System liczenia punktów w lidze

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
morgan10005
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: MSWiA Stare Babice

Re: System liczenia punktów w lidze

Post autor: morgan10005 »

Ponad 20 turów od początku ligi :D może dobijemy do 30

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

co bezsprzecznie udowodnił Butan :?: to że w Wawce jest więcej turów - ponieważ wszyscy zgadzamy się że statystycznie 2x trudniej jest wygrać lokala 40 os niż 20 os. (uznajemy że skill graczy te sam) dla niezadowolonych polecamy 2 x częstsze chodzenie na turnieje :wink: albo wymuszenie na orgach ich podziału na mniejsze :mrgreen:

ponad 80% ludzi automatycznie wierzy w każdą informację popartą jakąkolwiek statystyką (były badania w tym zakresie) dlatego prosiłbym Ciebie Butan o mały komentarz do danych, statystyka ma to do siebie że jest to pomocne, ja jestem tylko humanistą :wink: jestem otwarty na argumenty.

mam też małą prośbę porozmawiajmy o problemie nie pod kątem geograficznym tylko merytorycznym [-o<

miłego,
Ż.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

co bezsprzecznie udowodnił Butan to że w Wawce jest więcej turów
Jak byśmy mieli wpisywać te niezaliczone i niezgłoszone, to mamy zdecydowanie więcej.
latego prosiłbym Ciebie Butan o mały komentarz do danych
A co tu jest do komentowania? Te Wasze ogromne lokale to w większości parówki, gdzie i tak dwie osoby dostają 100. Bardziej my cierpimy, bo mamy troszkę więcej singli na 40 osób, gdzie tylko jedna ma 100 pts.
mam też małą prośbę porozmawiajmy o problemie nie pod kątem geograficznym tylko merytorycznym
Czyli? Gdzie jest ta merytoryka, bo od początku dyskusji nie jestem w stanie załapać.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1873
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Gdyby frekwencja 40+ występowała częściej oraz próg 40 osobowy przekraczany był znacznie to możnaby pomyśleć o nagradzaniu dodatkowych osób, a tak może dochodzić do sytuacji dopisywania uczestników, aby dobić do tych 40 osób.
Tu jest merytoryka, dla mnie bardzo wazny argument, IMO zamykajacy temat :).

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 49&start=0

^
|
|
jeszcze ten ;) 46ziomów

Ale zgoda skoro wiekzość lokali jest 30 osobowych to eot, natomiast pomysł Butana z 4 lokalami w sezonie jest warty przedyskutowania :)

Sorki dla wszytskich dla których byłem w tym temacie nie miły :) dyskusja była gorąca ;) ale jak już wiele razy zaznaczałem, mam sportowe podejście do wfb, i jak to w sporcie zasady powinny być nie tyle "pod" najlepszych, ale z głowną myślą o nich.

Np. rozstawianie top-a na masterach jak w wielu dyscyplinach szportowych :D

:P 2 nowe tematy do dyskusji.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Robson pisze:http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 49&start=0

^
|
|
jeszcze ten ;) 46ziomów
46 zgłoszonych, ale pojawiło się 39 :) http://www.adeon.livenet.pl/tournament_ ... php?id=863

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

jak pech to pech :P
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

c4h10 pisze: Wawa(EEGT) : 27
buahaha... :lol2: :lol2: :lol2:
c4h10 pisze: Wydaje mi się, że powinno się inaczej podejść do problemu.
Proponuję:
1. Uwzględniać 4 a nie 6 najlepszych lokali.
2. Nie punktować DMP do ligi.
1. zdecydowanie popieram. jesli o mnie chodzi, to mozna punktowac po prostu 4-5 najlepszych turow, bez rozroznienia na lokale/mastery. lokale nie potrzebuja sztucznej protekcji ligi, a co niektorym spadloby cisnienie.
2. zdecydowany sprzeciw.
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
Aves
Chuck Norris
Posty: 421

Post autor: Aves »

Gdyby frekwencja 40+ występowała częściej oraz próg 40 osobowy przekraczany był znacznie to możnaby pomyśleć o nagradzaniu dodatkowych osób, a tak może dochodzić do sytuacji dopisywania uczestników, aby dobić do tych 40 osób.
Tu jest merytoryka, dla mnie bardzo wazny argument, IMO zamykajacy temat :).
To jest zaden argument, to jakby zamknac wszystkie drogi zeby nie bylo wypadkow. Jest to zle podejscie prawidlowe podejscie powinno byc "jak ktos dopisuje osoby to nikt z danego osrodka nie ma wstepu na mastery, badz nikt z danego osrodka nie moze byc w skladzie na etc przez 2 lata (w sumie 3)."
mam sportowe podejście do wfb, i jak to w sporcie zasady powinny być nie tyle "pod" najlepszych
masz sportowe podejscie do gry polegajacej na przesuwaniu maperkow i kulaniu kostka, ktora z zalozen nazywa sie "hobby". sry ale nie wiem co rozumiesz przez najlepszych bo dla mnie wygrywanie nie oznacza bycia "najlepszym w battla" bo sa inne rownorzedne aspekty hobby.
Shaman says:

-There is no evil spirits, but some just not like you.

