Rattusy Kefasa[21.3.11 pwm]

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Re: Rattusy Kefasa[12.2.11 PV]

Post autor: Kefas »

ok olałem ;)

Obrazek

jutro dokończę podstawkę i wrzucę kilka innych projektów które zacząłem albo nadganiam :D

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3135
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

:shock: Genialny pomysł :-D Ciśnij ciśnij, a potem zgarnij nagrodę hobbysty na kolejnych masterach ;-)
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Trudno zdobyć mi się na jakąkolwiek krytykę =D> Kolejna świetna praca =D>

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3135
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

W ogóle to co to jest? :-P Bo opis mówi, że to PWM, a ja tu widzę działo spaczeniowe, również ze względu na rozmiary ;-)
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Może to być zarówno mortar (choć jak dla mnie za duży) jak i Latarka i tu pasuje mi po prostu idealnie
Obrazek

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Figurka bardzo ładna - szczególnie ciekawi mnie pochodzenie tej wielkiej lufy - skąd ona?
Ale na PWM - zdecydowanie za duże. Za to swietnie nadaje się na WLC - albo PCC (bardziej w wykonaniu klanu Skryre niz Pestilens). No i zawsze moze byc to jakas autorska maszyna do własnego scenariusza/kampanii - np dalekosiężny flamer.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3135
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Po zdjęciu widać, że lufa to części okalające promień w nowym dziale spaczeniowy, a sam jej wylot to część z tego samego zestawu, mocowana na jednym z biegunów kamienia spaczeniowego ;-)

No i faktycznie - wlc super, na PWM za duże ;-)
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Dziękuję za wszystkie komentarze.

PWM pozostanie czym jest... został już umieszczony nawet na stosownej podstawce która zostanie umieszczona na większej (podstawka latarkowa) żeby bardziej wyeksponować wygląd tej maszynki i zmieścić to co chciałem żeby tam się znalazło. Oprócz tego dużego mortara który możliwe, że będzie mi służył według Waszych sugestii jako drugi WLC w razie potrzeby, powstanie jeszcze jeden mniejszy, ponieważ zamierzam ulepić coś na wzór tego z ab bo bardo mi się podoba ale ten duży zostanie taki jak jest. ;)

Co do części:

a) koła, głowica, lufa, front z ostrzami, konstrukcja podwozia i podpora lufy
oraz plastikowy obsługant z boxa latarka/ katapa.... aha i prawa ręka kierowcy też z tego boxa jest ;)
b) trcohę drobnych części z boxa abominacji: spacz dym, beczka z kominem, kable ;)
c) siedzenie ze starego doomwheela
d) popychacze i góra od kierowcy jak również luneta od starej latarki
e) sporo plastikowych części typu druga beczka z jakiegoś boxa od imperium / platforma na beczki i część podwozia z corpse carta, plecak za siedzeniem od cenera metalowego i jeszcze kilka bitsów z 40k :D

śrdek lufy jest z ekologicznego tekturowego długopisu który zakończył swój żywot :]

pewnie jeszcze kilka drobnych rzeczy ominąłem ale to już drobnostki.

A tutaj kilka dodatkowych fotek PWM:

z zoomeme:

Obrazek

na podstawce kawaleryjskiej (totalnie niewykończona):

Obrazek

i na podstawce pod latarkę (również totalnie niewykończona) :D

Obrazek

Natomiast co do innych projektów:

Plague Monks filler: (pomysł mojej żony 8) ) i kilka zdjęć z pierwszych rządkiem monków :D

Obrazek

Plague Bearersi dostaną jeszcze skaveńskie ogony i możliwe jakąś sierść i oczywiście obęcze na szyje i nogi.
Taki dar dla monastyru monków z klanu Pestilence żeby mogli oni testować przeróżne plagi i wykorzystywać je
w celach bojowych :D

Będzie jeszcze jeden taki równolegle po prawej stronie oddziału.i może jakiś pojedynczy z tyłu.


Tutaj natomiast dokończony pierwszy rządek plagueverminów:

Obrazek

I na koniec taki zwyczajny warpfire thrower:

Obrazek

I to by było na dzisiaj tyle :D
Malowanie w toku. Obecnie walczę z kolejnym oddziałem clanratów (30) tych z maskami jeśli ktoś kojarzy.
Jak się coś wykluje nowego to tutaj to wrzucę.

Zgrzyt Dupogryz
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: Buk

Post autor: Zgrzyt Dupogryz »

Mam pytanie: co to jest filler i jak to funkcjonuje w grze? Widziałem już takie kilka razy przy okazji różnych konwersji, i wygląda jak dodatkowy element regimentu, raczej ozdobny (wypełniacz?) - w związku z tym jak liczy się go w trakcie bitwy?
Zgrzyt

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Jak sama nazwa wzkazuje - jako wypełniacz. Przy duzych odziałach trudno się manewruje pojedyńczymi modelami , szczególnie jak się nie ma ma podstawek pod oddziały, więc używa się większej podstawki z sporą ilością modeli nań, by było ławiej. Fillery pozwalają też zazwyczaj zaoszczędzić nieco modeli w sposunku do "właściwego" odziału podstawka do podstawce.

A game playowo nie ma on żadnego specialnego znaczenia. Po prostu reprezentuje tyle modeli ile się by miesliło na podstawkach jego wielkości i tyle.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Horkryzard
Pseudoklimaciarz
Posty: 23

Post autor: Horkryzard »

Ha Kefas nie dzieli się wszystkimi swoimi wytworami z nami :( dla spragnionych większej ilości prac polecam http://s6.zetaboards.com/The_UnderEmpir ... 1167511/1/ blog Kefasa po Angielsku
Dużo rzeczy rozumiem...
Wiele rzeczy rozumiem późno...
Jeszcze więcej zbyt późno...

