Szczury vs reszta świata

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Stefczyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Obecnie plątam się po Wrocku

Re: Szczury vs reszta świata

Post autor: Stefczyk »

Dla mnie to wy marudzicie i tyle. Testowałem już ratlinga na turnieju i spisuje się równie dobrze jak stary tylko trzeba nim umiejętnie zagrać. Przeglądając obecne WT wybór odpowiedniego to kwestia ceny i zastosowania.
- Hej móżdżku, co będziemy robić dziś wieczorem?
-To co zwykle Pinky, to co zwykle. Spróbujemy opanować świat.
***
Z cyklu na turnieju:
Master Assassin z Fellbladem wpada w 1 turze w Maga Chaosowego na smoku, wypłaca ataki i wypada: 4x1 pada głośnie K*** i cała sala zaczyna klaskać...
***
A mój Bóg w dłoniach ma błyskawice,
miotając gromy, odbiera życie...

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

a powiedz mi, jak nim grasz?

Tzn. Czy widoczność 90 stopni ci nie przeszkadza w weapon teamach? :>

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

WT widzą 90 stopni ?? napisane są że traktuje się je jako single modele, mimo wszystko ?

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Monstery, charioty,itp. to też single model...

Awatar użytkownika
Stefczyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Obecnie plątam się po Wrocku

Post autor: Stefczyk »

Morrok pisze:a powiedz mi, jak nim grasz?

Tzn. Czy widoczność 90 stopni ci nie przeszkadza w weapon teamach? :>
Mi osobiście nie, piwotujesz i jedziesz. Kwestia dobrego ustawienia :D Słuchaj Morrok można się kiedyś zgadać na bitwę to ci pokaże jak to robię :D
- Hej móżdżku, co będziemy robić dziś wieczorem?
-To co zwykle Pinky, to co zwykle. Spróbujemy opanować świat.
***
Z cyklu na turnieju:
Master Assassin z Fellbladem wpada w 1 turze w Maga Chaosowego na smoku, wypłaca ataki i wypada: 4x1 pada głośnie K*** i cała sala zaczyna klaskać...
***
A mój Bóg w dłoniach ma błyskawice,
miotając gromy, odbiera życie...

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Stefczyk pisze:
Morrok pisze:a powiedz mi, jak nim grasz?

Tzn. Czy widoczność 90 stopni ci nie przeszkadza w weapon teamach? :>
Mi osobiście nie, piwotujesz i jedziesz. Kwestia dobrego ustawienia :D Słuchaj Morrok można się kiedyś zgadać na bitwę to ci pokaże jak to robię :D
proszę poczytaj zasady najpierw...

Może wtedy...

Awatar użytkownika
Stefczyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Obecnie plątam się po Wrocku

Post autor: Stefczyk »

Morrok pisze: proszę poczytaj zasady najpierw...

Może wtedy...
Proszę poczytaj co pisze. Kwestia dobrego ustawienia. 90 stopni to żadna przeszkoda.
A na upartego to się teraz zacząłem zastanawiać. WT nie mają nigdzie podanej ani podstawki, ani US czyli mogą mieć us 1 i w sumie być jak w starej edycji.
- Hej móżdżku, co będziemy robić dziś wieczorem?
-To co zwykle Pinky, to co zwykle. Spróbujemy opanować świat.
***
Z cyklu na turnieju:
Master Assassin z Fellbladem wpada w 1 turze w Maga Chaosowego na smoku, wypłaca ataki i wypada: 4x1 pada głośnie K*** i cała sala zaczyna klaskać...
***
A mój Bóg w dłoniach ma błyskawice,
miotając gromy, odbiera życie...

Awatar użytkownika
Necromanter
Falubaz
Posty: 1003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Necromanter »

Na początku są zasady tyczące się każdego weapon teama....

Awatar użytkownika
Stefczyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Obecnie plątam się po Wrocku

Post autor: Stefczyk »

Necromanter pisze:Na początku są zasady tyczące się każdego weapon teama....
Z których niewiele wynika. Jak z wielu istotnych rzeczy w tym booku bo jest on Skavenski, i dziurawy niczym ser :D
- Hej móżdżku, co będziemy robić dziś wieczorem?
-To co zwykle Pinky, to co zwykle. Spróbujemy opanować świat.
***
Z cyklu na turnieju:
Master Assassin z Fellbladem wpada w 1 turze w Maga Chaosowego na smoku, wypłaca ataki i wypada: 4x1 pada głośnie K*** i cała sala zaczyna klaskać...
***
A mój Bóg w dłoniach ma błyskawice,
miotając gromy, odbiera życie...

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

kąt widzenia 90 stopni. Straciliśmy zasadę skirmish, pozostała podstawka kawaleyjska, która nic ni daje.

I zapiek przy każdym weapon teamie- pivot to the visible target, co calkowicie uniegrywalnia weapon teamy, bo fasty nagle ustawiają się tam gdzie nie chcemy i dupa blada...

