Finansowanie ligi

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Re: Finansowanie ligi

Post autor: Morrok »

@ Thurion- chyba cię pojebało, że zysk za master to 3-4 tysiące- widać, ze straciliście mastera no Pomorzu skoro tak liczyliście

Większść ośrodków wychodz na zero, ale 50 złt maks + 25 złt więcej się znajdzie na finansowanie ligi

Podatek za lokale odpada

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

mowiac zysk chyba mial na mysli wplywy, od ktorych trzeba odjac oplacenie sali itd :P
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Morrok pisze:@ Thurion- chyba cię pojebało, że zysk za master to 3-4 tysiące- widać, ze straciliście mastera no Pomorzu skoro tak liczyliście
chyba ciebie pojebalo jak nie odrozniasz slowka zysk od wplyw, ale moze po prostu jestes jeszcze na to za mlody :mrgreen:

zamykacie sie na zero, podniescie wejsciowke, na dobrego mastera i tak wszyscy przyjada, niby dlaczego standardem w PL jest ~30zl? tak jest od 10 lat... a inflacja, wzrost zarobkow... pierdolenie o szopenie z tym 30 PLN

pzdr :wink:

EDIT:
jak dla mnie pomysl morgana jest dobrym consensusem, kwestia dogadania to kwota... (mowiac krotko ile potrzeba na: (domeny+dyplomy+puchary/statuetki)/ilośćmiejsc na LL)) nagrody rzeczowe to kompletnie zbedna sprawa, ligi nie wygrywaja ludzie ktorzy nie maja figurek... jak ktos chce cos dodawac (IMO tak jak jest jest OK) to dodalbym do statuetek dla TOP 3, puchary dla TOP 5 ciekaw jestem jak LL bedzie glosowala, bo mam tutaj swoja teorie :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 19 mar 2010, o 09:54 przez thurion, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

morgan10005 pisze:Nadal uważam że 50 zł za miejsce w LL najlepszym i najprostszym wyjściem
+1

Obecność na LL jest przyznawane dla klubu nie pojedynczej osoby czyli wystarczy, że te 5-10 wypije 1-2 piwa mniej i się kasa znajdzie.

Awatar użytkownika
morgan10005
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: MSWiA Stare Babice

Post autor: morgan10005 »

Na liście ligowej jest teraz 37 osób. Pomijając że część jest nieaktywna itp dla uproszczenia niech bedzie 30.

30x50zł=1500 zł

trzeba zapłacić za domeny-chyba dwie więc 300 zł
nagrody-jak już ktoś wspomniał o inflacji-ich ceny też rosną. Zawsze można kupić coś lepszego.
Dyplomy, jakiś puchar i parę złotych pęknie.

To nie musi być 50zł równie dobrze może być i 40. tak aby pokryć wszystkie wydatki.
Jak już ktoś chce bardzo dokopać masterom to np za miejsce z mastera 50 zł a za miejsce z lokali 25zł.
Rozwiązań co do wysokości "podatku" można zrobić kilka.

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Podatek od Prestiżu Zasiadania na LL - genialne. :mrgreen:
Ilość nierobów zmniejszy się drastycznie.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Z dupy te liczenia wszystkie, trzeba obliczyc ile potrzebujemy na statuetki + dyplomy + hosting/domena + zgrzewke piwa dla Adeona - 500 zl jest z masterow , dodamy powiedzmy po 10 zl podatek LLowy - i mamy ok 900 - imho starczy na wszystko.

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

Ziemko pisze:Z dupy te liczenia wszystkie, trzeba obliczyc ile potrzebujemy na statuetki + dyplomy + hosting/domena + zgrzewke piwa dla Adeona - 500 zl jest z masterow , dodamy powiedzmy po 10 zl podatek LLowy - i mamy ok 900 - imho starczy na wszystko.
dokladnie...
chodz uwazam ze placenie za to ze jestes organizatorem i masz prawo glosu w sprawach waznych dla srodowiska to troche nie wporzadku to jednak taka kwota jest do przyjecia
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Tym samym mozemy to olac i nie bedzie rankingu i statuetek ani dyplomow. Dosc kijowo alternatywa, bo korzysci z organizowania masterow nie ma za duzo poza najwiekszym prestizem dla osrodka. Jest to jakies rozwizanie i wydaje mi sie , ze calkiem senowne.

Awatar użytkownika
morgan10005
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: MSWiA Stare Babice

Post autor: morgan10005 »

Składka miała by być od wpisania do LL a nie od lokali.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

thurion pisze:...
Jak już robisz personalne wycieczki o wieku to przynajmniej spójrz najpierw do słownika i dopiero wtedy używaj takich słów jak zysk, przychód, dochód, albo "wpływ" (ciekawy termin, a może odpływ? ...)

