BP - R wersja 1.03 opublikowana

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Re: BP - R wersja 1.03 opublikowana

Post autor: Kołek »

a ze Kołek w koncu bedzie musiał pomylec troszke zeby wygrac demonami, to naprawde straszne.
spoko loko ja coś wymyśle żeby nie myśleć 8)

Da się grac na bloodziui nie zaprzecze ale jednak w ogólnym rozrachunku keeper wychodzi najlepiej z wszystkich GD pod względem komba herosów
zrzedzenie starych bab normalnie.
ktoś musi nabić pare postów :D

Awatar użytkownika
Kielon
Masakrator
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielon »

Boberr pisze:zrzedzenie starych bab normalnie.

Zrobilem rozpiske i na LoC i na bloodziu i obie sa calkiem sympatyczne, a ze Kołek w koncu bedzie musiał pomylec troszke zeby wygrac demonami, to naprawde straszne.
Od kiedy Ty się Panie Boberze taki cięty stałeś? :o ;)
Obrazek

Boberr
Chuck Norris
Posty: 361
Lokalizacja: Moria ADF

Post autor: Boberr »

oj Kielonku ja zawsze taki, a w szczególności jak ktos jeczy zeby zamiast pomyslec chwilke, po za tym w pracy siedzie i mnie szlak trafia przez sam ten fakt :D

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

dobra, dobra, już nie jęcze, jeden post napisałem i już cała afera :mrgreen: ale ze mnie aferzysta :P

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

Cóż. Jak zobaczyłem nowe zasady na jakich będę zmuszony wystawić rozpiskę Demonów to nie ukrywam, że chciałem zamordować ludzi za to odpowiedzialnych. No ale cóż, przespałem się z tym zamiarem i teraz chyba przy najbliższym spotkaniu nie będę chciał nic Wam zrobić. Po prostu muszę 3 oddziały Horrorów zbić w dwa i dokupić Letterów. No i raczej w najbliższym czasie nie zabiorę się za malowanie Fiendów.

Czy zmiany jakoś przytną tą armię? Wątpię. Po prostu musiałem wprowadzić minimalne zmiany w rozpisce. Moim zdaniem to co się dzieje aktualnie na turniejach z niektórymi armiami jest naprawdę trudne do przeskoczenia i nic tego nie zmieni. I jeszcze gorsze są próby zmieniania tego na siłę. I kolejna sprawa - zróbcie coś, żeby czysty Tzeentch był możliwy do wystawienia. Nie wiem jak, ale to zróbcie. Bo niestety, Horrory, którymi nie można zapchać wszystkich slotów core nawet w Tzeentchu to coś moim zdaniem nie na miejscu.

I tak na sam koniec - byłbym wielce zobowiązany, gdyby przed tegorocznymi DMP nie wyszła kolejna zmiana zasad, na jakich będziemy tam grali. Bo niestety są też ludzie, którzy budują armię tylko po to, żeby tam zagrać i nie wystawić pozostałych 4 osób ze swojej drużyny.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Demonów trochę osłabiono, ale zdjęto ograniczenia z innych armii, czyli teoretycznie bilans jest na niekorzyść armii ograniczonych.
wszystko wyjdzie w praniu w najbliższych miesiącach :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

Możliwe. Tylko po prostu najbardziej wnerwiło mnie to, że to co już kupiłem muszę odłożyć na półkę i wykombinować kasę na nowe, bo ktoś odgórnie uznał, że tym a tym w takiej i takiej ilości już nie można grać a decyzja tak naprawdę niewiele zmienia. Znaczy może i zmienia. Przedtem Demony spuszczały łomot wszystkim, teraz nagle wszyscy zaczną spuszczać łomot Demonom. Ludzie grający wszystkim innym zaczną się cieszyć a demoniczni zaczną płakać. Potem znów te zmiany zostaną odkręcone i znów Demony będą mieliły resztę. I znów kto inny będzie płakał. Tak można w kółko, tylko pytanie jaki to ma sens? :wink:

