AB do Skavenów

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
warkseer
Wodzirej
Posty: 741
Lokalizacja: żyrardowskie kanały

Re: AB do Skavenów

Post autor: warkseer »

Obrazek

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

wuanczam strone i mi nie dziaua :lol2: :lol2:
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

jak :?:
próbuj dalej mi chula że chej i ojej :mrgreen:

Awatar użytkownika
el Victor
Oszukista
Posty: 782
Lokalizacja: Kraków & Lewa Flanka Mielec

Post autor: el Victor »

ściąganie z neta nie jest w żaden sposób karane - jedynie umieszczanie i publikowanie danych chronionych prawami autorskimi jest kalarne. innymi słowy - cokolwiek byś z neta nie ściągał, nic Ci nie zrobią - ściągać można wszystko, ale umieszczać (udostępniać) już nie ;] i proszę mnie nie poprawiać bo akurat trochę w tym prawie się siedzi...

wracając do sprawy - żart kiepski

i gdyby jednak znalazł się ktoś uprzejmy to proszę jeszcze raz o update do Army Buildera z najnowszymi szczurami i/lub army booka do nowych szczurów w wersji pdf

pozdro dla ludzi dobrej woli ;]
Traye MAGNETYCZNE + magnesy neodymowe http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481
kanał #1 YouTube (stary) - http://www.youtube.com/user/cotojest1000?feature=watch
kanał #2 YouTube (NOWY !) - http://www.youtube.com/channel/UCstzjTR ... ture=watch
Każdy wymiar, kolor, typ, opcja, dodatek... - ZAPRASZAM ! -->>> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

el Victor pisze:ściąganie z neta nie jest w żaden sposób karane - jedynie umieszczanie i publikowanie danych chronionych prawami autorskimi jest kalarne. innymi słowy - cokolwiek byś z neta nie ściągał, nic Ci nie zrobią - ściągać można wszystko, ale umieszczać (udostępniać) już nie ;] i proszę mnie nie poprawiać bo akurat trochę w tym prawie się siedzi...
Jest jak najbardziej karalne. Wyjątkiem jest muzyka, ale to inna para kaloszy. Chyba, że coś się zmieniło w ciągu ostatniego roku czyli od czasu jak skończyłem zajęcia z prawa autorskiego.
el Victor pisze:i gdyby jednak znalazł się ktoś uprzejmy to proszę jeszcze raz o update do Army Buildera z najnowszymi szczurami i/lub army booka do nowych szczurów w wersji pdf
Booka w pdfie nie ma więc idź do sklepu.
Plik do AB -> grupa Arromanche na Yahoo groups
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Popieram Hobbita. Jeśli chcesz zbierać Skavenów, a nie chcesz kupić (czy też nie masz kasy) jednej z najbardziej podstawowych rzeczy, to jakim cudem chcesz uzbierać tę kosztowną armię? Nawet via Allegro nie wyjdzie to zbyt tanio.
Lest we forget:
Obrazek

Szambonur Ponury
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35

Post autor: Szambonur Ponury »

A figurek w pdfie nie da sie skolowac? ;)

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Zaklinacz Kostek pisze:Jeśli chcesz zbierać Skavenów, a nie chcesz kupić (czy też nie masz kasy) jednej z najbardziej podstawowych rzeczy, to jakim cudem chcesz uzbierać tę kosztowną armię?
Chuj to ma do rzeczy? Ja np mam kodeks, na figsy mnie stac, a pdf'a i tak bym chcial miec. Zastanow sie do piszesz men.

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Cosmo pisze:
Zaklinacz Kostek pisze:Jeśli chcesz zbierać Skavenów, a nie chcesz kupić (czy też nie masz kasy) jednej z najbardziej podstawowych rzeczy, to jakim cudem chcesz uzbierać tę kosztowną armię?
Chuj to ma do rzeczy? Ja np mam kodeks, na figsy mnie stac, a pdf'a i tak bym chcial miec. Zastanow sie do piszesz men.
Po pierwsze, nie widziałem żeby el Victor napisał że chce mieć PDF-a obok Army Booka. Wyszedłbym na hipokrytę gdybym mu zabraniał tego, gdyż sam mam PDF-a mając jednocześnie AB.
Po drugie, byłbym Ci naprawdę wdzięczny gdybyś pisał bez przekleńśtw i bez offensu.. To, że sie nie znamy, nie oznacza że masz prawo pisać bez cienia jakiegoś szacunku do osoby, która siedzi po drugiej stronie kabla. Mógłbym tutaj również zareagować gwałtownie i albo wyskoczyć z wulgaryzmami pod Twoim adresem, albo napisać że jeśli masz jakiś problem to możemy to sobie wyjaśni w realu, ale wychodzę z założenia że przestrzeganie zasad pokojwego współżycia jest lepsza niż bezmyślny, wulgarny offens. Tyle ode mnie.
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
warkseer
Wodzirej
Posty: 741
Lokalizacja: żyrardowskie kanały

