System liczenia punktów w lidze

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Re: System liczenia punktów w lidze

Post autor: Ziemko »

Robi mysle, ze jak przestaniesz miec parcie na lige to problem sie sam rozwiaze :lol2: 8)

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Ziemko pisze:Robi mysle, ze jak przestaniesz miec parcie na lige to problem sie sam rozwiaze :lol2: 8)
Jak brakuje siły argumentów to pojawiają się wycieczki personalne. :wink: :P
Obrazek
Obrazek

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Ziemas
Czekam aż napiszesz coś bardziej konkretnego na razie idziesz z Pasiakiem ramię w ramię ;)
Zajrzyj na tabele ligi lub przyjedź na jakiś turniej ligowy zanim napiszesz takiego farmazona :)
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Chlopaki toz podpuszczam i zartuje , od kiedy Wy tacy powazni ;)
Juz sie nie wypowiadam w temacie :)

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Przeglądnąłęm wyniki turniejów i zrobiłem listę turniejów warszawskich/śląskich z uwzględnioną frekwencją oraz ilością osób nagrodzonych 100pktami
------
Wawa(Nemezis) : 61[2]
Wawa: 53[2]
Wawa(Kultury): 49[2]
Wawa(Kop Da Vinci): 48[2]
Wawa(Kultowo): 45
Wawa(Bialy Hardkor): 40
Wawa(Bastion): 39
Wawa(mistrzostwa): 36
Wawa(pre pga): 36
Wawa(Babice): 34
Wawa(Pomiechowek): 34
Wawa(Troll): 32[2]
Wawa: 32
Wawa(Hardkor):31
Wawa(Pomiechowek): 28
Wawa(EEGT) : 27
Wawa(Teraz My): 26
Wawa(Paradox): 24[4]
Wawa(pomiechowek) : 24[2]
Wawa(Avangarda): 24
Wawa(Paradox) : 20
------
Śląsk(Billatikon): 42
Śląsk(Kozłów): 41
Śląsk(5 Haja): 40
Śląsk(Gliwice): 39 [2]
Śląsk(7 Haja): 34
Śląsk(GNOM): 36
Śląsk(DMŚ): 32[4]
Śląsk(6 HAja): 32
Śląsk(Podbesk): 29
Śląsk(SW XII): 26
Śląsk(Bielsko): 25
Śląsk(Kozłów): 23[2]
Śląsk(Bard): 20
Śląsk(Bielsko): 20[2]

* w nawiasach kwadratowych ilość osób ze 100 pkt do ligi

Ponadto na śląskuodbyło się ponad 6 turniejów bez frekwencji 20 osobowej.
----

Jak widać 40 osobowa frekwencja jest ledwo osiągalna w turniejach singlowych.
Gdyby frekwencja 40+ występowała częściej oraz próg 40 osobowy przekraczany był znacznie to możnaby pomyśleć o nagradzaniu dodatkowych osób, a tak może dochodzić do sytuacji dopisywania uczestników, aby dobić do tych 40 osób.

Wydaje mi się, że powinno się inaczej podejść do problemu.
Proponuję:
1. Uwzględniać 4 a nie 6 najlepszych lokali.
2. Nie punktować DMP do ligi.

Wtedy wymaksowanie lokali z połączeniem premii sędziowskiej nie jest takie trudne przez co rośnie ranga wyników na masterach, a DMP nie wprowadza zachwiania tabeli ligowej.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

c4h10 pisze:
Wydaje mi się, że powinno się inaczej podejść do problemu.
Proponuję:
1. Uwzględniać 4 a nie 6 najlepszych lokali.
jest to jakas opcja
c4h10 pisze: 2. Nie punktować DMP do ligi.

Wtedy wymaksowanie lokali z połączeniem premii sędziowskiej nie jest takie trudne przez co rośnie ranga wyników na masterach, a DMP nie wprowadza zachwiania tabeli ligowej.
wtedy trzeba by dodac ze kazdy master ma byc singlem, najlepiej na duze pkt, parowka na ~1000 pkt tez wypacza wyniki

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Niezła robota Butan. Zgadzam się z Twoimi wnioskami.

Awatar użytkownika
Hurtmaker
Chuck Norris
Posty: 448

Post autor: Hurtmaker »

jak zawsze przy okzaji zbliżania się euro, pojawia się wątek zniekształcania rankingu (testy z wiedzy, ocena malowania, turnieje nie-singlowe)...może warto by było w końcu raz na zawsze to jakoś kompleksowo uregulowac?

