Lista Sędziowska - kandydaci i programy

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Lista Sędziowska - kandydaci i programy

Post autor: swieta_barbara »

Wrzucam temat na duzo czasu wczesniej, zeby co poniektorzy mieli czas go znalezc i sie zastanowic jak to by faktycznie wygladalo.

Poniewaz w poczatkach maja bedziemy mieli wybory na LS ciekaw jestem, kto bedzie aspirowal do tego zaszczytnego stanowiska. Ciekaw tez jestem jakie planuje wniesc w polska lige zmiany i ktore rzeczy zostawic tak jak sa.

Przypominam, ze wybieramy 5 sposrod wszystkich kandydatow, wyborow dokonujemy poprzez LL, zas kadencja trwa do konca Ligi, czyli zwyczajowo do ostatniego mastera nastepnego sezonu ligowego.

Awatar użytkownika
morgan10005
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: MSWiA Stare Babice

Post autor: morgan10005 »

A to miejsca nie są już z góry rozdzielone? Czy LL zachowuje resztki demokracji? :wink:

Czy ktoś liczy na kandydatów bezpartyjnych (klubowych)?

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Tak, zgłaszam VegaMStudio

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Bardzo dobrze, że się temat pojawił, bo sam miałem go założyć. Imo krótki profil kandydatów powinien być podstawą, żeby nie było później zaskoczenia.

Część z Was pewnie zdążyła się już zorientować, czego się można po mnie spodziewać, dla reszty kilka słów.

Na pewno będę regularnie pracował i nie zniknę na 3 miesiące.
Jeżeli chodzi o zasady, to zawsze będę się kierował ich sensownością i ciężką do określenia "intencją autora". Jeśli ktoś jest fanem RAW, nie powinien na mnie głosować. Zasady w moim odczuciu powinny być proste, jednolite i intuicyjne, dlatego spodziewajcie się tępienia wszystkich wałków, nagięć i zagrań po bandzie. W tej grze, w moim odczuciu, nie chodzi o to, by wygrana zależała od umiejętności lepszego nagięcia zasad.

Co do BP - minimum ingerencji i jak najrzadsze zmiany, ten system powinien być stabilny, a nie zmieniany co dwa miesiące. Nie jestem zwolennikiem banowania jakichkolwiek jednostek, a jedynie ich wyważania w obrębie armii (czysto hipotetycznie - ban na mengili nie, ale zżeranie przez nich slotu lorda owszem). Na pewno BP nie ma doprowadzić do idealnego wyważenia wszystkich armii, ale ma dać szansę powalczenia z dowolną inną.
Prywatnie jestem zwolennikiem jak największego urozmaicenia armii turniejowych (czyli dopuściłbym np. special characterów), ale nie mam zamiaru tego robić w ramach BP (który stał się 'oficjalny"), tylko stworzyć kilka dodatkowych pakietów (tak jak kiedyś osobny balancing patch i osobny restricted), tak, by organizator miał w czym wybierać.
Czy ktoś liczy na kandydatów bezpartyjnych (klubowych)?
Jakieś propozycje? Bo praktycznie każdy jest w jakimś klubie.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Ta LS jest najlepsza ze wszystkich jakie pamiętam.
Poproszę o repetę.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Jedy Knight pisze:Ta LS jest najlepsza ze wszystkich jakie pamiętam.
Poproszę o repetę.
+1.
Choć moja pamięć jest trochę krótsza niż JJ-a :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

+2

w niczym mi nie podpadli więc są dobzi : ]
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Ja w tym roku chcialbym odswiezenia skladu i sam bede glosowal na:
Shino
Marka Golana
Gogola
Robsona

nad ostatnim sie waham , bo mam kilka kandydatur.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Skoro już padła jakaś propozycja na przekór ;) to i ja dorzucę moje 3 grosze.

