzą rady nawet jednemu.
Ale jak mi wypuszczą po wakacjach przegiętego booka pewnie będę mówił inaczej :P

Tak jak Scimitar chętnie dowiedział bym się też czy magia zostanie ruszona w Restricted.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1545
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

jak sobie z jednym ST nie radzisz to nie robi czy są 1 czy 2 i czy są 1 czy 2 hydry .... :roll:

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Hobbit pisze: Ale jak mi wypuszczą po wakacjach przegiętego booka pewnie będę mówił inaczej :P
czy dobrze rozumiem ze grasz Szczurami i nie radzisz sobie z Demonami i Imperium ?

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1545
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

Touching , isn't it?

ODPOWIEDZ