Pytania początkujących i niepewnych 2

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Re: Pytania początkujących i niepewnych 2

Post autor: Rince »

Dreef, jesli grasz na ninjach, to musisz miec dla nich wieksze unity. Ukrywanie 151 punktow w 5tce shejdow to dosc ryzykowna zabawa. A pamietaj, ze w jednnym unicie mozesz schowac tylko jednego assassina.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

jak dam banner of swiftness coldom to w AB zwieksza tylko mova knightom, to znaczy ze nie pobiegam szybciej?
Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Army Builder nie jest wykładnią zasad
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Dreef
Falubaz
Posty: 1302
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dreef »

Taka sytuacja hipotetyczna :
Rzucam sygnaturke z metalu w oddział ghouli z wampirem. Ghoule nie maja sejwa, wampir ma (załóżmy na 3+). Czy ranie oddział na 3+ czy jako, że wampir jest w oddziale, który nie ma sejwa, to nie moge ranić w ogóle?

I co jeśli oddział ma 5 modeli ghouli + wampir a ja rzuciłbym 6 na ilość pocisków? Zmienia coś ta sytuacja?
Obrazek

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Dreef pisze:Rzucam sygnaturke z metalu w oddział ghouli z wampirem. Ghoule nie maja sejwa, wampir ma (załóżmy na 3+). Czy ranie oddział na 3+ czy jako, że wampir jest w oddziale, który nie ma sejwa, to nie moge ranić w ogóle?
hity idą w oddzial. Oddzial nie ma Sv czyli nic im nie robisz.
Dreef pisze:I co jeśli oddział ma 5 modeli ghouli + wampir a ja rzuciłbym 6 na ilość pocisków? Zmienia coś ta sytuacja?
Pytanie czy oddzial ma czempiona? Jeśli nie ma to nic nie robisz. jeśli ma to wampir dostaje 1 hita (nie ma LOSa więc rany z pocisków są rozdzielane po równo i w tym przypadku każdy typek dostaje po jednym) i wtedy wbijasz mu rane na 3+
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

vilann
Plankton
Posty: 1

Post autor: vilann »

Hej!
Zaczynam swoją przygodę z wfb i jestem w trakcie sklejania oddziału korsarzy z kuszami. Pytanie mam następujące: czy w oddziale składającym się z 10 jednostek jest sens umieszczać dowódce, muzyka i sztandar kosztem 3 broni dystansowych?
Z góry dzięki za odpowiedź :)

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Grupa dowodzenia nie traci możliwości strzelania przez to, że niesie sztandar, trąbkę itp. Dalej mogą strzelać jeśli wybrałeś sobie strzelającą wersję korsarzy.

Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 822
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

Post autor: DarkAngel »

Który pegazista jest lepszy ?
1.
Sword of Might
Black Dragon Egg
Charmed Shield

2.
Lanca
Cloak of Hag Graef
Dawnstone

3.
Dwurak
Dawnstone
Armour of Darkness
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Zalezy czego od niego oczekujesz. Jesli zle ci sie gra vs demony i vc, to bierz tego z jajkiem. Jesli chcesz miec uniwersalnego mastera, dobrego na wszystkie armie, to wez tego z kurteczka i lanca. Trzecie zlozenie jest imho kiepskie, bo na armie z jakakolwiek artyleria jest raczej slaby i trzeba nim bardzo ryzykowac.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Sprawdź sam. Odkąd zamieniłem kolesiowi z dawnstone płasczyk na armour of darkness ani razu nie żałowałem.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Spoko, tylko osobiscie jakos nie widze dla niego zastosowan. Jego przewaga polega na tym, ze moze w miare bezpiecznie walczyc z sila 5, a sila 4 nie rusza go w ogole. Tylko ile jest takich unitow? Moze zatrzymac skulltakerow i mournfangi. W demisie juz bym go nie wpychal, z blodkami dostaje kb, z wampirami jest minimalnie lepszy na vargeisty, na dwarfickie dwuraki jest duzo lepszy, ale najpierw musi doleciec. Imho jest zdecydowanine mniej uniwersalny. Jeszcze pytanie do jakiej rozpy mialby wejsc. Przy smoku moglby cos hulac, przy zalozeniu, ze masz sie gdzie przyczaic wszystkimi lataczami, zeby pozniej wyskoczyc, stworzyc realne zagrozenie kazdym modelem i narobic celow dla artylerii. W wersji klockowej jest kiepski. Pierwszy cel dla wszystkiego. Trzeba go kitrac.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Khelthrai
Chuck Norris
Posty: 552

