2250 na slanie wersja nieco odmieniona

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Herr Flik
Wałkarz
Posty: 81

2250 na slanie wersja nieco odmieniona

Post autor: Herr Flik »

1 Slann Mage-Priest @ 520 Pts
General; Magic Level 4; Battle Standard; Focus of Mystery; The Focused
Rumination; The Becalming Cogitation
War Banner [25]
Cupped Hands of the Old Ones [45]
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]

1 Skink Priest @ 435 Pts
Magic Level 2; Lore of Heaven
Plaque of Tepok
Glyph Necklace
1 Engine of the Gods

1 Skink Chief @ 380 Pts
Stegadon War-spear
1 Ancient Stegadon

15 * Temple Guard @ 284 Pts
FCG

3 Terradon Riders @ 90 Pts

3 Terradon Riders @ 90 Pts

1 Cannon @ 85 Pts

1 Cannon @ 85 Pts

10 Skink Skirmishers @ 70 Pts

10 Skink Skirmishers @ 70 Pts

10 Skink Skirmishers @ 70 Pts

10 Skink Skirmishers @ 70 Pts

Casting Pool: 9
Dispel Pool: 6
Models in Army: 73

Total Army Cost: 2249



Nieco zmieniona wersja standardu lizakowego, 2 scrolle na zabie kosztem bane head, oraz wardzik na prajscie, zbyt czesto go trace.
Tylko 2x3 terradony, w takiej liczbie jeszcze sa w stanie spelnic swe zadania, ale zawzyczaj sluza do poswiecenia, lub szarzowania od tylu/boku celem wylaczenie klockow z szarz na jakies wartosciowe unity. Chief wydaje mi sie przydatny, spelnia funkcje wabika dla smokow, itp. Problemem moze byc imperium/szczurki/dwarfy z powodu 2ch LT, no ale coz.

Komentarze wszelakiej masci mile widziane.

Awatar użytkownika
Kasquit
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41
Lokalizacja: Lustria

Post autor: Kasquit »

Witam, nie znam się za bardzo na lizakach, bo dopiero zaczynam grę, ale Skink Priest na 2 LVL kosztuje 435pkt. :shock:
Jestem początkujący i strasznie mnie to zszokowało, a i czy nie lepiej by było zamiast Skink Chiefa, dać klocek Saurusów lub więcej Skinów, albo też dać jeszcze 5 do TG :wink: .
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

On jezdzi na enginie , czyli ancient stegadonie dlatego tyle punktoe kosztuje :D

Awatar użytkownika
Kasquit
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41
Lokalizacja: Lustria

Post autor: Kasquit »

A co to jest ten Cannon :?:

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Ja jestem cierpliwy i moge na glupie pytania odpowiadac , ale do czasu. Poczytaj sobie o taktykach , rozpiskach potem pisz. Cannon to dzialo Dogs of War.

Drako
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Drako »

tym bardziej że cannon jest normalnym angielskim słowem i o ile można bedą poczatkującym niewiedziec co to np terrki to cannona mozna normlanie przetlumaczyc.

Co do samej rozpy- ja bez baneheada na slanie nieruszam się z domu ale widze że te 2 scrolle to świadoma decyzja więc twoj wybór. Na prieście lepszy jest chyba jednorazowy ward 2+.

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

Też tak uważam.

Awatar użytkownika
Kasquit
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41
Lokalizacja: Lustria

Post autor: Kasquit »

Wiem, co znaczy cannon, ale spytałem się bo raczej lizaki nie posiadają dział, a nie wiedziałem, że na tą edycję korzystają z dogsów.

Herr Flik
Wałkarz
Posty: 81

Post autor: Herr Flik »

Hmmm, musze sie w takim razie zastanowic nad jednorazowym wardem, 5+ daje mu tylko 1/3 wiecej przezywalnosci, statystycznie przynajmniej, wiec wcale nie tak swietnie, 2+ to w zasadzie jeden wound, wiec mozliwe, iz go dam.

Bane head, no nie wiem, ladnie straszy, ale jako iz jest randomise z 1 metalu i death na np lordzie na smoku, traci troche swoja skutecznosc. (chyba, ze sie myle, i to co shino pisze jest jeszcze nie uchwalone)

2 scrolle musza byc, a skoro decyduje sie na warda, to niestety nie miesci sie ;/

2x3 terki, mimo ze w innych rozpach jest 2x4 a czasem nawet 2x5. Nie jestem przekonany do wiekszych rozmiarow tego oddzialu, moze to moje kiepskie rzuty na kamyczki, ale jakos zbyt czesto je trace, a wole stracic 180 pkt, niz 240 czy wiecej.

Jakieś sugestie ?
Ostatnio zmieniony 15 sie 2009, o 13:50 przez Herr Flik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kasquit
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41
Lokalizacja: Lustria

Post autor: Kasquit »

Terki są dobre na artylerię ja bym radził ci je zostawić :wink:

Herr Flik
Wałkarz
Posty: 81

Post autor: Herr Flik »

Szczerze, to ja je częsciej używam do rozwalania fastów, shadów, tudzież ghouli, jeżeli chce żeby fałcetowy lordzik nie miał look outa albo do podobnych celów, maszyny są na samym dole listy celów moich terek :)

ODPOWIEDZ