prosze o pomoc

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
kawa22
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

prosze o pomoc

Post autor: kawa22 »

Witam.Mam zamiar zacząc grac chaosem i mam kilka pytaŃ.
1.Jak wypada w porownaniu do innych armi czy jest dosc mocny czy raczej zeby cos wygrac trzeba sie niezle nagłowic;d
2.na 1350pts co było by niezbędne raczej wolę grac na jakiejs konnicy nie za bardzo lubię piechotę...
3.Czy cos wogole strzela w chaosie albo mają jakies machiny?
4.Najczęsciej będe grał z vc,de, i szczurami i pod tym kontem chciałbym robic armię.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Strzela to tylko hellcannon i to jest taka pół maszyna- pół demon. Da sie grać na samej konnicy. Z VC, DE to będzie ciężko moim zdaniem, a co do szczurów to nie powiem bo niedługo nowa edycja. I jest mocno średni. Jakbyś chciał coś kupić patrz link w podpisie :D
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

z VC jest dobrze.
ciezko wystrzelac, a moc przerobową mamy.
z DE na smoku ciezko, reszta do przelkniecia
Release the Przemcio!

kawa22
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: kawa22 »

a na początek co najlepiej kupic? jesli chodzi o modele

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Knighci/Konni Marauderzy/Warhoundy
Release the Przemcio!

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Vc to armia typowo ustawiona na CC,a jak to aspekt,w którym WoCh jest naprawdę skuteczny.
De jest problematyczną armią tak,jak już zostało wymienione(Smok jest naprawdę niemiły).Ale ten faktor spowodowany jest wyjątkowo....mocnymi przedmiotami De i tanimi/skutecznymi jednostkami.
Co do szczurów,słyszę glosy nie napawające graczy skavenskich optymizmem,co powinno poprawić nam humorek(skavy były jedną z armii,z którymi Hordy miały problem za 6tej edycji-wg.mnie.).
A skoro lubisz Konnicę(która w Wochu naprawdę jest mocarna),nie jest tak źle :mrgreen:
Dobry wybór-Powodzenia:)

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Akurat ze szczurkami problemów dużych nie było. Zawsze bitwy do przodu praktycznie miałem.
Z WoCh szczury juz pod górę mają. Sniperki na ratlingi, helki na klocki, gate itp.
Release the Przemcio!

kawa22
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: kawa22 »

a jesli chodzi o bohaterow to co najlepiej?bo wsomie magia chyba tez nie jest zła

żyraFFa
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 144

Post autor: żyraFFa »

maks magów lub 2 magów i klepacz to najczęściej brane postacie
Magia woc jest mocna i uniwersalna - najbardziej lubie nurgla bo ma snajperkę, i niektóre można do walki rzucać np. 6 z MON masakrujesz pół armii przeciwnika:)
Jest moc :D

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

No zależy jakich:)
Jak nie lubisz magii,to caddy i bsb/exalted to walki.
Jak chcesz sobie pomagować,to 3 magów;)(jesli grasz na BP+R,to raczej 2 i 1 bsbk.)
Lory Wrony i Kupy są na poziomie(chyba jedne z najlepszych w grze,tylko chyba demoniczny ma się lepiej),zatem zdrowy Mix marków u magów(ewentualnie postawienie na jeden mark) działa dobrze.

kawa22
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: kawa22 »

mogłbys bardziej po polsku to powiedziec bo zabardzo nie rozumiem co jest co:D

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Okej :)
Jeśli lubisz zminimalizować używanie magii-bierz maga pierwszego poziomu,kup mu dwa zwoje rozproszenia,wciśnij gdzieś do lasu i niechaj tam gnije do końca gry.Wybierz dwóch lub jednego bohatera do walki wręcz(Tj.Exalted Herosów)-Jeden z nich to sztandarowy armii(Najlepiej posadź go na Juggernouta Khorna-alias Molocha? Nie wiem jak to się zowie w polskim podręczniku),drugi zaś to heros złożony to walki wręcz(Też na Molocha,albo na Cycatego robaczka-jak masz podręcznik to wiesz,o jakim robaczku mówię :twisted: ),daj mu jakąś broń,wsadź do konnicy i zasuwaaaaaaaaaaaaaaaaj.....
Jeśli zaś lubisz poczarować, sugeruję następującą opcję-2 magów(jeden Tzeentcha jeden Nurgla),jeden sztandarowy Armii.
Zbalansowane złożenie,mocne i ciekawe :mrgreen:

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

Ja proponuje kupno battalionu.
Psy są obowiązkowe, knightsi też.
A z maruderów i warriorów zrobisz np. konwersje herosów. Albo dokupisz jakis rydwan na allegro i zrobisz warshrine. Albo odzoał chosenów, albo wymienisz sie z kimś na coś innego.
MOżesz też kupić osobno za 200zł(cena battalionu)pudełko psów, pudełko knightsów i 2 pudełka maruderów konnych. Tylko ze i tak z czasem dokupisz sobie maruderów na piechote i warriorów(bo fajnie wygladaja). Więc polecam battalion.
to było o modelach, teraz coś o graniu.
Wszyscy powiedzą ci , zę chaos to knightsi, maruderzy konni i dragonogry(niektórzy nie zapomną o psach). Jak widzisz mamy 3 rodzaje jednostek na podstawce kawaleryjskiej, w dodatku każda użyteczna i potrzebna.Jak by tego było mało każdą z tych jednostek mozna urozmaicić.
Mamy do tego 4 marki (dotyczy sie knightsów i maruderów, psy nie mogą miec), i różne wyposażenie.
Tak więc jeśli chcesz poszarżować na przeciwnika to polecam chaos,no chyba że chciałbyś jeszcze do tego troche sobie postrzelać to polecam bretonnie.

