Lista Sędziowska - kandydaci i programy

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Lista Sędziowska - kandydaci i programy

Post autor: Jankiel »

Wymyślić mastera można nawet w garażu, ale dostać go tylko od LL na BP.
No i co z tego? To tylko platforma. Kiedyś LL była na yahoo.
Gdyby uważać BP za godnego reprezentanta środowiska powinniśmy zrobić mastera na 7 edycję, od biedy na 8 z całą masą balansujących nakładek, bo przeciez w tą grę nie da się grać. Olaliśmy to marudzenie i tragedii nie było.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

No juz tak nie jezdzijcie po BP, bo Was wydziele. Dobre forum, nie ma co narzekac. IMO lepszy poziom niz na warseerze, twf czy na 4chanie.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

swieta_barbara pisze:czy na 4chanie.
To było mocne... :shock:
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Battle w Polsce to nie tylko Border Princes.

Choćby cała histeria związana z wejściem 8 edycji rozpętana przez kilkunastu, głównie warszawskich graczy, nijak się miała do rzeczywistego odbioru 8 edycji w Polsce. U nas przyjęła sie bez problemu, w Lublinie i Poznaniu podobnie. A to, że nie wszyscy gracze w Polsce nabijają posty na BP, to nie znaczy, że nie istnieją.
chyba jednak się nie przyjęła skoro w Bydgoszczy gra właśnie 48 osób, a w sklepach zaczyna brakować eldarów.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Robson pisze:
Battle w Polsce to nie tylko Border Princes.

Choćby cała histeria związana z wejściem 8 edycji rozpętana przez kilkunastu, głównie warszawskich graczy, nijak się miała do rzeczywistego odbioru 8 edycji w Polsce. U nas przyjęła sie bez problemu, w Lublinie i Poznaniu podobnie. A to, że nie wszyscy gracze w Polsce nabijają posty na BP, to nie znaczy, że nie istnieją.
chyba jednak się nie przyjęła skoro w Bydgoszczy gra właśnie 48 osób, a w sklepach zaczyna brakować eldarów.
Eldarzy sa slabi :mrgreen: zaczyna brakowac Wilkow ;)

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

chyba jednak się nie przyjęła skoro w Bydgoszczy gra właśnie 48 osób, a w sklepach zaczyna brakować eldarów.
U nas było prawie 80, bez żadnej kompozycji i ograniczeń, na normalne punkty. Co do Bydgoszczy - imo ta edycja nie nadaje się do gry na mniej niż 2000.
Dobre forum, nie ma co narzekac. IMO lepszy poziom niz na warseerze, twf czy na 4chanie
Bardzo dobre forum, imo najlepsze w Polsce. Ale wfb się na nim nie kończy
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Lucas
Chuck Norris
Posty: 385
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Lucas »

Robson pisze:
Battle w Polsce to nie tylko Border Princes.

Choćby cała histeria związana z wejściem 8 edycji rozpętana przez kilkunastu, głównie warszawskich graczy, nijak się miała do rzeczywistego odbioru 8 edycji w Polsce. U nas przyjęła sie bez problemu, w Lublinie i Poznaniu podobnie. A to, że nie wszyscy gracze w Polsce nabijają posty na BP, to nie znaczy, że nie istnieją.
chyba jednak się nie przyjęła skoro w Bydgoszczy gra właśnie 48 osób, a w sklepach zaczyna brakować eldarów.
+1

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Jankiel pisze: U nas było prawie 80,
Co oznacza, że prawdopodobnie mniej więcej tyle samo osób z poza regionu przyjechało do Was co do Bydgoszczy (około 35). Czyli wysokiej frekwencji na Śląskim Masterze nie przypisywałbym temu, ze 8mka jest świetna, tylko mobilizacji lokalnych graczy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Popatrzcie na liczbę osób na masterach:

DMP - 325 w 2009 190 w 2010
Wielki Dracon - 140 w 2009 96 w 2010
Master Blaster - 70 w 2009 65 w 2010
Kohortex - 75 w zeszłym sezonie, 48 w obecnym.

Wszędzie jest mniej ludzi. W połowie zeszłego sezonie we wszystkich turniejach uczestniczyło 2444 graczy w obecnym w połowie sezonu mamy 1901 - to aż o 19% mniej.
Spadek zaczął się jeszcze w poprzedniej edycji aczkolwiek był on dość łagodny, w tej postąpił znacząco...

Wydaje mi się że w całym kraju 8 edycja ma słaby odbiór(oczywiście są wyjątki, aczkolwiek nawet na Śląsku, mało kto uważa ją za lepszą), może się to nieco zmieni a może rzeczywiście 40k przejmie ludzi.
U nas było tylko 78 osób, gdybyśmy mieli turniej na 7 edycje przekroczylibyśmy 100 bez problemu...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Jankiel pisze:
chyba jednak się nie przyjęła skoro w Bydgoszczy gra właśnie 48 osób, a w sklepach zaczyna brakować eldarów.
U nas było prawie 80, bez żadnej kompozycji i ograniczeń, na normalne punkty. Co do Bydgoszczy - imo ta edycja nie nadaje się do gry na mniej niż 2000.
Nie mogę sobie pozwolić czasowo na bywanie na masterze co miesiąc, więc wybiorę te, które mają ciekawe zasady. 1500 w 8 ed. to coś jak 800 w 7ej - zawracanie dupy. Sądzę, że parę osób darowało sobie Bydgoszcz z tego właśnie powodu.

Natomiast wiem na 100%, że sporo starej gwardii battla rzuciło i grywa w co innego. I wiem, że 40k dobrze schodzi w sklepach. To tyle.

Awatar użytkownika
Lucas
Chuck Norris
Posty: 385
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Lucas »

Nie jest to temat do ocen 8ed, ale wypowiem się z tego, co widzę u nas (Szczecin):

Jest paru entuzjastów, ale u większości osób nowa edycja po prostu się nie przyjęła.

Jestem przekonany, że Szczecin zawitałby na Silesiana oraz Kohortex, gdyby nie zasady, które póki co wypaczają obraz strategii na rzecz głębokiej losowości. Oczywiście to moje subiektywne zdanie.

Nie wiem jak inne ośrodki WFB w Polsce, ale u nas po wielkim boomie 7ed nastąpił regres ;/

pozdrawiam
Lucas

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

u nas jest roznie ;)
jest Mlody ktory ma Skaveny :mrgreen: (w tej edycji nic wiecej dodawac nie trzeba)
Xet zupelnie rzucil wszelkie gry figurkowe na chwile obecna
ja sie przerzucilem na 40k calkowicie i po pelnej (na wyjazdowki jeszcze nie jezdze bo sie armia konczy malowac)
reszta Snota jest mocno sceptyczna, albo chlopaki sobie poodpuszczali na rzecz Starcrafta albo im sie czestotliwosc znaczaco obnizyla albo powoli dziergaja armie do 40k (Rzymek,Chory)
z tego co wiem najbardziej na pozytyw jest nastawione BWT

ogolnie to nie sadze zeby jakos frekwencja masterowa kosmicznie spadla, zawsze regularnie jezdzilo kolo 30 osob, cala reszta to lokalni, o tym ze Slask wypalil ze wzgledu na 30-40 lokalnych graczy pisalem juz dawno, z Bydgoszcza obawialem sie ze tak sie skonczy, to samo byloby z kazdym miastem nie majacym 30-40 lokalnych osob zainteresowanych grą

pzdr

ODPOWIEDZ