Post autor: warkseer »

Zaklinacz Kostek pisze: która siedzi po drugiej stronie kabla.
Chłopaki nie ciągnijcie się za kable :wink: :lol2: , przynajmniej nie tak publicznie :wink:

Co do PDF'a to oficjalna moja wypowiedź brzmi: Stop piractwu! :wink:




ps. Takie sprawy załatwia się przez PM.
Obrazek

Awatar użytkownika
el Victor
Oszukista
Posty: 782
Lokalizacja: Kraków & Lewa Flanka Mielec

Post autor: el Victor »

oj ludzie - kto od razu mówi o piractwie ?? zaklinacz kostek dobrze wyczuł sprawę ;] - wiadomo że army booka w postaci materialnej dobrze mieć, ba - jeśli myśli się o poważnym graniu, to jest to nieuniknione... zatem generalnie prędzej czy później z pewnością sam również go kupię, ale co stoi na przeszkodzie, aby wpierw przeczytać sobie wersję PDF ?? czy kogokolwiek w ten sposób krzywdzę czy jak ?? a co jeśli stwierdzę, że to co w nim przeczytam, jednak mi nie odpowiada i wolałbym zbierać inną armię ;]
Traye MAGNETYCZNE + magnesy neodymowe http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481
kanał #1 YouTube (stary) - http://www.youtube.com/user/cotojest1000?feature=watch
kanał #2 YouTube (NOWY !) - http://www.youtube.com/channel/UCstzjTR ... ture=watch
Każdy wymiar, kolor, typ, opcja, dodatek... - ZAPRASZAM ! -->>> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Wypowiedz el Victora troche zmienia postać rzeczy (przynajmniej dla mnie), zatem traktuję powyższy problem jako niebyły :wink: aczkolwiek postulat do Cosmo jest cały czas aktualny, ale to może już na PM by nie siać spamu i flame'u :wink: :wink:

warkseer pisze:
Zaklinacz Kostek pisze: która siedzi po drugiej stronie kabla.
Chłopaki nie ciągnijcie się za kable :wink: :lol2: , przynajmniej nie tak publicznie :wink:




ps. Takie sprawy załatwia się przez PM.
Cholera, myślałem że się nie wyda :D
Lest we forget:
Obrazek

Szambonur Ponury
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35

Post autor: Szambonur Ponury »

Cosmo pisze:
Zaklinacz Kostek pisze:Jeśli chcesz zbierać Skavenów, a nie chcesz kupić (czy też nie masz kasy) jednej z najbardziej podstawowych rzeczy, to jakim cudem chcesz uzbierać tę kosztowną armię?
Chuj to ma do rzeczy? Ja np mam kodeks, na figsy mnie stac, a pdf'a i tak bym chcial miec. Zastanow sie do piszesz men.
Nie wiem czemu sie bulwersujesz, jesli ktos chce grac tylko na pdfach bo szkoda mu kasy na AB czy RB, to jest zlodziejem i tyle.

Inna kwestia jest taka, ze jesli kupiles kodeks to pdf nie stanowi problemu (sam zamierzam sciagnac pdf-a polskiego AB Skavenow zeby sie troche posmiac z nowych nazw i porownac zasady).

Co do sciagania pdf-ow zeby ocenic czy chcesz zaczac zbierac dana armie czy nie, to raczej sensowniejsze jest popytac graczy na forum co i jak niz sciagac.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Szambonur Ponury pisze:sam zamierzam sciagnac pdf-a polskiego AB Skavenow zeby sie troche posmiac z nowych nazw i porownac zasady
to się ziomek raczej rozczarujesz, jeszcze nie widzialem pdfa z polskim bookiem.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Szambonur Ponury
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35

Post autor: Szambonur Ponury »

Dlatego napisalem "zamierzam" ziomek.