Post autor: Khelthrai »

DarkAngel pisze:Który pegazista jest lepszy ?
1.
Sword of Might
Black Dragon Egg
Charmed Shield

2.
Lanca
Cloak of Hag Graef
Dawnstone

3.
Dwurak
Dawnstone
Armour of Darkness
Armour of Eternal Servitude
Dragonbane Gem
Potion of Foolhardiness
Biting Blade
ja grywam takze na takim zlozeniu i daje rade, ewentualnie wrzuc halabarde zamiast biting blade, ale stracisz mag ataki

pzdr :)

Awatar użytkownika
MatthewKorona
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196

Post autor: MatthewKorona »

kondek pisze: Armour of Eternal Servitude
Dragonbane Gem
Potion of Foolhardiness
Biting Blade
ja grywam takze na takim zlozeniu i daje rade, ewentualnie wrzuc halabarde zamiast biting blade, ale stracisz mag ataki

pzdr :)
Na Masterze, czy na DL masz takie złożenie?
Bo jak na Masterze, to ja doliczyłem się w sumie 55 pktów za magiczne przedmioty.
Impossible is nothing.

Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 822
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

Post autor: DarkAngel »

MatthewKorona pisze:
kondek pisze: Armour of Eternal Servitude
Dragonbane Gem
Potion of Foolhardiness
Biting Blade
ja grywam takze na takim zlozeniu i daje rade, ewentualnie wrzuc halabarde zamiast biting blade, ale stracisz mag ataki

pzdr :)
Na Masterze, czy na DL masz takie złożenie?
Bo jak na Masterze, to ja doliczyłem się w sumie 55 pktów za magiczne przedmioty.
Jest w porządku takie złożenie magicznych przedmiotów kosztuje 50 pkt
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

Awatar użytkownika
MatthewKorona
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196

Post autor: MatthewKorona »

Ufam, ale możecie wytłumaczyć?

Armour of Eternal Servitude - 35 pkt, Biting Blade - 10 pkt, Potion of Foolhardiness - 5 pkt, Dragonbane Gem - 5 pkt. W sumie mnie to daje 55 pkt.

W którym miejscu się mylę?
Impossible is nothing.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

biting blade kosztuje 5
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

jeśli common item jest zarówno w RB jak i AB, to koszt punktowy bierzesz z AB -> AB do DE bitting blade kosztuje 5 ptk
jest dobrze

EDIT: Qc szybszy :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
MatthewKorona
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196

Post autor: MatthewKorona »

A, przeoczyłem, nie wiedziałem, że jest też u nas w AB.
Dzięki za wyjaśnienie :)
Pzdr
Impossible is nothing.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

I to jest smutne, bo jesli moglbym miec PoSa za 20 punktow, to zlozenie:
-Cloak of Hag graef
-Luckstone
-Potion of Strength.
+niemagiczny bicz.

Zajebisty koles, mega taktyczny.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Rince pisze:Spoko, tylko osobiscie jakos nie widze dla niego zastosowan. Jego przewaga polega na tym, ze moze w miare bezpiecznie walczyc z sila 5, a sila 4 nie rusza go w ogole.
Jego przewaga polega na tym, że ma 6S. I oprócz nie ginięcia może też zabijać.
Pewnie, że na artylerię trzeba go kitrać - dlatego pisałem, że wszystko zależy od rozpy. Jak u siebie mam 2xshades, 2xDR i 2xharpie (plus oczywiście pendant), to mogę go kitrać przez pierwsze tury, bo mam inne rzeczy do ściągania maszyn.
Natomiast koleś z 2+ AS z rerolem nadaje się tylko do zdejmowania maszyn i śmietnika. Mój może np. zblokować klocek fiendów, przyjąć na klatę abominację, czołg czy hydrę.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Zablokowany