MORTAL NA MASTER BLASTER (podobno :P)

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

MORTAL NA MASTER BLASTER (podobno :P)

Post autor: thurion »

1 Chaos Lord @ 670 Pts
Mark of Chaos Undivided; General; Chaos Armour
Sword of Might [20]
Enchanted Shield [10]
Gaze of the Gods [30]
Book of Secrets [40]

1 Chaos Dragon @ [360] Pts

1 * Exalted Chaos Champion @ 244 Pts
Mark of Khorne; Frenzy; Flail; Chaos Armour; Shield
Crown of Everlasting Conquest [50]

1 Juggernaut of Khorne @ [55] Pts

1 Bray Shaman @ 125 Pts
Mark of Chaos Undivided; Magic Level 1
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]

5 Chaos Knights of Khorne @ 220 Pts
Mark of Khorne; Frenzy; Barding; Heavy Armour; Shield; Musician

5 Marauder Horsemen @ 81 Pts
Flail; Musician

5 Marauder Horsemen @ 81 Pts
Flail; Musician

5 Chaos Warhounds @ 30 Pts

5 Chaos Warhounds @ 30 Pts

3 Screamers of Tzeentch @ 99 Pts

6 Chaos Furies @ 90 Pts

3 Minotaurs @ 138 Pts
Mark of Chaos Undivided; Great Weapon

3 Minotaurs @ 138 Pts
Mark of Chaos Undivided; Great Weapon

3 Dragon Ogres @ 237 Pts
Great Weapon; Light Armour

2 Fiend of Slaanesh @ 150 Pts

Casting Pool: 4

Dispel Pool: 6

Models in Army: 51


Total Army Cost: 2333


czyli generalnei standard... zostalo mi 5 pkt i wydalem je na zamiane mounta na juggera... raz sobie nim zagram :) mimo mniejszeog M, a co mi ;), jesli ktos ma pomysly jak lepiej zagospodarowac 5 pkt w tej rozpisce to niech pisze :P zagospodorawane musz byc zeby bylo rowno 2333 :P no chyba ze sie format okaze zdziebko inny to sie pobawimy :P)

tak pozatym to krowa nie sorcerer, bo ladnie mi 5ty rycerz wtedy wchodzi :) (rowniez chce wyprobowac 5tki z muzykami zamiast golych czworek, a na ten format akurat sie zmiescilo..)


pzdr !!

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Lord jakiś taki znajomy ;). Ja jednak na Exaltedzie wolę mieć COK dla osłony moich Choosenów przed magią. Shaman goły bez herda w 2 turze może szybko wyparować. Chyba, że on jest tylko do wyplucia się z DS a później może śmiało odejść w nicość :D IMO Scremersów za mało 1 spadnie i 2 można odbić się od głupiego działa hehe już tak miałem. Minosy i DO oraz Fiendy jak najbardziej OK sam chciałbym je wystawić ale nie mam modeli :( W sumie od tej mojej rozpiski Thurionie Twoja wydaje się lepsza ale i tak all zależy od umiejętności zagrania daną rozpiską.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Aro pisze:Lord jakiś taki znajomy ;).
no moj podstawowy i jedyny wariant od pocz 7 ed ;) tylko na 2500 zabieram mu ksiazke :P bo 6stego DDka mam wtedy drugich khorniaczy :)
Aro pisze:Chyba, że on jest tylko do wyplucia się z DS a później może śmiało odejść w nicość :D
dokladnie :) ew. siedziec w srodku lasu do konca gry i tryzmac 125 pkt oraz dodawac DDca, ale to juz w sytuacjach optymistycznych
Aro pisze:IMO Scremersów za mało
moim zdaniem tez, jeszcze zobacze, moze jednak wezme klasyczka 4ke a 33pkt pojda na krzykacza :)
Aro pisze: 1 spadnie i 2 można odbić się od głupiego działa hehe już tak miałem
mi sie 4-5 tki odbijaly... normalka :P
Aro pisze: tak all zależy od umiejętności zagrania daną rozpiską.
spoko oko :P o swoje umiejetnosci sie nie martwie ;) twoich nie znam, ale tez nie watpie :D im wiecej chaosu w czubie klasyfikacji generalnej tym lepiej !!