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

warkseer pisze:
Zaklinacz Kostek pisze: która siedzi po drugiej stronie kabla.
Chłopaki nie ciągnijcie się za kable :wink: :lol2: , przynajmniej nie tak publicznie :wink:
Lol ;D Swiniak ;P
Zaklinacz Kostek pisze:Po drugie, byłbym Ci naprawdę wdzięczny gdybyś pisał bez przekleńśtw i bez offensu.. To, że sie nie znamy, nie oznacza że masz prawo pisać bez cienia jakiegoś szacunku do osoby, która siedzi po drugiej stronie kabla.
Stary, gdzie Ty masz w mojej wypowiedzi obrazanie swojej osoby? 'chuj' odnosil sie przeciez do braku zwiazku pieniedzy z checia zakupu kodeksu. Bezposrednio do Twojej osoby skierowalem ostatnie zdanie, poniewaz IMHO blednie zinterpretowales podejscie el Victora (co zreszta sam Ci niedawno wyjasnil). A wulgaryzmow uzywam bo lubie, nie maja zwiazku z moim wzburzeniem czy tez jego brakiem ;P
No dobra <przewraca oczami> Zeby nie bylo, bo wyjde na jakiegos skonczonego buraka zaraz.. ;P
OFFICIAL:
Re Zaklinacz Kostek: Luzuj poslady, nie bylo moim celem Cie obrazic ;* Nie musisz siadac do mojego kabla zebysmy mogli zostac kolegami ;)

A zeby nie bylo offtopu, moge Ci el Victor przeslac dwa pdf'y. Nie jest to co prawda pelny kodeks, ale zawsze cos.. Odezwij sie na priv jesli reflektujesz. Chyba ze ktos ma pelna wersje? To tez bym sie chetnie zalapal :-)

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Według prawa można posiadając oryginał muzyki czy też ksiązki etc. spożądzić, pobrać jego duplikat z internetu jako zapasową kopię bez prawa rozpowszechniania go. Osobiście uważam, że AB w pdf to fajna sprawa. Można sobie poczytać o innych armiach, poznać ich zasady, fluff itd. nie musząc kupować wszystkich podręczników GW. Tym bardziej, że na pdf są także archiwalne, rzadkie podręczniki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Dobra, trochę też się uniosłem. Po prostu jakoś Twój "bulwers" podziałał na mnie jak płachta na byka :wink: I za to przepraszam. Wszystko jest wyjaśnione, zatem całą sprawę traktuję jako niebyłą <podaje rękę na zgodę> :)

Jeśli mam tak luzować poślady jak ostatnio się luzuje przy pomocy robaków w nosie w temacie "Rozlużnianie i spinanie..." to ja podziękuję :wink:
Lazur pisze:Według prawa można posiadając oryginał muzyki czy też ksiązki etc. spożądzić, pobrać jego duplikat z internetu jako zapasową kopię bez prawa rozpowszechniania go. Osobiście uważam, że AB w pdf to fajna sprawa. Można sobie poczytać o innych armiach, poznać ich zasady, fluff itd. nie musząc kupować wszystkich podręczników GW. Tym bardziej, że na pdf są także archiwalne, rzadkie podręczniki.
Fakt, fajna sprawa znać zasady innych armii, ale żeby nie ściągać wolę powymieniać się z kolegami podręcznikami by poznać AB przeciwnika, niż go ściągać. Ale to tylko moja opinia :wink:
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

W pracy kodeksu nie poczytasz.. A pdf juz ma szanse umknac oku prezesa ;-)

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Cosmo pisze:W pracy kodeksu nie poczytasz.. A pdf juz ma szanse umknac oku prezesa ;-)
Święte słowa. ;)
A i jak w dyskusji trza cytata wstawić to pdf jak znalazł. :)
Dlatego oprócz oryginalnego podręcznika lubię mieć pdfa. Nie wspominając o tym, że na turniejach do użytku mam zwykle wydruk pdfa, a oryginalny podręcznik schowany do wglądu jakby ktoś chciał potwierdzić.
Zaklinacz Kostek pisze:Jeśli mam tak luzować poślady jak ostatnio się luzuje przy pomocy robaków w nosie w temacie "Rozlużnianie i spinanie..." to ja podziękuję :wink:
To było przegięcie. :)

ODPOWIEDZ