Vermin lord

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
MarsnTwix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148

Re: Vermin lord

Post autor: MarsnTwix »

Pamietam ze kiedys czytalem we fluffie Warhammera, ale Rogaty Szczur jest jednym z wielkich bogow chaosu, tylko sie na nich wypial dawno temu. Bynajmniej nie znaczy to ze jest od nich slabszy..
Pamietam ze kiedys czytalem we fluffie Warhammera, ale Rogaty Szczur jest jednym z wielkich bogow chaosu, tylko sie na nich wypial dawno temu. Bynajmniej nie znaczy to ze jest od nich slabszy..
Rogaty Szczur jest podobny pod jednym względem do eldarskiego Khaine'a z 40k. Jest to bóstwo o wielu aspektach - np. siewcy zarazy, pasterza hordy szkodników, cichego zabójcy, a każdy klan wyznaje inny aspekt tego boga. Ponadto Lexicanum twierdzi, że Rogaty to jeden z wielu bogów chaosu (z których Tzeentch, Khorne, Slaneesh i Nurgle są największymi, a nie jedynymi).

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Shino pisze:ale wtedy smoki itp. tez byly na 40x40 ;)
W tych czasach można go było spokojnie wystawiać bez pytania o zgodę. Wszystko się zgadza :)

Awatar użytkownika
Mr. Hyde
Mudżahedin
Posty: 286
Lokalizacja: Koszalin Zad Trolla
Kontakt:

Post autor: Mr. Hyde »

A jeśli jeszcze nie wiesz na jakiej to wejdź na strone GW i zobacz...

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

Mógłby mi ktoś podać wysokość modelu verminlorda?
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

trochę mniejszy od dzwonka

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

...nie widziałem nigdy na żywo modelu dzwonu.

Mógłbyś podać w centymetrach?
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

8cm :wink:
kurde przez ciebie musiałem otwierać torbę :evil:

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

VL - 9cm od kopyt do końca halabardy, albo 2cm mniej jeżeli liczyć do czubka rogów. a nowy dzwon to wielka niewiadoma, ale będzie DUŻY :)

Edit: ja musiałem sięgnąć na półkę :/
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

wymiary podałem 6ed dzwonka

Awatar użytkownika
Dzoooma
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Stolica, Wola - "Gamonie"

Post autor: Dzoooma »

Mi jakoś ten model nie pasuje. Będzie trzeba skonwertować coś wielkiego i rogatego :twisted:
Obrazek
Zapytaj mnie co sądzę o GW...

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

No i nie dziwie się, że ci się nie podoba, okropny jest :x
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

GreatJester
Chuck Norris
Posty: 487

Post autor: GreatJester »

A gdzie tam. Jako unit filler z np. monkami wygląda świetnie :D

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Model nie jest zły, ma swój styl. Poza tym musiał im zalegać na półkach jeszcze. ;)
Koszmarne to są pierwsze rat ogry ... ale są i jak się zbiera modele, to ni ma wyjścia - trza kupić. ;)

Plotka niesie, że nie może być generałem. Ktoś wie, prawda-li to? Jak tak, to trochę kijowo, na turnieju się go nie wystawi (choć imo T 5 też go nieco ogranicza), a i w domu rzadko kiedy gra się na 3k ostatnimi czasy.

Szmyt
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: Schwarze Pferd, S(a)tanica

Post autor: Szmyt »

KrzysiekW pisze:Plotka niesie, że nie może być generałem. Ktoś wie, prawda-li to? Jak tak, to trochę kijowo, na turnieju się go nie wystawi (choć imo T 5 też go nieco ogranicza), a i w domu rzadko kiedy gra się na 3k ostatnimi czasy.
Krzysiu, czemu na turnieju nikt nie wystawi?
generałem może być jakiś tam hero a slot lorda właśnie Vermin łyknie - chyba że wyskoczą jakieś zasady zza krzaka

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Szmyt pisze:generałem może być jakiś tam hero a slot lorda właśnie Vermin łyknie
Słusznie prawisz, uczony wędrowcze. :)
Tylko Ld na tym nieco ucierpi, ale to może być dobry deal. Się pogra - się zobaczy. Jeśli mnie pamięć nie myli, to w 6 ed (wg zasad ze strony GW) musiał być generałem. :)
Szmyt pisze: chyba że wyskoczą jakieś zasady zza krzaka
O, dokładnie. Coś jak z Butcherem i Tyrantem itp.

Awatar użytkownika
Dyd
Mudżahedin
Posty: 244

Post autor: Dyd »

No na turniejach nie zablysnie. 5+ save i T5 w polaczeniu z tym, ze jest large targetem spowoduje, ze baaardzo latwo bedzie go ubic z odleglosci. A 500+ punktow szkoda tracic :P. Za to i tak fajnie, ze jest w kodeksie, na klimatycznych turniejach i domowo bedzie mozna sie nim w pelni nacieszyc :D

Awatar użytkownika
Rizzen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146
Lokalizacja: Har Ganeth

Post autor: Rizzen »

Dzoooma pisze:Mi jakoś ten model nie pasuje. Będzie trzeba skonwertować coś wielkiego i rogatego :twisted:
Brzmi jak Orion. Brak mu tylko szczurzej gęby :lol2:
Obrazek

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Mam pytanie o Vermina w nowej edycji. Jak się Wam nim gra? Pytanie kieruje do Morroka bo widziałem że miał go na Bazyliszku. Sprawdził Ci się?
Obrazek

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Lazur pisze:Mam pytanie o Vermina w nowej edycji. Jak się Wam nim gra? Pytanie kieruje do Morroka bo widziałem że miał go na Bazyliszku. Sprawdził Ci się?
Nie no spoko, proponuje czytac swoje posty zanim sie kliknie "wyślij". :roll:

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Lazur pisze:Mam pytanie o Vermina w nowej edycji. Jak się Wam nim gra? Pytanie kieruje do Morroka bo widziałem że miał go na Bazyliszku. Sprawdził Ci się?
Ostro nim jechałem w każdej bitwie dotychczas (10 masterowych i z kilkanascie lokalowych + towarzyskich/testowych)

4 lvl magii + 16 cali ruchu + d3 woundy na jego plus
5 T + słaby save i LT na jego minus

Zagrywka nim jest prosta- plague magic, schować się za czymś i szachować- jakiekolwiek wystawianie się nim na ostrzał powoduje, że szybko jest społawiany, a jeszcze szybciej umiera. Inne sposoby (rhuin magic, ostre napieranie) się nie sprawdza... a kombinoałm nim natysiace sposobów.

Z masterowego punktu widzenia- nabija punkty, ale też je oddaje + niski LD na armii (ale da się to ominąć kompoycją armii)

ODPOWIEDZ