Oceniając obecną kadencję listy sędziowskiej mam następujące zastrzeżenia:

1. Barbarossa był mało obecny... choć może to tylko moje wrażenie? Generalnie jest on w mojej opinii pierwszym wyborem jeżeli chodzi o LS, choć fajnie by było gdyby się określił czy da radę być na bieżąco w czasie następnej kadencji.
2. W mojej opinii Mark G. propaguje zbyt "luźne" podejście do zasad postulując zmiany różniące się od zasad podręcznikowych (np. w kwestii ucieczki jako deklaracji, że powinna się ona odbywać bez pivotów) o dyskusyjnej zasadności ich wdrożenia.

Myślę, że osobnej oceny wymaga też praca LS pod względem BP. Generalnie nie podoba mi się "poluzowanie" BP, zwłaszcza jeśli chodzi o 2x czołg, 2x hydra, choć nie pamiętam już kto jest temu winien :P :)

Z nowych twarzy które mogły by się na LS pojawić nasuwa mi się tylko Gogol.

pozdrawiam
Furion

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

obecna lista sedziowska jest bardzo fajna jednak tak jak Furion mam nieco zastrzezen... mianowicie wydaje mi sie tak samo ze Barbarossa jest malo obecny, a Shino to zbyt wielki fan rawowania, co mi osobiscie bardzo przeszkadza i tak jak go lubie tak nie wydaje mi sie zeby sie tego oduczyl :P

Moje typy na LS:
Jankiel
Marek Golan
Xet
Robson
Barbarossa
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Uważam, że Gogol jako kandydata do LS bardzo się przyda i Robosn ze swoją żyłką do flejmu ;)

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

to ja też się zgłaszam - kandydat uciskanego ludu battlowego :wink:

w skrócie:
1. podejście do zasad - podobnie jak Jankiel, RAWowi mowie nie, zasady powinny być intuicyjne, przede wszystkim grywalne, wątpliwe zagrania na pograniczu zasad - tępione.
2. podejście do BP - jestem przedstawicielem Bazyliszkowej większości której podoba się mocniejsza ingerencja w zasady. BP powinno dążyć do jak najlepszego zbalansowania armii, wliczając w to delikatne boosty dla armii średnich, jak WE Breta czy WoCh.
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
Lukaszxx
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: szybki szpil

Post autor: Lukaszxx »

BP powinno dążyć do jak najlepszego zbalansowania armii, wliczając w to delikatne boosty dla armii średnich, jak WE Breta czy WoCh.
Czy to już jest populizm, czy jeszcze nie?
Jeżeli zagłosujecie na mnie to boosty będą dla wszystkich armii :!: :wink:

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Jak temat powisi troche, to sie okaze komu tak naprawde zalezy na LS, a kto podchodzi do tego podobnie jak Gorzow do oferty ETC w tym roku (nou ofens chlopaki - robicie zajebiste turnieje, itd itp). Sadze, ze niezbedne jest, zeby kandydaci byli aktywni na forum, wszyscy chyba pamietaja historie z Gajowym z poczatku tego roku.

