Lakiery zabezpieczające pomalowane modele

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kerim
Master Convertor
Posty: 1193
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Kerim »

15-20 cm.
No i ja robię 2 "psiki", nie jeden.
Krylonem znaczy się.

Miałem kiedyś Plasti-kote'a (trzymam puszkę)
Fleck stone, nr. 446 clear topcoat
absolutna rewelacja - półmat, mogłem zalewać figurkę tak, że z niej kapało, i żadnego zamulenia, i zawsze ten sam półmat, ale nie ma go już w modelarskich.

Angelus
Wałkarz
Posty: 98
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Post autor: Angelus »

A ja używam utwardzacza bezbarwnego do paznokci i wychodzi genialnie!!:).

:shock: :shock: :shock: ktos pomysli?... nie ja wcale nie robie sobie jaj... taki utwardzacz kosztował mnie 5 zł.. trzeba w sklepie powąchać zeby był jak najłagodniejszy (lakiery bezbarwne do paznokci mocne rozpuszczają farbkę ale jesli nie mają intensywnego zapachu powinno być ok)... posmarowane figurki są ładnie błyszczące (polecam je do armii jak HE / O&G ?BRETKI- takich z zywymi kolorami) a farbka sie nie zdziera.. mozna powiedziec ze to wyglada tak jakby figurka została własnie pomalowana wodą (widac szczeguły itp).. ogólnie patent taki trzeba wyprobowac i sprawdzic jaki to daje efekt.. podejrzewam ze do takich wampirów srednio sie nada (choc kto wie?)..
pozdrawiam

Awatar użytkownika
pacy
Mudżahedin
Posty: 231
Lokalizacja: Serock

Post autor: pacy »

Ostatnio bylem w Warszawie w sklepiku na Rysiej celem zakupienia lakieru matt krylonu. Oczywisice nie bylo :(. Wzialam cos co sie nazywa fiksata tez krylonu. NAwet niezly daje naprawde cienka wartswe, producent chwali ze mozna nawet pote polakierowaniu robic retusze i chyba faktycznie daloby rade wartswa jest na tyle cienka. Z wad, niby mialo byc bezodblaskowe ale jednak sie świeci zdziebko no i nie rozpuszcza farby akrylowej (nie zmiekcza przejsc miedzy kolorami).

Awatar użytkownika
Rejmol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Rejmol »

Odnowie temat bo zastanawiam się nad lakierem :)

Miał ktoś do czynienia z lakierem Citadel "Purity Seal"??

Awatar użytkownika
Ypsilanti
Mudżahedin
Posty: 249
Lokalizacja: Łódź/Mannheim

Post autor: Ypsilanti »

To ja odnowię - lakierowałem sobie figurkę lakierem Vallejo Matt Varnish, nakładanym pędzelkiem i przez ten lakier totalnie spi***łem figurkę :( Zebrał mi się w zagłębieniach i mam tam wielkie białe ślady :? Macie może jakieś kilka złotych rad co do lakierowania pędzelkiem? Rozcieńczyć ten lakier wodą może? Sam nie wiem co zrobić :?

Przemas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158

Post autor: Przemas »

jak najbardziej rozcienczac woda i nakladac cienkimi warstwami, inaczej faktycznie mozna sie spodziewac "bialych" zaciekow. dotyczy to wlasciwie wszytkich lakierow matowych, nie tylko vallejo

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

A może nakładałeś zbyt duże ilości lakieru na figurkę? Też używam tego lakieru, ale staram się go nakładać cienkimi warstwami.
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
Ypsilanti
Mudżahedin
Posty: 249
Lokalizacja: Łódź/Mannheim

Post autor: Ypsilanti »

No dobra, następnym razem rozcieńczę wodą i będę nakładał cieniutką warstwę, mam nadzieję że to da radę. W sumie to nie chcę grubej warstwy ochronnej, tylko zmatowić bejcę, więc cienka warstwa powinna wystarczyć. Poza tym ponoć bejca z czasem przestaje się świecić - prawda to?