@Morgan- propozycja ciekawa, byłbym ciekaw efektu ;)

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

10 zeta od miejsca na LL jest spoko - żadne pieniądze, a na najpotrzebniejsze rzeczy będzie
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Morrok pisze: Jak już robisz personalne wycieczki o wieku to przynajmniej spójrz najpierw do słownika i dopiero wtedy używaj takich słów jak zysk, przychód, dochód, albo "wpływ" (ciekawy termin, a może odpływ? ...)

Kod: Zaznacz cały

Działalność operacyjna –
sprzedaż i zakup lub produkcja dóbr lub usług (wpływ należności od odbiorców,
zapłata za kupione dobra, usługi, pracę, zapłata czynszu, podatków, odsetek,
otrzymanie odsetek i dywidend z inwestycji

Kod: Zaznacz cały

sposoby liczenia przepływów
operacyjnych: bezpośrednia – przepływy z działalności operacyjnej obliczamy jako
różnicę wpływów i wydatków gotówki, zysk korygowany jest o zmiany w
odpowiednich aktywach i zobowiązaniach,
pozdro

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

50pln za miejsce na liście - super pomysł. Co do tego na co miała by ta kasa iść, to:
1) Hosting, nagrody za ligę.
2) Jeśli coś zostaje można np. dołożyć coś naszym reprezentantom na ETC do jakiegoś paliwa, czy wejściówek, przecież to droga impreza, a swoją reprezentację wszyscy chcemy mieć.

Poza tym tej kasy jakoś strasznie dużo by nie było. Ważniejsze jest to, że być może ktoś by się zastanowił zanim produkowałby sztucznie miejsca na LL :mrgreen:
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

reprezentantow zawsze mamy, sami sie bija miedzy soba o to ktory ma jechac wiec kasy im nie szkoda a ja nie mam zamiaru sponsorowac komus turnieji [-X
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

a ja uważam że to bardzo klawy pomysł - takie finanosowanie paliwka (w miare możliwości) , nie zawsze ktoś kto jest w czołówce musi mieć kase na taki wyjazd a szkoda żeby to miało ważyć o wyglądzie składu. Pozatym to niejako nagroda za reprezentowanie nas, przecież sportowcom olimpijskim też fundujesz samolot tyle że z podatków , czemu w naszym batllowym małym społeczeństwie ma być inaczej ? niech to będzie choćby i 50% paliwka jak mamy węże w kieszeni : ]
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

Zgadzam się w 100% z ksch i z Jasiem...przecież to nie jest 50 zł od osoby tylko tak w rzeczywistości od klubu.Jak sie to podzieli na ilość osób w klubie to wychodzą jakieś śmieszne pieniądze a reprezentacja na ETC będzie miała przynajmniej część kosztów pokryte
SexRocket pisze:... a ja nie mam zamiaru sponsorowac komus turnieji [-X


Do sponsoringu raczej daleko bo i tak reprezentacja musi dołożyć bo z tego co wiem to to nie są małe koszta

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

Z dupy te liczenia wszystkie, trzeba obliczyc ile potrzebujemy na statuetki + dyplomy + hosting/domena + zgrzewke piwa dla Adeona - 500 zl jest z masterow , dodamy powiedzmy po 10 zl podatek LLowy - i mamy ok 900 - imho starczy na wszystko.
Z dupy to jest takie liczenie jak własnie uskuteczniłeś.

o kupieniu dyplomów, zrobieniu statuetek, opłaceniu serwera i fajnej domeny, wiedząc ile kasy to kosztuje, możemy sobie zebrać kasę od ludzi. Dokładnie w takiej kolejności, nie odwrotnej, bo skonczymy jak zwykle na marnowaniu nie swojego siana na pierdoły.
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Sexrocket - to, że ludzie chcą jechać na ETC to raczej naturalne, tak jak sportowcy chcą jechać na olimpiadę. Ale jadą tam ponieważ są na tyle dobrzy, żeby nas reprezentować (pomijając różne spory). Wszyscy im kibicujemy, zatem jeśli zostały by pieniądze to jestem za tym, żeby się dołożyć.

Szafa - a nie uważasz, że 50pln za miejsce w LL to uczciwa cena i dobrze byłoby taki fundusz utworzyć?
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

@ksch.

Nie; uważam że "50 zl za miejsce na LL" jest pomysłem totalnie z dupy, bo brzmi to jak jakis zjeb*ny pomysł w stylu elitarnego grona kolesiów którzy sa fajni bo mają fajny tytuł za który zapłacili.

50 zł od mastera na dyplomy, serwer, domene, statuetki dla zwycięzców - brzmi znacznie rozsądniej. Płaćmy za cos co nam potrzebne, w kwocie jaka jest nam potrzebna, a nie róbmy sztucznego tworu żeby sie fajniej poczuc że jestesmy wyjątkowi.

Żeby nie było - nie jestem na LL i byc nie mam zamiaru, ale sama idea razi mnie na kilometr ;)
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

ODPOWIEDZ