Moim zdaniem LS w tym roku zrobila kawal dobrej roboty, choc licze jeszcze na pewna rewizje FAQ Beastmen - tak czy inaczej gratulacje chlopaki. Krotkie podsumowanie LS tegorocznej IMO:
- Shino: aktywista pierwszej wody. Jako pierwszy skautuje wszystkie AB i doglebnie czyta zasady latwo wychwytujac niejasnosci. Dodatkowo jako pierwszy zawsze rozpoczyna nt. wchodzacych AB i zaklada glosowania na LS. Jest bardzo aktywny na forum i czesto odpowiada na watpliwosci innych graczy na kwestii zasad. Shino ma IMO czesto zbyt RAW podejscie do zasad, ale jest solidna podstawa LS i chetnie widzialbym go w przyszlym roku, o ile nie stracil jeszcze zapalu i dalej bedzie podchodzil do tego z tym samym entuzjazmem.
- Jankiel: znakomite podejscie do zasad, bardzo aktywny na forum, status administratora (tez nie bez znaczenia IMO). Lubie Jankiela US, bo zawsze jest wierny temu w co wierzy i potrafi mocno bronic swoich decyzji. Niestety, czesto patrzy na zasady przez pryzmat sily armii (ktora jest b. subiektywna), za malo RAW w Rules Lawyering. Tym niemniej swietny kandydat, wlasciwie pewniak moj, podobnie jak Michal.
- Barbarossa: swietna znajomosc zasad i bezmierna cierpliwosc. Prowadzi strone z US i BP. Bylby dla mnie oczywistym kandydatem, gdyby nie fakt, ze ostatnio nie ma juz troche czasu na pacyny (tudziez stracil zapal).
- Xet i Marek: to ich pierwszy rok na LS, brakuje im troche doswiadczenia, ale moim zdaniem sprawdzili sie ok, zwlaszcza ze nie znaja zasad na poziomie Big Trio. Anyways brakuje im troche wiedzy i pewnosci siebie, ale nadrabiaja to pokora i dosc dobra akytwnoscia na forum (choc niestety nie na Kwestii zasad). Marek czyta ostatnio spoko i ewidentnie podniosl swoje kwalifikacje, mysle, ze nalezaolby mu dac jeszcze troche czasu i bedzie sedzia dorownujacym Barbowi (ktory moim zdaniem jest najlepszym sedzia w Polsce).

Sorry chlopaki, jesli urazilem, wiecie ze osobiscie nic do Was nie mam, to tylko moja osobista ocena ostatniego roku dzialalnosci na LS (skadinad bardzo udanego).

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

- Xet i Marek: to ich pierwszy rok na LS,
Z Markiem byliśmy na LS zanim zacząłeś grać :)
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

O tak - Goboss do LS =D>

Barbara - ten tekst Ci się udał:
Marek czyta ostatnio spoko
To wcześniej miał z tym problemy? :wink:

A co do samego tematu, to absolutnie nie wyobrażam sobie LS bez Shina i Jankiela (Barbarossy nie miałem okazji widzieć przy sędziowaniu). Obaj znają zasady zajebiście, a już Shino to jakaś masakra jest - jak można tak dobrze znać się na pieprzonych pacynach :?: Powinieneś batlowego lexa napisać :wink: Plus duża aktywność na forum. Co jeszcze ważne to to, że mają różne podejście do zasad, co balansuje samą LS :mrgreen:
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Jankiel pisze:
- Xet i Marek: to ich pierwszy rok na LS,
Z Markiem byliśmy na LS zanim zacząłeś grać :)
Watpie :*
ksch pisze: Barbara - ten tekst Ci się udał:
Marek czyta ostatnio spoko
*sporo

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Barbowi nieznajomosci zasad nie da sie zarzucic , ale nie ukrywam , ze mi podpadl pomyslem wymyslania przedmiotow z kosmosu. Dodatkowe sloty znacznie by i tak ugrywalnily O&G , ale trzeba bylo stworzyc wiekszego polhammera, a to mi nie odpowiada, gdyz jest za duza ingernecja.

Xet mam wrazenie , ze nie zna zasad na wystarczajacym poziomie, dlatego wole Gogola, ktore mam wrazenie zna je duzo lepiej.

Nad Jankielem sie zastanawiam , sa rzeczy, ktore mi sie podobaja w jego podejsciu, a sa ktore nie.

Na pewno ze starego skladu maja u mnie glos Marek i Sexmaszyna ;)

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

ksch pisze:O tak - Goboss do LS =D>
przez jedno 's' prosze - namnozylo sie gobosow i o pomylke nietrudno, prawda?
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Ok, temat wyborów się kręci, nastała godzina szczerości, napiszę więc coś od siebie.