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Ja mam taki lakier w farbce GW Matt Varnish, do malowania dippingowanych figurek żeby się nie świeciły się nadaje, ale nie wiem czy zabezpieczy metalowe figurki przed obijaniem się i odpryskiwaniem farby.
Myślicie że da rade, czy do tego już inny brać?

Awatar użytkownika
Artek'sWorkshop
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Artek'sWorkshop »

Piotr3K pisze:J ale nie wiem czy zabezpieczy metalowe figurki przed obijaniem się i odpryskiwaniem farby.
Myślicie że da rade, czy do tego już inny brać?
myślę ze da rade :D
Ja ostatnio dużo dobrego słyszałem na temat lakieru Model Master, podobno jest bardzo dobry, jest w słoiczku i kosztuje 12zł

Awatar użytkownika
Chaoschild
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: London Fa%^n City

Post autor: Chaoschild »

Ja uzywam Matt Varnish firmy Testors o nazwie Dullcote. Moim zdaniem jest swietny, naprawde figurki matowieja, oczywiscie w spray'u. Goscie z zagranicznych forum sobie zachwalali no i sie skusilem ;)
PARTY IN THE MOONLIGHT AND DANCE TO THE SUNRISE...

http://www.coolminiornot.com/artist/chaoschild

DKdark
Chuck Norris
Posty: 485
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: DKdark »

Mam pytanie czy można zabezpieczyc figurki Werniksem? Używa sie go w malarstwie ale nie wiem jak sie sprawdzi jeżeli chodzi o figurki...

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Lakiery Krylon, które polecałem, właśnie się nazywają potocznie werniksami albo fiksatywami :)

PS. Masz przegiętego avatara. 120-130px szerokości maksimum, zmień go, proszę.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Szary
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Szary »

Mattowy lakier do akryli Maimeri (w sprayu) też daje radę. Ale mocno matuje nawet metaliki, więc trzeba mieć to na uwadze.

Gorzej sobie radzi Talens (pół-mat w sumie) czy już zupełnie odwrotnie do oczekiwań Winsor&Newton (przynajmniej mój robi błysk)

Testors i Krylon są też godne polecenia, ale ciężko dostępne w sklepach stacjonarnych.

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Kupiłem spray GW 'Ardcoat - Gloss Varnish i nie polecam nikomu. Na plastikowych figsach srebrny zrobił się szary i poznikał czarny tusz z zagłęgień. Właśnie wszystko tuszuję kolejny raz, a poetm będe przecierał suchym pędzlem. Co ciekawe, problem nie wystąpił na metalowych figsach.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Dziwne, ja z ardcoatem nigdy nie mialem problemow. Swieci sie ladnie, miesza z woda i w miare szybko schnie. Moze przterminowany kupiles?

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Sprayu nie miesza się z wodą.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Ach, myslalem, ze mowisz o tym sloiczkowym...

Awatar użytkownika
Bonczek
Chuck Norris
Posty: 436
Lokalizacja: W-wa/Lubartów

Post autor: Bonczek »

Witam!

Wiem, że nekromancja to średnio fajna sprawa, ale uznałem że nie ma sensu zakładać nowego tematu, a w tym wypadku chyba ożywianie umarłego prowadzi do czegoś konrketnego :P

Potrzebuję maksymalnie matowego lakieru do figurek, który nanosił będę aerografem (to chyba nie jest trudne? :P sprzęcik już kupiłem ). Czytałem dobre opinie o lakierach Model Master, czy taki : http://www.sklej.pl/model327_18328.html jest dobry? ;) I czym go rozcieńczać/czyścić potem aerograf?

Pozdrawiam!
Maciek

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Bonczek pisze:Potrzebuję maksymalnie matowego lakieru do figurek, który nanosił będę aerografem (to chyba nie jest trudne? :P sprzęcik już kupiłem ). Czytałem dobre opinie o lakierach Model Master, czy taki : http://www.sklej.pl/model327_18328.html jest dobry? ;) I czym go rozcieńczać/czyścić potem aerograf?
Dobry jest - używałem. Rozcieńczałem ordynarnym rozcieńczalnikiem ftalowym lub benzyną lakową - zależy co mi w ręce wpadło. Metalowy aerograf też tym myłem.
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

ODPOWIEDZ