2 armie

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Re: 2 armie

Post autor: pingu »

Bruenor Battlehammer pisze:Zdecydowanie najlepiej jeśli druga będzie ofensem, bo ileż można stać w miejscu i strzelać?
Na początku grałem właśnie samym defem i rożnie to wychodziło, od kąd wystawiam samą piechotę to wygrywam średnio 2 na 3 bitwy
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

noggin
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: noggin »

Ja zaczynam zbierac HE jako 2 armie. Co prawda tez na piechocie, ale jednak zupelnie inna gra niz krasnoludami. W palach armia ma wygladac magia+piechota+rydwany. Mobilna, szybka i z pierdyknieciem (no nie sa to demony, ale cos tam potrafia :D ), ale bardzo delikatna, do czego po graniu dwarfami ciezko sie przyzwyczaic.

Czasem jak mi sie nie chcialo dwarfami to pozyczalem od taty bretke albo od znajomego DE i robilem je na magii.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

noggin pisze: Czasem jak mi sie nie chcialo dwarfami to pozyczalem od taty bretke albo od znajomego DE i robilem je na magii.
masz spoko tate ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

a ja sobie wybrałem woch :P
całkiem fajne mogele.. i le 25 ataków w CC po prostu miodzio no ale najpierw trzeba się rozegrać (narazie nie grałem xD)
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
xaurus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Grodzisk Maz. Milanówek, Podkowa L, Wawa

Post autor: xaurus »

pierwsza armia dwarfy5k druga od niedawna bretka3k
moja narzeczona orki4k i woch4k,
wiec w chwili wolnej mam czym pograć i z kim:> opisze po krótce moje doświadczenia z nimi:

bretka - bardzo szybka, jest to duży skok po graniu krasnalami szczególnie jeśli ma się lorda na gryfie i pegazy. Z przyzwyczajenia do klocków ostatnio dokupiłem sobie manatarmsów i pilgrimsów wiec jakaś piechotę też wystawiam.

orki - świetna armia pod względem klimatu (zaraz po krasnalach) niestety nadal dość słaba co można zobaczyć nawet w grach towarzyskich, ale za to daje bardzo dużo przyjemności z grania, jest różnorodna i nie nudzi się. Nieprzewidywalna co w grach 4fun jest ciekawym urozmaiceniem niestety turniejowo myślę ze trzeba mieć niezłego skilla żeby coś nimi ugrać

woch- imo dość mocny, ładne figsy, ale dość schematyczny choć jak gram staram się za każdym razem testować coś innego ale jest to ciężkie, przez stosunkowo ubogi army list.

Awatar użytkownika
Kotar
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kotar »

Moją drugą armię są Dark Elfy. Wbrew pozorom, to jest chyba lepszy sojusznik dla dwarfów niż imperium - duże wsparcie w antymagii (ring of hotek), nie trzeba wystawiać hamererów by mieć klocek ze stubbornem, tylko Black Guardów, są spowalniacze w postaci harpii itd.

Anton
Warzywo
Posty: 11

Post autor: Anton »

Witam. Jestem nowy na forum, ale myślę, ze teraz będę udzielał się częściej (kilka tygodni zajęło mi czytanie tego piekielnego forum), przynajmniej mam taką nadzieję.
Moją pierwsza armią są oczywiście krasnoludy. Zebrałem już ich na jakieś 5k punktów.
Moja była dziewczyna (teraz już żona) postanowiła, że powinienem też zbierać Leśne Elfy. I tak się zaczęło.
Teraz WE mam na jakieś 3k punktów.
Moim zdaniem dobrym pomysłem na drugą armię jest armia, która daje zupełnie inne możliwości taktyczne. Dlatego wszystkie elfy, skaveny czy gobliny powinny być ciekawe. Odradzał bym Wojowników Chaosu, bo to właściwie same klocki piechoty i kawalerii, podobnie jak u Krasnoludów. Co prawda brodaczom dochodzą jeszcze machiny ale za to chaosowi magia.
U mnie druga armia, wspomniane już Leśne Elfy wyszły dość spontanicznie. Teraz jednak mam zamiar zbierać trzecią, i będą to Ci nieszczęśni Wojownicy Chaosu. A dlaczego?
-Ciekawe modele.
-Drogi koszt punktowy, a co za tym idzie, tańsza armia w PLN. Przynajmniej mam taką nadzieję.
-Drogi koszt punktowy, a co za tym idzie, zajmują mniej miejsca na półkach w mieszkaniu. Przynajmniej mam taką nadzieję.