-Spirit lives in de temple of flesh, if u devor flesh you devor spirit and get stronge', now pass me im human leg der is some meat left between der toes.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

chodzi mi o wfb w kontekście ligowym/turniejowym, a nie hobbystycznym.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Aves
Chuck Norris
Posty: 421

Post autor: Aves »

wfb bez kontekstu hobbystycznego nie istnieje, na masterze musisz miec pomalowana armie...
Shaman says:

-There is no evil spirits, but some just not like you.

-Spirit lives in de temple of flesh, if u devor flesh you devor spirit and get stronge', now pass me im human leg der is some meat left between der toes.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

nie przginaj ;)
Ja napisałem co jest dla mnie najważniejsze, dodatkowo nie rozumiesz albo uogólniasz słowo hobby, armie możesz kupić pomalowaną, pożyczyć lub zlecić do pomalowania, konwertowania, rzeźbienia fluffu też czytać nie musisz, żeby grać i rywalizować w lidze.
ocena "hobbystyczna" to tylko skrót myślowy ;)
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Aves
Chuck Norris
Posty: 421

Post autor: Aves »

przyznaje ze CIe troche podpuszczam, ale fajnie bybylo gdyby samo granie bitew nie bylo wpychane na piedestal a inne aspekty spychane na margines "dla klimaciarzy" bo kazdy gracz wybierajac jakas armie jest podatny na jej klimat.
Shaman says:

-There is no evil spirits, but some just not like you.

-Spirit lives in de temple of flesh, if u devor flesh you devor spirit and get stronge', now pass me im human leg der is some meat left between der toes.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Aves: jeśli Ci z tym źle to znaczy chyba, że pomyliłeś forum. Border Princes jest to forum z założenia skupiające graczy turniejowych, i o tym aspekcie głównie tutaj się rozmawia. Jeśli chcesz aby poświęcało się na forum więcej uwagi innym aspektom hobby to powinieneś raczej przerzucić się np. na forum coolminiornot.com - tam nie bedziesz nękany przez złych, niedobrych powergamerów ;-)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Aves
Chuck Norris
Posty: 421

Post autor: Aves »

Niezależne Forum WFB.
nie jest napisane
Niezależne Forum Turniejow WFB.
Shaman says:

-There is no evil spirits, but some just not like you.

-Spirit lives in de temple of flesh, if u devor flesh you devor spirit and get stronge', now pass me im human leg der is some meat left between der toes.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Karli trochę przesadził, ale z drugiej strony to jest akurat topik pt: "System liczenia punktów w lidze" a więc temat wybitnie nie klimaciarski.
Aves jeśli nie pomyliłeś forum to na pewno pomyliłeś temat. :mrgreen:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Aves
Chuck Norris
Posty: 421

Post autor: Aves »

ja tylko odpowiedzialem na oftop, nic nowego , swoja droga temat zrodzil sie z oftopu:P
Shaman says:

-There is no evil spirits, but some just not like you.

-Spirit lives in de temple of flesh, if u devor flesh you devor spirit and get stronge', now pass me im human leg der is some meat left between der toes.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Temat przymiera ;) trzeba go rozruszać, nikt nie skomentował pomysłu rozstawiania top X na masterach? a jestem ciekaw opinii
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
morgan10005
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: MSWiA Stare Babice

Post autor: morgan10005 »

Podobny pomysł padł przy DMP-rozstawiania teamów-jakoś uznania nie zdobyła taka idea

Awatar użytkownika
Embir
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Embir »

Aves pisze: masz sportowe podejscie do gry polegajacej na przesuwaniu maperkow i kulaniu kostka, ktora z zalozen nazywa sie "hobby". sry ale nie wiem co rozumiesz przez najlepszych bo dla mnie wygrywanie nie oznacza bycia "najlepszym w battla" bo sa inne rownorzedne aspekty hobby.
Z tym, że zauważ że w Polsce mówi się o turniejach graczy warhammera a nie zlotach, stąd jasno wynika że aspekt rywalizacji jest najważniejszy.
I taki stan rzeczy ludziom się podoba.
http://manticblog.com/
KINGS OF WAR FULL BETA ARMY LISTS AND MAGIC ITEMS LIST: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... /htmlview#
KINGS OF WAR ARMY BUILDER BETA: http://kow2.easyarmy.com/

ODPOWIEDZ