Awatar użytkownika
voltar
Wałkarz
Posty: 86
Lokalizacja: Łódź / Zgierz

Post autor: voltar »

Przecież przy WFT i RG jest zapis:
"...is a move or fire weapon, but can pivot on the spot to face the target it intends to shoot".
Czyli w tym aspekcie nic się nie zmieniło od poprzedniej edycji: darmowy pivot, a po nim strzał. Nie widzę innej interpretacji tego zapisu.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Co do ratlingów to są one właśnie takie jakie być powinny. Ich celem jest... zwiększyć sprzedaż WT, które zalegają w magazynach GW :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

voltar pisze:Przecież przy WFT i RG jest zapis:
"...is a move or fire weapon, but can pivot on the spot to face the target it intends to shoot".
Czyli w tym aspekcie nic się nie zmieniło od poprzedniej edycji: darmowy pivot, a po nim strzał. Nie widzę innej interpretacji tego zapisu.

Poczytaj dalej: "To fire the gun, nominate a visible target and determine (...)"
To jest kluczowe. Weapon Team nie jest warmachine. Przy braku widoczności na 360 stopni taki pivot (np. z lasu, mimo, ze wczesniej sie nie widzalo celu) jest najzwyklejszym wałem. Gdybysmy nie stracili zasady skirmish, to wszystko byłoby cacy. Jezeli w FAQ-u poprawią ten debilny zapisek to dobrze...

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

jest tak jak voltar powiedział, przed strzałem robisz pivot, następnie wybierasz cel który widzisz i strzelasz. Jak dla mnie nic się nie zmieniło od poprzedniej edycji...
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
voltar
Wałkarz
Posty: 86
Lokalizacja: Łódź / Zgierz

Post autor: voltar »

Morrok pisze: Poczytaj dalej: "To fire the gun, nominate a visible target and determine (...)"
To tylko przy rattling gunie się pojawia. Przy WFT jest tylko opis, że przykładam do lufy template i zaczynam barbecue :)
Oczywiście nasze dyskusje nt. RG i WFT są i tak trochę akademickie, bo GW znowu spieprzyło sprawę weapon teamów - niby 5 różnych, a i tak moździerz kasuje wszystkie: dalekim zasięgiem, niskim kosztem, względne przyjaznym misfire'em oraz move-and-fire. Przegrywa tylko w jednej kategorii - dostępności modelu :roll:

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

"To fire the gun, nominate a visible target and determine (...)"
Przecież tu wszystko czarno na białym...
"Fire the gun" robi się w fazie shooting a pivot w fazie ruchu... Em ai rajt?
soł w fazie shootingu cel jest widoczny
Obrazek

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

No dokładnie. Najpierw jest zdanie o piwotowaniu w kierunku zamierzonego celu, potem dopiero "visible". Nie szukać na siłę dziur tam gdzie ich nie ma. Wystarczą te, które natworzył sam autor. ;)
Wziąłem sobie ratling na próbę w klimatycznej bitwie (z "klanowych" oddziałów tylko skryre, dowodził sam Ikit :) ) i paradoksalnie był najskuteczniejszym teamem. Moździerz pierdyknął przy pierwszym strzale, WFT daremnie szukał celu. Za to ratling stworzył, jak swego czasu proponował Cosmo, "strefę śmierci dla fastów". :) WLC OK, za to koło przyszefiło. Sialo grozę i zniszczenie (przeszkadzajki omiatałem ratlingiem, jezzailami i magią), popisowym numerem było odbicie i zgonienie lorda na sprężynie. Choć w jednym momencie posiało grozę w moim regimencie stormów osłaniających Ikita, kiedy zrobiło "zwrot na ręcznym" (misfire...) i pognało na szturmowców.

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

A dla mnie najlepszym teamem jest doomflayer. z WFT problem jest sami wiecie jaki, gdy coś znajdzie mu się przed lufą zwykle lepiej już zaszarżować tym klockiem klanratów niż strzelić i wziąć na klatę. A tak? Klany kroją niemalże każdą piechotę w walce. Moździerz? Defensywne rozpiski po kilku latach z 6ed są mi nie w smak jak na razie, może w przyszłości potestuję.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Doomflayera niestety nie miałem, a nie chciałem za bardzo proxować.
Zdążyłem już wcześniej docenić potencjał tej maszynki - pomieliłem chaośników w dwóch bitwach, z bardzo dobrym skutkiem. Jest pomysł na konwersję, tylko czasu na wykonanie brak. ;)

Awatar użytkownika
Stefczyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Obecnie plątam się po Wrocku

Post autor: Stefczyk »

Zastanawia mnie jedno, ludzie marudzą o zakazie dla 2 abominacji, aby taki zakaz się pojawił. Z ciekawości ruszy to was? (jeżeli abominacja będzie 0-1 albo coś) Bo jak dla mojej osoby mogą wprowadzać sobie takie ograniczenia bo niezależnie od wielkości rozpiski uniwersalnej 2 abocie to nic co kiedykolwiek wystawi.
- Hej móżdżku, co będziemy robić dziś wieczorem?
-To co zwykle Pinky, to co zwykle. Spróbujemy opanować świat.
***
Z cyklu na turnieju:
Master Assassin z Fellbladem wpada w 1 turze w Maga Chaosowego na smoku, wypłaca ataki i wypada: 4x1 pada głośnie K*** i cała sala zaczyna klaskać...
***
A mój Bóg w dłoniach ma błyskawice,
miotając gromy, odbiera życie...

ODPOWIEDZ