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Widzę thurionie że już rozpocząłeś temacik zwiazany z Masterem w GW
Rozpa jest silna, ale :P tak jak powiedział Aro siakaś sosłona dla tego maga by się przydała no nie ma bata na to :). Ps. jeśli bierzesz tego booka tylko dlatego by mieć kostkę na dispella, to już moze do końca poweruj rozpę i weź tych dwóch amgów 2 levelowych. 3 scrolle, +1 czar, chaos armour, moze troszkę szczęścia i jakiś ruch na smoka (albo na koelsia jakby z niego spadł), tudzież pitki i życie staje się łatwiejsze. W razie czego zawsze to mozna samemu się wyteleportować z obławy :). Wiem wiem jeden oddział minusiów mniej :D

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

BOGINS pisze: tak jak powiedział Aro siakaś sosłona dla tego maga by się przydała no nie ma bata na to :).
kurde, tak mnie straszycie :P to mzoe cos wiecej odemnie wiecie? np jakie sa tereny w GW :D ?
bo ja zakladam ze jesli nie zaczne, to mam w deployu minimalnie jakis jeden lasek... a jak zaczne, to zdaze sie w jakis lasek doczlapac... bo tak generalnie wygladaja tereny na masterach, jak w GW sa inne tendencje to bede wdzieczny za oswiecenie mnie ;)
BOGINS pisze: Ps. jeśli bierzesz tego booka tylko dlatego by mieć kostkę na dispella, to już moze do końca poweruj rozpę i weź tych dwóch amgów 2 levelowych.
sa dwie rzeczy nieusuwalne w moich rozpach, jedna to exalted khorna, druga to dragon ogry :)
BOGINS pisze: Wiem wiem jeden oddział minusiów mniej :D
nooo, naprawde bardzo robi ten jeden mniej...

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Stary ja ze Świebodzina jestem :P wiem prawie wszystko. A Aro przecież sam bedzie tereny rozstawiał w Gorzowie, w końcu to Rogaty Szczur hłe hłe.
Ej ej ej, co ty mówisz z tymi Dragon ogrami? to nei przypadkiem ty w temacie chaosniczym gadałeś o dziale jednostek rzadkich i między innymi spawnach?:P Rozumiem że kronspawny są zdeka wolne, no ale...ogólnie rozpa mi się podoba, tylko dalej nie rozumiem "książki" siakis kombos czy co, wytłumacz się :D

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

Książka tylko do DDka
Rozpa fajna aczkowlwiek ciekaw jestem kiedy kuźnia pierwsza wyjdzie :)
pzdr

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Crusader pisze: Rozpa fajna aczkowlwiek ciekaw jestem kiedy kuźnia pierwsza wyjdzie :)
najpierw ją wylosuj :P

@Bogins, dogry, sa dla mnie na rowni ze spawnami, ale mam ladnie zrobione i zawsze bede wystawial :P ( mysle ze to + to jako rary to najlepszy mozliwy wybor na te sloty w chaosie, i nie zawacham sie bronic mego stanowiska :P)

a ksiazka tak jak napisal Stachu ;) chyba ze wylosuje jakis sword of rhuin, to se moze rzuce.. ale pewnie nie :P nie chcialbym zaryzykowac tego 1:500 ze mi kolesia wyrabie w kosmos razem ze smokiem :P

:wink:

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

To teraz nie ma, ze jak mag nosi tarcze to nie moze czarowac?
pamietam, ze kiedys tak bylo.
Fajna rozpa, niezla antymagia, swietne uderzenie
Dobrze, ze teraz sa pitki. Nadal jednak z nia(pika) czy bez niej - byloby mi b. ciezko. Ja mam smieszna rozpiske na te pkt :), zdaje sie, ze nie bardzo Masterowa ;)

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

zafael pisze:To teraz nie ma, ze jak mag nosi tarcze to nie moze czarowac?
pamietam, ze kiedys tak bylo.
podobno teraz nie, sam mialem niedawno ten problem ;)

Awatar użytkownika
Kedziorson
Masakrator
Posty: 2219
Lokalizacja: Rogaty Szczur Gorzów Wlkp.