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Hurtmaker pisze:może warto by było w końcu raz na zawsze to jakoś kompleksowo uregulowac?
poki ligi nie beda wygrywac osoby wnoszace nowe projekty do ustawy o rankingu ligowym majace w danym okresie ambicje na okreslonym poziomie*... raczej sie nie da
*zeby nie bylo tez miewam ambicje na okreslonym poziomie w danym okresie

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Wobec tego co napisał Butan czuję się ostatecznie przekonany. Najwyraźniej uszło mojej uwadze, że wiekszość tych dużych turniejów to były parówki gdzie i tak dwie osoby dostaja po 100 pkt. Dla 2-3 singli na 40+ osób nie ma co wprowadzać rewolucji.
Popieram też w 100% wnioski, ktore Butan przedstawił.
Zatem z pokorą kończę swój udział w dyskusji.
Pozdr.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Ech, o ile by było prościej, gdyby ktoś, kto chce wprowadzać jakieś zmiany był odpowiednio przygotowany do tematu. A tak ewidentnie widać, że chodzi tylko o to, iż nieodpowiednie osoby mają większą szansę na wygranie ligi niż osoby odpowiednie
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Jankiel pisze:Ech, o ile by było prościej, gdyby ktoś, kto chce wprowadzać jakieś zmiany był odpowiednio przygotowany do tematu. A tak ewidentnie widać, że chodzi tylko o to, iż nieodpowiednie osoby mają większą szansę na wygranie ligi niż osoby odpowiednie
Jankiel, było by prościej gdyby takie posty były bardziej konkretne. Po co pisać "ktoś" skoro można napisać np. "Dębek".
Jeszcze jak byś łaskawie wskazał co mi przeszkadza, że Thurion jest obecnie głównym faworytem do wygrania ligi.
pozdr.
Obrazek
Obrazek

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Ech ;)
Jankiel, czy to aby nie ty napisałeś, ze u was są tak samo liczne - 40 osobowe lokale jak w Wawie? Jak rozumiem twój poprzedni post był skierowany także ciebie samego :P
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Ech...
Robson pisze:Czekam aż napiszesz coś bardziej konkretnego na razie idziesz z Pasiakiem ramię w ramię
Za mało konkretnie Robson w Twoją czy którą stronę było?

Brawo Butan.
Bardzo konkretne podejście do tematu.
Brakowało mi danych liczbowych i odniesień do formatu turniejów [ przyznam się że chodziło mi to po głowie i chciałem się dzisiaj przysiąść i sprawdzić co i jak jednak kolega wykazał się większym profesjonalizmem ].
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Brawo za zestawienie. Z wnioskami również się zgadzam. Można by zrobić ligę do której liczą się 4 lokale i 4 mastery... choć z drugiej strony co by to dało? Ciśnieniowcy by mniej się na lokalach pokazywali...hmm, czy to dobrze ?
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

dalczego mniej, w tej chwili 1 osoba ma 4 wygrane :)
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Ech
Jankiel, czy to aby nie ty napisałeś, ze u was są tak samo liczne - 40 osobowe lokale jak w Wawie? Jak rozumiem twój poprzedni post był skierowany także ciebie samego
Nie ogarniam tego poziomu abstrakcji.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Butan masz braki w tabeli :)
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

c4h10 pisze:Przeglądnąłęm wyniki turniejów i zrobiłem listę turniejów warszawskich/śląskich z uwzględnioną frekwencją oraz ilością osób nagrodzonych 100pktami
------
Wawa(Nemezis) : 61[2]
Wawa: 53[2]
Wawa(Kultury): 49[2]
Wawa(Kop Da Vinci): 48[2]
Wawa(Kultowo): 45
Wawa(Bialy Hardkor): 40
Wawa(Bastion): 39
Wawa(mistrzostwa): 36
Wawa(pre pga): 36
Wawa(Babice): 34
Wawa(Pomiechowek): 34
Wawa(Troll): 32[2]
Wawa: 32
Wawa(Hardkor):31
Wawa(Pomiechowek): 28
Wawa(EEGT) : 27
Wawa(Teraz My): 26
Wawa(Paradox): 24[4]
Wawa(pomiechowek) : 24[2]
Wawa(Avangarda): 24
Wawa(Paradox) : 20
to chyba nie wszystkie lokale prawda? dodatkowo z tego co pamietam to eegt nie bylo w tej lidze a byl w poprzedniej...

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Shino pisze: to chyba nie wszystkie lokale prawda? dodatkowo z tego co pamietam to eegt nie bylo w tej lidze a byl w poprzedniej...
Bralem pod uwagę lokale z oznaczeniem "Wyniki-zaliczone" ze strony http://adeon.livenet.pl/n_turnieje.php?type=past

Jest kilka turniejów niezaliczonych wiec wszystko jedno czy miały frekwencje 10 czy 100 osób skoro nikt wyników nie zgłosił.
Co do EEGT to widnieje jako turniej w tym sezonie, a Assur ma za niego zaliczone 100 pkt (http://adeon.livenet.pl/individual.php?Id=1934)

I racja zgubiłem jeden turniej:
MSWiA-KON : 39[2]

ODPOWIEDZ