Na samym początku chciałem przekazać wyrazy uznania dla moich obecnych kolegów z LS. Wszyscy wykonali kawał dobrej roboty :)

Szacunek więc dla Shina za bycie Chip Leaderem w kategori WFB Rules. Bardzo dużo wnosisz do prac LS. THX!
Marka G za aktywność i bycie łącznikiem pomiędzy skrajnynmi stanowiskami. Dzięki Tobie prace idą szybciej. THX!
Jankiela za posiadanie mocnego, czasem odmiennego własnego zdania w praktycznie każdej kwestii. Wnosisz nowe pomysły, jednakże tak jak Shino uważam, że musicie być kontrolowani :) Za całokształt THX!
Barbarossy za nadzorowanie prac i opiekę nad stronką LS. Myślę, że Barb jest bardzo dobrym, naturalnym przywódcą. Zdecydowanie powinien w tej roli zostać.
We need you on LS Mr! :) THX ! !

W tej kadencji pojawiły się lizzi, skavy i bestie. Było więc o czym rozmawiać i co uściślać. Dodatkowo, Balancing Patch doczekał się 3 updatów, w tym duży boost dla najsłabszych armii: Orków i nadchodzący dla Ogrów. Wysoka aktywność pozwalała pracom iść szybko. Pomimo drobej nieobecności Barba, ostatnie uściślenia do bestii są imo bardzo dobre (może poza scaterowaniem skirmuszu po popychaczce, nawet Jankiel, wydawało by się mój sojusznik i zwolennik zdroworozsądkowego podejścia zagłosował rawowo :) heh ).

Po roku obecności mogę coś również napisać na temat budowy dobrej LS. Są dwa podstawowe i równie ważne elementy, które determinują powodzenie LS. Układ osobowości i pracowitość. Wyobraźcie sobie LS składającą się z 5 Shino :) Niemożliwe prawda ? LS musi się przede wszystkim uzupełniać. O dobrym kandydacie musi świadczyć znacznie więcej cech niż np. sama wiedza. Z praktyki widać, że praca LS to w połowie nowe uściślenia, a w połowie prace nad BP. Kluczem do sukcesu jest natomiast aktywność, charakter oraz rozbudowane logiczne myślenie. Natychmiastowa wiedzą jaką prezentuje np. Shino jest imponująca i wyśmienicie, że ja posiada, w realnych pracach natomiast, gdy 5 osób co 2 miesiące dyskutuje na temat nowych uściśleń, wszyscy na bieżąco posługują się RB, AB, faq itp. jest dużym wkładem, natomiast reszta nie jest z tej racji imo dyskwalifikowana. Pokazały to przecież tegoroczne prace. Wydaliśmy 4 porcje uściśleń. Przeanalizujcie je pod kątem odpowiedzi poszczególnych członków :). W uściśleniach nie ma baboli !

Uważam, że obecna LS doskonale się uzupełnia. Są ludzie, którzy często grają i obserwują sytuację turniejową na bieżąco, są tacy, którzy grają mniej i opierają się na swoim doświadczeniu. To jest przecież bardzo ważny czynnik. LS nie może działać w ciemno. Musi mieć stały kontakt ze światem i graczami :)
Niektórzy mają podejście czysto RAW, inni nie. Myślę, że na obecnej LS proporcje mogą być wręcz idealne np. 1-2-3-4-5 w skali RAWowania. Są też tacy, którzy prezentują dużą wiedzę, są i tacy, którzy analizują wszystko każdorazowo. Przypominam. W uściśleniach nie ma baboli. Jeżeli ktoś zarzuca mi małą wiedzę, niech pokaże mi złe uściślenie, brak dyskusji czy poglądu. W ważnych sprawach zawsze brałem udział. Starałem się często wyrażać własne zdanie jak i uważam, że odnajduję się i jednocześnie dobrze czuję, interpretując słowo pisane lub współtworząc BP. :) Wniosek jest zatem następujący:

To co moim skromnym zdaniem jest potrzebne LS to stabilizacja.

pozdrawiam

ODPOWIEDZ