Post autor: Kedziorson »

kto się wygadał na temat formatu??:D:D
rozpiska mocna zgodna z powiedzeniem..."CHAOS, który nie idzie na przód...to martwy CHAOS":D:D Szymona:D

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Kedziorson pisze:rozpiska mocna zgodna z powiedzeniem..."CHAOS, który nie idzie na przód...to martwy CHAOS":D:D Szymona:D
naczy sie w jakim znaczeniu? bo cos chyba nie skumalem :P
Kedziorson pisze:kto się wygadał na temat formatu??:D:D
Szmaja ;) http://wfb-pol.org/forum/viewtopic.php?t=2356

edit: juz chyba skumalem :P tak sie zadumalem w momencie gdy przeczytalem ten cytat.. bo niby jak chaos ma nie isc do przodu... nawet chaos z helka w 50% bitew bedzie probowal ta helke wrzocil do combatu :P robiac przedluzajki z psow... taka siakas nieosiagalna glebia tam była ;)
Ostatnio zmieniony 30 mar 2007, o 13:59 przez thurion, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Szmajson
Postownik Niepospolity
Posty: 5108
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"
Kontakt:

Post autor: Szmajson »

Ja tylko potwierdziłem :D
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja. Dzięki pasji, osiągam siłę. Dzięki sile, osiągam potęgę. Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.

Obrazek

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

ostateczna wersja rozpiski, niestety malarz nie ma czasu az do polowy maja zeby skrobnac juggera :( :

1 Chaos Lord @ 630 Pts
Mark of Chaos Undivided; General; Chaos Armour
Sword of Might [20]
Enchanted Shield [10]
Gaze of the Gods [30]

1 Chaos Dragon @ [360] Pts

1 * Exalted Chaos Champion @ 239 Pts
Mark of Khorne; Frenzy; Flail; Chaos Armour; Shield
Crown of Everlasting Conquest [50]

1 Daemonic Mount @ [50] Pts

1 Chaos Sorcerer @ 151 Pts
Mark of Chaos Undivided; Magic Level 1; Chaos Armour; Barding
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]

1 Chaos Steed @ [0] Pts

4 Chaos Knights of Khorne @ 187 Pts
Mark of Khorne; Frenzy; Barding; Heavy Armour; Shield; Musician

4 Chaos Knights of Khorne @ 187 Pts
Mark of Khorne; Frenzy; Barding; Heavy Armour; Shield; Musician

5 Marauder Horsemen @ 81 Pts
Flail; Musician

5 Marauder Horsemen @ 81 Pts
Flail; Musician

5 Chaos Warhounds @ 30 Pts

5 Chaos Warhounds @ 30 Pts

3 Screamers of Tzeentch @ 99 Pts

6 Chaos Furies @ 90 Pts

3 Minotaurs @ 138 Pts
Mark of Chaos Undivided; Great Weapon

3 Dragon Ogres @ 237 Pts
Great Weapon; Light Armour

2 Fiend of Slaanesh @ 150 Pts

Casting Pool: 3

Dispel Pool: 6

Models in Army: 51


Total Army Cost: 2330

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Hmm tak się napatrzyłem na tą armię że już nie wiem czy ona silna czy słaba :P
Thurionie mam wrażenie że ta armia jest dobra na armie stabilne, ot takie khemrii vampiry. Słuchaj jak ci idzie gra z krasiami i leśnymi?

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

BOGINS pisze:Hmm tak się napatrzyłem na tą armię że już nie wiem czy ona silna czy słaba :P
Thurionie mam wrażenie że ta armia jest dobra na armie stabilne, ot takie khemrii vampiry. Słuchaj jak ci idzie gra z krasiami i leśnymi?
z krasiami jakos tak sie sklada ze gram bardzo rzadko... ostatni wynik z przeciwnikiem reprezentatywnym to 15:5 z Kozimsynem na challengerze w bydgoszczy, szlo dobrze, ale Waldek sam przyzna ze ta gre spieprzyl ;)

a z WE lubie grac we wszsytkich wariantach poza 2 drzewa + smok, z tym wariantem idzie mi bardzo ciezko i zazwyczaj remisowo