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Zgrzyt Dupogryz pisze:Mam pytanie: co to jest filler i jak to funkcjonuje w grze? Widziałem już takie kilka razy przy okazji różnych konwersji, i wygląda jak dodatkowy element regimentu, raczej ozdobny (wypełniacz?) - w związku z tym jak liczy się go w trakcie bitwy?
Zgrzyt
NA fillerze można pokazać scenkę której na podstawce 20/20 nie da rady zrobić. Może to być element terenu, budynku, jakiś mały duelik, większy pobratymca z armii... cokolwiek Ci przyjdzie do głowy. Filler powinien być stosunkowo niewielki.
Właściwie to powinna zachodzić odpowiednia proporcja między całym oddziałem a fillerem. Jeśli jest to Horda to można sobie pozwolić nawet na kilka małych fillerów albo jeden większy natomiast jeśli jest to odzział 10-20 modeli to powinno to być coś naprawde małego... jakieś 40/40 albo 20/40. Aczkolwiek rózne rzeczy widziałem ;)
Masz rację to taka ozdoba regimentu, coś co przykuwa uwagę i bardzo urozmaica całość! Więc warto.
Np. filler o wymiarach 40/40 będzie robił np za 4 pojedyncze modele. Podstawkę/ filller zawsze dzielisz na wartość podstawową podstawki w regimencie.
Horkryzard pisze:Ha Kefas nie dzieli się wszystkimi swoimi wytworami z nami :( dla spragnionych większej ilości prac polecam http://s6.zetaboards.com/The_UnderEmpir ... 1167511/1/ blog Kefasa po Angielsku


Po prostu tego tematu w dziale Skaven nie updejtowałem... wszystko jest na tym forum tylko w innym dziale Galeria Figurek.

Awatar użytkownika
warkseer
Wodzirej
Posty: 741
Lokalizacja: żyrardowskie kanały

Post autor: warkseer »

Rozjechałeś mi głowę tym filerem do GR
Chodzi mi o to laboratorium.
Obrazek

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

Mam kilka pytań :P

Skąd masz takie piękne metalowe szczurki? Czy to GRats ze starej edycji?
Skąd masz taki piękny sztandar - chodzi mi o ten co wygląda jak poszayty z różnych fragmentów.

Z góry dziękował za odpowiedź,
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Zgrzyt Dupogryz
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: Buk

Post autor: Zgrzyt Dupogryz »

I skąd brać podstawki 40x40 i 60x40, bo jak tak przepatrzyłem to bieda trochę? Przydałby się też trochę GR, i kilka zwierząt gospodarskich - krowy, owce, osły - kilka pomysłów na fillery mi się błąka po głowie. Ogólnie dobrze zaopatrzony sklep z bitsami i podstawkami poszukiwany - i najlepiej po polsku. Czy za takim towarem przepatrywać zwykłe sklepy modelarskie?
Zgrzyt

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

zły temat na takie pytania...
i mała szansa w pl i w sklepach modelarskich:/ ja się nie spotkałem.
a szczurki ze starszych edycji i necromundy;]

PS. bardzo fajne stormy!

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

MomoTheKiller pisze:Mam kilka pytań :P

Skąd masz takie piękne metalowe szczurki? Czy to GRats ze starej edycji?
Skąd masz taki piękny sztandar - chodzi mi o ten co wygląda jak poszayty z różnych fragmentów.

Z góry dziękował za odpowiedź,
Metalowe szczurki z ebay, allegro... główni dostawcy ;) i faktycznie są z poprzednich edycji i jak słusznie Vocal zauważył co niektóre są od Mordheima.

O który dokładnie sztandar Ci chodzi? ten z ostatniej strony?
Zgrzyt Dupogryz pisze:I skąd brać podstawki 40x40 i 60x40, bo jak tak przepatrzyłem to bieda trochę? Przydałby się też trochę GR, i kilka zwierząt gospodarskich - krowy, owce, osły - kilka pomysłów na fillery mi się błąka po głowie. Ogólnie dobrze zaopatrzony sklep z bitsami i podstawkami poszukiwany - i najlepiej po polsku. Czy za takim towarem przepatrywać zwykłe sklepy modelarskie?
Zgrzyt
podstawki brać z: allegro, ebay, borderprincesowy sklepik, wszelakie inne sklepy... tak jak wszystko inne...
Chyba adresów Ci podawał nie będę? krowy owce osły może z jakiegoś odpustu? tylko nie wiem czy będą w skali ;)
Sklep z bitsami? Ja szukałem tak --> google.pl --> wpisałem "Polski sklep z bitsami" i gotowe ;)
pozdro

Ryba
Plewa
Posty: 5

Post autor: Ryba »

Cześć, jestem tu nowy i mam do KEFASA małe pytanko. Mianowicie skąd masz te giant ratsy.

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Szybciej dostałbyś odpowiedź jakbyś mu pm wysłał.

Ale bodajże w 6 poscie (albo coś koło tego) na pierwszej stronie zostało powiedziane ze to szczurki z Necromundy.
Obrazek

Ryba
Plewa
Posty: 5

Post autor: Ryba »

Ale mnie chodziło czy z ebaya, czy z allegro.... czy jeszcze z innego miejsca. Jeżeli ktoś z was znalazł by przypadkiem tanią ofertę na takie szczury to linki mile widziane. :D :D :D :D :D :D :D :D

ODPOWIEDZ