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

zdejmijcie to 0-1 z horrorów i dajcie 0-3 na gule i będzie ok myśle :wink:

Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: antonio »

dlaczego zabraliscie fajną zasadę Iron fista jako tarczy ogrom? aż tak przegiete były? :?
Obrazek

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

Ogółem zdjęcie ograniczeń liczbowych z oddziałów core to moim zdaniem nieco nietrafiony pomysł. Zwłaszcza, kiedy są zdjęte ograniczenia kompozycyjne dla innych armii. Owszem, rozumiem, że trzeba zrobić tak, żeby wszyscy byli równi. I wiem, że to trudne zadanie ale mimo wszystko liczę na to, że pod uwagę będą brane głosy wszystkich zainteresowanych. No ale czy się mylę czy myślę zgodnie z prawdą to dopiero czas pokaże. :wink:

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

@ Antonio ten zapis widziałem na końcu najnowszych uścisleń :D ale mogę się mylić :wink:

Ż.

Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: antonio »

A rzeczywiście :mrgreen:

Zmiany są ok, nareszcie można do woli dublować normalne rary bez patrzenia na specjale :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

thurion pisze:tak se teraz pomyslalem...
jaki cel przy zniesieniu dublowania rarow i tryplowania speciali ma zasada zakazu brania wiecej nzi 3 takich samych corow?
nie uwazacie ze powinien sie pojawic jakis limit na maszyny? np 5 (wliczajac w to kowadlo i ratlingi)
nie. Skaveny i dwarfy nie sa przegiete.

demony sa
Szczerze mówiąc, to obecny pdf wymaga jeszcze kilku poprawek, bo był zmodyfikowany w ekspresowym tempie, i usunięcia rzeczy, których nie miało tam być (potrajanie core na przykład).
ograniczenia core mialy zostac jak sa...
I tak na sam koniec - byłbym wielce zobowiązany, gdyby przed tegorocznymi DMP nie wyszła kolejna zmiana zasad, na jakich będziemy tam grali. Bo niestety są też ludzie, którzy budują armię tylko po to, żeby tam zagrać i nie wystawić pozostałych 4 osób ze swojej drużyny.
to juz raczej finalne zmiany. Jeszcze jest projekt zmiany magii ale jest on doiero w fazie poczatkowej i ciezko stwierdzic jak by on wyszedl...

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

dlaczego zabraliscie fajną zasadę Iron fista jako tarczy ogrom?
Jest w uściśleniach, w związku z tym obowiązuje nawet na turniejach bez BP+R
ograniczenia core mialy zostac jak sa...
A to niespodzianka. Można wziąć 4 identyczne speciale, ale nie 4 takie same cory.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

Nie ograniczacie speciali a ograniczacie cory? ;| Nie latwiej obciac np harpie do 0-3 a pozwolic chocby WE ktore mocne nie sa na 4 oddzial driad lub cos w ten desen?
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5346

Post autor: Tutajec »

mam pytanie czy shadzi dostali swój maksymalny limit.

i co do de jeszcze skoro przycinacie najlepsze cory to czemu haripe nie są wśród nich

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

@ Runepriest a co proponowałbyś zrobić z harpiami ?
czy sądzisz że regon 50 shadów daje radę ?

:wink:

Ż.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

skoro przycinacie najlepsze cory to czemu haripe nie są wśród nich
Tzn.? Bo nic z tego nie rozumiem.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5346

Post autor: Tutajec »

co do shadów to chodzi mi że ogólnie kiedyś było ścięte bo wychodziły jakieś plugastwa w postaci 30 shadów 4 herosów i assasina.

no jak ograniczywliście ghule i horrory do 0-2 to może haripom też się należy bo mimo że jest to śmiećowy unit troche a raczej bardzo oddstaje od innych tego typu

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

to chodzi mi że ogólnie kiedyś było ścięte bo wychodziły jakieś plugastwa w postaci 30 shadów
Nigdy nie było ścięte, a takie "plugastwa" pojawiały się okazyjnie, bo przeważnie porządnie dostawały w dupę.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

ODPOWIEDZ