Awatar użytkownika
Kozisyn
Wodzirej
Posty: 698
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kozisyn »

a ja sie mimo wszystko chałasu boje :wink:
a dwa unity fastów, lataczy, spawny, smok, minoski, dogry, heros korna....to wszystko mimo ognia zaporowego robi na mnie duze wrażenie.
Zawsze uważałem ze dwarfy odstawiaj marinsów z aliena...napierniczaja ile wlezie a scierwo idzie i idzie. w pierwszej trzeba mi zneutralizowac lataczy potem fasty i smoka :wink: a tu sie jakis kornik z siła 7 kreci a tu jacys dogrowie leza...a armia klockowa u krasi to pomyłka :twisted:

Awatar użytkownika
Dusiołek
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: Dusiołek »

Skoro masz na lordzie wolne punkty na przedmioty, to dałbym mu koronę, a Exaltedowi GotG. Przynajmniej lord nie zamieni się w spawna ;) .

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Dusiołek pisze:Skoro masz na lordzie wolne punkty na przedmioty, to dałbym mu koronę, a Exaltedowi GotG. Przynajmniej lord nie zamieni się w spawna ;) .
powiem ci ze godna uwaga :D ale primo: jak 4 lata gram gazami to nigdy nic nie zmienilo mi sie w spawna.. secundo: ogniowe ataki jednak sie zdarzaja.. a nie zawsze mozna to zablokowac, patrz--> krasnoludzkie maszyny z burningiem, czy duza kuznia z metala... w takim wypadku lord jest trup na miejscu... wole zaryzykowac ale miec bardziej stabilnego warda, IMO korona jest gorsza od gazow, a 20pkt drozsza...
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2007, o 15:04 przez thurion, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

wersja przed przed ostateczna, ostateczna bedzie po 5tym maja czyli turnieju na 2333 w Wejherowie ;)

1 Chaos Lord @ 630 Pts
Mark of Chaos Undivided; General; Chaos Armour
Sword of Might [20]
Enchanted Shield [10]
Gaze of the Gods [30]

1 Chaos Dragon @ [360] Pts

1 * Exalted Chaos Champion @ 239 Pts
Mark of Khorne; Frenzy; Flail; Chaos Armour; Shield
Crown of Everlasting Conquest [50]

1 Daemonic Mount @ [50] Pts

1 Bray Shaman @ 125 Pts
Mark of Chaos Undivided; Magic Level 1
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]

5 Chaos Knights of Khorne @ 265 Pts
Mark of Khorne; Frenzy; Barding; Heavy Armour; Shield; Standard; Musician
War Banner [25]

5 Marauder Horsemen @ 81 Pts
Flail; Musician

5 Marauder Horsemen @ 81 Pts
Flail; Musician

5 Chaos Warhounds @ 30 Pts

5 Chaos Warhounds @ 30 Pts

3 Screamers of Tzeentch @ 99 Pts

6 Chaos Furies @ 90 Pts

3 Minotaurs @ 138 Pts
Mark of Chaos Undivided; Great Weapon

3 Minotaurs @ 138 Pts
Mark of Chaos Undivided; Great Weapon

3 Dragon Ogres @ 237 Pts
Great Weapon; Light Armour

2 Fiend of Slaanesh @ 150 Pts

Casting Pool: 3

Dispel Pool: 5

Models in Army: 51


Total Army Cost: 2333

mi sie najbardziej podoba z dotychczasowych :)
1. mam 2x minoski :)
2. idealnie 2333 :D :D :D a bardzo lubie jak mam na idealnie spisania rozpe
3. rycerze jedni, ale za to bardziej jajowi :)

watpliwosci mam co do:
1. nawet jak dla mnie.. slaba obrona magiczna :) 1 DD robi roznice... no ale mam 2x minoski :) a lubie miec 2x minoski :P, tak pozatym dosc duzo modeli jak na chaos, wielo ranowych modeli, jakies k6S4 powinienem bez problemu wylapywac...
2. nie mam tego durnego championa :P ale za chiny mi sie nie miesci... a mysle ze jakos bez niego, tymbardziej ze to tylko jedna bitwa... przezyje :)
3. moj szaman ma nadzieje ze bedzie duzo deplyoymentow z lasem w srodku lub z lasem bardoz blisko deploymentu :P


pzdr

ODPOWIEDZ