Co prawda wyczytałem, że Wojownicy Chaosu są dość nudną armią, ale powyższe trzy punkty przeważyły, szczególnie, że i tak nie gram na turniejach, tylko towarzysko, zazwyczaj tworząc spore kampanie.
Powodzenia w życiu...

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Witamy na forum :)

Wojownicy Chałasu faktycznie mogą być nudni ale gdy gra się tylko nimi. Jako druga armia są w porządku. Ja sobie ich bardzo chwalę jako odskocznie od krasnoludów.
Obrazek

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

Ja sobie ostatnio sprawilem krasie, mam juz 2 bitwy za soba i jestem mega usatysfakcjonowany z gry. Radocha na maxa :)
Mam tez DE (moja glowna armia) TK, Lizzi, i szczury. Wiec takie zupelne przeciwnenstwo krasi to stanowczo DE i Lizzi. Jednym i drugim gra sie sympatycznie i na pewno latwiej niz kraskami :P szczurki to tez calkiem inny styl niz krasie ale jakos mi nie podeszly. Nie potrafie czerpac radosci z gry ta armia (nie to co krasie :D chyba sie zakochalem na nowo :lol2: )
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

hehe... witamy wśród brodaczy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

w końcu chyba najbardziej klimatyczna armia;) i również witam
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Motorek
Mudżahedin
Posty: 339
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

Post autor: Motorek »

U mnie druga armia to VC. Wybrana trochę przypadkowo (okazało się, że mam 30 wilków z goblińskiej jazdy). I tak zostało. Armia przyjemna, całkiem silna i odmienna od Krasiów. Jest fajna magia, do tego armia całkiem szybka, co jest niebagatelna zaletą. Łatwa w malowaniu, jak ci się coś na szkielecie maźnie nie tak, to zawsze obronisz się teorią o wizji artysty :wink:

Ponadto tutaj nic nie strzela (z wyjątkiem Baśki). A nie strzelanie to dla mnie największy plus tej armii, bo mam wstręt (Kraśki w WFB i Gwardia w 40K zrobiło swoje)
Bene mori praestat, quam trpiter vvere

Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Post autor: Filup »

Rakso_The_Slayer pisze:Witamy na forum :)

Wojownicy Chałasu faktycznie mogą być nudni ale gdy gra się tylko nimi. Jako druga armia są w porządku. Ja sobie ich bardzo chwalę jako odskocznie od krasnoludów.
+1

Ja tez chosnikow cwicze, jak mi sie strzelanie nudzi... czyli zadko :)

Jak pierwsza armie, to bym ich nie chcial. Jako druga sa gites.

pzdr!
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Post autor: Kraggo »

Ja również mam jako drugą armię Dark Elves :) Szybcy, niezła magia, niezłe strzelanie, są zwiadowcy, lekka kawaleria, harpie... w sam raz jako odskocznia :) Mam też niewielki kontyngent Imperium (sukcesywnie rozszerzany metodą drobnych kroczków), ale to raczej do bitew domowych, gdzie przymierzam się wystawić ich jako wsparcie dla khazadów :)

Krasnoludy pozostają jednak pierwszą armią. Żadna inna nie ma takiego klimatu! Tak, jestem szowinistą :twisted: :lol2:

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

jako drugą armię gram w lotra :D tam krasnoludy prezentują całkiem inny styl gry. I figurki jakieś takie... no nie powiem, że brzydkie, ale inne.
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

ODPOWIEDZ