Które Królestwo jest najlepsze i dlaczego CALEDOR

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1212
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Re: Które Królestwo jest najlepsze i dlaczego CALEDOR

Post autor: Ukalez »

RinoWar pisze:Kraje Cienia też mają jedyny , mroczny swój niepowtarzalny klimat...
Ale niestety zbyt DE jak dla mnie.

Ellyrion mógłby mieć lepszy klimat gdyby nad tym posiedzieć :wink: a tak kojarzy mi się IMO z najsłabszymi pod względem wizualnym figurkami HE.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2009, o 12:57 przez Ukalez, łącznie zmieniany 1 raz.
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
RinoWar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 185

Post autor: RinoWar »

Ale niestety zbyt DE jak dla mnie.


no to akurat trochę przeszkadza ...
Forza Milan !!!

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

królestwo cienia ma też genialny klimat tam zaczęła się rewolucja, to tam non top naparzają sie elfy pod dowództwem Alith Anara. Tam to jest mrok i zagłada intrygi i tajemniczość.

Awatar użytkownika
RinoWar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 185

Post autor: RinoWar »

Alith Anar się gdzieś zapodział.. niby nie ma go ale chyba żyje :D a intrygi to syf ;/
Forza Milan !!!

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1212
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Ice-T pisze:królestwo cienia ma też genialny klimat tam zaczęła się rewolucja, to tam non top naparzają sie elfy pod dowództwem Alith Anara. Tam to jest mrok i zagłada intrygi i tajemniczość.
Czyli takie slumsy u HE :wink: ja Wam mówie, Nagaryth kiedyś wbije nóż w serce Ulthuanu, z nimi nigdy nic nie wiadomo. W sumie nie wiadomo do kogo tę zadrę w sercu noszą :mrgreen:
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

nagarythe to chyba ostatni królestwo które poddało by sie Malekithowi :)

Awatar użytkownika
Darkem
Wałkarz
Posty: 67

Post autor: Darkem »

Ooo... Z tym slumsami przegieliście, nie możecie obrażać połowy mojej chorągwi wywodzącej się z Nagarythe.
Ale niestety zbyt DE jak dla mnie.
Im mniej cukierkowatośći w Naszej armii tym lepiej, ale wszystko zalezy od gustu.

Każde królestwo jest dobre, przecież zbudowały je Elfy :P A najlepszy i tak jest dom Dębowego Serca :D!

Awatar użytkownika
RinoWar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 185

Post autor: RinoWar »

u nas nie ma wcale takich że tak powiem pedziowych krajów.. jak juz to Avelorn jest ciut za mocno przesłodzone
Forza Milan !!!

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

Ja za najbardziej klimatyczną uważam Saphere ale tak patrząc obiektywnie to sobie myślę że najpotężniejszym militarno-ekonomicznie regionem jest Eataine. To tam jest wielka stała armia, tam przybywają wszyscy kupcy na Ulthuan co daje największy potencjal finansowy, tam stacjonuje większość naszej floty. No i stamtąd pochodzi obecny Król Feniks.

Ogólnie żaluje że tak malo są opisane regiony w tym AB. Mogliby dorobić jakieś specjalne jednostki do każdego:Cothique i Yavers. Avelorn niby ma gwardie królowej ale nie ma już zasad :( No i szkoda że ellyriończycy nie mają nowych modeli bo wtedy ich region cieszyłby się może większą popularnością :D

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

a mnie zastanawia czemu elfy nie mają driad treemanów itp. Przecież na Ulthuanie żyją najstarsze drzewce :D

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

wiadomo, najstarszy treeman żyje(rośnie?) na Ulthuanie, ale HE są ekologami, nie dadzą skrzywdzic biednych drzewek, po prostu nie potrzebują wsparcia próchna :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
RinoWar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 185

Post autor: RinoWar »

ta... leśne elfy też maja zajebiaszczy klimat :D może kiedyś będę ich zbierał jako drugą armię nie wiem... a co do krajów to jeszcze ciekawe są Chrace i Yvresse
Forza Milan !!!

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

Kiedyś miałem pomysł na zrobienie ulthuańskiej enklawy leśnych. Przekonwertować trochę ich modele i będzie ładnie wyglądać :)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

ciekawy pomysl :)

moze coś wiecej?
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

Projekt i tak poczeka aż uzbieram trochę więcej Hajów. Ale chodziło mniej więcej oto żeby było jakieś fluffowe usprawiedliwienie sojuszy HE+WE. Wymyśliłem więc że gdy elfy były wzywane do powrotu z kolonii na ulthuan leśni odmówili powrotu... lecz nie wszyscy. Ci najstarsi którzy pamiętali jeszcze piękno Ulthuanu postanowili stanąć w obronie swego domu. Po wojnie gdy wreszcie zapanował pokój zostali na ulthuanie. Lecz Athel Loren odcisnęło na nich swoje piętno... Byłe leśne elfy zamieszkały w lasach ulthuanu gdzie zaprzyjaźniły się z tutejszymi duchami drzew. Teraz gdy ich prawdziwy dom jest zagrożony stają razem z Wysokimi elfami do boju i wzywają na pomoc potężne, prastare duchy lasu.

Używałbym do nich army listu WE a figsy skonwertowałbym trochę żeby nadać im Ulthuańskości. Taki sojusz byłby całkiem mocny i klimatyczny. WE mają w to czego nam nam brakuje (skirmish), a my mamy piechotę rankową (głownie WL)

Awatar użytkownika
RinoWar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 185

Post autor: RinoWar »

kurde takie coś to świetny pomysł... kurde chciałbym zbierać też Leśne elfy ... HE i WE to są mega klimatyczne armie
Forza Milan !!!

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

Jak zacząłem interesować się warhamcem a było to pod koniec 5ed (brak figsów) to byłą tam taka możliwość wystawiania do 25% jednostek sojuszniczych :wink: . t obyła moc. Wziąć sobie takich Wardancerów :twisted: .

Obecnie uważam ,że każde królestwo jest dobre tylko najbardziej popularnym jest caledor ze względu na swoje smoki.
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Master of reality pisze: Używałbym do nich army listu WE a figsy skonwertowałbym trochę żeby nadać im Ulthuańskości. Taki sojusz byłby całkiem mocny i klimatyczny. WE mają w to czego nam nam brakuje (skirmish), a my mamy piechotę rankową (głownie WL)
fluffowy sojusz drzew (driady, etc.) i drwali (WL) :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Ja niewiem !! #-o
Jak ja chcialem połączyć 2 armie to zostalem wygwizdany a wy sobie tutaj HE dyskutujecie wesoło na takie tematy :evil:

Co do królestw najbardziej klimatyczne uwarzam Nagarythe
A jak ktos by sie czepiał że to już nie królestwo to podoba mi sie Saphery ze względu na Mistrzów miecza
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Heidar
Wałkarz
Posty: 52

Post autor: Heidar »

No jest dość konkretna różnica między robieniem jednej rozpiski z 2 (3?) armii, a sojuszem HE + WE do gry 2 vs 2..

Klimatycznie każdy królestwo ma coś, a jako że wszystkie są nasze, jesteśmy najlepsi :D
(swoją armie planuje na czarno-zielone barwy, coś a'la nagarythe, choć nie do końca)
"Osoby używające więcej niż trzech wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett

ODPOWIEDZ