pozdrawiam

kawa22
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: kawa22 »

a czy model archaona i hellcanon(jezeli zle napisałem sorki nie zabradzo sie znam:))są jako tako grywalne? i czy ma ktos moze jakies zdjęcie hellcanona bo nigdzie nie mogę sie dopatrzyc fotografi.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »


Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Modele są jak najbardziej grywalne-jesli używasz ich jako zwykłych bohaterow(tj.nie specjalnych).Jeśli zaś używasz ich jako bohaterów specjalnych,warto jest zapytać się przeciwnika o zgodę(poza tym,granie na specjalnych herosach jest uznawane za cuż...słabe:)

kawa22
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: kawa22 »

http://www.allegro.pl/item790181715_uwa ... urgle.html czy ten model jest wykorzystwany do gry teraz czy nadaje sie tylko na konwersje lub podstawienie za inna figurkę?a jesli jest grywalny czy przydaje sie podczas bitew

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Jak najbardziej Grywalny:)
Każdy model z Podręcznika jest de facto,grywalny.
Ten,co więcej,jest ładny.

Awatar użytkownika
Marios
Mudżahedin
Posty: 310
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Marios »

Wiewior-lbn pisze:...A z maruderów i warriorów zrobisz np. konwersje herosów. Albo dokupisz jakis rydwan na allegro i zrobisz warshrine. Albo odzoał chosenów, albo wymienisz sie z kimś na coś innego.....
Po co komu 16 marauderów i 12 warriorów, żeby zrobić konwersję herosów? I to jeszcze na piechotę? Bez sensu.

Marauderzy na piechotę są fajnym tanim corem. Mały oddzialik z markiem khorna i dwurakami nie kosztuje wiele a potrafi nieźle rozpizgać corową piechotę przeciwnika (6 chłopa z przodu wygeneruje 12 ataków z S5)- np: 12 z dwurakami, muzykiek i MoK kosztuje raptem 94 pkt.
Oddział marauderów z MoS z szeregami też jest przydatny dla chaosu bo daje bardzo potrzebne dla armii szeregi pchające jako static CR do niektórych walk.

Co do warriorów to też nie spisywałbym ich na straty. Sam gram jednym oddziałem i zazwyczaj jestem zadowolony, że go wziąłem. W chwilach kryzysowych można przetrzymać tam herosów i przyjąć większość szarż.
Poza tym warriorzy zawsze przydawali mi się na demony, jest ich więcej niż rycerzy, mają szereg i mogą godnie stawić czoła flesh houndom, bloodletterom czy innym jednostkom.
Sami nie spadną od byle pierdnięcia jak konni marauderzy.
No i na polu bitwy wyglądają po prostu rewelacyjnie ;)
Mariusz 'Marios' Krakowczyk
Inkwizytor Warszawa
Niekończąca się krucjata przeciw "wujkowi dobra rada".
trikk pisze:Z głupotą można żyć.

Awatar użytkownika
Delight
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Delight »

Wiewior-lbn pisze:Ja proponuje kupno battalionu.
Też od tego zacząłem :)
Jednak warriorzy wzięli udział tylko w paru pierwszych bitwach. Teraz się kurzą :(
Psy są obowiązkowe, knightsi też.
Prawda.
A z maruderów i warriorów zrobisz np. konwersje herosów.
Że CO?:|
Albo dokupisz jakis rydwan na allegro i zrobisz warshrine.
Nie grywalne/nie grywalne? :)
Albo odzoał chosenów
Nie grywalne :)
MOżesz też kupić osobno za 200zł(cena battalionu)pudełko psów, pudełko knightsów i 2 pudełka maruderów konnych.
Dobry wybór, właściwie będziesz na tym grał w 80%-90%.
Tylko ze i tak z czasem dokupisz sobie maruderów na piechote i warriorów (bo fajnie wygladaja). Więc polecam battalion.
Najpierw radzisz żeby konwertował ich na herosów, przerabiał i wymieniał na co innego.. a teraz żeby jednak kupił? Um... [-X
Wszyscy powiedzą ci , zę chaos to knightsi, maruderzy konni i dragonogry(niektórzy nie zapomną o psach). Jak widzisz mamy 3 rodzaje jednostek na podstawce kawaleryjskiej, w dodatku każda użyteczna i potrzebna.Jak by tego było mało każdą z tych jednostek mozna urozmaicić.
Mamy do tego 4 marki (dotyczy sie knightsów i maruderów, psy nie mogą miec), i różne wyposażenie.
Tak więc jeśli chcesz poszarżować na przeciwnika to polecam chaos,no chyba że chciałbyś jeszcze do tego troche sobie postrzelać to polecam bretonnie.
pozdrawiam
A ja Panu Kawie22 polecam na razie niczego nie kupować :)
Pograj na razie sobie na kartonach. Serio. Zobacz na czym ci się gra najlepiej (poczytaj dział "rozpiski" na forum - zobacz jak inni grają). Po paru/parunastu bitwach na pewno zauważysz przydatność oraz "wystawialność" jednostek i kup te które najczęściej wystawiasz.
Co do herosów: Konni w zdecydowanej większości - ewentualnie latajacy na podstawkach 40x40, na piechotę baaaaardzo bardzo żadko występują.

Przepraszam że pociąłem ci tak postwiewiór :oops:
Napisałem ci Kawa22 w zasadzie to co jest moim skromnym zdaniem grywalne i opłacalne.
Jeżeli chodzi o granie "for fun" z kolegami oraz modelarstwo.... oo to już jest zupełnie inna sprawa w doborze figurek :)

ODPOWIEDZ